» »

Komu verjeti: Nasi ali rusom??

Komu verjeti: Nasi ali rusom??

«
1
2

shadeX ::

Prebral sem članek 270 milijonov ton težak Apofis: Rusi izračunali, da nas bo zadel, Nasa to zanika

Glede na to da je zemlja del vesolja in mimo nas vedno švigajo meteori in druga "vesoljska" telesa ( vendar ti vedno "pogorijo" preden trčijo na zemljo ), jaz rusom po malo verjamem. Nasa pomoje pač noče zagnati panike in kaosa, rusi se pa itak štejejo za bolj "boli nas kaj bo".

Glede na to da ruska tehnologija ni slaba ( letala, podmornice ), jaz njih uvrščam med zelo sposobne ljudi. Zakaj bi se sedaj zmotili pri merjenju trka , kot nasa to zanika??

Če imajo rusi prav in nasa noče da bi prevladala panika na zemlji zaradi te novice, ali je možno da bi v dobrih 20 letih naredili kako "orožje" da bi uničilo Apotis?

Dr_M ::

Jaz rusom sploh nic ne verjamem.
Americanom pa mogoce se malo manj.

Sicer pa nas bo jupiter resil :))

einstein :P ::

Glede na to, da je NASA specializirana za take stvari, bi rekel, da ima slednja prav, vsekakor pa ne gre ravno zanikat ruskih izračunov... :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Brez vhodnim podatkov, ki bi jih lahko preveril pri enih ali drugih, je itak brez veze debatirat.

Miha_T ::

24ur.com... resno?

c00L3r ::

Kaj ni blo 21.12.2012 konec sveta? Sicer pa vir 24ur? Kje so pravi viri? Poročilo NASA-e in Ruskega vesoljskega programa?

shadeX ::

Aston_11 je izjavil:

Brez vhodnim podatkov, ki bi jih lahko preveril pri enih ali drugih, je itak brez veze debatirat.


Ja to imaš prav. Samo npr če nasa reče da je možnosti trka 1:1000000 ( to je ogromna razlika ), potem obstajajo 2 možnosti:

1. Ali ima Rusija zelo zelo slabe matematike
2. Ali ima Nasa zelo zelo slabe matematike

1:1000000 je kar ogromna razlika in ni šans da če je to res , da narobe izračunaš ( potemtakem so Ruski matematiki res nesposobni ).

Če bi bila možnost 1:50 za trk, potem je že mogoče da bi eni ali drugi lahko imeli prav, ker je to relativno velika možnost za trk.

RejZoR ::

Točne podatke bojo itaq dobil šele ko se bo bolj približal. Ker je težko 100% izračunat kako bojo ostala nebesna telesa vplivala na njegovo pot. Lahko pa da je kje kakšen objekt za katerega niti še vemo ne, pa ima 100% pot skozi našo Zemljo...

In to velja za amere in ruse. Koneckoncev so tud rusi močni pri vsoljskih podvigih. Mogoče ne pri dirki na luno, so pa prvi v orbiti zgradili vesoljsko postajo (MIR) kar tud ni lahki podvig...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

shadeX je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Brez vhodnim podatkov, ki bi jih lahko preveril pri enih ali drugih, je itak brez veze debatirat.


Ja to imaš prav. Samo npr če nasa reče da je možnosti trka 1:1000000 ( to je ogromna razlika ), potem obstajajo 2 možnosti:

1. Ali ima Rusija zelo zelo slabe matematike
2. Ali ima Nasa zelo zelo slabe matematike

1:1000000 je kar ogromna razlika in ni šans da če je to res , da narobe izračunaš ( potemtakem so Ruski matematiki res nesposobni ).

Če bi bila možnost 1:50 za trk, potem je že mogoče da bi eni ali drugi lahko imeli prav, ker je to relativno velika možnost za trk.


TI je sploh jasno, kako se ocenjuje verjetnost, da si sposoben zgolj na podlagi tega zaključiti o sposobnosti matematikov?

hojnikb ::

V novici ni ŠOKANTNO, tak da ni panike :D
#brezpodpisa

shadeX ::

TI je sploh jasno, kako se ocenjuje verjetnost, da si sposoben zgolj na podlagi tega zaključiti o sposobnosti matematikov?


Nimam pojma. Pa povej mi ti, da naslednjič nebom klatil neumnosti ;)

jype ::

shadeX> Prebral sem članek na 24ur.com

Ignoriraj.

