» »

Nakup novega(gamer) namiznega računalnika

Nakup novega(gamer) namiznega računalnika

«
1
2

frix ::

Ker se ne spoznam toliko na komponente računalnikov, bi zelo prosil, za nasvete kje,kaj se najbolj splača kupiti. Rabim ga najbolj za igranje iger na high settings pa tudi za druge stvari. Vem samo da se bolj splača kupiti računalnik, kjer si ga sam sestaviš kot pa že vnaprej sestavljene. Budget je okoli 850-900 eur lahko tudi euro več. Poleg tega pa še kateri monitor bi bil najboljši? Budget za monitor pa še nimam določen tako, da bom si ogledal kaj mi svetujete in potem razmislil :)

LP

Janac ::

AMD FX-8320 (3,50Ghz, 16MB) BOX 125W
168.00 €

ASUS M5A78L-M LX V2
50.40 €

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 - 1.50V
48.00 €

Intel SSD 330 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
114.00 €

Arctic Cooling Freezer 13 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366
31.20 €

PowerColor Radeon HD 7970 3GB V3
354.00 €

Sharkoon WPM600 - 600W - 80+
57.60 €

Corsair Carbide Series 200R
69.60 €

Skupaj: 892.80 €

+ rabljen HDD in/ali optična enota.

NightHawk ::

900 eur nej da za škatlo in potem kupi rabljen disk?

900 eur za vse, kišto, miško, zvočnike, monitor, tipkovnico?

Janac ::

in kaj pol če je rabljen?

NightHawk ::

Aja, a boš procesor navijal ali ne?

Janac ::

Sem sestavil tako, da je primeren za navijanje.

frix ::

Ful hvala, kaj pa glede monitorja?

Janac ::

Nekaj z IPS, kak DELL z IPS matriko bi bil kul.

frix ::

Lahko daš link primer kakšnega monitorja.

Hvala

Pa približno 24inch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frix ()

Pro_moted ::

AMD

Gigabyte GA-990XA-UD3
102.00 EUR

AMD FX-8320 (3,50Ghz, 16MB) BOX 125W
168.00 EUR

Kingston HyperX LoVo 8GB 1600Mhz cl9 - 1.35V
56.40 EUR

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB WindForce 3X
288.00 EUR

XFX Core Edition PRO 650W - 80+ Bronze
81.60 EUR

.Rasurbo Vort-X USB 3.0
45.60 EUR

Hitachi Deskstar 7K1000.D 1TB 32MB SATA3 - 6Gb/s
80.40 EUR

Skupaj: 822.00 EUR

ali INTEL

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
211.20 EUR

ASRock Z77 Extreme4
128.40 EUR

Kingston HyperX LoVo 8GB 1600Mhz cl9 - 1.35V
56.40 EUR

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB WindForce 3X
288.00 EUR

XFX Core Edition PRO 550W - 80+ Bronze
64.80 EUR

.Rasurbo Vort-X USB 3.0
45.60 EUR

Hitachi Deskstar 7K1000.D 1TB 32MB SATA3 - 6Gb/s
80.40 EUR

Skupaj: 874.80 EUR




Pri igrah neboš opazil nobenih razlik. Zdaj samo ali ti je Intel ljubši ali AMD. Več kot Radeon 7950 ( ali ekvivalent od Nvidie) pa ti ni potrebno kupovat.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Pro_moted ::

frix je izjavil:

Lahko daš link primer kakšnega monitorja.

Hvala

Pa približno 24inch


http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Tole ti bo verjetno večina svetovala
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

frix ::

Dobil sem še en nasvet od prijatelja, pa povejte kaj si mislite o tem

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB WindForce 3X

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 - 1.50V

Samsung SSD 840 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s

ASRock Z75 Pro3

be quiet! Pure Power L8-CM 530W - 80+ Bronze

SATA LG GH-24NS

Corsair Carbide Series 200R


LP

Aja pa HDD ne rabim, ker imam doma že 2tb spravljenga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frix ()

Janac ::

Vzemi moj konfig, najboljši SSD, aftermarket kuler, 7970, modularen napajalnik...

TOP ::

frix je izjavil:

Dobil sem še en nasvet od prijatelja, pa povejte kaj si mislite o tem

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB WindForce 3X

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 - 1.50V

Samsung SSD 840 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s

ASRock Z75 Pro3

be quiet! Pure Power L8-CM 530W - 80+ Bronze

SATA LG GH-24NS

Corsair Carbide Series 200R


LP

Aja pa HDD ne rabim, ker imam doma že 2tb spravljenga

Uredu sam plata ni dobra vzem Asrock Z77 extreme 4.Oziroma neko,ki je Z77 čipset.

