» »

Katero PCI-E SATA 6 + USB 3 kartico kupiti?

Katero PCI-E SATA 6 + USB 3 kartico kupiti?

lopov ::

Na plati mi je zmanjkalo SATA portov (nesrečno postavljeni in grafična blokira 2 porta) in ker so SATA 3, bi nabavil kombinirano kartico s SATA 6 in USB 3.0 porti.

Na netu sem našel sem "Asus U3S6 SATA 6 & USB 3.0" a nikakor ne najdem slovenske štacune, kjer bi jo lahko kupil. Poleg tega jo oglašujejo kot 4x, dejansko pa deluje kot 1x.

Predlog za kaj drugega in da se lahko kupi v SLO? Ne potrebujem RAID bi pa bilo fino, če omogoča zagon.

Thx,
b.

lalala ::

madona, si iskal po štacunah.

jaz pa po 2 minutah googlanja najdem :)

tu

lopov ::

Ma sem res levak, plain google z nastavitvijo na slovenske zadetke mi nič ne najde, sem pa ne ceneje.si dobil 2 zadetka, celo na enaa imajo ;((

Vseeno, podvprašanje ostaja -- kartica je fake 4x, zahteva tak slot čeprav nato deluje 1x.
Veš za kakšno kombinirano, ki dejansko dela s 4x?

Dr_M ::

Od kje teb to, da je fake x4?

lopov ::

"Fake" morda ni pravi izraz, ni pa ni tisto, kar oglašujejo.

Z neta, tale je z amazona:
There are two versions of the card, the current version uses the ubiquitous Marvell 88SE9120 SATA Rev3.0 controller, the Renesas/NEC ?PD720200 USB 3.0 controller, both connected through a PLX PEX8608 PCIe bridge. Although the card uses a 4x lane PCIe 2.0 interface to the PLX bridge, both of the controllers are connected to the bridge by only a 1x lane interface. These single lane controllers are significant bottlenecks on the speed of both the SATA and USB ports, especially when used for connecting SATA III SSD's. The SATA bottleneck would not be a problem for HDD's. In practice, the USB bottleneck will probably not be very noticeable due to protocol overheads


En blog
[snip]PCIe x1 5.0Gbps. x1 why x1, its a x4 card running in a x8 slot?

After some digging I found this spec document on the controller, Marvell 88SE91xx Product Brief. If you read this the spec fo the controller shows this..

The controller only supports a single x1 connection.

I feel a bit duped. I specifically got this card for its x4 connection, but given the fact the marvel controller only accepts a x1 connection the SATA will only ever be able to run at this speed. I have read other people suggest that the x4 is used to split the channel in half and use some of the x 4 bandwidth for the USB 3.0 controller, which would make sense but it seems like false advertising to me.


Pa nekaj so se razpisali na Guru3D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Han ::

Dr_M ::

lopov: tisti drugi del iz bloga, tipu ni cisto jasno,o cem se gre.
Jasno je, da je marvell kontroler pcie x1, ampak to nima nobene veze s samo kartico. Tudi nima veze s tem, kar oglasujejo.
Ce bi rad pravo x4 ali vec kartico, si kupi za 300€+ SAS kontroler. :D

lopov ::

Han je izjavil:

Si poskusil z "L-SATA" kablom? Brez grafične in z grafično.


Sem, ne gre -- mam 5850 na Asus P5K Premium WiFI in je kartica enostavno predolga, porti so postavljeni vertikalno in ne na robu plošče ter preveč skupaj. 4 diske lahko priklipom, 2 porta pa ostaneta blokirana.

Glede na to da je starejša plata in nimam USB 3 bi s tao kartico rešil še ta "problem".

Dr_M je izjavil:

lopov: tisti drugi del iz bloga, tipu ni cisto jasno,o cem se gre.
Jasno je, da je marvell kontroler pcie x1, ampak to nima nobene veze s samo kartico. Tudi nima veze s tem, kar oglasujejo.
Ce bi rad pravo x4 ali vec kartico, si kupi za 300EUR+ SAS kontroler. :D


A bejž no, tolk pa še nisem ubrisan :) Meni se vseeno zdi "false advertising" -- vse kar ma ta kartica od x4 je slot, ki ga zahteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Dr_M ::

Meni se vseeno zdi "false advertising" -- vse kar ma ta kartica od x4 je slot, ki ga zahteva.


Ni res. Kartica je x4, sem pa spravis SATA kontroler in USB kontroler, vsak zahteva eno linijo. A bi raje, da kartica sede v pcie x1 in si potem to oba kontrolerja delita? To je sele ustrel v nogo.

Han ::

Rajši prodaj vse skupaj in nabavi novejšo platformo z integriranimi SATA 6 in izboljšanim USB 3.0 (UASP)...

Edit: gledam tvojo plato - če boš dal notri to Asus kartico, bo skoraj zagotovo padla hitrost grafike na PCIe x8 ali celo x4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615586 (12616) MrStein
»

Intel predstavil nov vezni nabor Z77 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
6916512 (13854) Janac
»

SATA 3 kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
363434 (2462) KTr1sk
»

Ivy Bridge bo podpiral PCIe 3.0

Oddelek: Novice / Procesorji
165477 (4733) Dr_M
»

Sandy Bridge mobo

Oddelek: Kaj kupiti
202032 (1526) Ales320

Več podobnih tem