» »

I5 3570K vs FX-8120 vs FX-8320

I5 3570K vs FX-8120 vs FX-8320

Temo vidijo: vsi
««
2 / 19
»»

NightHawk ::

Komej čakam na test porabe, da vidim koliko manj porabijo te AMDji. Pričakujem pol toliko kot Intel.

fr4nc ::

@M-XXXX: Cena ni ravno zanemarljiv faktor... pa cena plate tudi ne.

@NightHawk: Ne vem točno kaj si hotel s tem povedat, ampak dobro... ti že veš.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

NightHawk ::

Če delaš multi-thread teste bi bilo fer dati zraven Intel i7 procesorje, ni res?
Kupci teh dveh procesorjev bi verjetno najbolj želeli rezultate iger. Ker kdo kupi tak procesor, da bo hitreje datoteke zararal?

Upam, da AMD kaj kmalu naredi kaj v stilu 1800+ serije, kjer so bili res top. Vedno omenjaš te cene procesorjev - kaj misliš da AMD nebi rad zaračunal več? Točno vedo, da s cenami blizu Intela nimajo kaj iskati. Tudi nad 220EUR bodo bolj nič prodali. Če odmisliš ceno in pogledaš preformas/poraba dobiš nekako realno oceno o "stopnji razvoja". In to je trenutno Intel daleč spredaj. Če zaostaneš eno serijo, dve....imaš vedno manj sredstev za razvoj in vedno težje je narediti kaj zares..presunljivega :)

Aja, tale test na tomshardware si videl?

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu...

Se ti zdi, da so pristranski? Ker tudi tukaj so ti FX procesorji boljši v multithreaded zadevah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

x45 ::

mislim da ima franc fer teste. intel je znna kot fitmk aki največ goljufa in to je bilo objavljeno že marsikje na netu - ni moja ideja to.
Napiše naj še edino SW konfiguracijo, tole ej verjetno win 7 64 z SP1 ?

pač intel je potegnil krajšo, sploh v multi core tstih ker ma 4 jedra manj.
P/P pa itak ni primerjave.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

l0g1t3ch ::

Če želite lahko še jaz objavim razultate z svojim i7 3770.

Sedajle na hitro kolkr sm pognal dva testa je i7 3770@3,4Ghz enako hiter kot FX-8320@4,5Ghz. Sem kar žalosten, da amd-ju kaže tko slabo.

Janac ::

l0g1t3ch je izjavil:

Če želite lahko še jaz objavim razultate z svojim i7 3770.

Sedajle na hitro kolkr sm pognal dva testa je i7 3770@3,4Ghz enako hiter kot FX-8320@4,5Ghz. Sem kar žalosten, da amd-ju kaže tko slabo.


Ja pa saj stane skoraj 130EUR manj.

l0g1t3ch ::

Ko sem jaz gledal malo nazaj je bila razlika cca 100€. To sicer ni malo in je tudi mene močno mikal AMD dokler pri kolegu v praksi nisem videl kako mu FX-8150 naredi savno iz sobe.
Razlika v porabi je dejansko močno opazna.

D3m ::

Pohvale Franc za teste. Ampak vidim te folk bombardira. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

l0g1t3ch kar prilimaj da bodo fanjte vedl kva je procesor :D

Janac ::

Logitech sej ga lohk tut naviješ na 4,3 Ghz :D

D3m ::

Dej nam prilimaj to "savno" od procesorja. Ker me res zanima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

Zadnje leta sem bolj malo na Slo-techu ampak samo ob gledanju te teme se mi poraja eno vprašanje - So vse "persona non grata" osebe AMD fani? :)

Skyman ::

ja ker so v real lajfu zoperstavljeni pa tle izrazajo neko podporo moralno amd-ju hehee pa se tle so kaznovani

Janac ::

NightHawk je izjavil:

Zadnje leta sem bolj malo na Slo-techu ampak samo ob gledanju te teme se mi poraja eno vprašanje - So vse "persona non grata" osebe AMD fani? :)


Not Even Close :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

NightHawk ::

x45 je izjavil:


pač intel je potegnil krajšo, sploh v multi core tstih ker ma 4 jedra manj.
P/P pa itak ni primerjave.


Kako to mislis sploh v multi core? Bolj kot ne je samo v multi core.

