» »

povezava laptopa,reciverja in plazme

povezava laptopa,reciverja in plazme

krof1 ::

Lepo pozdravljen!

Hočem povezati laptop, reciver in tv plazmo.
TV in laptop preko HDMI kabla
Reciver in TV preko činča? TV nima optičenga izhoda/vhoda.(v kratem bom kupil še en HDMI).
Na reciever (yamaha rx-v363 5.1)sem priklopil zvočnike, ker hočem imeti hišni kino. Zanima me kako pravilno priklopiti in katero nastavitev izbrati, da bom pri gledanju filma iz laptopa dobil zvok iz zvočnikov hišnega kina (vseh). Sem probaval in mi še ni uspelo. Ko poslušam radio mi zvok prihaja samo iz sprednjih zvočnikov (imam prikloplene na front).
Trenutno sem imel priklopleno samo TV+ laptop preko HDMI.

Sprednji so priklopljeni na tiste spodne, sorround pa na zgornje.
Takole zgleda zadnja stran recieverja:


Hvala za pomoč!
  • spremenilo: krof1 ()

St235 ::

Tako kot si povezal je no go, ker ne moreš iz televizije do receiverja spravit 5.1 zvoka.

Najbolj enostavno je da povežeš zadevo z HDMI kablom v receiver in naprej z HDMI v televizijo.

Druga opcija pa je:

Lahko povežeš račinalnik in TV preko hdmi - SAMO SLIKO.

Potem pa iz računalnika zvok direktno na receiver. Če imaš digitalen izhod na računalniku potem uporabi tega.

Drugače tvoj receiver podpira tudi multi chinch imput in lahko vežeš neposredno iz izhodov zvočne (če nimaš optičnega/koksialnega izhoda, imaš pa 5.1 kartico v računalniku).

Razlika je v tem, da v primeru priklopa z optičnim kablom bo zvok dekodiral receiver (torej mora bit zvok v formatu, ki ga receiver podpira - DD, DTS, za ostalo pa odvisno od receiverja).

Če pa vežeš preko chinchov potem za dekodiranje skrbi računalnik in receiver samo spusti naprej signal, ki ga dobi na posamezen vhod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krof1 ::

Zdaj sem probal povezati samo laptop in reciver, da bi slišal zvok (probal vse vhode HDMI) preko HDMI, in je še kar tišina. Sem v opiciji zvok probal digital output device (HDMI) in digital output (SPDIF).

nimam 5.1 zvočne kartice na računalniku.

St235 ::

krof1 je izjavil:

Zdaj sem probal povezati samo laptop in reciver, da bi slišal zvok (probal vse vhode HDMI) preko HDMI, in je še kar tišina. Sem v opiciji zvok probal digital output device (HDMI) in digital output (SPDIF).

nimam 5.1 zvočne kartice na računalniku.


A si povezal tudi digital output (SPDIF)? Če ne potem ta funkcija nikakor ni mogla delat.

krof1 ::

St235 je izjavil:

krof1 je izjavil:

Zdaj sem probal povezati samo laptop in reciver, da bi slišal zvok (probal vse vhode HDMI) preko HDMI, in je še kar tišina. Sem v opiciji zvok probal digital output device (HDMI) in digital output (SPDIF).

nimam 5.1 zvočne kartice na računalniku.


A si povezal tudi digital output (SPDIF)? Če ne potem ta funkcija nikakor ni mogla delat.


malo sem pomešal besede (SPDIF je nekaj čisto drugega). v nadzorni plošči, zvok, sem izbral vsako napravo za predvajanje posebej.

St235 ::

?

SPDIF je optičen izhod za zvok, če hočeš uporabit tega, potem rabiš ustrezen kabel.

krof1 ::

St235 je izjavil:

?

SPDIF je optičen izhod za zvok, če hočeš uporabit tega, potem rabiš ustrezen kabel.


kabel imam, samo nimam izhoda iz tv/ laptopa.

kokos25 ::

Vse nastavitve narediš na reciverju...tuner oz. radio ti dela stereo, ker imaš nastavitev na reciverju stereo...vklopi funkcijo effect, nastavi na dolby prologic in zvok mora pridt iz vseh zvočnikov....samo upam, da ne misliš, da bo vsak zvočnik dal enako prejšnjemu od sebe...torej, prenosnik preko činčev na reciver, hdmi iz prenosnika na tv. zvočno nastavi na izhod analog (činč) in to je to....
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384750 (1166) KTr1sk
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265563 (3403) ninjaxx
»

Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč

Oddelek: Zvok in slika
113895 (3449) Riff
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455204 (3519) jRk0
»

x-fi xtrememusic in katere zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
81966 (1780) infiniti

Več podobnih tem