» »

Laminat Haro vs. Quick-step

Laminat Haro vs. Quick-step

pharaon ::

Na spletu sem prebral že veliko o laminatih, odločil sem se izbrati enega od teh dveh znamk, vendar ne vem katerega.
Ima kdo izkušnje s katerim od teh? Debelina modelov, ki jih gledam, je 8mm.
Polagal ga bom v kuhinji/dnevni in v predsobi. Podlaga je estrih, tako da bom potreboval še eno kvalitetno peno. Gledam cenovni razred 15-20€ za laminat (brez pene).

Kaj priporočate? Sem že veliko prebral na forumu podsvojostreho, pa še vedno ne vem katerega izmed teh dveh.

lp

pretnarm ::

Doma imamo že približno 4 leta Haro laminat in smo zadovoljni :D, tako da ga priporočam

MadMax ::

Če te moti votel zvok laminata se ozri po debelejših. Za 20EUR se dobi celo 12mm razred 33, je pa res izbira hudo okrnjena...

Pri 8mm moraš imeti podlago (estrih) narejen "v nulo" da ne toliko doni, se pravi še bolje kot 1mm/m ali koliko je že zapisano v navodilih.
Manj kot 8mm debeline je pa kvečjemu za otroško sobo, kjer ga bo dete itak uničilo in ga boš po kratkih parih letih menjal. Malo močnejši karton. Žal pa je marsikomu laminat=laminat, potem pa benti čez svetovalca, a kupil je nekaj malce boljšega kot polakiran papir, za 3EUR max, 5mm debelega...

Za podlago predlagam zelene 3mm stirodur plošče, recimo Izofloor. Obstaja tudi v 6mm (ali je 5?) različici, ampak tole bi dal le če bi lovil višino. Pri polaganju jih zlepiš s krep selotejpom, da se slučajno kje ne izmaknejo in prekrijejo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

pretnarm ::

če imaš mogoče kakšen stol s plastičnimi koleščki jih zamenjaj za gumijaste (v Obiju jih imajo 5kom okrog 10 EUR), sem imel plastične (menjal par mesecev nazaj)in če grem z roko po laminatu (debelina 8 mm, razred se pa ne spomnim kateri) se tam kjer je stol čuti bolj groba površina, ampak ni krize, definitivno bolj trpežen kot pa parket

pa previdno s težjimi ostrimi predmeti, ker se ob padcu takoj pozna udrtina, npr: glineni lonci za rože, rob kavča spuščen iz pol metra višine :D

pharaon ::

Včeraj sem končno dobil laminat, vzel sem Quickstep, zdaj me pa zanima ali se lahko takoj po polaganju že opremlja prostor? Namreč naslednji dan bi že prišli montirat kuhinjo v prostor, je to možno? Glede na to, da se laminat polaga na suho, menim da čas opremljanja ne igra vloge.

lampa ::

Lahko takoj opremljaš, ni panike. Sem menjal laminat v dnevni sobi in pohištva sploh nisem nosil ven ker nisem imel kam. Položil eno polovico, premestil pohištvo na laminat in polozil do konca. Tako da kar pogumno.

Lp
Lampa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462577 (11701) Lonsarg
»

Za domače mojstre - laminati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8246915 (6430) Utk
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240430 (19397) SmotaniJanez
»

Polaganje laminata direktno na tapison

Oddelek: Loža
336423 (5416) kixs
»

Urejam si sobo, katero talno oblogo priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714970 (10959) c3p0

Več podobnih tem