Kakorkoli, direktnen konkurent temu AMDju je Intel i7 970 ali 920 procesor. Recimo da so AMD na tej stopnji razvoja. In to je 2 leti in še nekaj zadej. Evo specifikacije 970. Znano?
Max TDP 130W
32nm
max load poraba slabih 200W

In ta procesor (970) naredi en zip test v 1:19min FX 8350 pa v 1:24. 3570k naredi ta test v 2.01min.

In iz teh podatkov bi ti verjetno razbral, da je Intel v zadnjih dveh letih nazadoval, da sedaj delajo slabše procesorje kot takrat in da je to dokaz superiornosti AMD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

Janac ::

i7 970 je bil takrat top of the line(razen 980x) in stal ziher čez 450EUR... nemoreš zdaj to primerjat s povprečnim 3570k...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

NightHawk ::

Sej ga primerjam bolj z AMDjem. In takrat je bilo to vredno 500 EUR ali kolikor je že bilo. Če pa AMD pride na trg z nečim podobnim 2 leti kasneje jih morajo pa pač prodajati pod ceno.

Vseeno je 3570 hitrejši v večini operacij in porabi manj elektrike id 970. Sepravi je učinkovitejši. Izgubi pa v multi-threadingu, kar je logično. Tisti, ki potrebuje multi in želi naprednješi tehnologijo bo plačal za i7 zadnje generacije. AMD je pa nek kompromis. Ponuja tehnologijo 970 za dostopno ceno in z garancijo. Ker če sedaj kupiš 970 nimajo več garancije. Back to the past :).

todman74 ::

@NightHawk

Po 10 letih se oglašaš tle, zato, da boš "nakladu" , kako je Intel boljši in da so tile testi brezvezni....brez potrebe, takšnih, ki jih moti, da je Fr4nc dobil 1-2% slabše rezultate kot oni s svojim 3570K (ter so verjetno cel dan poganjali test), je tukaj ogromno. Seveda jih pa ne moti, če dobi slabše rezultate z AMD sistemom. Da so Intelovi proci najvišjega razreda boljši od AMDjevih, vsi vemo. Tukaj pa se gre izključno za te tri "modele", ki si jih "navaden" Slovenc lahko privošči.

In ja bolj verjamem našemu "testerju", kot pa nekemu Anandu (da ne govorim o Tom's H...), kateri znajo zelo manipulirati s testi in vsaj po mojem občutku favorizirajo znamke Apple, Intel, nVidia (po tem vrstnem redu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

matonson ::

todman74 je izjavil:

@NightHawk
In ja bolj verjamem našemu "testerju", kot pa nekemu Anandu (da ne govorim o Tom's H...), kateri znajo zelo manipulirati s testi in vsaj po mojem občutku favorizirajo znamke Apple, Intel, nVidia (po tem vrstnem redu).


Glede favoriziranja. Če je to res, bi dal en predlog. Ogromno uporabnikov tukaj kupi računalnik samo za igre (z omejenim budgetom) ter niso vešči navijanja. Dostikrat predlagate FX8120 ali sedaj FX8320. No, v igrah se ta dva procesorja v povprečju (glede na tisto kar sem jaz videl) izkažeta dokaj slabo. Primer je tale test: http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

V tem testu se Pentium G860, ki stane 60€, izkaže v povprečju bolje kot AMD FX procesorji. Testirano je skupaj z grafično kartico HD7970. Bottleneck bi tu moral biti opazen. Poleg tega porabi skoraj enkrat manj(-> se manj greje, ne potrebuješ hudega napajalca, kupiš lahko boljšo grafično kartico).

Zato predlagam (čeprav dvomim, da bo interes:D), da uvedete en testni, kontrolni procesor - recimo Pentium g860. Ta bi resno pokazal, ali so ostali testi nateg ter kolikšna je dejanska potreba po omenjenih procesorjih v igrah.

Če kupiš Pentium G860 s kratico ranga HD7850, daš za komplet računalnik brez SW cca 450€.

fr4nc ::

"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

fr4nc ::

todman74 je izjavil:

@NightHawk

Po 10 letih se oglašaš tle, zato, da boš "nakladu" , kako je Intel boljši in da so tile testi brezvezni....brez potrebe, takšnih, ki jih moti, da je Fr4nc dobil 1-2% slabše rezultate kot oni s svojim 3570K (ter so verjetno cel dan poganjali test), je tukaj ogromno. Seveda jih pa ne moti, če dobi slabše rezultate z AMD sistemom. Da so Intelovi proci najvišjega razreda boljši od AMDjevih, vsi vemo. Tukaj pa se gre izključno za te tri "modele", ki si jih "navaden" Slovenc lahko privošči.

