» »

PHP for dummies

PHP for dummies

Tzar ::

OK vem da ste mogoce ze obravnavali to temo,sam sem pregledal mal nazaj pa nic koristnega nasel.
Kako zaceti programirat s PHP-jem?
1. Zanima me kako lahko peizkusis ce narejeni PHP delak
2. kje dobiti cist tista snovna navodila kako zacet za telebane.
3. Kaj se splaca delat s PHP-jem?
4.A obstaja kaksen progi kokr je recimo DrumBeat (Macromedia) za ASP-je?
5. Katere strani priporocate za ogled za enga res zacetnika?
hvala
Življenje je lepo!

darh ::

oh noooo... not another one !!!!!!

evo ti...
1. PHP skripto posnameš ( recimo skozi FTP ) na server in dostopaš do nje skozi browser ( to je IE ali Netscape ) kot do kakršnekoli druge strani ( torej recimo .html ali .htm )

2. čisto osnovna navodila dobiš na www.php.net kjer sem tud jest dobu use informacije.... tam maš veliko izbiro ZELO obsežnih priročnikov ter podbnih stvari. Če boš pregledoval on-line manual boš vidu da so nutr tud komentarju uporabnikov, ki dostikrat zelo pomagajo...

3. z PHPjem se dela skripte za internet... temu je tudi namenjen ! ( če še tega ne več, kaj sploh sprašuješ ?????? )

4. uporabljej UltraEdit z wordfile.txt prirejenim za PHP, tako da ti barva kodo
4.1 ( kaj je to Ultraedit ? ) to je ZELO napreden, hiter, uporaben tekstovni urejevalnik !

5. ponovno www.php.net ter php.resourceindex.com

enjoy...
Excuses are useless! Results are priceless!

Reso ::

A bi kdo vedu kam so dal big-manual na php.net k ga zdej vec ni pa je tok dobr...?

darh ::

www.php.net/manual/

evo to je to kr misls... vsaj upam... manual s commenti...
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

Nevem, zakaj enostavno ne vpisete v iskalnik PHP help, PHP tutorial, whatever ... Vse se najde na netu, samo malo je treba poiskat.

darh ::

jaaa. .sej jest to vem.. .sam folk je tko neumen / len da se mu ne da iskat....
Excuses are useless! Results are priceless!

Tzar ::

ej izi mal. Prosim ce nimate kj pametnega za napisat ali svetovat raj ne piste, ne pa s takimi kolk smo eni neumni.
Sploh pa sem pisal zato da bi vidu kako se je kdo tega pred kratkim lotu in mu je kj ratal narest in nastudirat.
Pa ne bit tolk polni samih sebe ker nikol ne ves kaj znas in kaj drugi vec ve od tebe.
Prosu bi samo za kaksne pametne nasvet, pa ne s takimi preber manual pa to, ampak kaksen cheat ali predlog za lazje razumevanje samga jezika.
se enkrat hvala
;(
Življenje je lepo!

darh ::

ej a veš kako ti povem.. tako spraševanje in odpiranje topicou npr PHP for dummyz je totalno brezveze.... PHP je tako easy zadeva, če maš usaj mal smisla za programirajne si se ga sposobn naučit !!

novembra 2000 sem se prvič lotu PHPja, ker sm biu prej prepričan da pač smrdi in sem gonu PERL do konca.... PERL oh in sploh.. zdej ga pa tud ne povoham več... ker sm s PERLom deou sam skripte za net in to delo PHP odlično opravi, saj je temu tud namenjen !! v teh 4 mesecih sem se nauču delat tak magic da glava bolu ( vsaj tiste nevednike ) in kakor sem ze prej reku, da se je vsak sposobn naucit tega...

a pa te zanima kako sem se jest naucu ? lepo sm odsrfu na www.php.net pa na hitr pogledu manual... k sm vidu da je cela zadeva precej podobna PERLu sem se lotu pisajna skript v stilu "HELLO WORLD"... hehe... pa bos zdej reku: Sej ti si znau ze od prej programirat" ..... ja itak da... in kako sem se perla naucu ? simpl.. lih tko... RTFM !! READ THE FUCKIN' MANUAL ! to je use... pa odsurfas se na kako stran npr: http://php.resourceindex.com pa pobereš ene par skript dol pa vidš kako to delajo drugi... pa dobiš nek stil... pa si zastavš en problem.. pa ga rešiš... to je to...


pa ne da se hočem krkol hvalt... VSI smo se tko naučil... no ja... 99% folka se TAKO nauči... programiranja te ne morejo drugi naučit... usaj ne tistega bistva... reševanja problemov, kar je bistveno !! do tega morš sam pridt...

kar upraš kogarkol... upraš Primoz-a k je naredu tele skriptice pa ti bo isto povedu !!!

ja .. pa sm reku da je folk neumen in len... no ja mogoc bol neumen kot len...
zakaj ? zato ker se mu ne da mal pobrskat pa pogledat kje se kej da dobit...


lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

Voodoo ::

Ej ti Xbite kva sploh odgovarjas, ce pravis, da so vsi neumni ?! A ti si se pa pametn rodil? Dej mi povej, a kej boli, ce si iz Bohinja?
Voodoo knows...

darh ::

ja, jest sm se pa pametn rodil, pa nc ne boli ce sm z Bohinja, ok ? zadovoln ? a so dobu odgovore na svoja neumesna vprašanja in pripombe ?
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1443211 (4121) FitnessBoy
»

Učenje PHP-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
252637 (2311) upirna
»

FTP over HTTP

Oddelek: Programiranje
191346 (1076) rc-car
»

PHP bukva?

Oddelek: Programiranje
201166 (1026) McAjvar
»

PHP

Oddelek: Programiranje
112730 (1377) Tr0n

Več podobnih tem