» »

Kupujem LEGO Technic

Kupujem LEGO Technic

Temo vidijo: vsi

japol ::

Evo, tudi jaz sem prišel na vrsto da se podam v te vode, da bo mir pri hiši... namreč kupijem lego technic kocke. Od zobnikov, palic, pinou, osi, bati, cilindri,... tipične elememente, ne namenske, lahko so rabljene, stare,... samo da niso poškodovane, ne pnevmatike, elektronike,... Res tiste tipične lego technic elemente.

opeter ::

Priporočam ebay.de ali co.uk. Brez heca.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ru7 ::

bricklink je tudi opcija, navadno dost cenejš kot ebay :)

japol ::

Poznam, samo ne najdem njihovih emailov. Pa točno kje se trgovina nahaja.

Berserker ::

Ebay. Kolikor gledam imajo v US precej ceneje.

Lego kocke so postale svinsko predrage, v paketih je pa zmeraj manj kock. Če ti uspe sestavit nek srednji paket v 20 min za 150 € je to precej draga zabava. Če smo se mi z njimi igrali, se naši potomci zagotovo ne bodo.

fosil ::

Lego kocke so bile od nekdaj drage, samo verjetno nisi opazil, ker jih nisi plačeval iz svojega žepa :)
Se pa sedaj dobijo tudi kompatibilne kocke (legotu je potekel patent), ki so cenejše.
Tako je!

japol ::

Mu je res potekel patent? In katere so cenejše? Kje jih dobim?

Berserker ::

fosil je izjavil:

Lego kocke so bile od nekdaj drage, samo verjetno nisi opazil, ker jih nisi plačeval iz svojega žepa :)
Se pa sedaj dobijo tudi kompatibilne kocke (legotu je potekel patent), ki so cenejše.


V bistvu sem takrat imel zgolj navadne kocke, ploščo ter nič druga, kar je bilo takrat precej ceneje, saj drugi tudi niso imeli tega, lego ni bil tako priljubljen pri nas, sicer smo pa mi bili še zadnja generacija pred razmahom pc in interneta , ter smo se igrali zgolj z cenejšim modelarstvom ali pa zunaj v gozdu.
Pač igrača za debele bogate riti. Če pogledam en srednji paket za sestavljanje. Recimo tole: http://www.amazon.com/LEGO-Venator-clas...

Za pol ure oz eno uro daš 280 $.

japol ::

Dejstvo je da jst morm prit do pocen kock, k je vrag u bajti. Tut če je klon, sam da ni iz kšne strupene plastike,... Sm najdu na netu firme k delajo klone:
- decoo al decoll (mislm da so to filipinci)
- exploiter
- oxford (neka korejska firma)
- ...
Če bi lahk po kosih kupu, bi blo super.

driver_x ::

Berserker je izjavil:

Za pol ure oz eno uro daš 280 $.


Če zadevo samo enkrat sestaviš in ti potem obleži na polici, mogoče res. Smisel LEGO kock je bil zame vedno v tem, da sem potem sestavljal nove, svoje stvari. Z Legokockami se še vedno igram, čeprav že moji otroci sestavljajo Technic pakete. Sam imam sedaj Mindstorms. Pravzaprav je sedaj tako, da imam sam premalo časa, da bi z Mindstormsi realiziral vse ideje.

Tole so delali več kot pol ure. :D

Okapi ::

Fail. Sem gledal 5 minut, da bi videl, kako žogice sortirajo, pa nič.:D

Drugače pa so legokocke včasih veliko bolj spodbujale domišljijo, kot jih te sedaj. Si imel 6-7 standardnih in iz njih si lahko naredil vse, vesoljsko ali gusarsko ladjo, avto ali hišo.

O.

driver_x ::

Se strinjam. Današnji kompleti imajo precej enih posebnih ali namenskih kock. Kljub temu pa menim, da gre za eno boljših igrač. 30 ali več let stari kompleti so še vedno uporabni, tudi v kombinaciji z novimi. Vsekakor denar za Logokocke ni vržen stran.

pi pawr ::

driver_x je izjavil:

Se strinjam. Današnji kompleti imajo precej enih posebnih ali namenskih kock.