In ja bolj verjamem našemu "testerju", kot pa nekemu Anandu (da ne govorim o Tom's H...), kateri znajo zelo manipulirati s testi in vsaj po mojem občutku favorizirajo znamke Apple, Intel, nVidia (po tem vrstnem redu).


Vsaj en, ki me razume! Hvala :D.

@matonson: Dejstvo je, da ni ravno znano kako se bo G860 odnesel v prihodnosti in kako se odnese v recimo BF3 z 64playerji ipd. ter zato pač ljudje ne tvegajo... Časi za igranje z 2 jedri so mimo ( http://www.tomshardware.com/reviews/gam... ), razen če pač igrate starejše igre.

OT: Vsekakor pa ne razumem naših trgovcev, ki prodajajo gaming računalnike v smislu i7 + 7770 za okoli 1k€.
Pol pa si en pameten kupi G860 al pa FX-4300 pa 7850 pa ma jači gaming računalnik... pa onemu ni jasno kako, če je pa dal toliko za računalnik, on pa "samo" cca. pol manj.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

hojnikb ::

fr4nc je izjavil:

todman74 je izjavil:

@NightHawk

Po 10 letih se oglašaš tle, zato, da boš "nakladu" , kako je Intel boljši in da so tile testi brezvezni....brez potrebe, takšnih, ki jih moti, da je Fr4nc dobil 1-2% slabše rezultate kot oni s svojim 3570K (ter so verjetno cel dan poganjali test), je tukaj ogromno. Seveda jih pa ne moti, če dobi slabše rezultate z AMD sistemom. Da so Intelovi proci najvišjega razreda boljši od AMDjevih, vsi vemo. Tukaj pa se gre izključno za te tri "modele", ki si jih "navaden" Slovenc lahko privošči.

In ja bolj verjamem našemu "testerju", kot pa nekemu Anandu (da ne govorim o Tom's H...), kateri znajo zelo manipulirati s testi in vsaj po mojem občutku favorizirajo znamke Apple, Intel, nVidia (po tem vrstnem redu).


Vsaj en, ki me razume! Hvala :D.

@matonson: Dejstvo je, da ni ravno znano kako se bo G860 odnesel v prihodnosti in kako se odnese v recimo BF3 z 64playerji ipd. ter zato pač ljudje ne tvegajo... Časi za igranje z 2 jedri so mimo ( http://www.tomshardware.com/reviews/gam... ), razen če pač igrate starejše igre.

OT: Vsekakor pa ne razumem naših trgovcev, ki prodajajo gaming računalnike v smislu i7 + 7770 za okoli 1k€.
Pol pa si en pameten kupi G860 al pa FX-4300 pa 7850 pa ma jači gaming računalnik... pa onemu ni jasno kako, če je pa dal toliko za računalnik, on pa "samo" cca. pol manj.

Lp

zato ker ne ciljajo na takšne uporabnike kot smo mi, ko dejansko vemo kaj zmore kakšna komponenta in kaj je najbolši p/p.
Tako pa dajo noter i7 zato, ker je pač bolše kot i5 in/ali kaj druga. Kar se tiče grafe, pa itk your avarage joe ne pozna razlike med 7770 in 7970.Važno da ma dosti RAMA, ker več je bolše, right ? 8-O
#brezpodpisa

M-XXXX ::

fr4nc je izjavil:

@M-XXXX: Cena ni ravno zanemarljiv faktor... pa cena plate tudi ne.

@NightHawk: Ne vem točno kaj si hotel s tem povedat, ampak dobro... ti že veš.

Lp

Cena? Dajmo izračunat: 5 let pa ene 400€ za komplet plate ter procesorja, nanese cca 90€ na leto. Amd je pa ene 300€ komplet (no saj je vseeno, tud če je 200€), pride pa koliko? Glede na to daje zunaj dobra dva meseca nanese koliko? 1000€/ na leto do sedaj... Vem, da je neumna primerjava, vendar tako boš vsaj dojel!

mislim da ima franc fer teste. intel je znna kot fitmk aki največ goljufa in to je bilo objavljeno že marsikje na netu - ni moja ideja to.

Opa, ja je kar tvoja ideja!

l0g1t3ch je danes ob 00:24:19 izjavil:
Če želite lahko še jaz objavim razultate z svojim i7 3770.

Sedajle na hitro kolkr sm pognal dva testa je i7 3770@3,4Ghz enako hiter kot FX-8320@4,5Ghz. Sem kar žalosten, da amd-ju kaže tko slabo.


