» »

Nakup tekalne steze

Nakup tekalne steze

XsenO ::

Ola

Načrtujem nabavo tekalne steze pa me zanima na katere stvari morem predvsem paziti. Načrtovan budget pa je nekje do 1500 EUR.

Hvala v naprej za nasvete.
1 + 1 = 1

draciel ::

mah..

vprašaj se kaj potrebuješ..

Jaz sem kupil tekalno stezo od energeticsa 2 leti nazaj za 650 eur. Ima naslednje funkcije:

- Hitrost do 16kmh
- 12 stopenj naklona
- Informacije na displayu ( kmh, poraba kalorij, pretečeni kilometri ...)
- Več profilov za več oseb
- Programi za vadbo ( jih ne potrebujem nikoli )

Sedaj se vprašaj, ali potrebuješ več kot to? Kar se tiče pa same kvalitete tekalne steze bom pa rekel tako. Povprečno na teden naredim okoli 20km. Če vzamemo v račun to 2 leti od kar sem jo kupil je to cca 2000km. Tekalno sem podmazal v tem roku samo enkrat. Deluje kot mora.

Še enkrat.. za 650 eur. Več kot zadovoljen..
Shujšal sem pa na nji cca 15kg :)

Tilen ::

12 naklona je malce premalo. Probaj dobiti do 15.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Oxford ::

@draciel:
Jaz sem kupil tekalno stezo od energeticsa 2 leti nazaj za 650 eur.

Verjetno si jo kupil v Intersportu, kajne? Tudi sam sem tedaj kolebal, ali bi jo vzel.

JamesTheMan ::

Tukaj se pozanimaj, zelo dobre izkušnje imam z njimi. Marsikaj se da dogovoriti, tudi kar se tiče servisa ni nikoli problem. http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...

draciel ::

Oxford je izjavil:

@draciel:
Jaz sem kupil tekalno stezo od energeticsa 2 leti nazaj za 650 eur.

Verjetno si jo kupil v Intersportu, kajne? Tudi sam sem tedaj kolebal, ali bi jo vzel.


Intersport ja. Sicer cena je bila okoli 650, nato sem imel še nek kupon ali nevem točno kaj in sem jo dobil za okoli 600€ na koncu.

Sem več kot zadovoljen. Sicer pa kar se tiče naklona. 12 naklon je že kar težaven če laufaš cca 10kmh na 40minut :D

Kadar končam , vedno teče od kot bi prišel spod tuša :D

XsenO ::

Hvala za nasvete bom mal prečekiral
1 + 1 = 1

oo7 ::

Mi smo jo kupili lansko leto za 350 eur pa je hudič že crknu;((

;-) ::

draciel je izjavil:

mah..

vprašaj se kaj potrebuješ..

Jaz sem kupil tekalno stezo od energeticsa 2 leti nazaj za 650 eur. Ima naslednje funkcije:

- Hitrost do 16kmh
- 12 stopenj naklona
- Informacije na displayu ( kmh, poraba kalorij, pretečeni kilometri ...)
- Več profilov za več oseb
- Programi za vadbo ( jih ne potrebujem nikoli )

Sedaj se vprašaj, ali potrebuješ več kot to? Kar se tiče pa same kvalitete tekalne steze bom pa rekel tako. Povprečno na teden naredim okoli 20km. Če vzamemo v račun to 2 leti od kar sem jo kupil je to cca 2000km. Tekalno sem podmazal v tem roku samo enkrat. Deluje kot mora.

Še enkrat.. za 650 eur. Več kot zadovoljen..
Shujšal sem pa na nji cca 15kg :)


20km na teden ni nic prakticno in naredo sinprakticno nic km in ze hvalis.

