» »

Kako dolgo zdrži tekalna steza?

Kako dolgo zdrži tekalna steza?

pirx ::

Imam tekalno stezo Kettler Run 1, letnik 2016. Stala je 1.000 EUR (najbolj osnoven model od Kettlerja) in do sedaj sem nabral 290 km, kar ni ravno veliko.

Enkrat se je zgodilo, da je iz elektronike začelo smrdeti po zakurjenem (takoj sem vse skupaj ugasnil), pred kratkim pa se je slišal nek čuden zvok iz motorja. Drugače stezo redno podmazujem z originalnim Kettler oljem in sesam/piham/podmazujem elemente pod zaščitno plastiko.

Ne vem, če bo zadeva zdržala do 1000 km, ampak upam, da bo vsaj toliko, da bo cena na en pretečen kilometer prišla na 1 EUR. :)

Kakšne so vaše izkušnje s tekalnimi stezami? Jih date servisirati? Imate probleme z njimi? Koliko km imate na njih?
  • spremenil: pirx ()

Vazelin ::

Na koncu je se vsak ugotovil sa je bolje investirati v karto v fitnesu:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

tikitoki ::

Kaj je narobe z naravo? Karto ti lahko prodam jaz, ce je v tem problem:).

IL_DIAVOLO ::

Odvisno, kje živiš. Ceprav tekalna steza se v nobenem primeru ne splaca. Za ta dnar si postavis fitnes doma, seveda brez fancy masin. Laufas pa zunaj.

greatdrakon ::

taka tekalna steza bi morala zdržati nekje 10-12 let. nekje 6000 ur delovanja... pa če rečemo 1h 10 km... od oka 60000 km...

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Kakšne so vaše izkušnje s tekalnimi stezami?


Imel sem do sedaj samo eno - najcenejši model Energeticsa, kupil v akciji za okol 600€ leta 2012.

ih date servisirati?


Zaenkrat to še ni bilo potreba.

Imate probleme z njimi?


Nisem še imel problema.

Koliko km imate na njih?


Cca 7000 km (tečem v povprečju 4x na teden), ampak sedaj poleti manj ker tečem zunaj.


Ceprav tekalna steza se v nobenem primeru ne splaca.


Zakaj govoriš idiotizme in sploh sodeluješ tukaj, če tekalne steze niti od blizu nisi videl, verjamem da tudi ne veš kaj to je.

Vazelin je izjavil:

Na koncu je se vsak ugotovil sa je bolje investirati v karto v fitnesu:D


Še en, ki nima pojma.

tikitoki je izjavil:

Kaj je narobe z naravo? .


To, da je vreme nepredvidljivo in ti lahko pokvari načrte, da se rekreiraš zunaj?

A ste res taki retardi ali se samo delate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

pirx ::

@Vazelin
Nah, nikoli. Home gym in home workout je neprimerno boljši.

@tikitoki
Poleti gorsko kolesarim in tečem zunaj. Pozimi mi ni do teka zunaj. Niti po mokrem.

@IL_DIAVOLO
Imam home fitness, ampak bolj za calisthenics. Nič fancy zadev. Brezveze. Mobilnost, kondicija in moč, ne rabim volumna.

@spice_man
Dobro vedeti, hvala!

@shadeX
Se strinjam z napisanim. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

shadeX ::

Pod črto, verjetno si imel nesrečo s to tekalno stezo in kupil kakšno defektno zadevo.

pirx ::

shadeX je izjavil:

Pod črto, verjetno si imel nesrečo s to tekalno stezo in kupil kakšno defektno zadevo.


Kot kaže, ja. :-/

IL_DIAVOLO ::

shadeX

Poglej, tekalna steza pride 1000 evrov. Zdaj pa poglej kaj dobis za funkcionalni trening. Se splaca ali ne? Jaz mislim, da ne.

Zgodovina sprememb…

pirx ::

@IL_DIAVOLO
Meni je vredna toliko.

jocoj ::

greatdrakon je izjavil:

taka tekalna steza bi morala zdržati nekje 10-12 let. nekje 6000 ur delovanja... pa če rečemo 1h 10 km... od oka 60000 km...
What? Ni variante, da bo cheap steza za 1000 EUR zdržala 60000 km. No, razen, če bo na njej tekel hrček.:))

IL_DIAVOLO ::

pirx je izjavil:

@IL_DIAVOLO
Meni je vredna toliko.


