» »

Odštevanje do padca

Odštevanje do padca

Temo vidijo: vsi
««
3 / 63
»»

Matako ::

Morala zgodbe: če želite sesuti vlado lepo na toplem, postanite član S-T in prepustite poulično gledališče na mrazu raje profesionalcem!

Še malo, pa bo S-T vlada!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

sparklyslo ::

Odlična priložnost, da se Slovenija reši dveh, ki ji delata škodo.

vostok_1 ::

Četudi sta ta dva veliki ribi je še tolko pokvarjenih sardin v morju.

Vanich ::

Matako je izjavil:

Morala zgodbe: če želite sesuti vlado lepo na toplem, postanite član S-T in prepustite poulično gledališče na mrazu raje profesionalcem!

Še malo, pa bo S-T vlada!



Hmmm - a če imam jaz letos čez 12 let "delovne dobe" na ST - a mi potem po defoltu sleduje kakšno ministrsko mesto v bodoči ST vladi? Ali pa vsaj neka skrita đabalebaroška pozicija z dobro plačo - kjer mi sploh ni treba hoditi na šiht? Ala odpisani nesposobni SDS kadri na železnici danes? 2-3 jurje ne mesec - čez glavo - sploh nisem pohlepen.:D
Vsekakor se pa priporočam.;((

mtosev ::

tole pa bo zelo koristilo strankam kot so: SD, SLS, NSi, DL, desusu
verjetno si že manajo roke pri teh strankah
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matako ::

Vanich je izjavil:


Hmmm - a če imam jaz letos čez 12 let "delovne dobe" na ST - a mi potem po defoltu sleduje kakšno ministrsko mesto v bodoči ST vladi?


Glej tako: kaj hoče folk? Nove face! Naše so ko dojenčkova ritka. Idealni smo.

Matthai nas bo pa notri spravil. ;) Jaž že razmišljam, katero ministrstvo bi maznil, ali pa kar ustanovil - šparanja je konec!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

mtosev> mu ni treba, ker so ga preiskali in so rekli, da je "čist" oz da ni storil očitanega dejanja

Kdo ga je preiskal? Kolega Vinko? Sliši se prepričljivo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Daedalus ::

No pa gremo tvojo igro. Katere informacije točno je imel Vizjak?


Tiste, s katerimi je v precej kratkem času zaslužil ~20k z naložbo v delnice Telekoma. Kamor je, po lastnih navedbah (in verjetno Božjem navdihu) vtaknil vse svoje prihranke.

Ti to sicer resno misliš, da minister v aktualni Vladi nima vsaj neuradnih informacij o tem, kaj taista Vlada načrtuje?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Marat ::

Haha, gledam Odmeve, Rosvita se ni izneverila. Prijazno servira Jajotu že vnaprej pripravljena vprašanja, ki jih Ivan Janez zlahka odgovori. Naj ga vpraša zakaj je npr. del kupnine za avto ali sodno takso plačal s kešem, pri tem pa ni bil zaznan noben dvig na banki. A imamo Jajo keš kar doma? Kako je prišel do njega? To so prava vprašanja!

Najbrž je Jajo programerski freelancer, ko je tak računalniški strokovnjak, in dobiva plačo na PayPal >:D

jype ::

Pa je pozabu prjavt, ker je njegova vlada spremenila zakon, pa ni vedu.

Gregor P ::

Eno mu verjamem, da ocena GURS-a nikakor ne more biti merodajna oz. jo noben ne bi smel resno jemati; pri meni recimo niti eno samo zemljišče ni realno ocenjeno, v bistvu sploh ne razumem odkod njim takšne ocene ker na trgu dosegajo povsem druge vrednosti (tudi po cenitvah ustreznih izvedencev).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

Se tudi vam zdi, da kadar Jaju zagusti mu udari ven dolenjščina?