NightHawk ::

Tvoj prijatelj ti je predlagal boljši sestav kot tisto zgoraj. Vprašanje je samo če boš procesor navijal ali ne? Če ga boš navijal rabiš vzeti Asrock z77 pro3 ali pro4 ploščo in ta 3570k procesor.
Če ne boš navijal lahko kupiš Asrock H77 pro matično in i5 3470 procesor (matična kakih 20 eur ceneje, procesor cca 35, če ti je to pomembno). Stvar je v tem, da v igrah ne pridobiš skorajda nič s procesorjem ki teče na 3.0 ghz ali 4.5. Važna je grafična. Geforce 7950 je dobra izbira in v kombinaciji s temi procesorji boš lahko poganjal vse na maximalno pa tudi naviješ jo lahko (tukaj pa se pozna v FPSjih med navito ali ne).





frix je izjavil:

Dobil sem še en nasvet od prijatelja, pa povejte kaj si mislite o tem

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB WindForce 3X

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 - 1.50V

Samsung SSD 840 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s

ASRock Z75 Pro3

be quiet! Pure Power L8-CM 530W - 80+ Bronze

SATA LG GH-24NS

Corsair Carbide Series 200R


LP

Aja pa HDD ne rabim, ker imam doma že 2tb spravljenga

frix ::

Ali rabim procesor cooler, ker naj bi bil hladilnik že v BOX noter. Ali pa sem narobe razumel in ga rabim?

Molde321 ::

Ok da ne bom spet nove teme odpiral imam eno hitro vprašanje .... Zdaj je res zadnja šansa da se odločim ali menjam ali naj ostane tak PC.


Torej; imam ASUS crosshair formulo IV in AMD X6 1090t. Če ignoriram vse ostalo pri trenutni menjavi bi me prišlo samo 100-130€ da menjam še to matično in CPU za ASUS Sabertooth 990FX R2.0 in FX-8350. Ali je vredno? Ali pa dam še dodatnih 100€ (=200-230€) in dobim ven i7 3770k in ASUS P8Z77-V. Bi bila menjava vredna tega denarja (pa še več garancije pridobim)? Ker zdaj za skoraj 2 leti bo tale setup skoraj top, saj AMD ne bo nič novega naredil vsaj za leto dni in zato posledično intel tudi ne (ignorirajmo haswell, saj bo samo grafična v samem cpu izboljšana, sam cpu pa sramotno nič). Ampak sedaj pa futureproof vprašanje (saj bom imel potem ta setup za vsaj 5 let) - Vem da je i7 boljši v singlethread performancu ampak, v multithread mu je AMD v večini testov skoraj enak ali celo boljši. Vemo, da so jedra prihodnost, saj je vse več aplikacij ki jih rabi več in več in če bo zadeva res zapihala v to smer (več jeder) potem je skoraj boljše iti na AMD (prišparal bom 100€)? Računalnik bo predvsem uporabljen v gaming zahtevnejših iger (BF3, ...). Tukaj je pa še test o čemer govorim http://www.anandtech.com/bench/Product/... .

NightHawk ::

frix je izjavil:

Ali rabim procesor cooler, ker naj bi bil hladilnik že v BOX noter. Ali pa sem narobe razumel in ga rabim?


Spet enako. Cooler je zraven vendar ni nič posebnega. Če boš kupil z77 plato, 3570k procesor bo normalno delal z originalnim coolerjem. Če pa ga misliš navijati bi bilo pa potrebno kakšen cooler za cca 40 eur izbrati.

DamnYall ::

fr4nc ::

@Dolan_Duck23: Še kar OK sestava ja...

Drugače glede gaminga... (posnetek našel: AlienRR)
!

Lep pozdrav,
Vaš Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TOP ::

Molde321 je izjavil:

Ok da ne bom spet nove teme odpiral imam eno hitro vprašanje .... Zdaj je res zadnja šansa da se odločim ali menjam ali naj ostane tak PC.


