» »

močnejši PC namesto strežnika

močnejši PC namesto strežnika

toxius ::

Predlogi zbiram za PC kjer bo postavljena windows 7 x64
gor bo virtualizirano nekaj strežnikov na linuxu
naj ima 2* 1 TB diskovja (ne rabi bit v RAIDu)
8 GB ali več RAMA
AMD procesor X6
plata ki podpira ves ta RAM
grafična je vseeno kakšna tudi integrirana je OK
dovolj močan napajalnik
čim tišje ohišje
po možnosti DSP Windows 7 x64 prof ali ultimate
cena PCja nekje do 1300€ z monitorjem, ki pa je lahko najbolj poceni kar se dobi (ni poudarka tukaj na grafiki ampak na tem da bodo virtualizirani strežniki)

predlagajte tudi en dober router WiFi za do 10 uporabnikov (po možnosti da se ga lahko uporabi z DD-WRT firmwareom)

DC- ::

Za "nekaj virtualiziranih strežnikov" ne moreš šparat.
Predvsem kupi veliko rama (več kot rabiš v virutaliziranih mašinah) in hitre diske

XS!D3 ::

A je kšn poseben razlog za Windows 7, ker drugače se lahko uporabi poljubno Linux distribucijo in brezplačen VMWare server ali pa kar VMWare hypervisor ESXi, ki je pravtako brezplačen.

Samuel ::

- 8 jederni Opteron 6128
- plata single socket G34 (on board VGA/2x Glan)
- min. 4x2GB ali še bolje 4x4GB
- HW raid krmilnik 2TB

lopov ::

XS!D3 je izjavil:

A je kšn poseben razlog za Windows 7, ker drugače se lahko uporabi poljubno Linux distribucijo in brezplačen VMWare server ali pa kar VMWare hypervisor ESXi, ki je pravtako brezplačen.


Se strinjam oz. če gre res za namensko mašino, pol glej le za ESXi oz. Hyper-V Server od M$ (oboje je free & bare-metal varianta).

Glede serverja pa poglej za kakšnim rabljenim -- 1300 evrov je lahko (IMO) kar dobra zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

DC- ::

toxius ::

Windows 7 client je želja stranke, za Vmware sem že itak odločen, vendar ESXi verzije so zelo striktne do hardwera, zato se nagibam k vmware server 2.0 verziji. Pa tudi same linux distribucije so malo bolj "eksotične" za vzdrževanje. Oz da se izrazim drugače, težje je najti podporo za linux kot za MS produkte in od tega ne odstopajo (cena klienta je zanemarljiva)...
Pogledal sem si strežnike in ATX strežniki so 3je v ponudbi in žal preslabi. Raje bi jim postavil konkretno mašino tipa PC in z veliko RAMa, čeprav virtualci bodo na linuxu ;), vendar snapshoti tega so boljši pripomoček varovanja, kot pa da moraš celotno postajo vzdrževati, pa tudi VHDje lepo skopiraš drugam v primeru odpovedi računalnika in IT storitve zelo hitro zaživijo nazaj.

toxius ::

Mogoče kakšen predlog za matično, ki bi imela 6 slotov za RAM (sem jih videl, pa se ne spomnim kateri tip) za procesor AMD X6 ali pa za intel i7?

Nwanko ::

X58 Chipset

1024 ::

Tole ustreza zahtevam pomoje... http://diler.si/link/120
Fish knows everything.

jRk0 ::

tol je zmaga imo=)
You fuck up once, you loose two teeth.

lopov ::

toxius je izjavil:

Windows 7 client je želja stranke, za Vmware sem že itak odločen, vendar ESXi verzije so zelo striktne do hardwera, zato se nagibam k vmware server 2.0 verziji. Pa tudi same linux distribucije so malo bolj "eksotične" za vzdrževanje. Oz da se izrazim drugače, težje je najti podporo za linux kot za MS produkte in od tega ne odstopajo (cena klienta je zanemarljiva)...
Pogledal sem si strežnike in ATX strežniki so 3je v ponudbi in žal preslabi. Raje bi jim postavil konkretno mašino tipa PC in z veliko RAMa, čeprav virtualci bodo na linuxu ;), vendar snapshoti tega so boljši pripomoček varovanja, kot pa da moraš celotno postajo vzdrževati, pa tudi VHDje lepo skopiraš drugam v primeru odpovedi računalnika in IT storitve zelo hitro zaživijo nazaj.