Plus, kaj pa ranč v Avstraliji, a Jajo? :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Gregor P je izjavil:

Eno mu verjamem, da ocena GURS-a nikakor ne more biti merodajna oz. jo noben ne bi smel resno jemati; pri meni recimo niti eno samo zemljišče ni realno ocenjeno, v bistvu sploh ne razumem odkod njim takšne ocene ker na trgu dosegajo povsem druge vrednosti (tudi po cenitvah ustreznih izvedencev).

Ma, nemoj? Pri pravnem prometu, recimo na zapuščinski, se jemlje kot osnova za plačilo takse gladko vrednost nepremičnine/zemljišča po oceni GURS. Zakaj bi bil premier tu izjema?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gregor P ::

Sej ne rečem to je super, da oni rajši vzamejo dosti nižjo nerealno oceno>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dstr17_ ::

Gregor P je izjavil:

Eno mu verjamem, da ocena GURS-a nikakor ne more biti merodajna oz. jo noben ne bi smel resno jemati; pri meni recimo niti eno samo zemljišče ni realno ocenjeno, v bistvu sploh ne razumem odkod njim takšne ocene ker na trgu dosegajo povsem druge vrednosti (tudi po cenitvah ustreznih izvedencev).
Malo se vrednosti že razlikujejo, ampak da bi bila razlika 30.000EUR vs. 130.000EUR pa močno dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

ripmork ::

Važno, da ima taglavni pri protikorupcijski komisiji boljši avto od njega.
:)

Daedalus ::

Eno mu verjamem, da ocena GURS-a nikakor ne more biti merodajna oz. jo noben ne bi smel resno jemati; pri meni recimo niti eno samo zemljišče ni realno ocenjeno, v bistvu sploh ne razumem odkod njim takšne ocene ker na trgu dosegajo povsem druge vrednosti (tudi po cenitvah ustreznih izvedencev).


Taiste ocene se uporabljajo v nekaterih uradnih postopkih. Je pač neka uradna cifra to. Če je pa slaba, pa jo bo treba fixat. Ni pa to izgovor za Jajota.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

Ja, ne. To je bil pač point-in-case Janšetm. Vse krivi drugi, on nič, vse ok. Rosvita pa v bistvu niti ni bila tako pristranska, kot sem pričakoval. Tip je nekajkrat požrl cmok.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matako ::

Stvar je taka.. da moraš imeti nekega uradnega cenilca. Ker če ne bi bil GURS, bi moral biti pa certificirana ustanova/agencija. Številke so stvar debaate, pomembno je, da je "standardna mera".

djordjevic je izjavil:

Ja, ne. To je bil pač point-in-case Janšetm. Vse krivi drugi, on nič, vse ok. Rosvita pa v bistvu niti ni bila tako pristranska, kot sem pričakoval. Tip je nekajkrat požrl cmok.


Saj pravim, malo več dalenjskega naglasa dobi. :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Gregor P ::

Sam bi dejal, da so razlike ponekod tudi po več 100.000 evrov; ampak jaz se seveda ne mislim pritoževati, če mislijo ocene GURS-a upoštevati pri vseh bodočih nepremičninskih davkih ipd. (in se ne ozirati na realno tržno ceno)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

djordjevic ::

Možno, ampak ne pri zemljiščih ranga 10k evrov. Prej pri vrednosti kakšne vile ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

dstr17_ ::

Gregor P je izjavil:

Sam bi dejal, da so razlike ponekod tudi po več 100.000 evrov;
To govoriš iz kakšnih realnih podatkov, ali le po občutku? Sam nisem videl niti ene odločbe, ki bi se v primerjavi s tržnimi cenami razlikovala za tako velik znesek kot je bilo tukaj.

Marat ::

djordjevic je izjavil:

Rosvita pa v bistvu niti ni bila tako pristranska, kot sem pričakoval. Tip je nekajkrat požrl cmok.

Ah kje, totalno zaigrano. Se vidi da sta uigran par :)

Boli me k za nepremičnine, mene zanima zakaj tako visoke zneske plačuje z gotovino nepojasnjenega izvora. Od kje ti keš, Jajo? Patenti za Apple? Bitcoin? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

Matako ::

Po mojem GURS nima druge, kot da ocene drži na minimumu, sicer bi davki (oz nadomestila za uporabo zemljišča) poskočili v nebo. Potem bi imeli pa res ljudsko vstajo. Skratka, to je preprosto faux pas pri nas.