Aston_11 ::

To je podobno, kot če na podlagi ameriških filmov zaključiš, da je ameriški narod butast. Kar bi ti rad slišal, pa je, da ruskoti ne znajo računati.

PacificBlue ::

Se en manjsi asteroid bo v kratkem letel mimo Zemlje. V nevarnosti je kvecjemu kaksen komunikacijski satelit:)

On February 15, 2013, the newly discovered asteroid 2012 DA14 will pass lower than the belt of communications satellites that girdles Earth's equator at an altitude of 22,236 miles (35,786 kilometers).

NASA scientists calculate that 2012 DA14 poses no threat of collision with the Earth. The asteroid is estimated to be about 150 feet (45 meters) across.




http://www.space.com/19226-asteroid-apo...

shadeX ::

jype je izjavil:

shadeX> Prebral sem članek na 24ur.com

Ignoriraj.


Ma čaki malo, a potem takem mi praviš da 24ur, objavlja samo "fake" novice. Sam res, kje so pobrali vir za ta članek. Jaz ko nekaj preberem , sploh pa iz znanega medija pričakujem da je resnično.. kaj se vam zdi?

Aston_11 ::

Naivčina, ni druge. Ne moreš kritično razmišljanje pred vrati pustiti - sploh glede na "kvaliteto" rumenega tiska.

shadeX ::

Ok recimo da bo res zadel zemljo. A je teoretično sploh mogoče da bi uničili to nebesno telo?

Prva stvar je sploh ta, da bi ga morali uničiti v izredno veliki oddaljenosti od zemlje ( več tisoč km, ali celo milijon ), da njegovi delci nebi zadeli zemlje ...

Pomoje človek niti v 20letih nemore narediti takega orožja.

jype ::

shadeX> Ma čaki malo, a potem takem mi praviš da 24ur, objavlja samo "fake" novice.

Pravim ti, da lahko tehnično strokovne novice medija, specializiranega za senzacionalistično poročanje o trivialnih rečeh, ignoriraš. Celo kadar so povzete po kredibilnem viru, so praviloma tako temeljito napačno interpretirane in komentirane, da jih je praktično nemogoče razumeti, ne da bi prebral novico vira.

Personanonim ::

24kur bi lahko vsaj navedli vir s katerega so copy/pasteal "novico".

Ugibam da je tole inspiracija za "novico":

"Doomsday asteroid" Apophis flies by Earth tonight
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Pa članek brez podpisa, to ratuje standart. Take basni pišejo, da se še podpisat nočejo.

jype ::

Assembly75> Ugibam da je tole originalen vir:

Značilno ciklično referenciranje malce manj nekredibilnih virov, ki ga potem povzamejo in še malo s senzacionalizmom okrasijo vsi rumeni mediji.

Na Slo-Tech so bile zelo poučne novice o podtaknjenih neumnostih, ki so jih nekritično povzeli skoraj vsi pomembni svetovni mediji.

Personanonim ::

Ali kot bi drugače rekli "posvečeni" kot npr globalna80 dezinformacije in strašenje množic s strani elit,i.e. iluminati,kuščarji & co z namenom odvračanja pozornosti od prehoda človeštva na višje vibracije bivanja..or something:D
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vendar za razliko od globalne80 mi vemo, da mediji z vsaj malo integritete take novice hitro demantirajo z objavo vsebin, ki jih napišejo pravi znanstveniki.

To ni cenzura, temveč normalna posledica dejstva, da cenimo svobodo govora in tako ne vidimo smisla v preprečevanju objavljanja idiotarij.

fireice ::

Drugace pa tudi v 24kur clanku pise, da so rusi to izracunali par let nazaj, Nasa pa z novimi podatki, tako da to malo spremeni zadevo...

JesusChrist ::

shadeX je izjavil:


1. Ali ima Rusija zelo zelo slabe matematike

https://slo-tech.com/novice/t422199
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Okapi ::

A je teoretično sploh mogoče da bi uničili to nebesno telo?
Teoretično vsekakor je mogoče. S "ta veliko" vodikovo bombo bi ga lahko raztreščili na majhne kose (nisem šel preverjat, ampak v linkanem članku piše, da je velik za 3 fuzbalska igrišča). Zadeti na dovolj veliki oddaljenosti ga pa tudi ne bi smel biti problem (vsaj če bi se pravočasno lotili dela).