Tilen je izjavil:

12 naklona je malce premalo. Probaj dobiti do 15.

kaj pa ti ves za koliko se stopnje nagibajo :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

papasmrk ::

Jaz sem naročil tole stezo Horizon Adventure 3 Plus, včeraj sem jo dobil, danes jo bom poskusil spraviti v pogon pa da vidimo....

oo7 ::

Mogoče kdo ve kaj bi bil problem pri moji stezi.Ko,jo vključim zapiska normalno se prižge displaj vse normalno.No potem pa ko hočem začeti se pravi,ko pritisnem +,da nastavim brzino pa se trak samo enkrat na hitro zavrti in se ustavi.In potem ne dela več edino display pa dela normalno.Potem noče več zavteti traku edino če stezo čisto isklopim in potem spet nazaj priklopim in je ista pesem:|
Sem odvil varovalko na stezi pa zgleda je vredu mogoče ve kdo kaj bi lahko bil problem?motor pomoje ni fuč,ker enkrat zavrti mogoče kak kratki stik ali kaj bi lahko bil problem?

mat xxl ::

Priporočam vsem, ki imate steze od Energeticsa, da preventivno razdrete plastike enkrat letno in pogledate, če ni pokrivilo malo nosilca motorja, kar se kljub debelemu železu zgodi in potem začne pogonski trak leteti po robu koles pogona in nazadnje prežaga ob rob montiran senzor merilca hitrosti in steza se ustavi, simptomi so potem da zalaufa in se po 5 sek ustavi z oznako error . Torej pokrov plastičen dol in poglejte ali ni cel motor na nosilcu malo zamaknjen, če je je treba vse razdreti in nosilec obvezno poravnati , to je serijska napaka teh stez .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

cekr ::

Kako je pa kaj z močmi teh zadev?

http://www.intersport.si/izdelki/fitnes...


Recimo Kettler ima 1.6kW stalne moči, Energetics pa 2,5kW.
Cenovno sta na istem. 1000€.

Kettler se mi zdi narejen bolj trdno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

oo7 ::

mat xxl je izjavil:

Priporočam vsem, ki imate steze od Energeticsa, da preventivno razdrete plastike enkrat letno in pogledate, če ni pokrivilo malo nosilca motorja, kar se kljub debelemu železu zgodi in potem začne pogonski trak leteti po robu koles pogona in nazadnje prežaga ob rob montiran senzor merilca hitrosti in steza se ustavi, simptomi so potem da zalaufa in se po 5 sek ustavi z oznako error . Torej pokrov plastičen dol in poglejte ali ni cel motor na nosilcu malo zamaknjen, če je je treba vse razdreti in nosilec obvezno poravnati , to je serijska napaka teh stez .....



Oooo hvala bom probal mogoče pa je to ta problem.Tudi trak se je skos premikal v desno stran.Sicer imam jaz od life gear ampak lahko,da je ista napaka.
Hvala za nasvet:)

mat xxl ::

Ja nam je prežagal trak ta senzor in sem na srečo z ene reklamirane iz servisa dobil zastonj novi senzor, za nosilec so pa rekli ne moremo pomagati in sem potem vse skupaj nesel enemu šlosarju, konkretno Račiču v Moste, da je pogrel poravnal in se še sam čudil, da se je pri recimo 4 mm ali celo 5 nosilcu to zgodilo, potem mi ga je segrel in ga skrivil še na rahlo v kontra smer, da ko sem nazaj vse zmontiral, bi rekel, da je bil celo kako stopuinjo ali 3 kontra pokrivljen nosilec, samo mislim, da ga bo hitro poravnalo.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

karafeka ::

Hofer spet prodaja Tekalno stezo. Jo ima kdo doma že od zadnjič? Kako se obnese za tak denar?
Je 43 cm širine dovolj? In maks 16km/h hitrosti, gledano dolgoročno?

Machete ::

Kakšne oz. kje so največje razlike normalnega teka in teka na traku? Dejanske za telo, za tehniko, dolgoročno itd.. Ne mi da je eno zunaj drugo notri :D Ker me kar malo mika za zimske dni..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

traxxas ::

Lastim si tekalno stezo srednjega razreda in mi zadostuje. To je cenovni razred cca 1500 eur. Zlo pomembna je širina tekalne površine(ne pod 5o cm)in dolžina traku. Naklon 12% je več kot dovolj. Hitrost pa med 18-20 da je mal rezerve, kajti te steze majo močnejše motorje in so bolj vzdržljive. Na začetku sem mel Energetiksovo power run za okrog 500 eur, pa sem bil zlo nezadovoljen zaradi nekakovosti izdelave. En cev kup škripanja in glasnosti pri teku. Splača se kupit višji razred steze,s katero boš zelo zadovoljen in ti kasneje ne bo žal denarja za nakup. Vsekakor bi poskušal najti rabljeno na netu. Jest sm jo nabavil na preko ebay v Avstriji na licitciji. Najbolje pa da pogledaš na Bolhi.