Slovencu pač avta in cegla ne tikaš.

Marat je izjavil:

Od kje ti keš, Jajo? Patenti za Apple? Bitcoin? >:D


Mogoče posluje samo z gotovino ker... ne zaupa bankam? :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Gregor P ::

dstr17_ je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Sam bi dejal, da so razlike ponekod tudi po več 100.000 evrov;
To govoriš iz kakšnih realnih podatkov, ali le po občutku? Sam nisem videl niti ene odločbe, ki bi se v primerjavi s tržnimi cenami razlikovala za tako velik znesek kot je bilo tukaj.

Smo na forumu, sam sem videl takšne odločbe, nisem pa strokovnjak za te zadeve, zato moja beseda pri tem ne velja dosti:8) ...

... torej bi bilo bolje, da vsaj kar se Janševega primera tiče, jutri kot dokaz predloži neko resno oceno uradnega izvedenca (z vsemi zgodovinskimi dokumenti), ali pa se sprijazni z obtožbo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

a se kdo spomni famozne jankovićeve izjave kak v SLO ne vidi korupcijo kot problem?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

Matako je izjavil:

Mogoče posluje samo z gotovino ker... ne zaupa bankam? :))

Stari, iz katere pete jih vlečeš? :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

PaX_MaN ::

Gregor P je izjavil:

Sam bi dejal, da so razlike ponekod tudi po več 100.000 evrov; ampak jaz se seveda ne mislim pritoževati, če mislijo ocene GURS-a upoštevati pri vseh bodočih nepremičninskih davkih ipd. (in se ne ozirati na realno tržno ceno)8-)

Sej niso sam GURS gledal, tut po kolk so okol Janševe zemlje drugi prodajal, no, zemljo, to je, tržne cene.

Gregor P ::

No, toliko slabše za Janšo, sam sem se nanašal zgolj na fiktivne ocene GURS-a:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Marat ::

Tisti, ki ste kdaj kupovali stanovanja: a gradbene firme dostikrat prodajajo stanovanja tako, da ga zamenjajo za drugo (staro) stanovanje in za zemljišče negdje daleko?

Matako ::

PaX_MaN je izjavil:


Sej niso sam GURS gledal, tut po kolk so okol Janševe zemlje drugi prodajal, no, zemljo, to je, tržne cene.


Ja samo to ni navadna zemlja, ampak Jajova zemlja. So upoštevali to v oceni?
/\/\.K.

NissanGTR ::

Meni ni jasno, kako lahko premier, ki Klemenčiča obtožuje, da je politično motiviran proti njemu, da je od Kresalove človek, potem ima njegov ženo za odvetnico in ji zaupa?? Res, da morajo odvetniki biti profesionalni, samo vseeno ni neke logike, da en človek, kot je Janša, ki se boji celo lastne sence, ženo od svojega "sovražnika" najame za odvetnico in ji zaupa svojo usodo na sodišču.

Pa kako lahko Previrant od te "neodvisne" KPK dobi poročilo že en dan prej, kot obtoženi in mediji. Če je to res, potem je Virant volk v očji koži, pičkica, ki očitno ruši lastno vlado, v kareri sta dva njegova ministra.

Gregor P ::

Marat je izjavil:

Tisti, ki ste kdaj kupovali stanovanja: a gradbene firme dostikrat prodajajo stanovanja tako, da ga zamenjajo za drugo (staro) stanovanje in za zemljišče negdje daleko?

Janša je v Odmevih dejal da gre za neko zemljišče, kjer je dovoljena gradnja, v Trenti 200m od Soče; jaz bi takoj hotel imeti to, kaj pa ti?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

trololo2 ::

djordjevic je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Eno mu verjamem, da ocena GURS-a nikakor ne more biti merodajna oz. jo noben ne bi smel resno jemati; pri meni recimo niti eno samo zemljišče ni realno ocenjeno, v bistvu sploh ne razumem odkod njim takšne ocene ker na trgu dosegajo povsem druge vrednosti (tudi po cenitvah ustreznih izvedencev).

