» »

Povzročitev lažje telesne poškodbe

Povzročitev lažje telesne poškodbe

«
1
2

Slo-One ::

Nek kreten, me je včeraj v eni diskoteki precej vdaril na oko :( -> rezultat: počena arkada, plavo in vneto oko.
Sam nisem iskal nobenih ''hantlov'' (pač plesal sem in bil komunikativen, to kar ljudje ponavadi počnejo v diskotekah :)), človek, ki me je vdaril na oko je bil posnet, imam tudi 3 očividce, kasneje smo ga identificirali s pomočjo varnostnika (to izgleda tako, da ko ga najdeš, začne bežati, varnostnik pa ga ulovi) kasneje pa pride policija. Seveda je policija vzela osebne podatke od obeh dveh in policist mi je naročil, da se lahko oglasim v nedeljo po sedmi uri na policijski postaji, kjer bomo uredili podrobnosti in bom lahko vložil obtožnico, to mislim tudi storiti.

Seveda človeka ne poznam in mu sedaj (podlo) želim zagreniti življenje, da bi naslednjič dvakrat premislil, kaj se gre, ko človeka kar vdari.
Zanima me kakšne so moje možnosti, kaj mi ljudje predlagate, da naj storim.

Za pozornost in čas, ki ga porabite za pisanje odgovorov se v naprej zahvaljujem :).

Isotropic ::

vlozi kazensko ovadbo pa je to to.
mogoce se protip: ko bos vlozil ovadbo (ali tožbo), bo on imel vse podatke od tebe in od vseh pric (naslov, starost...)

kera diskoteka to?

Zgodovina sprememb…

Slo-One ::

Na Ptuju ena. Naj jih ima, tako ali tako grem vrjetno študirati v tujino (v roku leta ali dveh), tako da dolgoročno se ne sekiram za podatke njegove.

turk1990 ::

Srečno, upam da dobi čim višjo kazen.

freesty ::

Jaz pa kr ne verjamem, da bi prsu en tip do tebe pa te udaril brez razloga.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

alexa-lol ::

freesty je izjavil:

Jaz pa kr ne verjamem, da bi prsu en tip do tebe pa te udaril brez razloga.


Ko se folk napije te udari že samo če pogledaš neko dekle, ki je tudi njemu všeč...

RockyS ::

Isotropic je izjavil:

vlozi kazensko ovadbo pa je to to.
mogoce se protip: ko bos vlozil ovadbo (ali tožbo), bo on imel vse podatke od tebe in od vseh pric (naslov, starost...)

kera diskoteka to?


In tak je v sloveniji... zakaj bi ga bilo strah? Bo ga še enkrat pretepl pa kaj, ga bo še enkrat tožil, takrat bo šel v zapor.

Gre pa se zagotovo za X time na ptuju.

šernk ::

freesty je izjavil:

Jaz pa kr ne verjamem, da bi prsu en tip do tebe pa te udaril brez razloga.


če spadaš med manjše postave jih takoj dobiš. Greš samo v gužvi mimo njega, ga malce butneš po nesreči ali pa te kdo odrine in se precej ljudi dvigne, to so pač takšni, ki iščejo prepir in upam da ga bo ovadba streznila.

lahko jih dobiš tudi povsem po naključju, ko nekdo drug naredi nekaj in tisti človek meni nič, tebi nič udari prvega, ki ima pri roki, čeprav ni bil nič kriv.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

strup121 ::

jaz na tvojem mestu ne bi podal kazenske ovadbe za povzročitev lahkih telesnih poškodb zato ker kot prvo na sodišču ne bo dobil nič razen pogojne, imaš v vsakem primeru možnost podati odškodninsko tožbo in ne bo se ti treba jahati po sodiščih. Če bi bil na tvojem mestu, bi policiji predlagal naj dogodek obravnavajo kot kršitev javnega reda, tako bo vsaj s strani policije dobil plačilni nalog. Odločitev je pa seveda tvoja.

judoka ::

Kazenska ovadba+civilna tožba.

Če je fant agresiven, naj pa še ugotovi koliko to (lahko)stane.

strup121 ::

zakaj pa je po tvoje pametno da poda kazensko ovadbo?

Aston_11 ::

strup121 je izjavil:

zakaj pa je po tvoje pametno da poda kazensko ovadbo?


Ga je udaril? Da mu da še država malo po prpi? Da se morda ustraši policaja?

Aja, pa odškodninski zahtevek lahko uveljavlja v kazenskem postopku, plačilo odškodnine lahko sodnik postavi kot pogoj za pogojno, pa če bo še kdaj v kazenskem postopku, bo počasi pogojnih dovolj, pa bo videl zapor od noter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

strup121 ::

Ja če bi bilo res tako bi bilo super, žal pa živimo v Sloveniji in se moramo spustiti na realna tla. Dokler pa naše vrlo sodstvo daje pogojne obsodbe na pogojne obsodbe bo pa tako kot sem povedal. Dobil bo pogojno in nobene kazni. Oz. je tudi vprašanje če bo sploh prišlo do sodišča.

