» »

40x in ne 48x!?

40x in ne 48x!?

kunz ::

mam en problemcek...namrec kupil sem liton 48x24x48 CDRW glih pred kratkim pa sem ze ene par cd- jev posnel. torej zraven sem dobil se nerota za peko ampak mi se v nobenem nacinu ni uspel nastimat maksimalne hitrosti.najvec 40x ceprav sem mel medije res da sam 32x max.
Prej sem bral glih en post da baje big bang (tam sem ga namrec kupil) prodaja izdelke v drugi embalazi torej da vsebina ni nujno ustrezna embalazi ....ne vem ce je to res baje?
me zanoma ce obstajajo kake posebne specifikacije stevilke recimo pri zagonu ki bi potrdile da imam pravi pekac..
hvala za odgovore:))
Bi mel pa nimam, kaj je to?

MUC ::

Najprej si kupi prave CDje (do 48x) , pa pol sprašuj :)

Frgazor ::

slo-techov forum je dober vir vsakodnevnega smeha :]

kunz ::

halo sej stekam da na 32x medij ne mors 48x snemat,
sprasujem zato ker mi pa vseeno 40x ponudi ne....po tej logiki sem sklepal da pac ponudi (nero) vse hitrosti ki jih pekac podpira potem pa ti sam izberes primerno mediju a ni tak

vesel sem da vas lahko nasmejim :):)
cao
Bi mel pa nimam, kaj je to?

kunz ::

cd-je mam pa mi vseen ne pece na 48x
Pravzaprav je hecn enkrat mi da moznost 48x peka drugic ne ni mi jasn, ni mi se ratal na 48 zapect bomo vidl
Zdejle sem ga spet zagnal nerota namrec in lahka pecem 48x
Menda se bo skuliral
Zapiram debato s samim sabo;(( 8-O
Bi mel pa nimam, kaj je to?

Dr_M ::

in kaj misls da bos pridobil z 48x napram 40x? 2-3 sekunde....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AngelOfDeath ::

48x bi moral cd zapečt v 2min >:D

LeQuack ::

Ubistvu dobre 2 min in pol.

AngelOfDeath ::

24x zapeče 700MB v 4min torej mora 48x v 2min ali ? :D

jest10 ::

Bi. Če bi stalno pekeu s to brzino:D
Kar pa žau ne zna

Blisk ::

Ti zapeč cd 32x z hitrostjo 40x, pa pol probi crc test na cdju, pa boš vidu full napak.
Če ga boš pa zapeku na 32x, tok kot je CD, pol pa ne bo crc napak.

iso2000 ::

Na 32x medij (philips) pečem z 48x hitrostjo bp. Tudi nero mi ponudi to hitrost kljub vklopljenem SMART-Burnu. Tako da je precej odvisno od kvalitete medija. Peče pa 2 minute in pol+. Ker začne na ca. 15x in potem dviguje hitrost. Pečka je pa od sony-a.

Blisk ::

Ja sej NERO ne javi nobenih napak, vse je BP.
Ko pa zaženeš program za testiranje crc errorjev na cdju, ti pa pokaže cel kup napak.

iso2000 ::

Ne bi rekel. CDje sem stestiral s programom, ki je priložen k Nerotu CDSpeed, kjer je tudi možnost CDquality! In so cd-ji brez napak. Seveda, pa so velike razlike med posameznimi mediji - npr. smartbuy so čisto zanič, philipsi ali mitsui pa so po mojih izkušnjah zelo kvalitetni in se jih da pečt tudi na večih hitrostih in so brez napak.
LP

kunz ::

prijatelj od visje zgoraj ne gre za 2s cetudi bi slo za 2minute gre da ce kupis 48x masino mora na tulk znat pect oziroma s tem sem se preprical da mam res pravi pekac.........dandanes nikoli ne ves.........itak pa za peko uporabljam nizje hitrosti predvsem za audio.
Zej ko sem se ze mal ulafu je stvar taka copy cd lahk brnam najvec 40x seveda ob ustreznem mediju v vseh ostalih nacinih pa tudi 48x-no....tak da je zej vredi
hvala za debato

aje se mingrede eno vprasanje zakaj? pecem audio na dve razlicni vrsti kao dobrih medijev Smart buy, sony, ampak na stolpu ne delajo(jih prebere igra pa ne. pol pa mi ena punca ki si je pred casom kupila neke 16x cd-je no name looking ugli-sej ne da je to pomembn........ampak ko pa na ta medij zapecem mi pa dela tak kot da je najboljsi audio cd........res mi ni jasn........postopek peke vedno isti pri isti hitrosti 16X
razlago prosim:\ ;( >:D
Bi mel pa nimam, kaj je to?

AngelOfDeath ::

ni vsaki prazen cd za vsakega rekorderja nekateri delajo bolje tu drugi pa tam.