Machete ::

Pa ni ravno to ena zadeva, kjer ni najbolj pametno gledat za rabljenimi. Zgonjenost materialov, motorja itd.. Samo čakaš lahko kdaj crkne in pojma nimaš, kaj vse je že dala čez..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

traxxas ::

Povečini so tekalne steze v uporabi kakšno leto ali dve,potem pa to postane mal dolgočasno za rabo in samevajo nekje v kotu. Steze, ki so v domači uporabi povečini niso preobremenjene in so dobro očuvane. Tiste,ki se prodajajo iz kakšnih studijev,se pa ve kako se dela z njim.

fopi ::

Zanimamo se za tekalno stezo. Do sedaj nismo veliko tekli. Steza bi bila v uporabi cca 3x tedensko za dva tekača po recimo 30 min. Največji in najtežji uporabnik je 170cm, 72 kg. Želeli bi nekaj kar bo delovalo, zdržalo in da ima blaženje za sklepe (verjetno je to nuja)?

V Jagru imajo Kettler Berlin S1 za cca 670 eur, na spletu je recimo Koolook BMW 900 za okrog 460 eur (imamo njihove sanke in smo zadovoljni, drugače ne poznam znamke)

https://www.megafitness.si/si/katalog/s...

V eni trgovini mi priporočajo Nordictrack S40 za 1400 eur.

To so kar razlike in nimam pojma kaj je ok, da ne bomo razočarani z uporabo. Na stezi bi pa tekli, ker edino tako bo neka kontinuiteta zaradi vseh drugih obveznosti.

Jems ::

Zdravo,

Je vredno kupiti to stezo? Tekel bi Vsaki 2-3 dan 10km.
https://www.intersport.si/energetics-pr...

DarwiN ::

IMO je ok... Ampak je ena fora pri teh fitnes napravah... Ljudje smo takšna vrsta živali, da se pri tovrstnih zadevah, kjer se je treba "naprezat po nepotrebnem", radi zaletimo, uporabljamo 3 tedne in nas mine... Podobno kot shujševalne kure, a ne.. Ljudje so polni zagona, potem pa jih 90% že po par tednih presedla na kavč in pozabijo na vse načrte.

Hočem rečt, da se pri teh stvareh dejansko najbolj splača gledat bolho, ker ljudem resnično lahko verjameš, da so stezo kratek čas uporabljali in jo potem prestavili v klet.. Skratka, če je katera stvar za kupit na bolhi, potem je to to..:D

Na primer tale stvarca. Googlam in je zadeva stala 500-600€, tip jo je dobil v akciji za 300€, prodaja za 200€, ponudiš 150€ in ti jo dostavi na dom. :P Tako bi jaz naredil.. Sicer piše, da je bila uporabljena manj kot 2x (lol?), kar v prenesenem smislu pomeni, da jo je uporabljal nekje 2 meseca 1x na teden in žena 3x, dokler si ni gležnja izpahnila. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Izvijač ::

no tole iz bolhe ne bi kupil ker ima v max samo 10 km/h ,kar ti bo hitro premalo,za kaki šprint tu pa tam da nabiješ pulz mora imeti vsaj 20 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Izvijač ()

jocoj ::

Tale gor je itak šala, ne samo glede hitrosti, ampak tudi širine steze (31cm). Najbolje je fitness mesečna (žal trenutno ni možno), kjer imajo profi tekalne steze ali še bolje sedaj, ko je lepo vreme zunaj v gozd. Za takšno z 20+ km/h bo pa odštel precej več kot nekaj sto EUR, kar ima verjetno v mislih.