Ma, nemoj? Pri pravnem prometu, recimo na zapuščinski, se jemlje kot osnova za plačilo takse gladko vrednost nepremičnine/zemljišča po oceni GURS. Zakaj bi bil premier tu izjema?


No ta očitek s zemljiščem je tudi meni čisto brezvezen. 1h zemljišče s tremi stavbnimi parcelami v Trenti je definitivno vredna bistveno več kot 30kEUR. Zakaj tako nizka cenitev od GURS-a niti ni bistveno. Imajo pač zanič kriterije. Če je Janša potem to prodal/zamenjal za tržno ceno, se mu ne more avtomatsko očitati mutnih poslov. 130k JE možna tržna cena, glede na to koliko po gorenjski hočejo za zazidljivo parcelo, tu bi morala KPK zbrskati kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Matako ::

NissanGTR je izjavil:

Res, da morajo odvetniki biti profesionalni, samo vseeno ni neke logike, da en človek, kot je Janša, ki se boji celo lastne sence, ženo od svojega "sovražnika" najame za odvetnico in ji zaupa svojo usodo na sodišču.


No, Kunstljeva razlaga izpred mesecev je, da mu Jajo poriva Nino.

Na nek bizaren način ima ta "novica" kar naenkrat interno logiko. Klemzi se sedaj maščuje! :))
/\/\.K.

Daedalus ::

Takole se je to ugotavljajo (slavno poročilo, stran 22):


Ker je bila kupnina, ki jo je ob prodaji prejel zavezanec, glede na vrsto in lokacijo zemljišča v Trenti, nesorazmerno
visoka, je komisija preverila vrednost enakovrstnih nepremičnin tako prek Geodetske uprave Republike Slovenije kot
prek Davčnega urada Nova Gorica (podatki slednjega temeljijo na cenah dejanskega prometa s podobnimi zemljišči v
istem časovnem obdobju). Po pridobljenih podatkih je vrednost nepremičnine (parcel v Trenti, ki jih je prodal
zavezanec) ocenjena na med 2.500.000 in 4.300.000 SIT (11.200 EUR do 18.000 EUR). Slednje pomeni, da je podjetje,
ki je nepremičnino kupilo, le-to preplačalo za do 10-krat. V nadaljevanju je komisija ugotovila še naslednje relevantne
okoliščine omenjenega posla:

zavezanec je kupnino prejel že 6. 5. 2005 (že pred podpisom pogodbe) in jo 22. 6. 2005 vrnil podjetju
Eurogradnje (po pojasnilih zavezanca zaradi napake);
odvetnik zavezanca je šele 13. 6. 2005 Upravni enoti Tolmin podal ponudbo za prodajo predmetnih kmetijskih
zemljišč;
nekdanji direktor podjetja Eurogradenje Klemen Gantar je za medije dne 1. 12. 2011 dejal, da se cene, ki so jo
plačali zavezancu, ne spomni, je pa potrdil, da je šlo za začasen odkup in da so podrobnosti posla urejali na
Imosu, d.d. Dejansko je torej posel vodilo podjetje Imos, d.d.;
zavezanec je za zemljišča prejel izredno visoko kupnino, ki za več kot 100.000 EUR odstopa od ocen iz evidenc
DURS in GURS;
končni kupec zemljišč je bilo podjetje Imos, d.d., ki je zavezancu v letu 2005 prodalo stanovanje v Ljubljani, ki ga
je zavezanec plačal z denarjem, prejetim za zemljišča, ki jih je dejansko kupil in (pre)plačal Imos;
v času transakcij je bil zavezanec na položaju predsednika vlade, Imos, d.d. pa je v času mandata vlade pod
vodstvom Ivana Janeza Janše (od novembra 2004 do novembra 2008) prejel od sektorja države več kot 69
milijonov EUR izplačil, pri čemer je najvišja izplačila v obdobju, ki ga pokriva spletna aplikacija Supervizor, prejel
v letih 2007 in 2008;
zemljišča v Trenti so bila ob zaključku nadzora še vedno v lasti družbe Imos d.d.