Ja, na primer diferencial, sklopka in podobne reči... to sem z 8460 vse sam sestavil :D

Berserker ::

driver_x je izjavil:

Berserker je izjavil:

Za pol ure oz eno uro daš 280 $.


Če zadevo samo enkrat sestaviš in ti potem obleži na polici, mogoče res. Smisel LEGO kock je bil zame vedno v tem, da sem potem sestavljal nove, svoje stvari. Z Legokockami se še vedno igram, čeprav že moji otroci sestavljajo Technic pakete. Sam imam sedaj Mindstorms. Pravzaprav je sedaj tako, da imam sam premalo časa, da bi z Mindstormsi realiziral vse ideje.

Tole so delali več kot pol ure. :D



Že dokler imaš solidno službo ti tistih 300 € ne pomeni toliko. Kot otrok si bil odvisen od staršev. Kot dijak ali študent itak nimaš nikoli denarja, ga zapiješ za alko, ali pa te mine do sestavljanja. Mislim da so lego kocke mišljene kot igrača za starejše, pod pretvezo da je za lastne otroke. [:D] No vsaj modeliranje RV maket mi še ostane.

fosil ::

Če prav razumem ti iščeš nekaj takega
Kako pa je lahko zarad kock vrag u bajti? :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

finpol1 ::

japol je izjavil:

Evo, tudi jaz sem prišel na vrsto da se podam v te vode, da bo mir pri hiši... namreč kupijem lego technic kocke. Od zobnikov, palic, pinou, osi, bati, cilindri,... tipične elememente, ne namenske, lahko so rabljene, stare,... samo da niso poškodovane, ne pnevmatike, elektronike,... Res tiste tipične lego technic elemente.


če še vedno rabiš (ali kdo drug) piše na stuozpp@gmail.com

RejZoR ::

Berserker je izjavil:

driver_x je izjavil:

Berserker je izjavil:

Za pol ure oz eno uro daš 280 $.


Če zadevo samo enkrat sestaviš in ti potem obleži na polici, mogoče res. Smisel LEGO kock je bil zame vedno v tem, da sem potem sestavljal nove, svoje stvari. Z Legokockami se še vedno igram, čeprav že moji otroci sestavljajo Technic pakete. Sam imam sedaj Mindstorms. Pravzaprav je sedaj tako, da imam sam premalo časa, da bi z Mindstormsi realiziral vse ideje.

Tole so delali več kot pol ure. :D



Že dokler imaš solidno službo ti tistih 300 € ne pomeni toliko. Kot otrok si bil odvisen od staršev. Kot dijak ali študent itak nimaš nikoli denarja, ga zapiješ za alko, ali pa te mine do sestavljanja. Mislim da so lego kocke mišljene kot igrača za starejše, pod pretvezo da je za lastne otroke. :D No vsaj modeliranje RV maket mi še ostane.


Mislim, da je največja težava v prizadetosti današnje družbe, da so "igrice" in "lego kocke" nekaj otročjega. Če si odrasla oseba in se ukvarjaš z enim ali drugim, te bojo vsi jemali zaničljivo češ, lej tega, tolk star pa se "igra". Pozabljajo pa, da igrice niso samo drkanje neke brezvezne farme na Facebooku ampak imaš kompleksne igre npr vojskovanja ala Natural Selection 2 kjer lahko sodeluje po 30 ljudi naenkrat v dveh ekipah, nad njimi bedi commander, ki vse to usklajuje, se ustvarjajo taktike, napadi, obrambe, na plan privleče vse možne iznajdljivosti človeškega uma, vsa komunikacija pa praktično pod nujno poteka z mikrofonom v tujem jeziku, običajno angleščini. Folk enostavno pozablja, da so take stvari čeprav na daleč izgledajo otročje, lahko neverjetno zapletene in orenk trenirajo možgane, iz motoričnega, strateškega, govornega vidika in iz vidika natančnosti.