Jems ::

Hvala za odgovore,

niti se mi negre, da bi tekal zelo hitro, je po moje tako isto, če tečeš bolj hitro manj časa ali pa bol počasi in dlje časa.
Lani, ko sem tekel sem imel povprečje nekje 9km/h v Runtastic aplikaciji. Za to stezo, ki sem jo prilepil v linku me je strah edino to, da bo hitro crknila. Tako, da nevem, če se jo splača kupiti al je tako kot, da bi vrgel denar vstran.

jocoj ::

Pri stezi glej, da je širina pol metra, raje več. Ne predstavljam si kako bi tekel na stezi z 32 cm širine, kot je tista z bolhe. Za 300 EUR ne moreš pričakovati neke kvalitetne izdelave. Če boš uporabljal občasno in nisi pretežak bo verjetno vzdržala nekaj časa, sicer pa imaš garancijo. Osebno nebi tega kupoval. Pa to tvoje razmišljanje glede hitrosti je popolnoma napačno.

Sopomenka ::

Pozdravljeni,

sem prebral celotno temo, na kratko, načrtujemo nabavo tekalne steze pa nas zanima na katere stvari morem paziti, se je stanje kaj spremenilo?

Uporabljala se bo rekreacijsko, na začetku predvsem za hojo-hitro hojo, recimo 50km na teden, predvsem zaradi tega, ker je na sobnem kolesu dolgčas.
Načrtovan budget pa je nekje do 500 EUR, rajši manj.

Hvala v naprej za nasvete.

Apofis ::

Sopomenka ::

Izdelka trenutno ni na zalogi.

Še kakšen predlog? :)

Badwolff ::

Sopomenka je izjavil:

Izdelka trenutno ni na zalogi.

Še kakšen predlog? :)


Sam sem tudi skoraj kupil tole tekalno stezo. Potem semše mal razmišljal in na koncu izbral veslaško napravo iste firme v isti trgovini.
Pol cene, razmigaš se bolje, pa precej bolj tiho.

Pol urni trening, nekaj čez 1000 zavesljajev, 10 km preveslanih, pa sem kar precej zdelan.

https://www.intersport.si/energetics-st...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

jocoj ::

Poglej za kakšno rabljeno, odlično ohranjeno. Dobiš ugodno. Mnogi to nabavijo, češ kako bodo vadili. Parkrat odtečejo in postavijo v kot. Potem se čez čas spomnijo, da bi bilo stvar dobro prodati.:)

IL_DIAVOLO ::

Badwolff je izjavil:

Sopomenka je izjavil:

Izdelka trenutno ni na zalogi.

Še kakšen predlog? :)


Sam sem tudi skoraj kupil tole tekalno stezo. Potem semše mal razmišljal in na koncu izbral veslaško napravo iste firme v isti trgovini.
Pol cene, razmigaš se bolje, pa precej bolj tiho.

Pol urni trening, nekaj čez 1000 zavesljajev, 10 km preveslanih, pa sem kar precej zdelan.

https://www.intersport.si/energetics-st...


To pa ne vem, ce ne bom vzel. Se ze nekaj casa poleg spravljam h cardiu, pa ne vem kak :)

Edino malo prepoceni je. Ne bi rad kupil klumpa.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Težko komentiram glede kvalitete, ker ne poznam drugih. Mam ga par dni, deluje kompaktno in stabilno. Včasih se mal dvigne sprednji del, mislim, da predvsem če nepravilno potegneš, ampak to bi lahko bila težava samo za spodnje sosede :D, ko si v ritmu tega ni.

Težko komentiram glede trajnosti, ampak Intersport najbrž manj komplicira z garancijo, kot kaka manjša firma.

Sam sem zaenkrat zelo zadovoljen. Pa zložen se ravno lepo skrije za en fikus :D.

IL_DIAVOLO ::

Baje je najboljše razmerje med ceno in imitacijo veslanja trenazer na ventilator. Magnet je malo shitty :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tekalne steze

Oddelek: Šport
71839 (1288) fopi
»

Kako dolgo zdrži tekalna steza?

Oddelek: Loža
225874 (5468) pirx
»

Ima kdo doma tekalno stezo?

Oddelek: Loža
152496 (1927) shadeX
»

katero tekalno stezo

Oddelek: Loža
73036 (2826) BigWhale
»

Nakup Tekalne Steze

Oddelek: Loža
125059 (1933) zgubljenka

Več podobnih tem