» »

Leadtek GF4 samo 310/575 KAKO TO

Leadtek GF4 samo 310/575 KAKO TO

GUFY ::

Imam GF4 Leadtek pa se mi ram navije samo do 575 MHz ZAKAJ???;(( ;(( ;((

OwcA ::

-Slabo hlajenje
-Slabi RAM čipi
-Vsevesoljna zarota belih miši... [:D]

GUFY ::

Grafo sem predela kot v članku na slo-tech-u 4200@4600.
F** F** ;(( ;(( ;(( pa ta Leadtek.

morphling1 ::

Hej noben na tem svetu ti ne garantira overclocka, ram je Hynix 4ns tak kot po večini 4200 kartic, meni dela na Leadtekovi kartici 615 z default voltažo z voltmodom pa tudi do 720 (artifakti) z ustreznim hlajenjem, za vsakodnevno uporabo pa 675 MHz. Največkrat je razlika v navijanju med karticami v tem da nimajo enake default napetosti, tvoja ima lahko malo nižji -> slabše navijanje.
Ko bom imel čas bom alienu-w naredil voltmod on bo pa spisal članek. Pomoje čez kak teden to narediva. Drugače imaš pa linke za ta voltmod tudi v sticky temi v navijaškem delu foruma.
Hlajenje ramov z default napetostjo praktično ne pomeni nobenih razlik, je pa skoraj potrebno hladiti pri voltmodu in navitem ramu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Sem se te grafe danes že znebil ( prodal ), tako da grem na lov za novo isti model, :) pa bi te vprašal morf katerega proizvajalca priporočaš. 8-)

morphling1 ::

GF4 ? Albatron 4200 turbo, 8 plastni pcb 3.3 ns bga rami, skratka raketa, samo pri nas jo ni za dobit. Sem jo pa videl na Hrvaškem in sploh nima hude cene ~1600 kun z PDV se pravi lahko odbiješ še 21% če čez pripelješ.
Drugače pa Abit Siluro 4200 se tudi zelo dobro navija, vsaj 64 MB verzija.

Edit :cena je 1773 kun z gotovino http://www.pc-shop.hr/ to je njihova stran, če je tista verzija Asusa 8420 deluxe je tudi ta na 8plastmem pcb-ju s 3.3 ns ramom.

Se pravi če čez pripeljšeš recimo Albatrona in greš iskat PDV te pride ~45000 sit za 128 MB zelo zelo dobro kartico (v vsem enaka 4400, navija se pa brez težav močno čez 4600)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Morf Jaz lahko dobim os MSI-ja GF 4 kartico zelo ugodno, ali se jo splača kupiti?

morphling1 ::

MSi, če ima 4ns Hynix bo verjetno nekje na nivoju Leadteka, Abita in podobni kartic, ki so praktično enake. Samo za Msi še nisem slišal da bi kdo kake blazne uspehe dosegal z navijanjem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Ej thx morf, bom najbrž kr od ASUS-a GF4 kupil, čeprav me mal bega, če nebi še mal počaku na novga G forca ali pa presedlal ( :( nerad:( ) na Radeona.

ElectricMan ::

Jaz imam kartico MSI GF4 Ti4200. Je kul kartica. Se lepo navija na 290/600 več pa nisem probal, se ne upam.:D :D

morphling1 ::

Hehe, kako ne upaš saj ne moreš nič uničiti, če preteraš gpu ti štekne, če pa preteraš ddr se ti začnejo kazati artifakti, 15min dela da približno najdeš do kje se ti navija, potem pa še kako uro kakega 3dmark loopa da stestiraš če je vse stabilno in se nimaš kaj bat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Sem imel MSI-ja na probi in sem ga vrnil ker sem kljub večjemu oc-ju 310/610 dobil manjši razultan na 3D mark-u kot z mojim starim Leadtekom. Sem bil kr mal razočaran in presnečen obenem. :\ :\
Ej Morf kaj meniš Radeon ali GF4 ASUS ali Albatron seveda?!?!?!

morphling1 ::

Radeon če dobiš delujočega 9500 128MB to bo še nekaj časa najboljši možen deal če ti deluje na 9700. Od GF4 pa Albatrona turbo, Asus je preveč drag. Govorim o tisti maxy verziji na 8 plastnem pcb-ju z 3.3 ns ddr bga čipi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oblivion ::

Kako da ne upas unicit graficne z navijanjem? Meni so se pojavili artefakti na gf4 ti 4200, ko sm dal ram na 585mhz, potem vrgel sm nazaj na default ram se pravi 513 in se zdej so artefakti. Tko da je sla graficna po gobe. Druge resitve pa ne vidim, da bi jo resil. Tako da mislim, da jst in navijanje graficne kartice sva zakljucila ;)

bond007 ::

Tut jst mam leadteka Ti4200 s tem, da je gor 128MB samsung rama(4.0 ns) aja pa 8 kratni AGP podpira. Za zdaj mam na 280/580 mem/gpu. Problem je ker nemorem instalirat najnovejsih driverjev od nvidie, ampak sam od leadteka, ki pa so stari (30.xx). Ve kdo mogoče kje bi dobu tak bios, da bi lahk dal original od nvidie driverje gor.
Aja kakšne so pa kej karakteristike samsung ramov, če jim voltažo povečaš, do kolk približn grejo? Morphling?

Boš opisu sam volt mod za ram al tut za gpu?

Oblivion ::

Jst mam isto grafiocno kot ti bond 007, pa delajo driverji 43.45 in tudi zadnji driverji od leadtek-a so 43.45, tko da jih kar mirno nalozi in bo delalo.

Tic ::

Jst mam isto pa mam driverje od nvidie. Nevem.
persona civitas ;>

BoLhCa ::

bond007@ pejd na www.guru3d.com, pa zloudi nove gonilnike in to je to! pa ne rabs nobenga biose, ker ga tud dobu ne bos, za nove driverje (gonilnike).
pa lep dan se naprej
ij tic strudla mi je zmankal, prid me mal pogledat pa se strudelj mej sabo=)))
lp

sidd ::

Danes so prišli čisto sveži detonatorji vun.....45.23(če se ne motim:)):D
idi na megagames.com pogledat, kaj veš>:D
lp
sidd

BoLhCa ::

ja pa cist so bedni!!! jest zgubim skor 1200 tock v 3dmarku!!
zdej mam pa 44.03, moj score je pa 13.982 tock.
lp

T0RN4D0 ::

my ti 4200 se tud ne navija glih rad. Winfast:|
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

aja, pa če posebi naviješ, gre ram več ko na 575...
sam artefakti;(( ;( :|
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BaRtMaN ::

@morphling1: katere Detonatorje priporočaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UT2003 banchmark

Oddelek: Navijanje
381223 (782) Buggy
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523286 (2502) BaRtMaN
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442022 (1240) planetparty
»

4200>4600

Oddelek: Navijanje
222033 (1524) fictionel
»

Abit SILURO GF4 Ti4200 - kvaliteta?

Oddelek: Zvok in slika
8889 (775) kuglvinkl

Več podobnih tem