RockyS ::

Za nasilje dobiš kar hitro zapor, verjemi. Seveda bo, če je to njegovo prvo nasilno dejanje dobil pogojno, v drugo pa te sreče ne bo imel.

strup121 ::

Aja? Od kje pa tebi tako poznavanje na to temo? Ker glede na moje izkušnje lahko zagotovo trdim drugače. Tudi hujše oblike nasilja so marsikdaj kaznovana samo s pogojno obsodbo...

Aston_11 ::

Ne za dolgo niso. Prej ali slej je veselice konec. Ne moreš pa izbirati, da se boš sam odločil ali bo prekršek ali lahka telesna poškodba. No ja, če kaj zamolčiš.

strup121 ::

Ne govori na pamet. OP ima možnost ali bo podal predlog za pregon kaznivega dejanja ali pa bo policija dogodek vodila kot prekršek. Torej od se bo sam odločil kaj bo.

Aston_11 ::

Ni na pamet. Zakonski znaki so različni. Kateri prekršek sploh misliš?

RockyS ::

strup121 je izjavil:

Aja? Od kje pa tebi tako poznavanje na to temo? Ker glede na moje izkušnje lahko zagotovo trdim drugače. Tudi hujše oblike nasilja so marsikdaj kaznovana samo s pogojno obsodbo...


Na podlagi tega, da poznam 6 ljudi, ki so sedeli ali še sedijo in vem kak so do rešetk prišli.

Blinder ::

haha ti imaš veze tut za rešetkami :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RockyS ::

Ne, s tem se ne hvalim ampak pač tak je, zato tud lahko povem da ni ravno tak kot strup povedal.

Aston_11 ::

Strup išče prekršek, čakte, bo nazaj.

Blinder ::

rocky, js bi te vrgu za rešetke že zaradi tega, ker imaš take frende :D si tudi ti potencialno nevaren za družbo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

strup121 ::

kar se tiče samega prekrška sem že v prejšnjih postih povedal in sicer gre za prekršek po zakonu o javnem redu in miru, če nisi sposoben prebrati vsaj prvih šest členov tega zakona ni moj problem niti moja naloga da te peljem za roko in ti vse prinesem k riti.

Sedaj me pa res zanima kakšni so zakonski znaki, da bi šel ta dogodek za prekršek ali kaznivo dejanje, oz. od česa je to odvisno. Če veš.

In ja kot sem že povedal, OP se bo sam odločil ali se bo zadeva preganjala kot kaznivo dejanje ali kot prekršek.

Rocky, ti čisto verjamem da poznaš koga takšnega ki sedi zaradi nasilja. Ti pa ne verjamem oz. izredno težko, da sedijo zaradi povzročitve lahkih telesnih poškodb.

Daedalus ::

zakaj pa je po tvoje pametno da poda kazensko ovadbo?


Ker je napad na drugo osebo pač kaznivo dejanje. Sploh, če je posredi povzročitev telesne poškodbe.

@OP - predlog za kazenski pregon in civilna odškodninska tožba, če mu res želiš za nekaj časa zagreniti življenje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

strup121 ::

@daedalus
Ni nujno da gre za kaznivo dejanje. V primeru OPja gre lahko tudi za prekršek.

Magic1 ::

Dejmo se enkrat dobit in naredimo strupu ene par prekrškov pa bo nared za pust...

*sarkazem*
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Daedalus ::

@strup - IIRC se zadeva preganja na predlog. Se pravi, če OP vloži predlog za kazenski pregon, bo šlo vse do tožilca. Če ne, bo pa obravnavano kot prekršek. IIRC, naj kak pravnik pove.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

strup121 ::

Točno to pravim. Lahko gre za kaznivo dejanje lahko pa za prekršek. In po mojem mnenju je bolje da se zadeva obravnava kot prekršek, nato pa naj OP vloži še odškodninsko tožbo.

šernk ::

podobna tema z vsaj približnim zaključkom

mogoče pa lahko izveš iz prve roke, kako se je končala zgodba (če se je že)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

Precej vzvišen možiček, tale strup.

Sem šel brati in piše, kdor kogar udari.

Sem bral tudi KZ, tam pa piše nekaj drugega.

Novodobnim pravnikom je to vse eno in isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

strup121 ::

In kaj ti sedaj tu ni jasno? Da ti lahko novodobni vzvišeni pravniki razložimo.
Mogoče ne razumeš zakaj gre v primeru OP lahko za prekršek oz. za kaznivo dejanje? Ti slučajno ni jasno kaj sploh je lahka telesna poškodba?

Aston_11 je izjavil:

Ne moreš pa izbirati, da se boš sam odločil ali bo prekršek ali lahka telesna poškodba. No ja, če kaj zamolčiš.

še vedno nam nisi tega pojasnil, niti tistih tvojih različnih zakonskih znakih.
Res me zanima zakaj OP nima izbire ali KD ali prekršek...

Ko zmanjka argumentov gremo pa na osebno raven al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

urosz ::

podaš ovadbo valda, že iz principa!