1000 evrov za obcasno trimckanje na stezi, ki se slej ko prej sama pokvari? To je metanje denarja skozi okno.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Tudi jaz sem kupil 2016 tekalno stezo, Energeticsovo, dolg trak in širok... Dela bp po pretečenih cca 1000km. Za vse "kritike"... Kupljena kot "dopolnilo" za tek v naravi, ko je vreme kislo ali med tednom pozimi, ko je zunaj že mrak. Meni se je nakup vsekakor obrestoval.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pirx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

pirx je izjavil:

@IL_DIAVOLO
Meni je vredna toliko.


1000 evrov za obcasno trimckanje na stezi, ki se slej ko prej sama pokvari? To je metanje denarja skozi okno.


Tema ni o tem, ampak na srečo smo si ljudje različni in imamo različne vrednote. Nekdo bo dal EUR10k+ za motor, jaz ga ne bi imel niti zastonj (vsaj ne, dokler ne bodo na elektriko). Nekdo bo porabil EUR20k+ za jadrnico in bo plul nekajkrat ne leto, jaz pa ne bi mogel biti bolj ravnodušen do ladjic, kot sem.

Da pa lahko grem teči, kadar koli želim in to v lastni fitness sobi, mi pa veliko vredi.

GregiB je izjavil:

Tudi jaz sem kupil 2016 tekalno stezo, Energeticsovo, dolg trak in širok... Dela bp po pretečenih cca 1000km. Za vse "kritike"... Kupljena kot "dopolnilo" za tek v naravi, ko je vreme kislo ali med tednom pozimi, ko je zunaj že mrak. Meni se je nakup vsekakor obrestoval.


Dobro vedeti, hvala. Si že imel kakšen servis? Jo redno podmazuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

GregiB ::

pirx je izjavil:



Dobro vedeti, hvala. Si že imel kakšen servis? Jo redno podmazuješ?


Po pravici povedan sem imel servis na day 1, saj je ob zagonu crknil motor... garancijski servis, seveda.
Podmažem jo s silikonskim mazivom na 6 mesecev in naravnam trak...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mat xxl ::

Sem sam popravil eno Energeticsovo stezo od matere, kaj se je zgodilo, prešvoh nosilec motorja se je ukrivil, trak se je prestavil cca 2 cm v desno in prežagal senzor in je obstala. Podreti ni težko, sem tudi nosilec nesel ojačati in poravnati, z senzorjem je bilo pa težje, na koncu so mi ga zastonj, dali v Intersportu, ki je trdil, da so te China steze delane za njih pod njihovim imenom.

Torej poglejte nosilce motorja, ta je bila letnik cca 2005-08 . Sedaj dela v nulo..... pa ja, zelo, zelo malo v uporabi....

PreviousUser ::

Meni je za noter najboljši spinner... Nobene elektronike, se nima kaj pokvariti. :D

pirx ::

mat xxl je izjavil:

Torej poglejte nosilce motorja, ta je bila letnik cca 2005-08 . Sedaj dela v nulo..... pa ja, zelo, zelo malo v uporabi....


Zanimivo, hvala!

nekikr ::

Pri moji je bilo treba po 2000km, se pravi dveh letih, zamenjati desko (naredil sam za petino cene). Trak bo zdržal še kakšne 2000km, potem bo pa tudi tega treba menjati. Ampak to so samo tekoči stroški :) Če je steza ustrezna (moč motorja glede na intenziteto teka) in tudi sicer ni ravno najcenejša, potem ni razloga, da ne bi delala 10 in več let - če pač menjaš kar je treba, ko je treba - enako kot pri avtomobilu.

pirx ::

nekikr je izjavil:

Pri moji je bilo treba po 2000km, se pravi dveh letih, zamenjati desko (naredil sam za petino cene). Trak bo zdržal še kakšne 2000km, potem bo pa tudi tega treba menjati.


Super. Kako si pa vedel, da je čas za menjavi deske?

nekikr ::

Trak je malo bolj šumel med tekom in sem pogledal zakaj, ker če je steza ustrezno in redno namazana potem mora biti res tiha. No, nekaj takega je bilo, zgornja in spodnja plast teflona sta začela pokati, tudi deska sama je bila že malo načeta. To je čisto redni strošek, zavisi pa čas menjave od tega kako hitro in v kakšen klanec tečeš in kako težek si. Sila na desko je pač precejšnja in sčasoma bi počila.

pirx ::

Hvala ti, koristne informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tekalne steze

Oddelek: Šport
3413864 (3128) IL_DIAVOLO
»

Nakup tekalne steze

Oddelek: Šport
71839 (1288) fopi
»

Ima kdo doma tekalno stezo?

Oddelek: Loža
152496 (1927) shadeX
»

Tekalna steza - Kje kupiti?

Oddelek: Loža
61215 (1015) techuser
»

Nakup sobnega kolesa - Hofer?

Oddelek: Šport
157861 (7273) MacoLa27

Več podobnih tem