» »

4200>4600

4200>4600

Asgard ::

vceraj sem spraseval kaj naj nabavim, ali radeona 8500 le ali geforce 4200. Nabavu sem 4200 in sem ga flasu na 4600. Leti ko svina. Edino kar sem moral naredit je to da sem ohladil dodatno procesor in rame na kartici. Priporocam vsem ki posedujete to kartico. Ker vklucuje neka flashanja, in verjetno vsem ni jasno kako se to nardi, kar vpraste pa lahko povem. Drugace je pa ql stran na netu in sicer: http://www.x-bios.3dgames.ru/ kjer boste dobili biose in tudi program za spreminjanje nastavitev biosa. Gremo spilet :D

l-note ::

A pol ko ga sfleshas, ti na začetku, ko se računalnik prižiga, piše da imaš 4600?
Kaj pa frekvence? Ali se po fleshanju takoj dvignejo al jih je treba še ročno spremenit?
A si opazu da se kej bolj greje (zato ker si dodal hladilnike)?
Kakšna je razlika v performansih, 3D Mark 2001?

Vse to sprašujem, ker imam sam tudi GeForce 4 Ti4200.

Thanatos ::

Asgard dej povej kero firmo imaš, kere rame na grafi, kako hladiš... to je mislim da je kar premierno flashanje na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

SanSan ::

Ja zelo zanimiva zadeva.8-O 8-O
Povej malo vec. Bom tudi jaz probal.:P
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

d7d ::

Imam Leadtek GF4 ti4200.(mislim da je ne bo potrebno dodatno hladit, ker že ima tovarniško kup železja na sebi:P )

Prosim da opišeš cel postopek za nas novince (saj sem prebral članek na tisti strani ki si jo navedel v tvojem postu; jaz bi raje slišal postopek od osebe, ki se je sama lotila te zadeve in ima izkušnje):)

LP, d7d

sinko999 ::

Asgard , a si poizkusil tudi z višanjem samih frekvenc kartice (RivaTuner). Kaj pa boš naredil če ti slučajno crkne karta pa jo moraš dati na popravilo pa najdejo notri bios ob 4600 namesto 4200.

LP
Ni? ni ve?no !

Asgard ::

ja najprej lepo po vrsti. Vzel sem flash z tiste strani, katero sem navedel v 1 postu. Nato sem ga najprej odprl v editorju, ki je isto na tisti strani. Pogledal sem kaksne ferkvence so in ostalo, ce se kaj razlikuje od originalnega biosa. Nato sem naredil backup biosa z moje kartice. To se naredi prav tako z editorjem za bios. Ko sem bil preprican da je vse vredu, sem enostavno sel v dos (cisti dos ne tisti ki za izberes ko gres ven iz win9x) Ker mi kartica ni hotela takoj sprejeti biosa. Dal sem ukaz : nvflash /u /p imebiosa.rom se mi zdi (preberte si navodila za nvflash) in tako povozil vse varnostne sisteme kartice. To je reskirano pocetje, tako de sm drzal pesti da bo uspelo. Nato nvflash vprasa ce sem cisto zihr de nej to nardi. Potrdi se z YES, kjer morajo biti crke velike, saj drugace ne sprejme ukaza za flash. ko je koncano po enih 20 sekundah enostavno resetiras racunalnik, in ti pokaze da imas nvidia geforce 4600. Enostavno ko pasulj. Edino kar moram se preizkusit je to da mi tudi v windowsih pokaze de je 4600 in ne 4200 (ceprav je kartica navita na 4600 model ).To se mi zdi da je potrebno v biosu spremenit, samo nisem se imel casa se igrat z temi nastavitvami. Ko bom koncal projkt do konca vam sporocim rezultate. Glede garancije vam ni potrebno skrbeti, ker ce vzamete LEADTEK ali kako podobno kakovostno kartico ne more iti nic narobe .

Buggy ::

Ce ti RAM na 4200 ne dela na 350 Mhz kot pri 4600 zakaj bi potem flashal. Ce pa bos spustil frekvence z editorjem in bos imel edino razliko to, da ti pri bootanju napise 4600 namesto 4200 je pa za moje pojme flashanje kartice cisti nesmisel.

Matek ::

Ce ti RAM na 4200 ne dela na 350 Mhz kot pri 4600 zakaj bi potem flashal.

Buggy, praviloma se da kartico po flashanju bolj naviti kot pa prej.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

the_unborn ::

lepo, a si naredu kaksn volt mod al kako ti ram laufa na 650? a mas d leadteka grafikuljo?

the_unborn ::

MadManMato: kaj pa ce potem ne deluje:\, potem ne mores niti nazaj flashat, ne?

