» »

Nexus 10

Nexus 10

«
1
2

salex ::

Kdo mogoče ve, če se ga, da dobiti v sloveniji, in koliko stane?

blackbfm ::

bolha?

če pa misliš uradno pa ga boš prej dobil v nigeriji kot v slo...vsaj za iphone je bilo tako:))

Bwaze6 ::

Razen v Google Play (in na eBay) se ga ne da dobiti nikjer v EU. Tudi v DE so prodajalci obupali z napovedovanjem dobave, večina ga je kar umaknila s ponudbe zaenkrat.

Fail, če mene vprašaš. Jaz sem sicer imel možnost dobit iz UK preko kolega, sam je preveč loterija - ogromno okvar, light bleeda... Tako da kupci veselo menjajo, nekateri tudi po 3, 4, da si dobili zadovoljivo delujočega.

sulaco ::

Kakšna je kaj situacija pri nakupu nexusa 10??
Se ga da dobiti preko Playstore.de??
..in predvsem ali so se rešili problemi o katerih pišejo zgornji komentatorji??

P.S. Videl pa sem tudi, da so v VB začeli prodajat Sony Tablet Z, ki mi je tudi zelo všeč (pa čeprav vem, da bo cena 400+)

Mesar ::

nič nebo...
Your turn to burn!

Magic1 ::

Trenutno mnogo ugodneje je Kindle 8.9:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B...
Magic

Mavrik ::

Kindle je grozno zanič naprava, Android šteka, da o pomanjkanju stora ne govorim.
The truth is rarely pure and never simple.

franckranc ::

Kako je z aplikacijami (programi)?
Na testih so zapisali, da je pomankljivost te tablice to, da je precej aplikacij, ki ne zmorejo oz. ne znajo izkoristiti njene polne resolucije (2560x1600).
Zanima me glede navigacije: se le ta - tudi če je native resolucija nižja - da razširiti na cel zaslon ali ne?
Enako pa seveda tudi za vse drugo...

Nekako se ne morem odločiti med N7 in N10, nexus-a preferiram zaradi "najčistejšega" OS.
Pri 10" pa sta v najožjem izboru tu še Iconia A700 in MeMO Pad FHD, oba 1920x1200.

Za vsak koristen nasvet bom hvaležen!

Metabond ::

FHD 10 je sedaj v norem Herveju 360€, Naxus 10 pa (bo) v diTechu za 480€.
Katere so bistvene razlike razen resolucije? Se da nemški OS enostavno spremeniti v angleškega?

Shad0wM4n ::

Pri nas naj bi že bil na voljo, sam bo zagotovo spet dražji, kot v Avstriji ipd.:
http://www.mimovrste.com/artikel/272003...

Tudi jaz se ne morem odločiti ali bi vzel Nexus 7 ali 10... rad bi sprobal 7-ko, pa je zaenkrat ni možno nikjer.

Shad0wM4n ::

diTech že ima na voljo Nexus 10 16GB za 380€:
http://www.ditech.at/artikel/T10GO02/Go...

Metabond ::

499€ je za Slovenijo kar v redu šifra ampak prvo bi ga rad videl v živo. Nori Harvi pa je imel napako(?) v reklami s katero je privabljal kupce, pa je šlo dejansko za 16GB varianto FHD 10.

medenko ::

po 1 letu tudi pri nas za 379.

MrStein ::

399,20 V Leclercu ta teden (do 6. oktobra). 32GB verzija.
(499 plačaš, 100 imaš v dobrem)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Egidij88 ::

Bomo čakali na novega N10 ali kako? :)

Nikonja ::

v katalogu od Leclerca ga ni, kje si dobil info ?

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Shad0wM4n ::

Mene zanima ali ima dejansko slot za microSD kartico ali ne? Vsepovsod malo drugače piše... ali je samo fora, da ga ima 32GB, medtem ko ga 16GB nima?

medenko ::

nima...micro usb + micro hdmi ima.

leclerc zavaja - tržno takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Egidij88 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Mavrik ::

Priporočam da počakaš na novega... tale ma mal probleme s hitrostjo.
The truth is rarely pure and never simple.

Egidij88 ::

Ja. Če bo sprejemljiva cena novega N10, potem ni dileme. Sicer pa bom mogoče šel kar po novega N7, ki je predober in prepoceni, da ga ne bi imel. :)

Shad0wM4n ::

Od včeraj imam Nexus 10-ko in lahko rečem, da je veliko odzivnejši kot telefon Samsung Galaxy S3, k temu pripomore tudi uradna verzija 4.3, tako da ne opazim da bi delala kje počasi. V primerjavi z iPadom je veliko bolj gumijasti občutek, medtem ko sama kvaliteta slike je izjemna, tudi baterija je zadovoljiva. Kot minus je mogoče samo teža, ampak tako je z vsemi tablicami take velikosti.
Vsaj meni je za 380EUR best buy 10 palična tablica ta trenutek... Nexus 7 mi je bil pač premajhen, je pa odličen zaradi kompaktnosti in majhne teže.