Lego kocke pa niso nič drugačne. Vsak ima prvo asociacijo pri Lego kockah na enostavne sete s par deset elementi. Spet pa pozabljajo, da so lahko Lego Technic neverjetno zapeleteni, sploh ko se spraviš delat izven serijske stvari oz kombiniraš dva različna seta in sam ustvarjaš nekaj povsem novega in pri tem uporabiš po več sto kosov elementov. To pa že niso več otročarije ampak lahko mejijo na prave inžinirske podvige. Če pogledaš Youtube vidiš kaj vse folk ustvarja z npr Mindstormi v navezi s Technic in Basic elementi. Al pa pnevmatski sistemi izpred parih let, čeprav mislim, da se še vedno delajo. To so orenk napredne stvari, ki nikakor niso otročje. Nažalost jih folk še vedno jemlje kot take.

Moram priznat, da je tud mene že potegnilo, da bi si omislil ene dva ali tri res kompleksne Technic sete in spet mal ustvarjal razne naprave. Ker se spomnim kako sem pred leti s parimi elementi technic kock ustvarjal vse živo in simuliral mehanske naprave in mehanizme, ki se sicer uporabljajo pri stvareh vsak dan.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

Meni se ne zdi igranje z LEGO kockami prav nič otročje. Sam za sprostitev pogosto sestavljam zadeve iz seta Mindstorms + nekaj dodatnih Technic setov, pa me zaradi tega nihče ne gleda čudno.

RejZoR ::

Sej men tud ni, ampak če pa boš vprašal 100 ljudi, pa sem ziher, da bi več kot polovica to označila kot otročje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

Ker me mnenje 100 ljudi ne zanima, jih o tem ne sprašujem.

RejZoR ::

Pa kaj sem edini na celem jebenem svetu, ki ne berem vsega absolutno dobsedno? Seriously...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

Hotel sem reči, da me okoli tega, kar sam počenjam ne zanima mnenje ostalih ljudi, razen najbližjih.

GrimReaper ::

RejZoR je izjavil:

Mislim, da je največja težava v prizadetosti današnje družbe, da so "igrice" in "lego kocke" nekaj otročjega. Če si odrasla oseba in se ukvarjaš z enim ali drugim, te bojo vsi jemali zaničljivo češ, lej tega, tolk star pa se "igra". Pozabljajo pa, da igrice niso samo drkanje neke brezvezne farme na Facebooku ampak imaš kompleksne igre npr vojskovanja ala Natural Selection 2 kjer lahko sodeluje po 30 ljudi naenkrat v dveh ekipah, nad njimi bedi commander, ki vse to usklajuje, se ustvarjajo taktike, napadi, obrambe, na plan privleče vse možne iznajdljivosti človeškega uma, vsa komunikacija pa praktično pod nujno poteka z mikrofonom v tujem jeziku, običajno angleščini. Folk enostavno pozablja, da so take stvari čeprav na daleč izgledajo otročje, lahko neverjetno zapletene in orenk trenirajo možgane, iz motoričnega, strateškega, govornega vidika in iz vidika natančnosti.

Lego kocke pa niso nič drugačne. Vsak ima prvo asociacijo pri Lego kockah na enostavne sete s par deset elementi. Spet pa pozabljajo, da so lahko Lego Technic neverjetno zapeleteni, sploh ko se spraviš delat izven serijske stvari oz kombiniraš dva različna seta in sam ustvarjaš nekaj povsem novega in pri tem uporabiš po več sto kosov elementov. To pa že niso več otročarije ampak lahko mejijo na prave inžinirske podvige. Če pogledaš Youtube vidiš kaj vse folk ustvarja z npr Mindstormi v navezi s Technic in Basic elementi. Al pa pnevmatski sistemi izpred parih let, čeprav mislim, da se še vedno delajo. To so orenk napredne stvari, ki nikakor niso otročje. Nažalost jih folk še vedno jemlje kot take.

