» »

Server-windows-download

Server-windows-download

afroangel123 ::

lp zanima me sledeče: nameravam kupiti server se pravi strežnik. itk samo zaradi kapacitete diskov.(4TB),-Rabim za uplovdanje... zanima me, ali imam na serverju lahko instaliran windows xp, ali mora biti prav serverski windows? kako je z downloadanjem? v oknih win uporabljam utorrentz,.... kako je z win server? se lahko uplovda ali ne, kako je kaj s tem?
Ne me narobe razumeti,ampak raje se pozanimam pred nakupom,..:=)
hvala za pomoč.

krneki0001 ::

Kakšen server? Koliko proceosrjev? Se res splača server, ali je dovolj en navaden atom in dobra raid kartica pa več diskov? Za upload ne rabiš nekega hudega hardvera.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

crniangeo ::

preveč kompliciraš kot prvo za take kapacitete ne rabis serverja , kot drugo tezko da bos imel 1gbit linijo da bos uplaodal karkol ze :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

amigo_no1 ::

Vsaka navadna kišta je lahko "server" z win xp.

Kako bo vse skupaj delalo je seveda odvisno od zahtevnosti.

boogie_xlr ::

Meni se zdi, da bi rad imel seedbox.

afroangel123 ::

tako je rad bi imel seedboy ampak na zalost se nisem znal izraziti. imam zelo dobro povezavo .mam optiko. 10mb downloada ter 10mb uploada. procesor je 2Xxeon,4gbram.4TB disk. glede win xp vprašam zato,ker jih poznam operacijskega sistema windows server pa ne poznam in nisem imel nikoli nobenih stikov s tem OSjem...

boogie_xlr ::

Odvisno je od tega, če boš mašino uporabljal še za kaj drugega, ali samo to.

afroangel123 ::

gre se bolj za video datoteke, seveda pa bi si jih rad ogledal(filme) pa še kaj na netu pogledal. to pa je tutu vse. bi v bistu rabil za gledanje filmov za download ter upload, ter kako stvar prebrati na netu,.. to pa je tudi vse kar rabim. igric ne igram,..

krneki0001 ::

Kok boš dal za mašino 2x xeon s 4gb rama?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

boogie_xlr ::

krneki0001 je izjavil:

Kok boš dal za mašino 2x xeon s 4gb rama?
To sploh ni relevantno.

Te filme pa to boš gledal na serverjevem računalniku ali boš streamal na drug računalnik?

afroangel123 ::

za kratek cas bi jih pogledal na serverju kasneje na drug comp... o ceni pa ne bi govoril.

boogie_xlr ::

Če boš streamal, je tale config res overkill. Drugače pa windows 7 ali 8, pa je mir.

amigo_no1 ::

Čisto overkill konfig za tvoje početje.
Intel Atom ftw kišta !

Ajde ne rečem ram, ampak 2x xeon za tako trivialno početje...

Zgodovina sprememb…

afroangel123 ::

pa gre win7 ali win8 na serverja? a ni neka fora da se na serverje ne da naložiti windowsev? oz.se da samo win sever?

amigo_no1 ::

Fora je lahko samo pomanjkanje driverjev za določen kos HW-ja (win os), linux v glavnem prebavi vse živo od HW.

Zgodovina sprememb…

afroangel123 ::

se pravi če prav razumem, na serverja lahko naložim win xp? ali ne? samo to bi me zanimalo. ali je to izvedljivo ali ne. hvala vsem za pomoč

vorantz ::

to sem že pri par ljudeh opazil...mislijo, da je server neka super posebna stvar
strežnik je lahko čisto vsak računalnik od starega 486 do nekega super duper računalnika

amigo_no1 ::

Tako je.

afroangel123 ::

hvala za podatek:)

pegasus ::

Xpji ti kot prvo ne bodo omogočili vsega rama uporabit. Kot drugo pa, res želiš trpeti z nestabilnimi in zastarelimi xpji na relativno dostojni mašini?

