» »

root xperie - začetki

root xperie - začetki

zajovic ::

Kot lastnik xperie mini st15i sem si nekako zaželel, da bi imel odklenjen telefon, se pravi, da bi mogoče pobrisal katerega od nepotrebnih programov. Najprej sem poskušal z metodo,

http://unlockbootloader.sonymobile.com/...

pa se mi je vse skupaj ustavilo pri točki 13! (ja noob ja)

Sedaj sem zasledil unlock z point test metodo

http://androidflip.com/test-points-for-...

Zanima me ali je pri tej metodi kakršna koli nevarnost, da mi "crkne" telefon? Je kdo že kaj takšnega delal?

Hvala za pomoč.

VoidRay ::

Cjoj,brickal ga boš.
Ta zaklenjen bootloader je tako bedna stvar...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

Thunder wave ::

Root in odklep bootloaderja niti približno ni ena in ista stvar. Rootaš lahko tudi brez odklenjenega bootloaderja in obratno. Root se večinoma uporablja za brisanje nekaterih aplikacij, ki so že bile na telefonu in podobno, skratka dobiš dostop do stvari ki jih prej nisi imel. Odklenjen bootloader pa ti olajša delo pri nalaganju ROMov in podobnega.
Veliko bi nam pomagal, če bi vedel kaj želiš in kakšen softver laufaš.

Samson ::

Brez odklenjenega bootloaderja ne mores zamenjat Rom-a zal. Odklep bootloaderja pa je zastonj in potrjen s strani Sony-a in ni ravno tezaven. Preberi se enkrat pocasi kaj je potrebno in to je to. Kodo dobis po mailu ki ga navedes na njihovi strani.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

GeForce ::

sam bi priporočal Test Point metodo, ker pri uradnem unlocku po Sonyjevih navodilih izgubiš DRM datoteke, ki so potrebne za delovanje nekaj programov...naprimer TrackID, Facebook plugin v music playerju in še ene par.

Bananovec ::

zajovic je izjavil:

Kot lastnik xperie mini st15i sem si nekako zaželel, da bi imel odklenjen telefon, se pravi, da bi mogoče pobrisal katerega od nepotrebnih programov. Najprej sem poskušal z metodo,

http://unlockbootloader.sonymobile.com/...

pa se mi je vse skupaj ustavilo pri točki 13! (ja noob ja)

Sedaj sem zasledil unlock z point test metodo

http://androidflip.com/test-points-for-...

Zanima me ali je pri tej metodi kakršna koli nevarnost, da mi "crkne" telefon? Je kdo že kaj takšnega delal?

Hvala za pomoč.

Naj ne bi bilo nevarnosti razen v primeru, da zamenjap katero točko. Meni je šlo gladko skozi.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

BladE_ ::

Za root ne rabiš odklepat bootloaderja čeprav tista metoda po Sonyjevih navodilih deluje bp boš moral potem vseeno nalagati drug software oziroma kernel, da boš imel root. DRM ključi pa mislim da se izbrišejo že zaradi samega odklepa bootloaderja neglede na metodo odklepa, nič pa ne boš prikrajšan, če se ključi izbrišejo, ker za TrackID se ti lahko gladko je*e, boljša alternativa je Shazam :D...

Za root lahko uporabiš Flashtool in z enim klikom rootaš oziroma unrootaš telefon, dovolj, da boš lahko brisal nesnago, ki je neuporabna...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Thunder wave ::

Meni na odklenjenem bootloaderju TrackID dela brez problema.

GeForce ::

No ja da nekoliko razložim...po uradnem odklepu po Sonyjevih navodilih 100% zgubiš garancijo in DRM datoteke. Brez DRM datotek ne dela TrackID ki je že naložen na telefonu, tisti novi TrackID od Sonyja ki je na marketu pa vseeno deluje. Če pa odkleneš po Test Point metodi pa ne izgubiš DRM datotek za garancijo pa nisem siguren...vem samo da Sony PC Companion po odklepu s TestPoint vidi bootloader kot zaklenjen, nevem pa kako to pogledajo na servisu

Samson ::

Bom ti sporocu. Poslal experio pro na servis pod garancijo zaradi slusalke, saj je nic ni slisat. Tako malo je slisat da zraven malce sundra ni sans slisat sogovornika. Ja, pa se rom mam gor neoriginalen, hehe. Me prav zanima kaj bodo rekli. Aja, pa se bootloader je odklenjen po uradni poti...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

zajovic ::

Ok, sem zdaj poiskusil še z programom Flashtool. Bi bilo že kar kičasto, če bi mi uspelo...tole mi je ven vrglo. Kaj mi je storiti???

