» »

Windowsi zamrznejo vsakih 30 sekund za približno 2 sekundi

Windowsi zamrznejo vsakih 30 sekund za približno 2 sekundi

Lidija ::

Pozdravljeni,

tukaj je moj problem, zelo neprofesionalno, zato se vnaprej opravičujem:

v soboto sem se odločila, da ugasnem vse programe in zaženem AVG full mode (tako gre hitreje). Po približno dveh urah, je miško zamrznilo, pojavilo se je alert okno (ne spomnim se vsebine), vendar je TAB tipka na tipkovnici delovala, prav tako je AVG še vedno deloval v ozadju. Seveda sem restartala računalnik na silo, in takoj ko so se Windowsi zagnali, se je pojavilo BSOD (modri ekran). Ker na tem disku ni bilo nič vrednega, sem ga formatirala in na novo inštarilala WinXP, vse je potekalo vredu, Windowsi so se pravilno namestili, potem pa so začeli zmrzovati vsakin 20-30 sekund za dobri 2 sekundi, non-stop! Potem sem se pdločila, da izklopim vse in poskusim z miško na različne USB luknje. USBs na sprednji strani sta ponovila isto sliko, ko pa sem probala na enemu od USBs na zadnji strani računalnika in vse je delovalo OK! Vsak za nekaj časa. In zdaj: ko sem probala vključiti zunanji trdi disk na USB na prednji strani, je vse zamrznilo. Trenutno tu pa tam še zamrznejo Windowsi ...

Kaj bi lahko bila težava? Nekaj takega, kar bi lahko doma kdo popravil ali ga moram nesti na popravilo. Prosim, recite, da ni šla matična plošča rakom žvižgat! Ne že spet! Jasno, da nimam pojma, so morda USB-ji pokvarjeni, se dajo ti zamenjati? Morda trdi disk?

Lidija

fosil ::

Glede na opis bi jaz najprej testiral disk.
Orodje za test si lahko snameš s strani proizvajalca diska.
Tako je!

carota ::

Jaz bi probal zalaufat en linux live CD. Če bi se ista težava še tam pojavalja, bi sklepal, da je problem hardware-ski.

Lidija ::

pozabila sem povedati, da sem probala drugi disk na temu računalniku, ga formatirala in inštarilala WINXP in podoben problem in s tistim diskom je vse vredu, je bil povsem nov! Logično sem razmišljala in prišla do zaključka, da z diski ni nič narobe. Pravilno?

Lidija

ali obstaja kakšen program, da ugotovi hardware napake?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lidija ()

carota ::

Lidija je izjavil:

pozabila sem povedati, da sem probala drugi disk na temu računalniku, ga formatirala in inštarilala WINXP in podoben problem in s tistim diskom je vse vredu, je bil povsem nov! Logično sem razmišljala in prišla do zaključka, da z diski ni nič narobe. Pravilno?

Lidija

ali obstaja kakšen program, da ugotovi hardware napake?

Zelo verjetno ni z diski nič narobe. Zajec pa lahko tiči še v grmu hardware-a in v grmu software-a. Z Linux live CD-jem bi ugotovila v kateri grm je treba streljat. :D

fosil ::

Zamenjaj še kabel od diska.
Tako je!

hojnikb ::

Kondenzatorji na plati in/ali napajalnik..
#brezpodpisa

Lidija ::

torej nič takega, kar bu lahko sama popravila ali kdo drug? Servis?

Linux live CD - mi je nopoznano, kje lahko dobim to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lidija ()

carota ::

Lidija je izjavil:

torej nič takega, kar bu lahko sama popravila ali kdo drug? Servis?

Linux live CD - mi je nopoznano, kje lahko dobim to?

Link. Ta file moraš zapeči kot CD z ukazom "burn image", ne pa ga kot "create data disk" ali kaj podobnega. Botem restartaš računalnik, da se zažene iz CD-ja. Ker bo teklo iz CDja zna bit malo manj odzivno, a bi jaz odprl browser in Youtube in klikal videe in čakal če bo tudi tukaj štekalo kot v Win XP.