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Sam da nisi mogel počakat na novega...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

keitai ::

Evo, leak s play stora - novi nexus 10 - link.

10" 2560x1600, Snapdragon 800, 3gb rama, 9500mah, 8mp, 4.4

Zgleda solidno, upam le, da ne bo imela kakšnih poporodnih krčev in bo treba ponovno čakati na novejši batch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

NejcSSD ::

A verzije z LTE ne bo? Samo 7ka ima možnost LTE ?

LP
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

Hmm, 802.11ac ni? Sem bil presenečen, ko sem prvič videl podporo v napravah, potem pa sem dobil občutek, da je to že norma za nove izdelke. I guess not.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

M@73Y ::

Mika me Nexus 10, zaradi večjega zaslona napram nexus 7.
Od uporabnikov me zanima, je res 16 GB prostora zadosti? trenutno je v Slo na voljo 32 GB verzija le na mimovrste (dobava > 14 dni).

v kratkem bodo predstavili nexus 10 2013. Glede na to, da smo nexus 10 2012 čakali skoraj eno leto, ali je tudi za 2013 verzijo predvideno da jo bo možno v slo dobiti šele po pol leta?
kaj pa fizični nakup čez mejo - Avstrija - je kdo kupoval, se cenovno splača?

Hvala za mnenja.
..jump into psytrance tunnel..

Mavrik ::

M@73Y je izjavil:

Mika me Nexus 10, zaradi večjega zaslona napram nexus 7.
Od uporabnikov me zanima, je res 16 GB prostora zadosti? trenutno je v Slo na voljo 32 GB verzija le na mimovrste (dobava > 14 dni).


Zadosti za kaj točno? Nekako ti ne moremo odgovoriti na to če nimamo pojma kaj boš delal. Za brskanje po internetu pač ne rabiš 30 GB :P Za nalaganje 30 HD filmov bo pa še 30GB premal ;)

M@73Y je izjavil:


v kratkem bodo predstavili nexus 10 2013. Glede na to, da smo nexus 10 2012 čakali skoraj eno leto, ali je tudi za 2013 verzijo predvideno da jo bo možno v slo dobiti šele po pol leta?


Trenutnega je delal Samsung, ki se je odločil da Slovenija ni dovolj zanimiv trg in zato 10ka ni bila pri nas na voljo. Novega bo delal (najverjetneje) ASUS, ki s prodajo Nexusa 7 pri nas praktično takoj po napovedi ni imel nekih problemov.

Jaz imam treunutno 10ko in ti MOČNO MOČNO priporočam da počakaš na model z 2013. Performančno je trenuten namreč dokaj beden (scrollanje praktično česarkoli ni niti tako gladko kot na Nexus 2012, kaj šele novem) in ima še vedno nekaj težav z nestabilnostjo. Predvsem posledica drek Samsung Exynos driverjev in švoh GPUja za svoj zaslon.

M@73Y je izjavil:


kaj pa fizični nakup čez mejo - Avstrija - je kdo kupoval, se cenovno splača?

Hvala za mnenja.


Cena je bolj ali manj ista.
The truth is rarely pure and never simple.

M@73Y ::

Mavrik, hvala za izčrpen in konkreten odgovor. Verjamem, da bo tvoj post pomagal tudi drugim pri odločanju.
..jump into psytrance tunnel..

ramiz?! ::

http://www.gsmarena.com/samsung_google_...

Zgleda super .. samo pomoje bojo cene tut kr zasoljene... Ker če ne bodo konkretno nižje od applov se meni zdi bolj smotrno nabavit ipada zaradi večjega števila aplikacij in iger...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Gap ::

Kakšna nova informacija o Nexus 10? kdaj bo možno ga kupit?

Mavrik ::

Gap je izjavil:

Kakšna nova informacija o Nexus 10? kdaj bo možno ga kupit?


Saj se sploh zagotovo še ne ve kdo ga bo delal in kakšen bo. Uradnih podatkov ni.
The truth is rarely pure and never simple.