Nisem sicer nek ekspert s tega področja, a ti lahko povem svojo izkušnjo -- HP 360DL z 2x xeon in 24Gb rama, gor laufa ESXi 4, ki hosta hosta 6 delujočih virtualcev + 2 trenutno nedelujoča (DC, dataserver, 2x appserver, ura in testna mašina). Imamo 146Gb SAS diske in naslednja naložba bo v 300Gb pri tem, da nam stare diske vzamejo v račun :) Sam ESXi niti ni optimiziran -- je bil namen ampak dela tko BP, da se sploh nismo spuščal v to. V kratkem se bo namestil SP2 pa moram še pogledat, kaj sploh prinaša. Urejen je backup tako kompletnih virtualcev kot fajlov z dataserverja.

IMO je to manj dela kot tvoja varianta -- s hostom razen začetne postavitve ni dela, nato pa se ukvarjaš s posameznim virtualcem.

Pa še to -- za mašino, ki bo laufala 24/7 virtualne mašine se mi zdi neumnost nameščat win hosta, gor vmware server in pol poganjat virtualce. No, moje mnenje :)

Gerbic ::

Še moj predlog. Glede routerja nisem 100%...
 Predlog

Predlog



Sestavil sem s funtechovim konfiguratorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gerbic ()

bluefish ::

Server in 2 Green diska? Nope.

Gerbic ::

Diska lahko zamenja s takšnima.

jRk0 ::

se vedno drek:P za servere se ponavadi uporabljajo malo vzdrzljivejsi diski
You fuck up once, you loose two teeth.

Gerbic ::

Tudi serverski diski niso bogvekaj, meni sta Seagate NS še manj kot v enem letu šla.
Drugače je pa sam rekel do 1.300 EUR, torej drugačni diski ne pridejo v poštev, ker so dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gerbic ()

toxius ::

lopov je izjavil:

toxius je izjavil:

Windows 7 client je želja stranke, za Vmware sem že itak odločen, vendar ESXi verzije so zelo striktne do hardwera, zato se nagibam k vmware server 2.0 verziji. Pa tudi same linux distribucije so malo bolj "eksotične" za vzdrževanje. Oz da se izrazim drugače, težje je najti podporo za linux kot za MS produkte in od tega ne odstopajo (cena klienta je zanemarljiva)...
Pogledal sem si strežnike in ATX strežniki so 3je v ponudbi in žal preslabi. Raje bi jim postavil konkretno mašino tipa PC in z veliko RAMa, čeprav virtualci bodo na linuxu ;), vendar snapshoti tega so boljši pripomoček varovanja, kot pa da moraš celotno postajo vzdrževati, pa tudi VHDje lepo skopiraš drugam v primeru odpovedi računalnika in IT storitve zelo hitro zaživijo nazaj.


Nisem sicer nek ekspert s tega področja, a ti lahko povem svojo izkušnjo -- HP 360DL z 2x xeon in 24Gb rama, gor laufa ESXi 4, ki hosta hosta 6 delujočih virtualcev + 2 trenutno nedelujoča (DC, dataserver, 2x appserver, ura in testna mašina). Imamo 146Gb SAS diske in naslednja naložba bo v 300Gb pri tem, da nam stare diske vzamejo v račun :) Sam ESXi niti ni optimiziran -- je bil namen ampak dela tko BP, da se sploh nismo spuščal v to. V kratkem se bo namestil SP2 pa moram še pogledat, kaj sploh prinaša. Urejen je backup tako kompletnih virtualcev kot fajlov z dataserverja.

IMO je to manj dela kot tvoja varianta -- s hostom razen začetne postavitve ni dela, nato pa se ukvarjaš s posameznim virtualcem.

Pa še to -- za mašino, ki bo laufala 24/7 virtualne mašine se mi zdi neumnost nameščat win hosta, gor vmware server in pol poganjat virtualce. No, moje mnenje :)

vse skupaj se postavlja za MAX 10 uporabnikov, nimajo primerne sobe za server (hlajene iz zvočno izolirane) in vsak bo imel kopijo svojih dokumentov na delovni postaji + tega pa še en disk v računalniku ki bo služil samo za kopije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware

Oddelek: Operacijski sistemi
223791 (2099) McMallar
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748959 (5440) levaky
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193917 (2978) slitkx
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206692 (6209) Buggy
»

Strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
283933 (3146) SasoS

Več podobnih tem