Ja pa saj stane skoraj 130EUR manj.

Tole nanese tako od oka potem približno 10-15% manj v ceni računalnika za 30% preformanca. Če pa to ni vredno...

Janac ::

Seveda pa Celerona/ Pentiuma nemoreš navit...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

D3m ::

Same probleme imate sami s seboj, ko Franci testira. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

todman74 je izjavil:

@NightHawk

Po 10 letih se oglašaš tle, zato, da boš "nakladu" , kako je Intel boljši in da so tile testi brezvezni....brez potrebe, takšnih, ki jih moti, da je Fr4nc dobil 1-2% slabše rezultate kot oni s svojim 3570K (ter so verjetno cel dan poganjali test), je tukaj ogromno. Seveda jih pa ne moti, če dobi slabše rezultate z AMD sistemom. Da so Intelovi proci najvišjega razreda boljši od AMDjevih, vsi vemo. Tukaj pa se gre izključno za te tri "modele", ki si jih "navaden" Slovenc lahko privošči.

In ja bolj verjamem našemu "testerju", kot pa nekemu Anandu (da ne govorim o Tom's H...), kateri znajo zelo manipulirati s testi in vsaj po mojem občutku favorizirajo znamke Apple, Intel, nVidia (po tem vrstnem redu).


Od petih računalnikov, ki jih imam so štirje z AMDjevim procesorjem. Meni je popolnoma vseeno katero znamko kupim, ampak probam gledati na stvari karseda objektivno. In pač, če si ne morete priznati, da Intel vodi v razvoju, potem je pač brezveze debatirati naprej.

Spomnim se, da je v času AMD-jevega 1800+ in podobnih (2001) AMD dal oznako 1800, čeprav je bil procesor 1533 MHZ, ker je bil s temi MHZji konkurenčen višje MHZ Intel-om. Sedaj amd rabi višjo frekvenco, da se lahko primerja.

Aja, tomshardware da nima realnih testov? Nevem, trenutno imajo za best buy grafične 4 od 9 nVidia. Srednji razred, razred ki ga največ ljudi kupuje so vse ATI. Kar se pa procesorjev tiče lepo povedo, da AMD lahko pride zraven v smislu price/preformance, če ti ni mar za porabo. Če samo berem teste ni čutiti pripadnosti znamki na tomshardware (četudi res obstaja, kaj pa vem), medtem ko berem poste od franca bi brez problema lahko ocenil za kateri procesor on hoče da zmaga :). Pri testih je dokaj pomembno, da daješ VSAJ vtis nepristranskosti. Aja, pa na teh multithread testih je tudi na tomsh zmagal 8350 napram i3570, tako kot pri fr4ncu.

In ja, zaradi nizkih cen teh AMD procesorjev je prav verjetno, da si ga kupim tudi sam. Ampak vseeno lahko priznam, da ima Intel trenutno naprednejše in učinkovitejše procesorje. Zato so pa dražji.

D3m ::

Odvisno kakšne so potrebe po "naprednejših in učinkovitejših" če govorimo za domače pa če to niso obvezno igre je že najcenejši PC dovolj. Nekatere firme menjajo PC, kot po tekočem traku, velika večina pa ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

todman74 ::

NightHawk je izjavil:

. Pri testih je dokaj pomembno, da daješ VSAJ vtis nepristranskosti.


Če je tebi takšno manipuliranje všeč, v redu, so pa še daleč od nepristranskosti.

En primer iz Ananda, sicer gre za tablice pa vseeno.....gledam teste za tablico (mislim da Surface), pa namesto, da bi med sabo primerjal tablice, pa zraven vrinejo telefone.... in glej ga zlomka, kot po čudežu, je v vseh testih prvi ali pa vsaj drugi iPhone 5, recimo konkurent SGS 3 je v polovico testih precej zadaj, v ostalih testih ga pa sploh ni....zakaj ga ni? Bi bil mogoče boljši kot iPhone in slednji ne bi bil več videti tako superioren...očitna manipulacija.

