» »

Napajalnik za i5-3570k OC & 660 Ti

Napajalnik za i5-3570k OC & 660 Ti

Brudol ::

Pozdravljeni !

Iščem kvaliteten napajalnik za omenjeno konfiguracijo. Procesor bo najverjetneje navit (v mejah dobrega okusa). Računalnik bo služil vsaj 5 let. Spogledujem se z Corsairjevo CX Modular serijo (CX430M, CX500M, CX600M). Osebno se mi zdi da je 500W več kot dovolj pa vseeno vprašam vaše mnenje.
LP Brudol

stock ::

Pomoje bi tud bil dovolj, a ker CX niso tolko dragi bi, se vseeno stegnil po 600W tudi zato ker bo K verzija verjetno za navijanje, pa bo res viška.

DamnYall ::

Te CXji so kar glasni... Vzemi Thermaltake Smart 550w ali XFX Core Edition 550w. :)

dzinks63 ::

Bolj kot watte, glej amperažo na 12V linijah. Napajalniki so si zelo različni, pri kvalitetnih ne moreš falit, pri čunga lungah, pa imaš vse kar ti srce poželi. Drugače pa tudi novi LC niso več klump, npr. LC 650W je zelo spodobna zadeva.

mailer ::

Mogoče bi pogledal še za Corsair AX serijo.

Brudol ::

AX je izven cenovnega ranga na katerega cilam. Kaj pa recimo TX550M ?

@Dolan_Duck23
Veš mogoče za kako stran kjer so podatki o glasnosti ?
LP Brudol

XeonAdvanced ::

DamnYall je izjavil:

Te CXji so kar glasni... Vzemi Thermaltake Smart 550w ali XFX Core Edition 550w. :)



Lepo te prosim, CX smo uporabljali na praksi in je neslišen...

Brudol je izjavil:

AX je izven cenovnega ranga na katerega cilam. Kaj pa recimo TX550M ?

@Dolan_Duck23
Veš mogoče za kako stran kjer so podatki o glasnosti ?



Preberi moj zgornji post. ;)
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz 16MB L2 Cache|Sapphire HD6850
4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

DamnYall ::

Brudol je izjavil:

AX je izven cenovnega ranga na katerega cilam. Kaj pa recimo TX550M ?

@Dolan_Duck23
Veš mogoče za kako stran kjer so podatki o glasnosti ?

https://slo-tech.com/forum/t526112/p365...

XeonAdvanced ::

DamnYall je izjavil:

Brudol je izjavil:

AX je izven cenovnega ranga na katerega cilam. Kaj pa recimo TX550M ?

@Dolan_Duck23
Veš mogoče za kako stran kjer so podatki o glasnosti ?

https://slo-tech.com/forum/t526112/p365...



Če nisi opazil, je v temi, ki si jo linkal navedena visoka glasnost VX napajalnika, prej si pa rekel, da je CX glasen, torej te ta link ne podpira pri tvoji izjavi.
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz 16MB L2 Cache|Sapphire HD6850
4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

XeonAdvanced ::

DamnYall je izjavil:

Brudol je izjavil:

AX je izven cenovnega ranga na katerega cilam. Kaj pa recimo TX550M ?

@Dolan_Duck23
Veš mogoče za kako stran kjer so podatki o glasnosti ?

https://slo-tech.com/forum/t526112/p365...



A v tej temi je omenjen slučajno tx550m???
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz 16MB L2 Cache|Sapphire HD6850
4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DamnYall ()

Janac ::

Lepo, da mi predlagas izbris z tvojimi racuni. V tisti temi je omeni CX in ne VX !

Predlagam pa tisti LC Power, drugace rabis modularnega?

dogo ::

Jaz imam cx500 in sem z njim zadovoljen. Če bi kupoval še enkrat pa bi verjetno vzel xfx550 ki je v bistvu enak kot cx600 samo da je kar cenejši.

axee ::

CX500W bo več kot dovolj. Morda bi bil res glasen, če bi ga res močno obremenil, ampak ta kišta ga bo na pol obremenila in bosta grafična in proc veliko glasnejša..

Za peace-of-mind raje vzami neko priznano firmo in imaš mir. Jaz prisegam na Corsair, čeprav tudi drugi niso slabi. Se pa pri vsakem najdejo izjeme oz kakšen slab primerek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

dottor ::

Tudi Antec ni slaba izbira, le da imajo zelo skromno izbiro modelov, so pa dražji. Sam imam Antec TruePower NEW 750 in je tudi ob polni obremenitvi skoraj da neslišen. Se obe grafični tolko dereta, da ostalega ne slišiš :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Brudol ::

Corsair zgleda da ni več to kar je bil. Včasih so uporablal Seasonicovo robo, zdej pa prehajajo na CWT. Skoraj vsi modeli ropočejo ali pa čivkajo. Celo novi HX650 ki je še vedno Seasonicov ima defekte (V2 ima sedaj 80+ Gold, prejšnji pa je imel Bronze).