Buggy ::

MadManMAto: Ce mi kartica dela anomalije, pa ceprav majhne pri 290 Mhz (580) potem dvomim da mi bo po flashanju delala na 350 Mhz (700). Dobro, imam Leadtekovo 4200 128 MB z dobrim hlajenjem pa mislim da ne morem, kar tako flashati kartico in bom dobil kar naenkrat 4ns RAM, ki bo deloval na 350 Mhz kot pri 4600 - nikar ne bodimo naivni.

the_unborn ::

buggy: lahko pa flashnemo na 4400 pol pa se mal navijes prek driverjev ali pa v biosu se mal dvignes, mogoce bi kej pomagalo

Asgard ::

men ne dela nobenih abnomalij, ce mislite kot je recimo trganje textur in podobno. Nisem pa nic biosa spreminjal, tako de je original bios od 4600 gor. Edino kot sem omenil, moram za boljse hlajenje poskrbet pa bo delovalo kot mora. Nameravam pa tudi voltage mod, tako de ce ma kdo kake podatke kako bi to naredu, al pa kako stran z postopkom bi prosu za link.:D

the_unborn ::

a si kartico pred fashanjem probal tudi softwersko navit in ce, do koliko je sla?

kuglvinkl ::

/me skeptičen (je razlika med 2.8 in 4 nano sekundami). Brez voltmoda... Ne pravim, da ti ni uspelo in trenutno deluje, koliko časa ti pa bo, je pa druga

Vsekakor zanimivo!

Sicer pa, dej link do svoja 3dMarka.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

MMM, flashanje ČISTO NIČ ne pripomorek k višjemu oc., edini kartici za kateri vem da se bolje navijajo sta 8500 Hercules in Gigabyte LE, ampak to zato ker sta v svojem biosu omejena, voltaža na gpu-ju in ddr-ju pa ja taka kot na retail modelih in zato gresta tudi brez problema na te hitrosti po flashu, recimo Ati original 8500 LE ima nižje napetosti in flashanje na retrail čisto nič ne pomaga pri oc. Nvidia 4200 in 4600 imata popolnoma enak bios razen frekvence. in to je edino kar se spremeni pri flashanju, in flash na 4600 je zelo rizkanten za 4200, ker res malokatera kartica deluje na 350Mhz frekvenci ddr-ja, gpu še gre ker so ti praktično enaki gpu-ji.
In Asgard predlagam ti da kartico pustiš recimo 1h v 3dmark loopu pa povej če se ti pojavljajo artifakti, če se ti ne, potem imaš srečo in si dobil res dober ddr na grafi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Veliko manj riskantno bi bilo, če bi imel denimo Asusovo ali Sumino karto, ki uporablja enak PCB in zasnovo kot 4400 in 4600 modeli, pa tudi RAMi so (100% nisem) 3.3 ns.

Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Ja te dve sta ful hudi, pa Albatron 4200 turbo je tudi taka se pravi 8layer pcb ter 4400/4600 layout pa 3.3 ns bga ddr.
ps Asusova kartica je v tej izvedbi samo deluxe 4200 , pure 4200 je navadna s 4ns rami.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oca_trojk ::

Kak pa je kaj z Innp3d karticami ? je probal kdo s temi kaj flashat ?

SoLoR ::

Problem innota je (ne)haljenje ramov... jaz sem ga flashal tako, da sem shranil originalen bios, ki je bil gor in nato z editojem spremenil frekvenco na 265/530 in flashal nazaj... vec ne gre, zaradi rama, pri mlacomu pa trenutno nimajo hladilnih reber. Upam, da ko bom dal to gor, da bo sla do vsaj 275/550 (kot 4400)... aja a kdo mogoce ve, kje se poleg mlacoma se da kupiti hladilna rebra v LJ?

the_unborn ::

najbols, da si sam nardis heatsinke, razrezi kaksen star p2 hladilnik ali kaj podobnega, baje majo tudi v elektro stacunah (ic,hte) heatsinke.

fictionel ::

kva pa leadtekova? s 128rama in myvivo?

a je tle dost hladilnika a bi blo treba kj hladit?
pa kuko veš kere rame maš pa te fore?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje MSI GeForce 4 Ti 4200

Oddelek: Navijanje
141177 (941) Rastafrik
»

TI4200 @ 4600

Oddelek: Navijanje
391730 (971) ohter
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442022 (1240) planetparty
»

Gigabyte 7vrx + WinFast GF4 A250 LE TD - PROBLEM

Oddelek: Pomoč in nasveti
201268 (1068) Buggy
»

ti 4200, ti 4400, ti 4600

Oddelek: Strojna oprema
131215 (912) Klemenn

Več podobnih tem