In 10mbit upload res zafila vsaka 486ka (no, tiste s pci sloti), tako da res rabiš rešit le način, kako dovolj diskov obesit na katerikoli zastarel pc. Sam že 12o leto uspešno uporabljam 3w6800 kartico :)

krneki0001 ::

Imel sem 2x xeon, 3Gb rama, raid kartico in 2x 2Tb diskov. Sama mašina deluje zelo lepo z windows 7. Brez diskov sem kompletno mašino prodajal za 50 evrov (in to celo s quadro grafično), pa je nobe ni hotel za ta denar. Tako da če boš brez diskovja dal več kot 50 evrov za mašino, si jo preplačal.

Na tako mašino s fizično dvema procesorjema pa win8 pro nisem mogel spravit. Nekak se niso hoteli inštalirat. Ko sem dal en procesor stran, so se pa naložili brez problema.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

afroangel123 ::

"nebivedu" hvala za podatek mi je veliko v pomoč, jaz dobim tak server za 40€ ob strica, k dela v eni firmi,.. tk de,.. hvala vsem za pomoč

Mipe ::

vorantz je izjavil:

to sem že pri par ljudeh opazil...mislijo, da je server neka super posebna stvar
strežnik je lahko čisto vsak računalnik od starega 486 do nekega super duper računalnika

My 386DX begs to differ!

boogie_xlr ::

Ultimate morejo bit, pa gre bp, imho.

amigo_no1 ::

Xpji ti kot prvo ne bodo omogočili vsega rama uporabit.

Daš gor xp x64.

pegasus ::

In pol jebeš ježa z driverji. Sure, go ahead.

krneki0001 ::

za XWxxxx mašine od HP-ja (teh je bilo v sloveniji največ s xeon proci prodanih) so vsi driverji 32 bitni, ker kljub dvema xeon procesorjema ne podpira še 64 bitnih sistemov.
Podpira pa s server 2003 sistemom do 6Gb rama ob pomoči PAE. (PAE je vklopljen po defaultu na serverskih sistemih).

Tako da ti tukaj z windows XP nič ne pomaga, ker ne bo delovalo z vsem ramom. Za na tako mašino pa potrebuješ serverski os. Seveda pa ga lahko za silo predelaš v workstation.

Kako predelati server 2003 v workstation http://win2k3.msfn.org/
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

za XWxxxx mašine od HP-ja (teh je bilo v sloveniji največ s xeon proci prodanih) so vsi driverji 32 bitni, ker kljub dvema xeon procesorjema ne podpira še 64 bitnih sistemov.

Tole bi lahko "prodal" če ne bi jaz par let nazaj imel na mizi HP xw8200 kište (2x xeon 3.6 Ghz, 8 GB DDR2 rama, neka HP? serverska MB z mucho ram sloti, 10k scsi seagate hdd na lsi kontrolerju, nvidia quadro fx 3450) in naložen OS win xp x64, driverji iz hpjeve strani.
OS/nameščeno programje je prepoznal(o) in uporabljal(o) kompleten HW brez vsakega tweakanja.Sama kišta je bila težka okoli 18 kg :)).
Edino v win xp setup sem moral z nlite integrirati lsi driverje za hdd.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Narobe sem napisal XWx000 bi moral napisat, da so bili 32 bitni. XWxx00 (drugi x > 0) pa so bili 64 bitni.
Torej do XW8000 (te, ki se sedaj prodajajo po zelo nizkih cenah, ker XW8200 ima še vedno kr visoko ceno) in procesorji do 3.2GHZ so bili 32bitni in imeli so ECC DDR1 ram. Imeli so do 6 slotov za ram.

XW8200 je bil pri HP-ju prehod na 64 bitne procesorje in na več kot 3.2GHZ procesorje. Imeli so pa tudi po 12 slotov za ram. Tudi drugo podnožje za proce je prišlo s temi mašinami.

Imam pa in eno in drugo še doma (XW8000 in XW8200)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
352526 (1310) denabiker
»

močnejši PC namesto strežnika

Oddelek: Kaj kupiti
172332 (1912) toxius
»

Performanse strežnika - izboljšave

Oddelek: Strojna oprema
362393 (1424) GooglePR
»

Rabljene grafične postaje

Oddelek: Kaj kupiti
51418 (1221) krneki0001
»

[GnuPG] Xeon vs Opteron

Oddelek: Strojna oprema
71375 (1196) filip007

Več podobnih tem