Primer:
Kolega je snemal muziko (liteon rekorder in mu audio cdji na enem stolpu niso hoteli igrati pa je sproval vse cdje ki jih je lahko dobil ampak rezultat je bil vedno isti ni in ni hotelo igrati. Pol pa je prišel k meni in sem mu jaz z plextorjem snemal audio muzko za tisti stolp in glej ga zlomka stvar je delala popolnoma normalno in to na vseh cdjih:D

lambda ::

Angelofdeath:
Ti si me zadnč na enmu forumu o pekačih (teac firmware) prov lepo skenslov (zadnjč si prjavu tole: "ne sanjaj da ti je celi cd-pekel pri 40x hitrosti ker stalno začne pri 20x nato pa se povečuje in čisto na zadnjem delu cd-ja zmore 40x")
Pa si še celo prav povedu, saj res ne peče ves čas cd-ja 40x (jaz sem napisal da ga je zapeklo na 40x, ti pa si dojel da je bla 40x hitrost čez cel cd), ampak se mi ni dalo odgovarjat na tisto. Sem misnu, da se ti sam mau zajebavaš z mene, dons pa vidim, da si mogoče res resno misnu, ko maš tako krasno logiko.

---> govorim zato ker zdj pa že take prjavljaš: "24x zapeče 700MB v 4min torej mora 48x v 2min ali ? ":P

Zdj pa nared mau povezave med tistim kar si zadnjč povedu, pa tem kar si dons. Pa še mau lead-in pa lead-out vštej v izračune, pol boš pa maybe že mau več kot tvoje 2 min dubu...

Dj pejt spat!:D

AngelOfDeath ::

ja tisto sem res mislil da ti misliš da ti je celi cd peklo pri 40x :)

4min za 700MB cd na 24x hitrosti <<--- tukaj je lead in in lead out že vštet :)

Če pogledaš s tega vidika bi moral pol 48x pekač cd posnet v 2min ali (vključno z lead in, lead out)?

glede začetka pri 20x (tu sem vzel hitrost pri kateri peče nekaj sekund preden preide na naslednjo kot začetno in nisem upošteval lead-in in out ker se mi ni zdelo potrebno - mogoče sem tu nardil napako mogoče bi bilo bolje če bi opisal celi proces pečenja )

lambda ::

Angelofdeath:

OK, zdj sva prblizn na jasnem.

Ampak se zmerej mau pomisn:
Djva poenostavt (kar krepko - tko da bo lažje razložit) zadevo: Tole bom mau z glave govoru: Spustva tisti začetek od nule. Prvih dobrih 30 % peče na 20x, pol preide na 32x, tolk hiter peče do dobrih 70 %, pol pa na 40x.
Ne se kregat z mano, ker postov ne vem iz glave in možn da sem ker precej faliv, ampak sj ne gra za to ampak za logiko.

Če ti hočeš da bi bil cd zapečen dvakrat hitreje, kot pri 20x, pa to pomeni da ga tam peče 10x, pol 16x, na koncu pa se 40x. To pa ni res. Men misnem da ga peče sprva na 16x, pol pa pri 17% gra na 20x.

No tukej tvoja logika ne vzdrži več. Pa brez zamere:)

AngelOfDeath ::

ah to te muči :)

moj pekač mi pri 24x hitrosti speče 700MB cd v 4min (z lead in in lead out) max hitrost je 24x

pol sem samo nardil enostavno enačbo:

24x = 4min torej mora 48x posnet 700MB cd v polovičnem času = 2min (z lead in lead out)


glede spreminjanja hitrosti pa: kot opažam ima vsaki rekorder drugačno spreminjanje sem prejšni teden testiral sonyja 48x in ima konstantno naraščanje hitrosti do konca cd-ja, kar se mi zdi precej zanimivo :)



iso2000 ::

Kakšno mnenje si si ustvari l o Sony-u? Me zanima, ker ga imam sedaj dober teden doma na preizkušanju in se ne morem čisto odločit, če bi zamenjal za Teac 16X.
LP

lambda ::

Ma ja, sej ni treba brat tistih številk :D
Na koncu sem jaz že mau zafural zadevo (napisal 10x - 16x - 40x namesto 10x - 16x - 20x)

Sori, če je kdo čist zmeden gledu.>:D
Ja je pa res da pri nekaterih narašča konstantno, pri nekaterih pekačih pa gre po conah. Boljše je konstavtno, saj se viša samo dobava podatkov, ne pa hitrost vrtenja cd-ja. Po conah se imenuje z-cav (to ma npr. teac 40x), kak se pa imenuje konstantno naraščanje, pa ne vem iz glave (misnim papa ma to novi liteon pekač)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776263 (4174) pingo76
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382179 (1428) LeQuack
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515198 (4511) wilecoyot
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644731 (3840) Lime
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524455 (3498) sidney

Več podobnih tem