» »

Laserski ČB tiskalnik

Laserski ČB tiskalnik

RobertoSlo ::

Pozdravljeni

za manjše podjetje iščem ČB laserski tiskalnik do nekje 80 eur.

Kaj bi mi priporočali glede na ceno tiskalnika in ceno tonerjev?

Do sedaj smo imeli samsungov laser, ki se je nažalost pokvaril.

Se splača kaj pogledati tudi po tujih spletnih trgovina in kje, če že?

Hvala...

ender ::

Najprej, koliko paketov papirja porabiš na mesec? Če nekje do enega, potem ni važno, katerega vzameš (Samsungi imajo ponavadi v tem rangu najcenejše tonerje). Če jih porabiš več, se ti pa bolj splača kupiti malo dražji tiskalnik, ker boš razliko precej hitro not prinesel s tonerji (pred kratkim se je dalo zelo ugodno dobiti Kyocero FS-1320D).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Griffith ::

malce si lahko prebereš tudi tukaj Laserski tiskalnik

RobertoSlo ::

Hvala za odgovore.
porabimo nekje 2-3 pakete papirja na mesec, odvisno od potrebe.
Ugotovil sem, da velika večina teh cenejših laserjev nima predala za papir, temveč samo pladenj. Nekako smo se bolj navadili na predal, ki smo ga imeli na dosedanjem starem.

Kakšne so kaj izkušnje z Brotherjevimi laserji? Cene tonerjev/bobna?

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Zgodovina sprememb…

ender ::

Brotherja ne poznam, bi se ti pa pri tej porabi verjetno splačalo vzet Kyocero FS-1320D (ali pa 1370DN, če rabiš mrežo). Toner stane okoli 120€, deklariran pa je za 7200 strani (s tem običajno natisneš več strani, kot je deklarirano).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Vikking ::

Za malo pisarno priporočam Kyocera. Imam 1030d in novejši 1370DN model (zaradi omrežnega tiskanja). Ta zadnji je sicer zelo zelo glasen, celo preveč. Ampak 0 problemov v 5 letih z 1030d, življenska doba bobna je že zdavnaj mimo in zadeva še vedno printa kot prvi dan.

Vmes smo imeli tudi Samsunga, ki je crknil v 1 letu.

RobertoSlo ::

Hvala ender in vikking za predloga.

Nažalost Kyocere presegajo budget (300e ali več)... Verjamem pa , da so to odlični printerji.

Do sedaj imeli Samsunga, ki bi skoraj dosegel starost 10 let, pa je delal BP, nažalost po naši krivdi crknil...
3 paketi po 500 listov , v špicah, pa mislim, da ne bi smel bi tak problem (vsaj upam) tudi za kakšnega cenovno sprejemljivejšega laserca.

za brotherja sem našel ceno za (alternativni) boben, ki teoretično ponuja natis 12 000 strani

http://www.pocenikartuse.si/dr-2200-bob...

cena 54 eur...

Sem pa vsekakor dovzeten še za kakšen predlog.

Vikking ::

FS-1370DN Kyocera 240EUR z DDV (gre iz prodaje). Original toner stane 100EUR, za 7.200 strani. Kopija tonerja, Fenix za 7.200 strani stane 40EUR.

Meni je tole čista zmaga za pisarno. Kar mi je najbolj pomembno je oblika, podajalnik spodaj z 250 listov. Edini minus je gumb za prižgat printer, na žalost je zadaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

ender ::

Pazi, boben ni toner - boben je razvijalna enota, in se menjava neodvisno od tonerja. Pri prej omenjeni kyoceri zdrži boben 100.000 strani (potem je menjava 160€, samo bo pri porabi treh paketov papirja na mesec tiskalnik takrat star že 6 let, in se ti bo verjetno bolj splačalo kupit novega - če ne zaradi drugega, zaradi garancije).

Toner za tisti Brother tiskalnik stane okoli 60€ za 2200 strani (imaš tudi manjšega za 1200 strani za 40€). Če na mesec porabite dva paketa papirja, to pomeni da boste na leto menjavali 6 tonerjev in en boben: 6x60€+54€ = 414€, oz. stroški za prvo leto: 110€ + 5x60€ + 54€ = 464€

Pri Kyoceri boste na leto porabili dva tonerja po 120€ = 240€ na leto. Stroški prvega leta za FS-1320: 325€ + 120€ = 445€

Mimogrede, Kyocer FS-11xx ne priporočam, ker imajo predrag toner.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

RobertoSlo ::

uf, hvala !

na to pa res nisem pomislil. Kakorkoli pogledaš - poceni kupljeno, dražje vzdrževano...
Priporočaš trgovino kjer bi ga dobili ugodno?

ender ::

Zastopnik je Xenon-Forte, kolikor vem, prodajajo tudi končnim strankam.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Vikking ::

Jaz sem zgoraj omenjeno Kyocero, za omenjeni znesek, vzel pri Eurogrand Ptuj.

RobertoSlo ::

Vzel na znanje vse našteto... mogoče sedaj v rangu, ki je primerljiv z Kyocero do 250 eur? ... isto ugoden toner

toblak ::

En glas za Brother:)]

RobertoSlo ::

Vikking je izjavil:

FS-1370DN Kyocera 240EUR z DDV (gre iz prodaje). Original toner stane 100EUR, za 7.200 strani. Kopija tonerja, Fenix za 7.200 strani stane 40EUR.

Meni je tole čista zmaga za pisarno. Kar mi je najbolj pomembno je oblika, podajalnik spodaj z 250 listov. Edini minus je gumb za prižgat printer, na žalost je zadaj.


Gledal ponudbe, pa ni nikjer za takšno ceno - na xenon forte je dražji, razen če si mislil 1320d?

lp

Stark ::

rini ::

Jaz bi priporačal Samsunga. Prej sem imel HP, ki pa ni imel pladnja, in je bil šrot. Samsunga pa imam doma (sicer lasersko multifinkcijsko napravo), na vikendu in v službi, pa niti ene slabe izkušnje.

Je pa na žalost najdražji izmed teh treh, ki si jih navedel.

ender ::

Po mojih izkušnjah so poceni Xeroxi in Samsungi isti - edina razlika je v barvi ohišja in napisih na njem (in v brandingu gonilnikov).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Stark ::

Hvala za informacije. Razmišljam tudi o multifunkcijski napravi, ker bi občasno rabil skener (fotkanje s telefonom je sicer pogojno ok).

Imel sem (imam) Samsunga ML-2010P. Za tisto ceno je bil čisto ok. Tonerji so bili sicer skoraj toliko kot nov laser. Kar mi je pa najbolj najedalo so bila zelo pogosta zatikanja papirja. Sem moral vsakič upati, da ne bodo ostali kakšni koščki papirja notri.

Bolj kot hitrost printanja mi je torej pomembno, da se čim manjkrat zatika. Se mi je zdelo, da je včasih papirje "požiral" prehitro; in, če kateri ni bil najlepše poravnan je bila nato štala.

In pa sama velikost printerja, ker nimam veliko prostora na pisalni mizi. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317348 (4345) 1309976
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213786 (3027) nightbird
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274159 (3685) barakus
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
153694 (3438) Nebomgabiksa
»

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

Oddelek: Kaj kupiti
112082 (1732) pavl

Več podobnih tem