Tudi to ni nič boljše....primerjava Fx 6300 vs 3220. Prvi je na splošno boljši, ampak vsaka druga beseda je o tem, kako Ivy manj porabi. Dobro mogoče malo pretiravam, ampak daleč od resnice ni. In potem ljudje množično kupujejo Intele (govorim za ta srednje-nižji razred, da ne bo pomote).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

IvoJan ::

Pro_moted je izjavil:

TOP je izjavil:

Če kupuješ za 1ke PC potem definitivno ne bi dal noter nobenega FX,če pa iščeš za določen denar najbolše potem je pa to druga pesem in pride v ožji izbor.Kar se tiče tele zamenjave je za Ego dobra,za vse drugo pa neke razlike ni.Saj je net poln že teh raznih testov.


Daj, evo, povej mi eno ( ENO! ) igro katere jaz z mojim procesorjem ne morem igrat normalno ? ( BF3, Metro 2033, Crysis 2, Far Cry 3 , gredo vsi na max. brez problema 60 FPS in več, odvisno koliko pipico na grafični odperem.
Tiste teste na 1024 × 800 pa lahko kar imajo. Saj vem da se tako testira procesor ampak je to samo metanje peska v oči tistim , ki vidijo samo tunel pred sabo na koncu tunela pa INTEL. Pa kdo še dandanes če kupuje gaming računalnik uporablja takšne resolucije ? Za 1080p ( ko ga nas ima večina) pa ni razlik , oz. kak procent.

guild wars 2
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

fr4nc ::

NightHawk je izjavil:


Če samo berem teste ni čutiti pripadnosti znamki na tomshardware (četudi res obstaja, kaj pa vem), medtem ko berem poste od franca bi brez problema lahko ocenil za kateri procesor on hoče da zmaga :). Pri testih je dokaj pomembno, da daješ VSAJ vtis nepristranskosti. Aja, pa na teh multithread testih je tudi na tomsh zmagal 8350 napram i3570, tako kot pri fr4ncu.


O kakšnem vtisu pristranskosti ti tukaj razlagaš?
Če je kdo pristranski, potem zagotovo to nisem jaz - to upam in smem trditi, saj ni nobene podlage na tem, da bi bil pristranski.
Sicer pa itak več ali manj testiram zase, pač sem se odločil, da bom dodal par ur dela in delil rezultate med Vas - to je samo moja dobra volja, ker pač rad pomagam!

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TOP ::

Lepo,da testiraš sam tvoji rezultati niso nič novega,ker je ogromno podobnih testov na netu.Ti bi moral imeti oba sistema doma in zaganjat teste vzporedno,ne pa da limaš stare rezultate od sistema,ki si ga mel pred več kot pol leta nazaj.Tudi posodobitve raznih gonilnikov kaj malega prinesejo,sam tega ne moreš probat pri I5,ker ga več nimaš.Drugač pa nič novega pri AMD samo nov proc,ki ni prinesel nobene prednosti napram predhodniku.Če bi sam porabo znižali bi bilo že veliko.

D3m ::

Dober test. Za v prihodnje bom verjetno vzel FX-6300 in eno plato za 46 eur + 8 GB rame pa sem na 200€. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

@TOP: Gonilniki za grafično so isti kot so bili z i5ko...
Če gledaš stare teste tudi ne vidiš kako se sistem odnese z novimi gonilniki recimo.
Drugače pa če bi imel denar bi itak to naredil. A nimam, ker sem pač omejen.

Lep pozdrav
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m ::

A zdaj ga boste pa z gonilniki posiljevali in starimi testi. Če grem jaz zdele na Anandtech ali Tom's hardware tudi ne bojo stare teste posodobili ampak nas boste VI posiljevali ravno s temi testi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

http://www.anandtech.com/bench/Product/...
V sysmarku, winraru, cinebenchu multihread & x264 benchu se fx8150 odreže bolje, samo v igrah je g850 hitrejši (g860 je verjetno še kak % hitrejši), tako kot je napisal matonson.

Vse je odvisno od namena uporabe pcja.


fx6300 je v eni igri hitrejši za 4%, v ostalih treh počasnejši.
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

D3m ::

Hočeš reči, da je playable z enim in drugim in ne "hitrejši".
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

Da, oba sta playable,, samo če gledaš p/p v tem primeru intel spet zmaga :D.
Primerjaj cene cpu, MB.


amd fx 8150
167,57


amd fx 6300
128


intel g860
60,18

//funtech.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

fr4nc ::

amigo_no1 je izjavil:

Da, oba sta playable,, samo če gledaš p/p v tem primeru intel spet zmaga :D.
Primerjaj cene cpu, MB.


amd fx 8150
167,57


amd fx 6300
128


intel g860
60,18

//funtech.si


To je res... samo zakaj potem nihče ne svetuje G860 za gaming računalnik oz. še bolje - zakaj potem tega dejansko noben ne kupi?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

ABX ::

Ker obstajajo tudi igre kjer tej CPU-ji niso dovolj. Tako da za igre se raje priporoča i3 ali če so finance i5.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

matonson ::

Tukaj spet pridemo do smiselnosti i3. I3 je Pentium s HT. G860=i3 2100, le da ima i3 100MHz višjo frekvenco.