Egidij88 ::

Poleg Nexus 10 2013 se omenja tudi Nexus 8. Zdaj glede na to, da je zunaj frišen N7, se mi zdi malo verjetno. N10 naj čimprej refreshajo, ker ne morem več čakati. Google, shut up and take my money! :)

keitai ::

+1. Potrebujem novo 10"+ tablico in sem upal na istočasno splovitev nexusa 5 in 10. Sedaj je vprašanje ali google čaka na božično sezono v ZDA, ni hotel zasenčiti nexusa 5, so naleteli na kakšne tehnične težave ali dejansko nameravajo pripeljati najprej nexus 8 in šele nato nexus 10. Verjetno se jim tudi ne mudi, saj v primerjavi z nexusom 7, desetka ni bila ravno prodajni hit.

Aar2rk ::

Ravno brskal, zdaj pravijo, da ga bo delal LG (ne Samsung in ne Asus) in da pride 22. ali 29. novembra. Ampak če bi bilo vse res in ČE bi ga celo prodajali pri nas, potem bi kdo v kakšni trgovini to že vedel, ne? 22. je itak čez par ur...

Mavrik ::

A se ti zdi da so naše trgovine imele kaj pojma pred napovedjo Nexusa 7? :)
The truth is rarely pure and never simple.

dukedl ::

jz tud čakam na 10ko..ma pa telekom prvo verzijo dost poceni http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

btw..kako se obnese glonass v evropi? dela bp (garmin etc)?
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

MrStein ::

Lovi jih, koliko pa to vpliva, ne vem, ker se zraven 5 GLONASS satelitov upošteva še 10 GPS, tako da je težko oceniti, koliko kateri doprinese. Se da sploh na kaki napravi določiti, naj uporablja le GLONASS, brez GPS?
(izkušnje imam z SGS3)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yayo ::

Kitkat je tukaj.

Egidij88 ::

Ja še N10.2 naj pride. Google, shut up and take my money! :P

ramiz?! ::

Zdej se govori, da naj bi prišel ven enkrat od 29-30.11 ... sicer ne verjamem, ampak upanje umre zadnje...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

zagizago ::

Upam da pride nov nexus 10 do božiča in da bi stal kakih 400€

Aar2rk ::

Zdaj našel, da bo očitno šele 2014 izšel...

markic222 ::

Sem spisal kratki review če koga še vedno zanima Nexus 10;)

http://novickar.com/2013/12/08/na-testu...

erzo2 ::

Vem (in sem tudi kar nekaj prebral), da je bilo že mnogo napisanega, ampak vseeno.
Za katero izmed naslednjih bi se trenutno odločili in zakaj:

1) Prestigio MultiPad Quantum 9.7 - 229EUR (quad-core, 2GB, 8GB, 2048×1536, 8000 mAh, 621g)
2) Asus MeMO FHD 10 - 299EUR (dual-core, 2GB low-power, 16 GB, 1920×1200, 6760 mAh, 580g)
3) Google Nexus 10 - 359EUR (dual-core, 2GB, 16GB, 2560×1600, 9000 mAh)

Med drugimi klasičnimi opravili bi se uporabljala tudi za pregled CAD risb (DWG, DXF).
Pa predvsem na terenu (tudi gradbiščih). 3G ni pogoj, saj je Wifi preko telefona čisto OK.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: erzo2 ()

AvtoR ::

Jaz imam Nexusa, dobra izbira je tudi Asus FHD 10. Prestigio bi se izogibal, ker ima izredno slab WIFI sprejem. Ali je to mehanska ali softverska hiba pa ne vem.

V tvojem primeru bi vzel Nexusa. Cad risbe bodo na njemu sigurno vidne najbolje.

erzo2 ::

Dve vprašanji:
1) ali ne pogrešaš SD slota za razširitvene kartice ?
2) kateri etui uporabljaš (ki je hkrati lahko tudi podstavek - kot imajo iPadi).

Mavrik ::

erzo2 je izjavil:


1) ali ne pogrešaš SD slota za razširitvene kartice ?


Ne. Zakaj bi ga pa rabil?
The truth is rarely pure and never simple.

AvtoR ::

erzo2 je izjavil:

Dve vprašanji:
1) ali ne pogrešaš SD slota za razširitvene kartice ?
2) kateri etui uporabljaš (ki je hkrati lahko tudi podstavek - kot imajo iPadi).


V bistvu sd slota ne pogrešam, saj vse lahko streamam s nas serverja. Na serverju imam zbirko slik in jih preko es file managerja lahko pregledujem enako, kot bi jih imel lokalno na tablici, s tem da jih imam na serverju nekaj 100 gb....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nexus 7 2013 ali LG G Pad 8.3

Oddelek: Kaj kupiti
111963 (1781) Jerry000
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025025 (21063) abyssus
»

Googlova prireditev začasno odpovedana, malha novosti poka po šivih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7116927 (12957) PrimozR

Več podobnih tem