Za lepše formatirano obliko pa - poročilo
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

NissanGTR je izjavil:

Pa kako lahko Previrant od te "neodvisne" KPK dobi poročilo že en dan prej, kot obtoženi in mediji.

Jaz Jajotu ne verjamem na besedo, zlasti pa ne takih stvari. Bo treba to kr lepo dokazat'. Mental note recall - ne bi bilo prvič, da bi 'zagreti člani' SDS ponaredili, ne, scratch that, priredili kak dokument.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gregor P ::

Pomislite fantje zemljišče ob Soči z možnostjo gradnje objekta; to se že sliši tako najmanj 250.000 evrov (oz. toliko več, če jo znaš turistično izkoristiti) pa zemlje sploh še videl v živo nisem.

Edino če je kaj narobe s to parcelo; da je pod kakšnim kulturnim, spomeniškim varstvom in sploh ne smeš graditi nič drugega kar je že prej stalo tam; ampak še vedno ima dokaj visoko vrednost kot kašna lepa idilična vikendica; morda je dokaj nedostopna, brez ustrezne poti do nje?

Drži, na besedo se seveda ne sme verjeti nič; brez trdnih dokazov, ki jih mora predstaviti javnosti kot tudi ustreznim organom, ni nič.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

dstr17_ ::

Jah glede na to da so preverili tudi na DURS podatke dejanskega prometa s podobnimi nepremičninami v okolici, je pomoje ocena kar točna.

djordjevic ::

Razen, razen - če bi morali upoštevati tudi takozvani Matakov faktor - da gre za sveto Jajotov zemljo! :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

NissanGTR ::

Jaz Jajotu ne verjamem na besedo, zlasti pa ne takih stvari.


itak, da na besedo ne moreš verjeti, lahko, da janša laže,
samo mi je pa Virant danes deloval res malo preveč samozavestno, takoj je pohitel s pozivom za odstop in je od vseh članov koalicije najbolj užival v tej predstavi. Danes ne bi dal roko v ogenj za Viranta, da tokrat ni udeležen pri kakšnih umazanih igricah. On zadnje čase ruši celo lastnega ministra Šuštaršiča...

trololo2 ::

dstr17_ je izjavil:

Jah glede na to da so preverili tudi na DURS podatke dejanskega prometa s podobnimi nepremičninami v okolici, je pomoje ocena kar točna.


No prav rad bi videl kaj točno je narobe s tem zemljiščem da je ocenjen na 30k. Mogoče res ni urejene poti oz. kakšen podoben fail. Drugače takoj kupim.

JanK ::

Gregor P je izjavil:

Pomislite fantje zemljišče ob Soči z možnostjo gradnje objekta; to se že sliši tako najmanj 250.000 evrov (oz. toliko več, če jo znaš turistično izkoristiti) pa zemlje sploh še videl v živo nisem.


Morda nisi natancno bral porocila:

...je komisija preverila vrednost enakovrstnih nepremičnin tako prek Geodetske uprave Republike Slovenije kot
prek Davčnega urada Nova Gorica (podatki slednjega temeljijo na cenah dejanskega prometa s podobnimi zemljišči v istem časovnem obdobju) ... ocenjena na med 2.500.000 in 4.300.000 SIT (11.200 EUR do 18.000 EUR).


Dve moznosti vidim:
- Ta konkretna parcela je po nekem cudezu 10x bolj vredna od ostalih dalec naokoli (kar je JJ vedel ze leta nazaj in je pac pametno investiral denar)
- Je prislo do korpucije

Kaj je bolj verjetno?

trololo2 je izjavil:

No prav rad bi videl kaj točno je narobe s tem zemljiščem da je ocenjen na 30k. Mogoče res ni urejene poti oz. kakšen podoben fail. Drugače takoj kupim.