12/022/2013 20:22:22 - INFO - This level is successfully initialized
12/022/2013 20:22:22 - INFO - Flashtool Version 0.9.10.1 built on 2013-01-09 19:49:47
12/022/2013 20:22:22 - INFO - You can drag and drop ftf files here to start flashing them
12/022/2013 20:22:27 - INFO - Device connected with USB debugging on
12/022/2013 20:22:27 - INFO - Connected device : ST15
12/022/2013 20:22:28 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.18.5 (2011-07-18 07:43:28 PDT) multi-call binary.
12/022/2013 20:22:28 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.32.9-perf / Build number : 4.1.B.0.587
12/022/2013 20:22:34 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\devices\ST15\busybox\1.20.2\busybox to /data/local/tmp/busybox
12/022/2013 20:22:34 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\subin\Superuser\su to /data/local/tmp/su
12/022/2013 20:22:34 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\subin\Superuser\Superuser.apk to /data/local/tmp/Superuser.apk
12/022/2013 20:22:36 - INFO - Please look at your device and click RESTORE!
12/022/2013 20:22:36 - INFO - You have 60 seconds to follow the restore advice
12/022/2013 20:22:36 - INFO - Running adbrestoreexploit
12/023/2013 20:23:37 - INFO - Root hack did not work. Cleaning hack files
12/023/2013 20:23:51 - INFO - Device disconnected

pretnarm ::

Poskusi slediti tem navodilom:
http://talk.sonymobile.com/message/2173...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pretnarm ()

kriko1 ::

Na XDA-developers imaš ogromno informacij kako to storiti.
Jaz sem izbral testpoint metodo, PC companion še vedno dela brez težav torej načeloma garancija je še vedno veljavna če prej namestim stock rom ter ponovno zaklenem BL.

http://forum.xda-developers.com/

Bananovec ::

GeForce je izjavil:

No ja da nekoliko razložim...po uradnem odklepu po Sonyjevih navodilih 100% zgubiš garancijo in DRM datoteke. Brez DRM datotek ne dela TrackID ki je že naložen na telefonu, tisti novi TrackID od Sonyja ki je na marketu pa vseeno deluje. Če pa odkleneš po Test Point metodi pa ne izgubiš DRM datotek za garancijo pa nisem siguren...vem samo da Sony PC Companion po odklepu s TestPoint vidi bootloader kot zaklenjen, nevem pa kako to pogledajo na servisu

Prodajalec/proizvajalec ti ne more omemjiti garancije. O tem sem nedavno odprl že temo.
p.s. Bi pa po test point metodi bilo mogoče tudi zakleniti bootloader in tako pridobiti nazaj proizvajalčevo garancijo. (V kolikor je izpeljana brezhibno).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Bananovec je izjavil:

GeForce je izjavil:

No ja da nekoliko razložim...po uradnem odklepu po Sonyjevih navodilih 100% zgubiš garancijo in DRM datoteke. Brez DRM datotek ne dela TrackID ki je že naložen na telefonu, tisti novi TrackID od Sonyja ki je na marketu pa vseeno deluje. Če pa odkleneš po Test Point metodi pa ne izgubiš DRM datotek za garancijo pa nisem siguren...vem samo da Sony PC Companion po odklepu s TestPoint vidi bootloader kot zaklenjen, nevem pa kako to pogledajo na servisu

Prodajalec/proizvajalec ti ne more omemjiti garancije. O tem sem nedavno odprl že temo.
p.s. Bi pa po test point metodi bilo mogoče tudi zakleniti bootloader in tako pridobiti nazaj proizvajalčevo garancijo. (V kolikor je izpeljana brezhibno).

