» »

Kateri multifunkcijski LASERSKI (ČB) tiskalnik

Kateri multifunkcijski LASERSKI (ČB) tiskalnik

fantom20 ::

Za domačo uporabo bi rad kupil laserski tiskalnik, ki ima zraven še skener. Do sedaj sem imel Canon pixmo MP540, s katerim sem bil zadovoljen, ampak ker tiskam zelo poredko, so se mi vedno sušile kartuše. Cena tiskanja je bila posledično izredno velika.
Sedaj bi rad imel nekaj laserskega črnobelega, ker fotografij sploh ne printam, moram pa imeti zraven še skener, ker to pa potrebujem bolj pogosto kot tiskalnik.
Zelo pomembna je tudi velikost, čim manjše, tem boljše seveda :)

Kaj je best buy za domačo uporabo ta hip? Gledal sem, da se cene takih naprav pričnejo pri dobrih 100 EUR. Ali je to že uporabno?

Griffith ::

Mislim da bi bil za tebe ta ravno pravšnji. Vsaj po tvojih kriterijih bi jaz za sebe tega kupil če ne rabiš mrežne in ti je USB dovolj. http://www.mimovrste.com/artikel/283001...

fantom20 ::

Pozdravljen,

Tudi sam sem tegale gledal, ker je majhen in poceni. Nikjer žal nisem zasledil ali je vgrajeni scanner barvni? Ima kdo izkušnje kakšna je kvaliteta tega scanerja? Na Pixmi sem imel mislim da resolucijo 4800x2400, tukaj pa samo 600x600 dpi...

USB priključek je povsem dovolj, ker bo samo en desktop gor priklopljen.

Dobi se ga pa še ceneje, najnižja cena je mislim da 92 EUR.

Griffith ::

Skoraj ne verjamem da bi imel skener samo črnobel. Tega še nisem doživel ampak res je, previdnost ni nikoli odveč zato ti svetujem da se obrneš na prodajalca in ga vprašaš. Glede dpi skeniranja pa mislim da je 600*600 dovolj. Jaz nisem nikoli potreboval več, pa rabim skener v službene namene. Bolj ko povečaš sliko slabše je, če pa je ne boš povečeval je pa sigurno dovolj.

ender ::

Redkokateri skener ima optično ločljivost večjo od 600DPI. 4800DPI pri napravah za domačo uporabo ne boš dobil - kjer navajajo 4800DPI, je to digitalno povečana ločljivost, kar lahko dosežeš tako, da v grafičnem programu uporabiš funkcijo Resample in povečaš sliko na 800%.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4018069 (17481) moat
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385675 (3406) mailer
»

Nov scanner!

Oddelek: Kaj kupiti
122888 (2700) opeter
»

Tiskalnik ali vecfunkcijska naprava za 30-50k

Oddelek: Kaj kupiti
91715 (1584) MEDENA
»

printer in notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
81428 (1337) Gwanaroth

Več podobnih tem