O.

jype ::

V vsakem primeru noben znanstvenik, ki take reči računa, ne izjavi "OMG zadel nas bo!", temveč poda kvantitativno verjetnostno oceno, ki jo mora znati bralec interpretirati.

Če astronom reče, da je precej velika možnost, da nas zadane asteroid, je ta še vedno lahko astronomsko majhna, le v primerjavi z verjetnostjo večine ostalih objektov, ki se planetu močno približajo (tudi ta izraz praviloma pomeni na več deset radijev planeta, ne pa v atmosfero) je lahko znatno večja, na primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

JanOlMajti ::

Dober je prvi komentar na 24ur pod člankom:
"Znanstvene novice prebirati na 24 ur...ni priporočljivo.
Zbeganost zagotovljena."

Mipe ::

Vemo, da nas bo Apofis tokrat zgrešil. By a large margin.

Vemo tudi, da leta 2029 obstaja majhna možnost trka, vendar bo treba do takrat precizneje dognati njegovo pot. Leta 2036 pa je še večja negotovost.

Do takrat pa bodo tile strici že poskrbeli zanj. Sploh če je kaj žlahtnih kovin v temle asteroidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Štrubsi ::

shadeX je izjavil:



Ma čaki malo, a potem takem mi praviš da 24ur, objavlja samo "fake" novice. Sam res, kje so pobrali vir za ta članek. Jaz ko nekaj preberem , sploh pa iz znanega medija pričakujem da je resnično.. kaj se vam zdi?


Ko enkrat vidiš članek kot je ta, tudi tako znanemu mediju kredibilnost zelo pade in taki članki pri 24ur niso tako zelo redki. Saj bi rekel ok, če bi bil objavljen na prvi april, ampak da take šale pišejo vse leto..se kar malo norca delajo iz novinarskega poklica.

Lp,
Žiga

Kamran ::

Hoj,

shadeX je izjavil:

Če imajo rusi prav in nasa noče da bi prevladala panika na zemlji zaradi te novice, ali je možno da bi v dobrih 20 letih naredili kako "orožje" da bi uničilo Apotis?

Me spominja na filmček Deep Impact (1998). Ena in druga stran ima podzemne baze na Zemlji in še par na drugih planetih, tako da se ne bati (za njih). :))
Če bi H.A.A.R.P. postaje uporabili, bi lahko komot tudi še takšno vesoljsko nevarnost uničili... če bi hoteli.

shadeX je izjavil:

Ok recimo da bo res zadel zemljo. A je teoretično sploh mogoče da bi uničili to nebesno telo?
Prva stvar je sploh ta, da bi ga morali uničiti v izredno veliki oddaljenosti od zemlje ( več tisoč km, ali celo milijon ), da njegovi delci nebi zadeli zemlje ...
Pomoje človek niti v 20letih nemore narediti takega orožja.

S pravo frekvenco oz. nekim mikrovalovnim/skalarnim orožjem je marsikaj možno.
Ali bi ga pa raztreščili ravno "par milijonov km" pred trkom na Zemljo ravno zaradi disperzije delcev (večje uničenje po malem).

Sicer pa glede na to kako je nebo vsak dan lepo "pokemtrejlano" lahko da bomo tudi videli orjaško rit, ki bo pritiskala k zemlji. Dobesedno: "I'll shit on U if U don't repent !" 8-)

jype ::

Kamran> Če bi H.A.A.R.P. postaje uporabili, bi lahko komot tudi še takšno vesoljsko nevarnost uničili... če bi hoteli.

:colbert:

Kamran> S pravo frekvenco oz. nekim mikrovalovnim/skalarnim orožjem je marsikaj možno.

Ti si pa ziher že dolg fizik?

Okapi ::

Še več, on je parafizik.;)

O.

jype ::

Meta več kot očitno ni, ker bi se moral podrejati vsaj pravilom logike.

Kamran ::

jype je izjavil:

Ti si pa ziher že dolg fizik?

Ne samo znam razmišljati, ker itak materija je samo zgoščena energija, ki vibrira pri določeni frekvenci, ko je ujeta v nek geometrijski vzorec.

jype ::

Kamran> Ne samo znam razmišljati, ker itak materija je samo zgoščena energija, ki vibrira pri določeni frekvenci, ko je ujeta v nek geometrijski vzorec.