Teorija je eno, praksa pa drugo. Sony te ob odklepu bootloaderja lepo opozori da izničiš garancijo, in tako tudi je oziroma je bilo ko sem nazadnje glede tega klical na TopTime (cca mesec nazaj).

Glede zaklepa po odklepu z TestPoint metodo, pa nebi vedel ker že kakšna dva meseca nimam Xperije...

BladE_ ::

zajovic je izjavil:

12/022/2013 20:22:36 - INFO - Please look at your device and click RESTORE!
12/022/2013 20:22:36 - INFO - You have 60 seconds to follow the restore advice


Pa si razumel tale korak? Če ti samodejno ne odpre aplikacije "Backup&Restore" jo v teh 60sek poišči med ostalimi appi, odpri in restoraj backup, ki je že izbran, mislim, da se imenuje "root me" pa bi moralo delat...

Drugače pa počekiraj XDA kjer dobiš vse kar se tiče rootanja...
Akcija - Reakcija

Thunder wave ::

Na Sonyjevi strani samo piše, da odklep bootloaderja LAHKO izniči garancijo, ne pa da jo.

GeForce ::

Ja, dokler ti aparat deluje brez problema ti lepo priznavajo garancijo, ko se pa pojavijo problemi pa garancija čudežno ne velja več. :D Kolikor sem jaz klical na TopTime in pošiljal maile na Sony Mobile UK, sem vedno dobil odgovor da odklep bootloaderja izniči garancijo. Lahko pa vsak sam povpraša, pa bo najbolj ziher ;)

Bananovec ::

GeForce je izjavil:

Bananovec je izjavil:

GeForce je izjavil:

No ja da nekoliko razložim...po uradnem odklepu po Sonyjevih navodilih 100% zgubiš garancijo in DRM datoteke. Brez DRM datotek ne dela TrackID ki je že naložen na telefonu, tisti novi TrackID od Sonyja ki je na marketu pa vseeno deluje. Če pa odkleneš po Test Point metodi pa ne izgubiš DRM datotek za garancijo pa nisem siguren...vem samo da Sony PC Companion po odklepu s TestPoint vidi bootloader kot zaklenjen, nevem pa kako to pogledajo na servisu

Prodajalec/proizvajalec ti ne more omemjiti garancije. O tem sem nedavno odprl že temo.
p.s. Bi pa po test point metodi bilo mogoče tudi zakleniti bootloader in tako pridobiti nazaj proizvajalčevo garancijo. (V kolikor je izpeljana brezhibno).

Teorija je eno, praksa pa drugo. Sony te ob odklepu bootloaderja lepo opozori da izničiš garancijo, in tako tudi je oziroma je bilo ko sem nazadnje glede tega klical na TopTime (cca mesec nazaj).

Glede zaklepa po odklepu z TestPoint metodo, pa nebi vedel ker že kakšna dva meseca nimam Xperije...

Offtopic:Sony te že opozori, ampak opozori te tudi EU, ki pravi, da ti Sony ne more omejevat garancije.
Sicer pa boste morali za kaj več prebrati mojo temo nekaj vrstic nižje.
edit: so pa slovenski serviserji znani kot zelo gnili. Dobesedno!

Če se ti da utrujati, potem kar izberi TestPoint metodo (deluje tudi z navadno sponko), v nasprotnem primeru (ko hočeš fast&easy metodo) pa le uberi tisto, ki jo svetuje Sony.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

zajovic ::

No danes mi je končno uspel root telefona:-) sledil sem navodilom na tej strani:

http://talk.sonymobile.com/message/2173...

Hvala vsem ki ste pomagali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100160 (16576) _ssd_sata
»

urejanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
202270 (368) bellaalice
»

Zamisel za nov program

Oddelek: Programiranje
211788 (1005) jankrzic
»

Sony`s new Xperia phones; T, V, J and TX

Oddelek: Mobilne tehnologije
204592 (3863) GeForce
»

Nakup mobilnika za zahtevnega uporabnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
444153 (2396) virta

Več podobnih tem