Moram priznat, da je tud mene že potegnilo, da bi si omislil ene dva ali tri res kompleksne Technic sete in spet mal ustvarjal razne naprave. Ker se spomnim kako sem pred leti s parimi elementi technic kock ustvarjal vse živo in simuliral mehanske naprave in mehanizme, ki se sicer uporabljajo pri stvareh vsak dan.

Lepo napisano. Ampak v LJ in ostalih večjih mestih to pomoje še ni tak problem, je pa velik problem pri nas na Gorenjskem, kjer je veliko kmetov. Pa to od vseh, od 15-60 let, ker se tut na mlajše sproti prenaša.
Sploh v naši firmi se samo od enih traktorjev in motorjev zgovarja, kdo ima pri vsem tem čas še za računalniške igre in lego kocke. Seveda imajo pa itak mentaliteto, da je to otročje.
Drugače se glede tega ne sekiram več, ker tud sam nimam časa za igranje, recimo v zadnjih dveh mesecih sem igral zadnjega Batmana samo 10 ur.
Seveda bi sestavljal tut LEGO kocke, ampak za to je pa poleg časa še denar problem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Rejzor:
Pozabljajo pa, da igrice niso samo drkanje neke brezvezne farme na Facebooku ampak imaš kompleksne igre npr vojskovanja ala Natural Selection 2 kjer lahko sodeluje po 30 ljudi naenkrat v dveh ekipah, nad njimi bedi commander, ki vse to usklajuje, se ustvarjajo taktike, napadi, obrambe, na plan privleče vse možne iznajdljivosti človeškega uma, vsa komunikacija pa praktično pod nujno poteka z mikrofonom v tujem jeziku, običajno angleščini."

Ravno zadnjic sem na TV ujel oddajo Man up, ko so delali deca iz enega takega "geek on-line generala"...:))

GrimReaper - cudno, pri nas se zgovarjamo o motorjih, avtomobilih, bicikliranju, in tudi o kaksnih aktualnih spilih na xboxu, je pa res, da noben samo spilov ne naziga cel cas. Treba je met eno zdravo mero vsega.

Kar se pa lego kock tice - seti kot npr. gusarska ladja, grad, policijska postaja, itd. se res bolj kot ne sestavijo in to je to. Res ne vem, zakaj bi ji nekdo po navodilih set sestavil, razdrl in jovo na novo. Otrokom dela domislija na polno in jim sestavljen set postane igrisce za lego stricke, kot smo jim pravili.

Ce pa hoces nekaj resnega in velikega na novo po svoje naredit, potrebujes kot prvo veliko osnovnih gradnikov, ki jih v setih ne dobis, ker pac vsebujejo namenske kocke. Zato je bolje vec osnovnih setov kupit, tako kot se Duplo kocke prodajajo, v skatli oziroma vreci, in iz teh kock ustvarjat.

Se to - ce zelite, da bodo seti Lego kock uporabni za naslednjo generacijo, nujno spravite navodila. Je ravno foter hotel moje stare sete dati necakom, ampak so brez navodil dokaj neuporabni oziroma samo za gledat, namen je bil pa seveda v tem, da bi jih mularija sestavila se enkrat od zacetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

fosil ::

Navodila dobiš na netu, recimo tukaj
Tako je!

l0g1t3ch ::

Vem da odkopavam staro temo pa vseeno.

Se da kupit škatle z večjimi količinami bolj standardnih in pogosto uporabljenih elementov kot so razne osi, zobniki, "tramovi" (kako je to slovensko ?), pini, ...

P.S.
Ravno sem po 15ih letih sestavil 8868 in 8880 :)

Isotropic ::

za zobnike rabiš še ohišje za os za vsakega, ki morata biti natančno razmaknjeni (sicer se pojavi trenje ali slab kontakt med zobmi), tko da boš kar tko na lepe oči bolj malo sestavljal.
kupi kakšen lego technics, mogoče kakšen bridge builder, če obstaja v fizični obliki itd.