ABX ::

Jebiga, cena ne raste primerno hitrosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

todman74 ::

amigo_no1 je izjavil:

fx6300 je v eni igri hitrejši za 4%, v ostalih treh počasnejši.
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Ja na podlagi štirih iger boš sodil.....evo ti tole http://www.anandtech.com/bench/Product/...

V obeh testiranih igrah FX zmaga in kaj boš sedaj "rekel"?.

x45 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ko sem jaz gledal malo nazaj je bila razlika cca 100€. To sicer ni malo in je tudi mene močno mikal AMD dokler pri kolegu v praksi nisem videl kako mu FX-8150 naredi savno iz sobe.
Razlika v porabi je dejansko močno opazna.



ne verjamem nekim ki imajo če v osnovi napačna stališča in intel fun predpostavke.

ps intel se veliko bolj greje tako da je savnna bla z 3770k.

amigo_no1 je izjavil:

http://www.anandtech.com/bench/Product/...
V sysmarku, winraru, cinebenchu multihread & x264 benchu se fx8150 odreže bolje, samo v igrah je g850 hitrejši (g860 je verjetno še kak % hitrejši), tako kot je napisal matonson.

Vse je odvisno od namena uporabe pcja.


fx6300 je v eni igri hitrejši za 4%, v ostalih treh počasnejši.
http://www.anandtech.com/bench/Product/...



saj če bi dal kak test s konfiguraciji boi ti kdo verjel tole črtice narisane po želji pa žal ne. že 100x povedano

D3m je izjavil:

Dober test. Za v prihodnje bom verjetno vzel FX-6300 in eno plato za 46 eur + 8 GB rame pa sem na 200€. :)



SUPER CENA SAMO S PLATo boš falil. mora met 9xx čipset drgač ne bo ok... te pa niso pod 70 eur
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

bluefish ::

x45 je izjavil:

saj če bi dal kak test s konfiguraciji boi ti kdo verjel tole črtice narisane po želji pa žal ne. že 100x povedano
Že 100x je bilo tudi povedano, da je konfiguracija znana (seveda za funkcionalno pismene):

http://www.anandtech.com/show/6396/the-...
http://www.anandtech.com/show/4524/the-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

todman74 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

fx6300 je v eni igri hitrejši za 4%, v ostalih treh počasnejši.
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Ja na podlagi štirih iger boš sodil.....evo ti tole http://www.anandtech.com/bench/Product/...

V obeh testiranih igrah FX zmaga in kaj boš sedaj "rekel"?.

Kje vidiš tu kakšen bench za igre ?

fr4nc ::

Evo Cinebench 11.5 je gor!

Here is result of Vishera@4.5GHz

http://cpuwars.files.wordpress.com/2012...

Greetings,
your blogger Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

todman74 ::

amigo_no1 je izjavil:

todman74 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

fx6300 je v eni igri hitrejši za 4%, v ostalih treh počasnejši.
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Ja na podlagi štirih iger boš sodil.....evo ti tole http://www.anandtech.com/bench/Product/...

V obeh testiranih igrah FX zmaga in kaj boš sedaj "rekel"?.

Kje vidiš tu kakšen bench za igre ?


Skyrim, Diablo na Win 8?

dzinks63 ::

Testov na netu je malo morje, zanimiv recimo tale:

AMD FX-8150 : Phenom II x6 1100T : Intel i7 2600K : Intel i5 2500K
AMD FX-8350 : Intel i7 3770K ........ : Intel i5 3570K : Intel 7 3960X


Vsak se izkaže na nekem svojem področju, v bistvu z nobenim od njih ne fališ preveč, če izbereš glede na svoje prioritete, potem je pa sploh vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

fr4nc ::

Za vse tiste, ki ste omejeni s časom in Vam je vsaka sekunda pomembna...

http://cpuwars.wordpress.com/2012/12/26...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

U24ever ::

««
2 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FX-8320 & 7850 - record! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9741585 (37352) fr4nc
»

Nakup novega(gamer) namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5513058 (11947) DrYuri

Več podobnih tem