200m od Soce - obcasno malo poplavlja :)
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

dstr17_ ::

trololo2 je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Jah glede na to da so preverili tudi na DURS podatke dejanskega prometa s podobnimi nepremičninami v okolici, je pomoje ocena kar točna.

No prav rad bi videl kaj točno je narobe s tem zemljiščem da je ocenjen na 30k. Mogoče res ni urejene poti oz. kakšen podoben fail. Drugače takoj kupim.
Verjetno to, da se gre deloma za kmetijsko zemljišče (verjetno kar večji del), če je verjeti poročanju Financ izpred 2 let.

vostok_1 ::

NissanGTR je izjavil:

Jaz Jajotu ne verjamem na besedo, zlasti pa ne takih stvari.


itak, da na besedo ne moreš verjeti, lahko, da janša laže,
samo mi je pa Virant danes deloval res malo preveč samozavestno, takoj je pohitel s pozivom za odstop in je od vseh članov koalicije najbolj užival v tej predstavi. Danes ne bi dal roko v ogenj za Viranta, da tokrat ni udeležen pri kakšnih umazanih igricah. On zadnje čase ruši celo lastnega ministra Šuštaršiča...


Moja interpretacija: Jajo ga je dolga leta na suho v rit nabijal, zdej vidi priložnost za maščevanje...pa politične točke seveda.
Jz mu dam plusek. Ne velik, vendar plusek.

Jaz razmišljam koliko (prostovoljnih) mentalnih hendikepirancev bi na predčasni volitvah znova volilo za tista dva. 1% še toleriram.

trololo2 ::

dstr17_ je izjavil:

trololo2 je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Jah glede na to da so preverili tudi na DURS podatke dejanskega prometa s podobnimi nepremičninami v okolici, je pomoje ocena kar točna.

No prav rad bi videl kaj točno je narobe s tem zemljiščem da je ocenjen na 30k. Mogoče res ni urejene poti oz. kakšen podoben fail. Drugače takoj kupim.
Verjetno to, da se gre deloma za kmetijsko zemljišče (verjetno kar večji del), če je verjeti poročanju Financ izpred 2 let.


Za tako ceno (torej 1-2€ na m^2) dobiš komaj travnik slabše klase, oz. nek normalen dostopen gozd. Tu je pa jasno da je vključenih tudi več zazidljivih parcel, zato je ocenitev 30k€ zelo nizka. Mogoče so kakšne dodatne okoliščine, ki zbijajo ceno, če so verjamem da jih bomo slišali.

dstr17_ ::

Sem izbrskal Janševo pogodbo z Eurogradnje (pred časom jo je namreč objavil), gre se za njivo, travnik, pašnik in eno stavbno zemljišče.

Mislim da je ocena 30.000€ sicer nizka, do kakšnih 50.000€ bi še verjel, ampak niti približno pa tole ni vredno 130.000€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Gregor P ::

he he ker komentar na RTV SLO:
Grem stavit,da bo jutri Požar objavil nagega Viranta v postelji z črncom!
:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Mislim da je ocena 30.000€ sicer nizka, do kakšnih 50.000€ bi še verjel, ampak niti približno pa tole ni vredno 130.000€.
Glede na to, da je to zapuščena kmetija, je vprašanje, kaj sploh smeš tam delati, razen kmetovati. Pa še to imaš verjetno en kup omejitev, če je v TNP. Sicer pa kmetovati tam nihče noče, tako da vprašanje, če je tudi tistih 30.000 evrov kdo pripravljen dati. AFAIK je tam okoli na prodaj kar precej takšnih parcel.

Da je ob Soči, pa tudi samo po sebi čisto nič ne pomeni. Če je breg strm, je samo nevarnost, da v vodo padeš.>:D Če breg ni strm, ti pa pol parcele vsako pomlad in jesen poplavi.

O.
««
3 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588163818 (135840) Ziga Dolhar
»

SDS ustvarja lažne profile (RTVslo), ki poveličujejo njihovo, ter blatijo druge stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9914460 (10272) Buggy

Več podobnih tem