PrihajaNodi ::

Berserker je izjavil:

fosil je izjavil:

Lego kocke so bile od nekdaj drage, samo verjetno nisi opazil, ker jih nisi plačeval iz svojega žepa :)
Se pa sedaj dobijo tudi kompatibilne kocke (legotu je potekel patent), ki so cenejše.


V bistvu sem takrat imel zgolj navadne kocke, ploščo ter nič druga, kar je bilo takrat precej ceneje, saj drugi tudi niso imeli tega, lego ni bil tako priljubljen pri nas, sicer smo pa mi bili še zadnja generacija pred razmahom pc in interneta , ter smo se igrali zgolj z cenejšim modelarstvom ali pa zunaj v gozdu.
Pač igrača za debele bogate riti. Če pogledam en srednji paket za sestavljanje. Recimo tole: http://www.amazon.com/LEGO-Venator-clas...

Za pol ure oz eno uro daš 280 $.


Danes ni več tistih super hudih gradov, ko so bili vsako leto boljši. Za 50 evrov si dobil že soliden majhhen grad otočanov, srednjo gusarsko ladjo ki je danes tudi od 200€ dalje...meni so bile zakon.

l0g1t3ch ::

Isotropic je izjavil:

za zobnike rabiš še ohišje za os za vsakega, ki morata biti natančno razmaknjeni (sicer se pojavi trenje ali slab kontakt med zobmi), tko da boš kar tko na lepe oči bolj malo sestavljal.
kupi kakšen lego technics, mogoče kakšen bridge builder, če obstaja v fizični obliki itd.


Nameravam kupit kak mindstorms komplet + kak lego technic.
Se mi pa zdi da lego technic kompleti imajo gradnike precej prilagojene za tisto kar je načrt in bi zato rad dokupil še dodatne bolj splošne gradnike.

          ::

Za posamezne kocke poglej bricklink, nazadnje sem kupoval od tega prodajalca.

l0g1t3ch ::

Ne gre se toliko za posamezne kocke, te sem že kupoval tam. Bolj bi rad nek "komplet" generičnih kock ki so splošno uporabne za neko ustvarjanje. Tisto kar pride v technic setu je ponavadi precej specializirano za točno tisti model in ko greš kaj po svoje delat ti hitro zmanjka pvsem osnovnih kosov.

Invictus ::

ebay.de ali ebay.co.uk

Niso tudi rabljene poceni, ampak se prodajajo po kilah. Kila cirka 20 EUR.

Dobiš pa lahko tudi sortirane tematske.

Ta mali sem kupil 3 kile kock in je mir. Čeprav še ni v fazi, ko bi podrla zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SaXsIm ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ne gre se toliko za posamezne kocke, te sem že kupoval tam. Bolj bi rad nek "komplet" generičnih kock ki so splošno uporabne za neko ustvarjanje. Tisto kar pride v technic setu je ponavadi precej specializirano za točno tisti model in ko greš kaj po svoje delat ti hitro zmanjka pvsem osnovnih kosov.


Meni so stari pred leti kupili lego technic XXL. S tem se je dalo narediti ogromno. Pa tudi sedaj se s kakšnim večjim setom verjetno da.
SaXsIm

          ::

Jaz imam poleg nekaj standardnih setov Technik in Mindstormsa tudi nekaj kilogramov kock iz ebay.co.uk. Tam sicer od različnih prodajalcev dobiš različno ohranjene kocke, ampak na splošno je bilo OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego kocke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16827320 (833) WizzardOfOZ
»

Izposoja zbirke lego setov

Oddelek: Loža
223091 (1866) matobeli
»

LEGO kocke

Oddelek: Loža
265798 (4924) opeter
»

50-letnica kock LEGO (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5013286 (11801) gruntfürmich
»

LEGO mindstorms

Oddelek: Kaj kupiti
222641 (1998) BigWhale

Več podobnih tem