Pa veš, čemu s svojim mobilnim telefonom ne moreš sestreliti mednarodne vesoljske postaje?

mn ::

jype je izjavil:

Kamran> Ne samo znam razmišljati, ker itak materija je samo zgoščena energija, ki vibrira pri določeni frekvenci, ko je ujeta v nek geometrijski vzorec.

Pa veš, čemu s svojim mobilnim telefonom ne moreš sestreliti mednarodne vesoljske postaje?

Mogoče jo pa lahko. Samo pravi geometrijski vzorec mora izrisati okrog sebe, pol pa ga samo še zavibrirati s pravo frekvenco :) Boš videl bo padlo vse od vesoljske postaje do sosede.

On namreč zna razmišljati ....

jype ::

Qcube ::

Ravno o tem sem gledal pred kratkim en posnetek na youtube. Kar zanimivo... o Apofisu se začne na 1:06:00

lonz ::

jype je izjavil:

Kamran> Ne samo znam razmišljati, ker itak materija je samo zgoščena energija, ki vibrira pri določeni frekvenci, ko je ujeta v nek geometrijski vzorec.

Pa veš, čemu s svojim mobilnim telefonom ne moreš sestreliti mednarodne vesoljske postaje?



U, bemti; mi je skor v hlače ušlo - tolk sem se režal! Bravo!
...arrrrrr, shiver me timbers...

Smurf ::

Uradni izracuni se naprej kazejo, da nas ne bo zadel. Verjetno so tako izracunali tudi Rusi, sam nekdo ni znal povzemat novice (pop tv, mozno tudi da reuters).

Zakaj ne verjamem Pop tvju? Ker ze naceloma zelo slabo povzemajo znanstvene novice, ker so povrsni, senzacionalisticni, poleg tega pa slabo poznajo tematiko. Med tem kredibilni viri se zmeraj pravijo nasprotno.

Brezvezna novica skratka.

JesusChrist ::

Po mojih izračunih nas bo zadel 2018
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

A lahko prosim vidimo še postopek?

JesusChrist ::

To je poslovna skrivnost. Sem napisal software in ravno čakam patent
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

Glede na orbito si težko predstavljam, da bo eno leto prej priletel naokoli kot običajno.

vostok_1 ::

Nč nr rabš ga razstrelit. Pošlješ gor par ion propulsion pogonov, da ga spravijo v neko levo orbito in voila.

Tehnologija približevanja asteroidom...check
Ion propulsion drive...check
Čas...check
Denar...check z zvezdico
Giving a fuck...uncheck

Oberyn ::

vostok_1 je izjavil:

Nč nr rabš ga razstrelit. Pošlješ gor par ion propulsion pogonov, da ga spravijo v neko levo orbito in voila.

Tehnologija približevanja asteroidom...check
Ion propulsion drive...check
Čas...check
Denar...check z zvezdico
Giving a fuck...uncheck

masa telesa / Ion propulsion drive ... failed
Smola.

dope1337 ::

Vem da sem že bral neki o tej temi pred kakim letom. Fora je vglavnem v tem, da ob prvem prehodu 100% ne bo trčil v Zemljo (letel bo namreč med sateliti in zemljo - dokaj blizu). Se pa poraja vprašanje, ali bo zadel "keyhole", to je neka točka Zemljine gravitacije, ki mu lahko začrta pot tako, da bi se lahko 7 let kasneje (2036) vrnil in dejansko zadel Zemljo ...

Imho je do leta 2029 prehitro špekulirat, saj se spomnim, da je bilo v dotičnem članku rečeno, da je do takrat preveč neznank za točno pot.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

oo7 ::

Rusija je zakon Amerika poden tako,da verjamem Rusom;)

Dr_M ::

Eh, rusom se j. vodka polila po tipkovnici in med so med brisanjem vnesli napacne podatke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na obisk našega osončja prihaja medzvezdni komet

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366894 (4597) BigWhale
»

ZDA želijo operativna hipersonična orožja do leta 2023

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
175794 (3806) ZaphodBB
»

Možnost trka asteroida v Zemljo leta 2029? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8912548 (7360) BigWhale
»

V živo: Philae pristal na kometu! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10730196 (22653) jest10
»

V Pacifiku odkrito nahajališče redkih zemelj

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810907 (9038) guest #44

Več podobnih tem