Torej; imam ASUS crosshair formulo IV in AMD X6 1090t. Če ignoriram vse ostalo pri trenutni menjavi bi me prišlo samo 100-130€ da menjam še to matično in CPU za ASUS Sabertooth 990FX R2.0 in FX-8350. Ali je vredno? Ali pa dam še dodatnih 100€ (=200-230€) in dobim ven i7 3770k in ASUS P8Z77-V. Bi bila menjava vredna tega denarja (pa še več garancije pridobim)? Ker zdaj za skoraj 2 leti bo tale setup skoraj top, saj AMD ne bo nič novega naredil vsaj za leto dni in zato posledično intel tudi ne (ignorirajmo haswell, saj bo samo grafična v samem cpu izboljšana, sam cpu pa sramotno nič). Ampak sedaj pa futureproof vprašanje (saj bom imel potem ta setup za vsaj 5 let) - Vem da je i7 boljši v singlethread performancu ampak, v multithread mu je AMD v večini testov skoraj enak ali celo boljši. Vemo, da so jedra prihodnost, saj je vse več aplikacij ki jih rabi več in več in če bo zadeva res zapihala v to smer (več jeder) potem je skoraj boljše iti na AMD (prišparal bom 100€)? Računalnik bo predvsem uporabljen v gaming zahtevnejših iger (BF3, ...). Tukaj je pa še test o čemer govorim http://www.anandtech.com/bench/Product/... .

Mislim da ti je že bilo povedano,pa še enkrat.Z menjavo ne pričakuj neke ogromne spremembe v samih performansah,ker testi so eno realnost drugo.Sedaj če se gre za res tako majhen uložek potem bi jaz osebno menjal na tvojem mestu brez razmisleka,ker če dlje boš čakal manj boš dobil za tvoje kose,kar se tiče I7 če uporabljaš videoobdelavo in rendanje ja,drugače ne.

NightHawk ::

fr4nc je izjavil:

@Dolan_Duck23: Še kar OK sestava ja...

Drugače glede gaminga... (posnetek našel: AlienRR)
!

Lep pozdrav,
Vaš Fr4nc


Ah ta video indeed :D

Yes, all hardware sites are wrong. But luckily for us someone made a Youtube video to show us what's really going on.

fr4nc ::

NightHawk je izjavil:


Ah ta video indeed :D

Yes, all hardware sites are wrong. But luckily for us someone made a Youtube video to show us what's really going on.


Not all... but it is close... Če si celega pogledal - v kar itak dvomim bi se skoraj mogu zamislit ;).

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

x45 ::

itak se ve da je FX 8350 ali 8320 bolji nakup, ta video samo potrjuje to. pa še hitrejši je marsikje.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Janac ::

đabe ker je moja konfiguracija od vseh najbolj priemrna za igranej iger !

DamnYall ::

Moja jo seveda premaga. Boljše vse,pa še nov disk.

XeonAdvanced ::

Seveda, vidva imata najboljše konfiguracije na svetu, pa še ena drugo premaga...
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz 16MB L2 Cache|Sapphire HD6850
4GB FB-DIMM|HP 575W

ABX ::

Če boš vzel i5 boš čez 2 leti zamenjal grafično in bo PC spet top, če boš vzel AMD boš moral vse zamenjat za bit spet na TOP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

DamnYall ::

ABX??
FX 8320 je za svojo ceno TOP procesor. Sploh ker so matične poceni. Pa še večinoma so na istem podnožju,tako da nerabi niti matične menjat. CPU bo pa dlje zdržal kot i5 ;)

ABX ::

Ta CPU nima za burek proti i5, verjetno je počasnejši za 30-40%. Ko začnemo navijat pa postane razlika brutalna.

Rabiš takšno moč danes za igre? Ne. vendar če boš danes dal manj za AMD CPU v primerjavi kot Intel boš to preplačal na dolgi rok.

FX-8350 je ravno toliko hiter kot i5 760 na stock hitrosti (3 leta star CPU), s tem da i5 se navija kot za šalo in porabi manj elektrike.
http://www.pcgameshardware.de/Far-Cry-3...
AMD trenutno je v deep krizi, niso dohiteli niti Intel CPU-je od 3 leta nazaj po power-to-compute performance.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

DamnYall ::

Oprosti,ampak nimaš pojma.
AMD ljudje ne kupujejo ker Intel nekaj časa vlada in vsi mislijo da je intel the best. Ko sem kupil prenosnik se mi je kupec hvalil : ja k smo kupoval smo gledal da je procesor intel ker to je najboljše
Imaš zgoraj video,v katerem se vidi da je AMD ornk boljši. Pa še amd je za vse narejen;gaming,video obdelavo itd.

In če nisi vedel,gre AMD na DOOOOOOOOOOSTI višje frekvence kot intel,torej nevem o čem sanjaš da se intel lažje navija.

