» »

printer in notesnik

printer in notesnik

pupsi1984 ::

kak printer se mi najbol splača kupit. nucu bi neki v okviru do 40 jurjev (za študenta), vendar nočem tistga sranja iz spara, ampak neki povprečnega. Printer mora bit barvn ! A je možno dobit kakega barvnega laserja za do 60 jurjev? in kje?

kupujem tudi notesnik, tam do 300 jurjev. A se mi splača sedaj kupovat? baje bojo cene padle LCD-jem v roku pol leta tud do 50% a bo se to fejst poznalo pri sami vrednosti pol pr notesnikih?

hvala

mitjaje ::

printer:
- Splača se ti kupiti takšnega, ki ima čim več barvnih glav, saj je dokazano da je poraba barv nižja in cena vzdrževanja tudi, sej menjaš samo barvko ki je sfalila (kakšen Canon)

- Barvni laserski so še zaeknrat kar dragi, a najcenejšega dobiš že za cc. 80k SIT paleta pa se kar poveča, ko presežeš ceno 100k SIT oz še kakšen desettisočak zraven ...

Prenosnik:
- Če se splača ali ne, je relativno ... Če si delaš malo izračunice, koliko bi prišel namizni računalnik z LCD zaslonom in vse kar ima pač prenosnik, prideš na cc. 25% ceneje, kar je relativno malo odstopanje. Cene močno padajo in še bodo padale vse tja do cen kakšnih prestigio prenosnikov, mogoče da boš dal za znamko in ohišje v končni fazi cc. 20-30k SIT več, kar pomeni, da boš dobil zelo zmogljiv prenosnik za kakšnih 300-320k SIT. To je nekje 50k SIT manj kot stanejo danes, seveda je ocene težko delat, sej se cene zelo razlikujejo. Poglej na kakšnih nemških steaneh za cene in takšne cene potem lahko pričakuješ pri nas čez cc. 2 meseca ...

- Povzetek:
Če prenosnika ne potrebuješ nujno, se ti vsekakor splača počakati še kakšnih pol leta do leto, bodo vsekakor izgubili na ceni cc. 25%

ps. To je moje mnenje in vse številke se navezujejo izključno na moja pričakovanja ...
www.ultrasplet.net

pupsi1984 ::

kaj pa je z tistimi tiskalniki ki so barvni printerji, skenerji in fotokopirci katerega mi priporačate ?? (točno prosim)

nurmaln ::

multifunkcijske naprave ki so dejansko uporabne tako kot tiskalnik in kot skener so kr drage. Pomoje se ti bolj splača uzet printer posebej. Če te zanima konkretno ti zelo toplo priporočam Canon Pixma 3000 (4 črnila) ali 4000 (5 črnil), ki sta hitra in delata krasne fotografije, še posebej 4000-ka. Kar se tiče prenosnika pa če ga rabiš zdaj ga kupi zdaj. Cene sicer bodo padale ampak padajo itak stalno tako da lahko čakaš še naslednjih 10 let, trenutni ne kaže da bi prišlo do kakšnega drastičnega znižanja cen LCD-jev (vsaj kratkoročno ne), trenutno so se cene določenih panelov v zadnjih 14 dnevih celo zvišale, trg tega nihanja pomoje sicer ne bo občutil ampak drastičnih znižanj pa trenutno ni za pričakovat.

boštjan ::

multifunkcijske naprave ki so dejansko uporabne tako kot tiskalnik in kot skener so kr drage.

okol 25k za multi funkcijsko napravo pa res ni več drago,poleg tega,da je še zelo dobra
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Gwanaroth ::

okol 25k za multi funkcijsko napravo pa res ni več drago,poleg tega,da je še zelo dobra


Lapsus. Zelo dobri? Verjetno govoriš na pamet. Sem imel Lexmarka x75, totalni drek. Majhne kartuše, ki se takoj spraznijo. Kolesca v printerju so se zjebala po pol leta. Skener tudi za en k. Da ne govorim o pripadajočem softveru, ki je res vreden dva tolarja.

Raje imam Umax Astro ter DeskJet 5550. Vsaj pozna pojem "kvaliteta".

Če hočeš _dobro_ multifunkcijsko napravo, boš odštel 60.000+ SIT [Canon SmartBase].
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

ne govorim na pamet,sem v živo sprobo HP PSC1315 ,ki stane tukaj še manj kot 25k in me je z kvaliteto delovanja prav preseneto.po moje ga skoraj ni boljšega za domačo uporabo.
kar se tiče lexmarka,se jih pa tudi jaz na daleč izogibam
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

nurmaln ::

ne govorim na pamet,sem v živo sprobo HP PSC1315

Predlagam, da sprobaš še Pixmo 3000/4000 pa boš videl da kvaliteta izpisa neprimerljiva.

Gwanaroth ::

HP PSC1315

hitrost tiskanja: do 17 strani črno, do 12 strani barvno
ločljivost tiskanja: 600 x 1200 dpi črno, do 1200 x 1200 dpi barvno
ločljivost skeniranja: 600 x 1200 dpi
plosko skeniranje (omogča skeniranje knjig)
največja mesečna obremenitev: 1000 strani
USB priklop, PictBridge
operacijski sistemi: Microsoft® Windows® 98, 98 SE, 2000, Me, XP; Macintosh OS 9.0 in višji, OS X v 10.1 in novejši


Basic specs for Canon Pixma iP3000

Printer type-- Personal printer
Technology-- Ink-jet
Max resolution (b&w)-- 600 dpi x 600 dpi
Max resolution (color)-- 4800 dpi x 1200 dpi
Compatibility-- PC, Mac
Max document size-- 8.5 in (Legal) 14 in (Legal)
Media type-- Envelopes, Photo paper, Plain paper, Photo stickers, Transparencies, Matte photo paper, Glossy photo paper, Semi-gloss photo paper
Port(s) / Connector(s) Required-- 1 USB 4 pin USB Type B, 1
OS required-- Apple MacOS 9.x, Microsoft Windows 98/ME/2000/XP
Software type-- Drivers & Utilities
Consumables Included-- 1 Ink tank Black Installed, 1 Ink tank Magenta Installed, 1 Ink tank Cyan Installed, 1 Ink tank Yellow Installed
Service & support type-- 1 year warranty
Max Printer Speed (Color)-- 15 pages/min

Mislim, da ni potrebno besed. Ampak Pixma nima skenerja.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017314 (16726) moat
»

Multifunkcijska naprava (do 200 EUR)???

Oddelek: Kaj kupiti
194421 (2516)          
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434212 (3283) Zheegec
»

Kateri tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51394 (1276) Nebomgabiksa
»

Scaner

Oddelek: Kaj kupiti
6914 (797) roli

Več podobnih tem