» »

Reflektor s senzorjem gibanja + vezana 2 dodatna reflektorja

Reflektor s senzorjem gibanja + vezana 2 dodatna reflektorja

koli99 ::

Kupil bi Reflektor s senzorjem, ter med senzor in reflektor vezal dva dodatna reflektorja.
Kakšna možnost da skurim senzor?

Hvala!

energetik ::

Ponavadi imajo te senzorji vsaj tam do 1kW moči priklopa, tko da mislim da to komot narediš. 3 reflektorji bodo požrli 450W.

koli99 ::

Super, hvala za odgovor!

duque ::

sam sem podobno zvezal pod nadstreškom za 2 avtomobila - vsak box ima svoj reflektor, na sredino sem dal senzor; to mi štima noč in dan :) že 2 leti in nimam nobenih težav - roba je iz Obija, neka budget scena.

energetik ::

koli99 je izjavil:

Kupil bi Reflektor s senzorjem, ter med senzor in reflektor vezal dva dodatna reflektorja.
Kakšna možnost da skurim senzor?

Hvala!
Sicer pa ne vem, zakaj ne bi nabavil senzorja posebej. Ker tukaj bo gledal v tisto smer kot reflektor (fiksno pritrjen). Če ga pa posebej nabaviš, ga pa lahko postaviš čisto ločeno od reflektorjev.

koli99 ::

Ja sem razmišljal tudi v tej smeri. Vendar bi pod streho hiše (točno nad vrati) postavil kar senzor+reflektor, na levo in desno stran (cca. 5m) pa vsak reflektor dodatno.
Druga varianta pa je da bi vgradil 5 refletorjev (hiša stoji na samem na hribu zato ni nikjer nobene luči). Bi po tvoji računici zdržal tisti senzorček, ali bi raje senzor dodatno in vsak reflektor posebej (je mogoče tisti senzor kalibriran na samo en reflektor?). Mogoče kakšnem "močnejši" senzor?

francek1 ::

Senzorji so danes tako poceni, da res nima smisla šparat pri njih. Nabavi kaj takega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

koli99 ::

Ok, v čem se pa razlikuje tisti z LED od tega?

francek1 ::

Verjetno je tvoj kvalitetnejši. Ti pa povem, da sem pred 20 leti kupil eno zunanjo luč s senzorjem in še danes dela. Pa je noname...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

koli99 ::

:) Najprej pišeš da nima smisla šparat pri senzorjih, potem pa rečeš da si kupil noname:) Ne provociram, samo zanima me kaj se splača kupiti. Verjamem da so profesionalne zadeve top, vendar je meni dovolj da mi osvetli okolico hiše, pa iščem najugodnejšo rešitev.

Okapi ::

Hotel je povedati, da je bolje kupiti tri kot enega, nima pa smisla zapravljati denar za drage modele, ker so noname enako dobri.

O.

koli99 ::

O, potem pa se opravičujem za nerazumevanje. Vendar če bi želel da se ob premiku iz hiše osvetli celoten prostor, potem bi bil dovolj eden?

Gre se bolj za to da eden "zdrži" 5 reflektorjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

Furbo ::

Upam da nimajo več tistih senzorjev, ki se prižigajo tudi podnevi, oziroma se to ne da nastaviti/izklopiti.

Jaz imam sicer LED reflektorje, ker se senzorji prižigajo zaradi vsakega mačka, tako me ne skrbi koliko štroma gre za brezveze. So pa precej dražji. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

energetik ::

koli99 je izjavil:

O, potem pa se opravičujem za nerazumevanje. Vendar če bi želel da se ob premiku iz hiše osvetli celoten prostor, potem bi bil dovolj eden?

Gre se bolj za to da eden "zdrži" 5 reflektorjev...
Poglej tam pri Syluxu imaš samo senzorje na prodaj. Vsi zdržijo vsaj 1000W halogenk. Torej lahko na 1 senzor navesiš gor 6-7 takih reflektorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteten PIR senzor

Oddelek: Kaj kupiti
5719 (524) fopi
»

osvetlitev brunarice

Oddelek: Loža
396276 (4311) nurse013
»

Reflektor vezava...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62314 (2043) scrable
»

reflektor in dva senzorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51780 (1591) energetik
»

web camera v temi

Oddelek: Kaj kupiti
152261 (1718) iskra

Več podobnih tem