NightHawk ::

@frix:

Poglej si kakšno priznano stran kot je www.tomshardware.com in sam presodi. Imaš članke, kjer se testirajo grafične kartice, procesorje, plošče... Imaš tudi priporočila za različne cenovne razrede. Na koncu se boš itaq moral sam odločiti, tako da je fino da se tudi malo sam pozanimaš kaj in kako res je.

ABX ::

In ravno frišen članek za CPU-je
http://www.tomshardware.com/reviews/gam...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fr4nc ::

ABX je izjavil:

Ta CPU nima za burek proti i5, verjetno je počasnejši za 30-40%.
FX-8350 je ravno toliko hiter kot i5 760 na stock hitrosti (3 leta star CPU), s tem da i5 se navija kot za šalo in porabi manj elektrike.
http://www.pcgameshardware.de/Far-Cry-3...
AMD trenutno je v deep krizi, niso dohiteli niti Intel CPU-je od 3 leta nazaj po power-to-compute performance.


Mislim, da nisi videl videa...
Trine 2
FX-8350 = 36.84FPS
i5 3570K = 23.6FPS
_______________
Toliko o Intel superiornosti... Človeško oko zazna cca. 30FPS, kar pomeni, da dejansko z AMD dela tekoče, z Intel pa še playable ni ;)! (56,1% je Intel počasnejši ob 7870... - jaz bi se zamislo).

Black Mesa Source
FX-8350 = 188.8FPS
i5 3570K = 121.12FPS
________________
Res je z obena playable, a še vedno ni ravno Intel tisti, ki je za cca. 30-40% hitrejši :P. Aia čak... razlika je v bistvu 55,87% :D!

Metro 2033
FX-8350 = 36.44FPS
i5 3570K = 21.2FPS
________________
Pa kaj te vem... vedno bolj mislim, da se Intel vedno več preplača :'(!

Crysis Warhead
FX-8350 = 35.64FPS
i5 3570K = 26.84FPS

Crysis Warhead XSplit
FX-8350 = 39.28FPS ali 48.28FPS pri 720p
i5 3570K = 31.04FPS ali 37.12FPS pri 720p
__________________
Vedno bolj se mi zdi, da še drži staro dejstvo -> AMD za gaming 8-)!

power-to-compute performance - hmmm... price/performance it is all that matters unless you are really green person who drives to work with bike, because you do not want to pollute air too much...

Drugače pa ne delat zaključke po eni igri ;)!

Lep pozdrav,
Vaš Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

NightHawk ::

Na netu imaš polno testov in vzemi povprečje le teh. Ne moreš zdej verjetno nekomu tvojega kalibra z videom na youtube priznanim review-erjem pa ne. Odmisli AMD v tem testu in prepiši samo Intel rezultate - 3570, 3770, 3820 in boš videl polno nelogičnosti in nekonsistentnosti. Ne mi rečt da v Crysis warhead al kaj je dobi 3770 36fps 3820 pa samo 25 al neki podobnega. To je preprosto nemogoče, ker 3820 teče pri višji frekvenci poleg vsega ostalega.

Ampak ok, če se tebi zdi da vse štima potem pa vredu. Ostali, ki pa ne vidijo ene velike zarote na vsakem vogalu se bodo pa sami odločili.

fr4nc ::

@NightHawk: Še vedno nisi verjetno gledal celega videa (povej nekaj na to temo o številu testov pa to)... mojega kalibra 8-O? Torej si v bistvu prepričan, da ne zavaja in piše samo resnico in to povsem objektivno, če prav predvidevam?

Drugače pa še očitno sam nisi kaj preveč testiral po napisanem sodeč...

Aia... ne mislim začet prepira na osebni ravni. Pač moje opažanje je tako.

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m ::

A veš kaj ABX, kupim AMD in z ostalo razliko kupim 25 mesnih burekov. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

D3m je izjavil:

A veš kaj ABX, kupim AMD in z ostalo razliko kupim 25 mesnih burekov. :P

In ko boš pojedu zadnji burek,boš začel razmišljat ali si naredu prav ali pa ne,prej ziher ne ker boš vedu da te čaka še nekaj burekov.:D

NightHawk ::

Zakaj misliš da nisem gledal do konca?

Tvojega kalibra je pa nekdo, ki to dela za hobi, nima pa sredstev, časa in mogoče znanja/izkušenj da naredi tako kot se zagre (vsi sistemi imajo sveže naložen ENAK OS, enake komponente kjer je to mogoče itd, itd, itd. Pač nima vsak možnosti tako delat ampak je pa tako najbolje izničiš ostale dejavnike.

