» »

kabelski operaterji in odklop

kabelski operaterji in odklop

st0jko ::

Kakšno pravno podlago imajo kabeslski operaterji, da lahko zahtevajo dostop do vtičnice v več stanovanjskih blokih, ki imajo zaporedno vezana stanovanja? Ali sploh lahko kaj storijo, če jim ne dovoliš vstopa in te tako ne morejo odklopit?

Imate kakšne izkušnje?
keks?

NeMeTko ::

Seveda jim lahko zaloputneš vrata pred nosom in se jih rešiš za kakšen dan ali teden.

Problem pa bo, ko bodo prišli z kosom papirja (ki ga boš po možnosti moral ti plačati), na katerem jim sodišče odreja pravico do vstopa....

Sploh ne vem v čem je poanta tvojega vprašanja - hočeš brezplačno kabelsko ali kaj?

st0jko ::

NeMeTko je izjavil:

Sploh ne vem v čem je poanta tvojega vprašanja - hočeš brezplačno kabelsko ali kaj?


Ravno nasprotno. Jaz sem tisti, ki mu pred nosom loputajo vrata neplačniki in tisti, ki so "odjavili".
keks?

#000000 ::

A mu kej pomaga če ima kabel priklopljen, ker verjetno programa ne more spremljat ? ali pač ?

st0jko ::

Seveda lahko spremlja... Fizično pri stranki je treba vtičnico vzet in naredit plombo, da dobijo spodnja nadstropja, kjer so še naročniki, signal.

Marsikje je na žalost še tako urejeno. Vsaj v našem omrežju.
keks?

crniangeo ::

st0jko je izjavil:

Seveda lahko spremlja... Fizično pri stranki je treba vtičnico vzet in naredit plombo, da dobijo spodnja nadstropja, kjer so še naročniki, signal.

Marsikje je na žalost še tako urejeno. Vsaj v našem omrežju.


Poišč kam gre kabel , pa lepo precviki pred njihovim stanovanjem :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

st0jko ::

Na tem istem kablu so še druge stranke, ki pa so naročniki. Teh nam pa ni v interesu odklopit. :)
keks?

NeMeTko ::

'nam'? kdo je to? Ti si kokr un kablaš, ki jih mora odklopiti, pa te ne šmirglajo? Ali kako naj razumem tole?

Če si zgolj stanovalec, ti je načeloma lahko vseeno če se uni nekaj upirajo - dokler imaš ti signal....

st0jko ::

Ja.. Saj sem že zgoraj napisal da sem jaz tisti, ki mu nekateri zaloputnejo vrata ko jih pridem odklopit.
keks?

Invictus ::

V stanovanje ti ni treba nikogar spuščat. Če je seveda tvoje.

Seveda moraš pa prej pogledat svojo naročniško pogodbo ... Odvisno kaj si podpisal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NeMeTko ::

Ne razumem.. delaš za operaterja ali to kot hišnik to tebi naloženo, da odklapljaš neplačnike?

Kot operater bi morali to imeti razčiščeno v okviru pravne službe.... (verjetno že v pogodbi za priklop piše, da morajo dovoliti dostop do vtičnice oz. priključka?).

Kot hišnik si ga pa naj*.

Če si pogodbenik operaterja in zanj izvajaš odklope, se nebi preveč sekiral (razen če nisi plačan po uspešno izvedenih odklopih). Operaterju preneseš, da se upirajo odklopu, pa ta lahko potem sproži pravne postopke, ki niso nujno ravno poceni za tistega, ki se upira odklopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

ZoroX ::

Načeloma bi to moralo biti urejeno v pogodbi med stanovalci, oz. stanovalci in upravnikom. Vsaj tako je pri nas. Gre za skupno infrastrukturo, tako kot vodovod.
So pa to primeri starih inštalacij iz drugih časov, zadnjih 10-15 let dvomim, da še kdo dela tako. Že zaradi težavami s signalom skozi celoten frekvenčni pas. V moji bližini rešujejo tako, da naročnikom, kjer imajo tak problem, potegnejo nov kabel po instalacijskih kanalih.

telexdell ::

V stanovanje nima pravice brez dovoljenja najemnika vstopiti nihče. Sodišče za odklop TV signala ne bo nikoli dalo sodnega naloga. Komplet TV signal ti ne smejo izključiti, če je bila nekoč skupinska antena.

Sem pa v MB na kar nekaj blokih videl, da so potegnili nove kable kar po fasadi bloka in potem zavrtali luknje le v tista stanovanja, katera so imela naročeno kabelsko.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

V-i-p ::

No, da razčistimo. Če je naročnik "močan", ostali v okolici pa "šibki" se v skrajnem primeru in po posvetu pravne službe, kjer preverijo prihodke "neplačnika" in ostalih na zaporedni vezavi odločijo ali "ovco" pustijo, ali pa že prej, na "ulici" zaradi "nemogoče nadgradnje in posodobitev omrežja" odrežejeo vse v tisti bajti, pa je...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalna kabelska?

Oddelek: Omrežja in internet
395671 (2804) kozorog
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13723800 (19341) Mesar
»

Slab sprejem kanalov na kabelski

Oddelek: Zvok in slika
223795 (3030) MTB
»

Stroški upravljanja (stanovanje)

Oddelek: Loža
4810096 (8355) St235
»

Telemach terja fotra za nenaročeno storitev. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555971 (4251) Yossarian

Več podobnih tem