RockyS ::

strup121 sedijo zaradi ponovitve nasilnih dejanj.

strup121 ::

že, samo ni vsako nasilno dejanje isto niti ni njegova intenziteta. Pravim samo da so naša sodišča kar se tiče primerov kot ga je navedel OP precej mila.

Aston_11 ::

Malo provokacije ti ni škodilo.

šernk ::

strup121 je izjavil:

že, samo ni vsako nasilno dejanje isto niti ni njegova intenziteta. Pravim samo da so naša sodišča kar se tiče primerov kot ga je navedel OP precej mila.


če se ga sploh ne prijavi bo pa tako naprej. Če dobi 3 mesece pogojne dobi 3 mesece, te 3 mesece bo priden kot kužek. In ko se 4x zadeva ponovi bo malce dlje pogojna, pa še kaj zraven. Morda pa je že od prej na pogojnem, tega ne moreš vedet, če ne narediš nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

strup121 ::

tudi če je na pogojnem ne igra nobene vloge. In tudi nič ne zagotavlja da bo tisti ki je na pogojnem postal priden kot kužek, kvečjemu nasprotno, saj se bo lahko naokoli hvalil da njemu nihče nič ne more. Dajanje pogojne na pogojno pa je očitno postala praksa pri nas.

In nevem od kje ti vmešavaš sedaj da se ne naredi nič, tega nisem rekel ne jaz ne nihče drug tukaj.

jype ::

Slo-One> Nek kreten, me je včeraj v eni diskoteki precej vdaril na oko :( -> rezultat: počena arkada, plavo in vneto oko.

A si šu na urgenco? Če ja, si tam dobil papir, ki ti lahko pomaga pri podajanju kazenske ovadbe zoper idiota.

strup121 ::

brez papirja sploh ne more podat kazenske ovadbe oz. nima obstoja kd s čim dokazat. In če je šel, je policija na urgenci podala povpraševanje po poškodbah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

jype ::

Ja, morda sem malo premalo jasno sporočil, da brez tega papirja kazenske ovadbe ne boš mogel tako zlahka vložiti.

judoka ::

strup121 je izjavil:

zakaj pa je po tvoje pametno da poda kazensko ovadbo?



Maximizacija kazni.

vorantz ::

s počeno arkado so ga zelo verjetno policaji napotili na neko zdravstveno oskrbo

Slo-One ::

jype je izjavil:

Slo-One> Nek kreten, me je včeraj v eni diskoteki precej vdaril na oko :( -> rezultat: počena arkada, plavo in vneto oko.

A si šu na urgenco? Če ja, si tam dobil papir, ki ti lahko pomaga pri podajanju kazenske ovadbe zoper idiota.


Imam poškodbeni list pa vse, če o tem govorimo.

DamnYall ::

Dobro te je..
Jah če imaš list stori kar ti svetujejo,ne :)

darkolord ::

Jaz pa kr ne verjamem, da bi prsu en tip do tebe pa te udaril brez razloga.
Tega tudi jaz nisem verjel in sem aktivno promoviral dejstvo, da se ti ne more nič zgoditi, če ne provociraš.

Dokler naju niso s kolegom v tujini po hoji sredi ulice od zadaj napadli neki objestneži in naju začeli daviti.

@nny ::

Ko sem dežurala v domu, je enkrat sredi noči prišla kolegica z zaprtim očesom, razbito arkado in zlomljenim nosom. Nekdo jo je počil sredi ceste brez razloga in pobegnil.

Je možno; premaknjen folk obstaja in čedalje več ga bo zaradi krize.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

AndrejS ::

Mene sta tudi napadla 2 tipa. Na koncu pa sem jaz še fasal JRM in moral plačal 250€. Na sodišču sta povedala, da sem jaz njiju napadel in sta se samo branila. Sedaj pa ne vem ali je boljše da ko te nekdo napade samo uležeš in te resno poškoduje , ali se pa braniš in plačaš kazen. To je vprašanje za pravnike!

jype ::

Če si sam je najbolje, če hitro tečeš. Če imaš priče, potem je tudi dobro če hitro tečeš, je pa malo lažje dokazat stvari.

b00mer ::

Dvomim, da bo tip dobil pogojno...

Treba je mal ramzislt kam gres vn, kaksna muzka, folk itd..Ce ze gres je kul, da imas "backup" :)
Dokler sem hodil po distkotekah in lokalih, kjer se zbira "bagra" sem imel non stop probleme. Zdej grem (redko sicer) ponavadi v Cirkus. Zmeri se mam super.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pravna pomoč - tatvina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522166 (10715) nezz6548k

Tečen sosed, kako pravno ukrepati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9821685 (16916) bluefish
»

tožba zaradi povzročitve lažje telesne poškodbe

Oddelek: Loža
4416837 (13076) jrtjtejtt
»

Zlomljen nos - tožba? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310794 (8743) root987
»

Napad in odškodnina

Oddelek: Loža
456237 (5028) moat

Več podobnih tem