Takole grafe v excelu lahko jest narišem in preberem na youtube. Ne rečem, da je to kdo naredil ampak lahko pa bi. Jest pač gledam strani, ki so na tem področju že dalj časa prisotne in ki so v preteklosti priporočale AMD in intel, ATi in nvidio. Če pogledaš reviewe leta 2009, 2010 ima vse do 220$ AMD. No in če pač nekdo dobi povsem drugačne rezultate kot 3 take strani, potem se mi zdi pač čudno. Neglede na to, ali je nekdo to zavajal, goljufal, nepravilno izvedel test ali kaj tretjega.

Zakaj se pa tebi zdi, da je ta video pravi priznane strani pa ne? Resno verjameš v zaroto, da ima Intel vse plačano al kaj? In to zgleda šele 4 leta?

D3m ::

Ali z drugimi besedami, ki sem jo večkrat omenil neukim ljudem....its all bullshit.

@ABX 25 burekov je preveč za moj želodec na enkrat, imaš prav. Bolje, da ga razdelim lačnim ljudem, kakor si ti. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fr4nc ::

Me pa močno zanima zakaj ni testov teh dveh iger: Trine 2 in Black Mesa Source nikjer drugje... ali pa vsaj jaz nisem našel :8). Torej ja, a najde kdo kje kak razlog za to?

Test z 7970 Black Edition Metro 2033:
http://www.overclockersclub.com/reviews...
BF3:
http://www.overclockersclub.com/reviews...

Sam ne mi pa bluzit s tem, da AMD ni za igre in, da je Intel must have...

Drugače pa če se še prav spomnim v video omenja, da v testih le ene in iste igre, za katere je pa dejansko očitno, da je Intel boljši v njih...

A drugače ne verjameš v spremembe? Torej če misliš, da je blo 2 leti nazaj tak, da je sedaj/danes tudi tak?

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

ABX ::

fr4nc je izjavil:

ABX je izjavil:

Ta CPU nima za burek proti i5, verjetno je počasnejši za 30-40%.
FX-8350 je ravno toliko hiter kot i5 760 na stock hitrosti (3 leta star CPU), s tem da i5 se navija kot za šalo in porabi manj elektrike.
http://www.pcgameshardware.de/Far-Cry-3...
AMD trenutno je v deep krizi, niso dohiteli niti Intel CPU-je od 3 leta nazaj po power-to-compute performance.


Mislim, da nisi videl videa...
Trine 2
FX-8350 = 36.84FPS
i5 3570K = 23.6FPS
_______________
Toliko o Intel superiornosti... Človeško oko zazna cca. 30FPS, kar pomeni, da dejansko z AMD dela tekoče, z Intel pa še playable ni ;)! (56,1% je Intel počasnejši ob 7870... - jaz bi se zamislo).

Black Mesa Source
FX-8350 = 188.8FPS
i5 3570K = 121.12FPS
________________
Res je z obena playable, a še vedno ni ravno Intel tisti, ki je za cca. 30-40% hitrejši :P. Aia čak... razlika je v bistvu 55,87% :D!

Metro 2033
FX-8350 = 36.44FPS
i5 3570K = 21.2FPS
________________
Pa kaj te vem... vedno bolj mislim, da se Intel vedno več preplača :'(!

Crysis Warhead
FX-8350 = 35.64FPS
i5 3570K = 26.84FPS

Crysis Warhead XSplit
FX-8350 = 39.28FPS ali 48.28FPS pri 720p
i5 3570K = 31.04FPS ali 37.12FPS pri 720p
__________________
Vedno bolj se mi zdi, da še drži staro dejstvo -> AMD za gaming 8-)!

power-to-compute performance - hmmm... price/performance it is all that matters unless you are really green person who drives to work with bike, because you do not want to pollute air too much...

Drugače pa ne delat zaključke po eni igri ;)!

Lep pozdrav,
Vaš Fr4nc


Očitno nisem zamudil nič, še en AMD troll članek. Far Cry 3 je odlična koda tako kot far cry 2 ali kak doom, ampak če ti povem da je razlika med AMD in Intel 100 in 150 FPS (številke sem potegnil iz riti), boste itak AMD trolli rekli da to ni važno ker itak več kot 60FPS ne rabiš.