CX500 brmenje ventilatorja:



HX650 (V2 - 80+ Gold) ima probleme z ''čivkanjem''. To nej bi biu premium produkt ... ajejej.

Največji hec pa je ko ljudje to nazaj pošiljajo in dobijo nove napajalnike iz istim problemom.

Tale XFX Core Edition PRO 550W (Seasonic) zgleda kr fajn ja. Kar se tiče LC Powerja ... verjamem da so se izboljšali ampak sm v preteklosti slišu vsega sorti slabih štorij. Dam mogoče rajš mal več pa bolj mirmo spim. Glede kablov ... fajn bi blo da je semi-modular ker je ohišje precej majhno, komponent pa ne bo veliko.
LP Brudol

GrimReaper ::

CX500 je tut men ropotal, pa sem dal not Noiseblocker 13dB ventilator. Iskat tih napajalnik pod 100€ mora bit sicer kar težka naloga.
Drugače pa komot poganja i5 2500K na 4,6GHz in 660Ti, največja poraba ki sem jo izmeril s pognanima Intel Burn Test in FurMark je bila 350W.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

stock ::

Ma dobr, da unemu s prvega videa ropota se ne čudim, za sesalec verjetno še ni slišal, si pa tud predstavljam kako znajo kakšne od njegovih komponent pit redbull.

Polek tega bi ti to z veseljem uzeli v garancijo. Jasno pa je da se dandanes špara prav pri vsem, in redke so firme, ki se hočejo v svetu dokazat in dajejo kvaliteto za zmeren denar.

Vzameš nekaj pa je.. Doktorat iz napajalnika nima smisla delat, če vzameš levo znamko vzameš z malo več W pa je. 2 leti je itak garancija, pol bo pa že komp bol mal vredn..

klinker ::

Brudol je izjavil:

Corsair zgleda da ni več to kar je bil. Včasih so uporablal Seasonicovo robo, zdej pa prehajajo na CWT. Skoraj vsi modeli ropočejo ali pa čivkajo. Celo novi HX650 ki je še vedno Seasonicov ima defekte (V2 ima sedaj 80+ Gold, prejšnji pa je imel Bronze).


Potrjujem. Montiral 2 TX650M in pod obremenitvijo oba pojeta kar motece ;((

Janac ::

kamuee ::

jest mam XFX, sem hotu vzet corsair sam mi je pr dinokompu model svetoval za XFX kr majo seasonic robo not in da so boljši in se manj kvarijo sem vzel po XFX core edition 750W in morm reč ta je res top šit roba pa še poceni so. Tko da če vzameš XFX Link ali modularni.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

_kuhi_ ::

Janac je izjavil:

http://www.lc-power.de/index.php?id=401

definitivo best buy

cena?

kamuee ::

prejak napajalc, 500-550W vrh glave dost za 6602TI in i5 CPU. Jest mam 7970 DCU II od asusa pa i7 pa mam 750W pa bi mi že 650W bla vrh glave dost sam sm vzel močnejšega zaradi crossfire-ja.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

bdoxx ::

kamuee je izjavil:

jest mam XFX, sem hotu vzet corsair sam mi je pr dinokompu model svetoval za XFX kr majo seasonic robo not in da so boljši in se manj kvarijo sem vzel po XFX core edition 750W in morm reč ta je res top šit roba pa še poceni so. Tko da če vzameš XFX Link ali modularni.


tudi sam mam xfx-a sicer 650W pa je top =), edina slabost če sploh to je, da ima goro kablov :D

Pro_moted ::

bdoxx je izjavil:

kamuee je izjavil:

jest mam XFX, sem hotu vzet corsair sam mi je pr dinokompu model svetoval za XFX kr majo seasonic robo not in da so boljši in se manj kvarijo sem vzel po XFX core edition 750W in morm reč ta je res top šit roba pa še poceni so. Tko da če vzameš XFX Link ali modularni.


tudi sam mam xfx-a sicer 650W pa je top =), edina slabost če sploh to je, da ima goro kablov :D


Sam imam enakega in se strinjam z slabostjo :D če lahko tako temu rečeš. Je pa dobro in lepo narejen, tako glavna enota kot kabli.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182997 (2950) OK.d
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366493 (5981) Brias
»

Nakup novega(gamer) namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5513059 (11948) DrYuri
»

Računalnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
466272 (4973) klinker
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310201 (8687) Pyr0Beast

Več podobnih tem