» »

Rdeč "šum" na ekranu

Rdeč "šum" na ekranu

levaky ::

Lp!

Kar iz lepega se je kolegici pojavila sledeča zadeva na ekranu:

Rdeči ekran




Na drugih podlagah ima drug šum. Recimo na zeleni in modri ima tanke modre črte, medtem ko takoj, ko je nekje prava črna, naredi te rdeče. Tudi pri youtube posnetkih. A po drugi stran in tja celo pokaže sliko kot mora bit.

Kje je problem?
Grafična?
LCD ekran?
Kabel med grafično in LCDjem?

Gre se za HP Compaq 8510p prenosnik...

Matej
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

54j0 ::

Fotografij ne naloži, a bi po opisanem rekel, da je kriv kabel. Nekdo, ki se spozna/je spreten, naj ti ga razstavi in očisti kontakte.

levaky ::

Evo fixed...

Ja, bom preveril tole s kablom:) ME bolj zanima v primeru, da je res kaj šlo, da ne bom brezveze naročal ene stvari, če druga dela.

Aja, pozabil napisati. Če laptop priklopim na zunanji VGA priključek je slika 1A.

Matej

54j0 ::

V bistvu nimaš kaj za naročit. Naj ti nekdo očisti kontakte, kot sem ti svetoval. V primeru, da ne bo delovalo, ti ostane le servis. Lahko tudi sam naročiš in zamenjaš panel, če je v okvari, a ti tega ne priporočam, ker gre za občutljive zadeve in ti ne bo nihče zamenjal, če zadevo poškoduješ med vgradnjo.

To, da je na zunanjem ekranu slika "1A" še dodatno potrjuje, da je defekt kvejčemu v panelu, ali kablu. Stavim na kabel, ker sem že popravljal prenosnik s tako napako in se je na koncu izkazalo, da so bili krivi oksidirani kontakti na kablu med panelom in ploščo/grafično kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

#000000 ::

To, da je na zunanjem ekranu slika "1A" še dodatno potrjuje, da je defekt kvejčemu v panelu, ali kablu. Stavim na kabel, ker sem že popravljal prenosnik s tako napako in se je na koncu izkazalo, da so bili krivi oksidirani kontakti na kablu med panelom in ploščo/grafično kartico.


To ne potrjuje ničesar, namreč prenosnik daje sliko na zunanji monitor po drugi poti kot na primarni zaslon, in velikokrat se zgodi da je napaka v grafiki in ne da slike na primarni monitor, dočim na zunanjega da prefektno sliko.

Tako da logika iz desktop računalnikov ne velja, tam je vedno priklop monitorja na grafiko in zato če ne da slike je logična razlaga da je nekaj narobe z grafiko.

Kaj točno je šlo je tkole na pamet težko povedat, lahko je kabel, inverter, zaslon, grafika, vram, svašta je lahko.

levaky ::

Ok, bom poizkusil očititi kontakte, pa bomo videli:) Zgubit nimamo kaj:)

Če to ne bo, pa gre zadeva na servis...

MAtej

54j0 ::

#000000 je izjavil:

To, da je na zunanjem ekranu slika "1A" še dodatno potrjuje, da je defekt kvejčemu v panelu, ali kablu. Stavim na kabel, ker sem že popravljal prenosnik s tako napako in se je na koncu izkazalo, da so bili krivi oksidirani kontakti na kablu med panelom in ploščo/grafično kartico.


To ne potrjuje ničesar, namreč prenosnik daje sliko na zunanji monitor po drugi poti kot na primarni zaslon, in velikokrat se zgodi da je napaka v grafiki in ne da slike na primarni monitor, dočim na zunanjega da prefektno sliko.

Tako da logika iz desktop računalnikov ne velja, tam je vedno priklop monitorja na grafiko in zato če ne da slike je logična razlaga da je nekaj narobe z grafiko.

Kaj točno je šlo je tkole na pamet težko povedat, lahko je kabel, inverter, zaslon, grafika, vram, svašta je lahko.




Si pa težki teoretik, a :>. Lepo sem napisal, da sem popravljal prenosnik z enako napako in v čem je bila težava, tako da ničesar ne govorim na pamet, ampak podajam najverjetnejšo opcijo.

Aja, pa še nekaj: njegov panel DAJE sliko Z NAPAKO, ni pa čisto "hin". Naslednjič natančneje preberi post, preden pljuvaš po odgovorih drugih uporabnikov foruma, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

#000000 ::

Mah dej se malo umiri, nič nisem pljuval po tebi ipd. sem samo razložil zakaj ni tako, če pa si razumel kot pluvanje pa je to tvoj problem.

levaky ::

Na, manjka mi malo opreme. Sem hotel odpreti še ekran in preveriti kable, pa nimam pravega Torx ključa. Bomo jutri nadaljevali...


Matej

54j0 ::

#000000 je izjavil:

Mah dej se malo umiri, nič nisem pljuval po tebi ipd. sem samo razložil zakaj ni tako, če pa si razumel kot pluvanje pa je to tvoj problem.


Oprosti, res sem pretiraval. Zadnje čase se forum utaplja v slaboumnih komentarjih in sem postal preobčutljiv :>. In prav imaš, na pamet je težko, ni pa nemogoče.

Ram, čip, "inverter" so stvari, ki jih, glede na njegovo napako lahko varno izključiš (popačena slika na glavnem zaslonu in delujoča na zunanjem zaslonu) Problematični so lahko le KABEL (malo verjetno, ker je relativno fiksen in s tem neobčutljiv na mehanske poškodbe), KONEKTOR (zelo verjetno, ker lahko kontakti oksidirajo/se zamažejo), ali pa ZASLON (napaka se ne ujema z običajnimi simptomi pokvarjenega monitorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

levaky ::

Samo toliko da sporočim. Sem podrl ekran in očistil kontakte. Očitno je bil slab stik med LCD panelom in flat kablom.

Sedaj deluje top-top!

MAtej

54j0 ::

Super :>.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417376 (2713) KTr1sk
»

Pokvarjen prenosnik- Kaj narediti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61224 (949) svecka
»

Prenosnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
162797 (2636) solatko
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384561 (3889) matobeli
»

Laptop Hp nc6000 težave nekje z stikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
61234 (1100) Pyr0Beast

Več podobnih tem