Za testirat Intel zadnje generacije moreš imet SLI ali celo 3 way SLI da vidiš dejansko moč tega CPU-ja, single card mode je malo iger ki bi pokazalo razliko novih CPU-jev. Ampak PC ne kupiš za 1 leto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fr4nc ::

ABX je izjavil:


Očitno nisem zamudil nič, še en AMD troll članek. Far Cry 3 je odlična koda tako kot far cry 2 ali kak doom, ampak če ti povem da je razlika med AMD in Intel 100 in 150 FPS (številke sem potegnil iz riti), boste itak AMD trolli rekli da to ni važno ker itak več kot 60FPS ne rabiš.

Za testirat Intel zadnje generacije moreš imet SLI ali celo 3 way SLI da vidiš dejansko moč tega CPU-ja, single card mode je malo iger ki bi pokazalo razliko trenutno novih CPU-jev. Ampak PC ne kupiš za 1 leto.


Nisem AMD troll in sem mnenja, da razlike med 150FPS in 100FPS ne opazim - verjetno tudi vsak normalen osebek ne.
Vse kar je pač nad 60FPS je le bonus, ki res ni nujen za brezskrbno igranje...

Aia... ker ima itak vsak osebek SLI ali celo 3 way SLI. Ker bo to imel verjetno ne bo razmišljal kateri procesor bo kupil, ker bi to temu moralo biti že takoj jasno! Cca. 98% (če ne še več) ljudi ima le eno kartico od tega je mogoče 5% ljudi, ki ima boljšo od 7850/GTX 660 (te številke so pa moja ocena, ki so plod pomisleka in ne riti :P)... Res je ne kupiš ga za eno leto, zato lahko pričakuješ, da bodo dodatna jedra nekoč prišla prav ;).

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m ::

SLI je brez veze.
ABX je pa posebnež, ker opazi razliko med 100 in 150 fps.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Jao mene trolli, ne če ima monitor/TV input 60Hz ne boš opazil razliko nad 60FPS.

Prav nočete razumet a? Čez 2-4 leta boš zamenjal grafično in potem kaj? Z AMD Fx serijo boš moral zamenjat cel PC, če boš imel Intel pa ne. Tu je fora.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D3m ::

ABX je izjavil:

Jao mene trolli, ne če ima monitor/TV input 60Hz ne boš opazil razliko nad 60FPS.

Prav nočete razumet a? Čez 2-4 leta boš zamenjal grafično in potem kaj? Z AMD Fx serijo boš moral zamenjat cel PC, če boš imel Intel pa ne. Tu je fora.


Zdaj pa malo napni možgane in preberi, kaj pišeš oz. poskusi razumeti, če lahko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pro_moted ::

ABX je izjavil:

Jao mene trolli, ne če ima monitor/TV input 60Hz ne boš opazil razliko nad 60FPS.

Prav nočete razumet a? Čez 2-4 leta boš zamenjal grafično in potem kaj? Z AMD Fx serijo boš moral zamenjat cel PC, če boš imel Intel pa ne. Tu je fora.



To si pa prebral kje ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

NightHawk ::

Sploh ne pravim, da to niso procesorji za igre ali da so slabi procesorji. Vsak procesor, ki je ekvivalent phenomu II 955 ali boljši je dober za igre.
Pravim samo, da ko v večini testov 8350 premaga 3770 in 3820 se je pač treba zamislit...

ABX ::

Za igre 8350 ne premaga i5 serijo.

Če jo, potem je s tem testom nekaj močno narobe. Sploh ko se gre za youtube test nekega neznanega folka, te stvari ni vredno gledat. Ali pa kot kak troll ki testira CPU-je v GPU limited kontekstu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fr4nc ::

D3m je izjavil:

ABX je izjavil:

Jao mene trolli, ne če ima monitor/TV input 60Hz ne boš opazil razliko nad 60FPS.

Prav nočete razumet a? Čez 2-4 leta boš zamenjal grafično in potem kaj? Z AMD Fx serijo boš moral zamenjat cel PC, če boš imel Intel pa ne. Tu je fora.


Zdaj pa malo napni možgane in preberi, kaj pišeš oz. poskusi razumeti, če lahko.


V bistvu hoče povedat, da bo čez 2-4 leta bolje imeti 4 jedra kot pa 8 jeder, če ga prav razumem...
No sej po eni strani je res čisto logično... NOT!

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FX-8320 & 7850 - record! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9741787 (37554) fr4nc
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
445736 (4806) vaščan

Več podobnih tem