Yacked2 ::

A si posodobila vse gonilnike ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

win64 ::

USB gonilnike namesti, to se veliko ljudem dogaja.

Frenckie ::

Če imaš CD, ki se ga dobi z osnovno ploščo, naloži gonilnike za Chipset, zvočno kartico, USB .....
Lahko jih pa poiščeš na spletni strani proizvajalca osnovne plošče.

Lidija ::

izključila sem vse, kar je na USB-jih pa je še vedno zamrznilo

uporabila drugo miško in tukaj se je pojavil daljši razmah ko zamrzne

našla sem program Easy Driver Pro za posodobitev gonilnikov a kaj ko je potrebno imeti username/password

Lidija ::

še ena stvar, imam T-2 (internet, TV, telefon) in sem opazila eno stvar, vsakič ko Windowsi zamrznejo, tudi na televiziji za sekundo pride do spremembe, čisto vsakič!

Frenckie ::

Daj ti najprej naloži prave gonilnike za tvojo osnovno ploščo.
Bolj ko boš komplicirala, bolj boš zavozlala.
Sem ti predlagal že dva posta višje.

Lidija ::

kaj če ne najdem orginalnega CD-ja?

amigo_no1 ::

Na internetih se najde marsikaj.

win64 ::

Kaj pa če preveriš elektriko(kable, razdelilec...), glede na to, da so težave tudi s televizijo?

Lidija ::

DriverEasy je našel nekaj gonilnikov, ki bi jih morala posodobiti ampak prenos je neverjetno počasen!

2,1 Kb/s :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lidija ()

amigo_no1 ::

Rajši poglej katero MB imaš in poišči driverje na proizvajalčevi strani...

Lidija ::

Gigabyte 945P-S3

na driverscollection sem našla

Gigabyte GA-945P-S3 (rev. 1.0) Realtek PCIe LAN Driver v.5.782

naj to downloadam?

včeraj sem morala posoboditi nekaj za Windowse, restartala kot je bilo rečeno, in v naslednjih 6-10 urah ni zamrznilo niti enkrat! Potem sem morala posodobiti še nekaj in takoj ko sem se vrnila nazaj v Windowse, je zamrznilo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lidija ()

ank ::

Downloadaj gonilnike za chipset Intel INF installation http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr...
Potem ne bi smela imeti več problemov z USBjem.

Lidija ::

našla morda CD, na njemu piše

GIGABYTE Intel 945 S-Series Motherboards Utility CD Supports Intel Core 2 Duo Processors

je to?

ank ::

to je to ja

Invictus ::

Odinštaliraj tistih 5 firewallow in 10 antivirusov, pa bo v redu delovalo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lidija ::

hvala za vso pomoč, upam da bo pomagalo :)

Lidija ::

zaenkrat je vse vredu po restartu

bomo videli

če je pomagalo, kaj je bilo narobe po vašem mnenju?

Yacked2 ::

Nisi imela naloženih pravih gonilnikov.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

korenje3 ::

gospa lidija, zakaj pa poganjate windows xp...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

amigo_no1 ::

Verjetno nima ravno i7 3770k in 16 Gb rama...

Lidija ::

ker sovražim Visto in W7, na enega od teh bom preklopila v skrajni meri :))

korenje3 ::

windows xp že lep cajt nima podpore. karkoli že, ni važen kakšen hardware, inštalirat moraš windwos 7.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Frenckie ::

Pri naslednji instalaciji se drži vrstnega reda nalaganja - win XP (7, 8) - gonilnike(komplet za MB, grafično) - SP... - posodabljanje OS.

ank ::

Na enaki matični plošči sem imel enake težave pri Visti, ki ji prišla naložena z novim računalnikom (problem z USB-ji, dokler nisem naložil gonilnikov in pa zvok ni delal, dokler nisem naložil gonilnikov za zvok). XPjev pa nikoli nisem niti probal na tej plošči. Sedaj pa mi lepo delajo Windows 7, 8 in pa Arch linux, vse 64 bitno :)

RuskiSnajper ::

Lidija je izjavil:


Lidija

ali obstaja kakšen program, da ugotovi hardware napake?


praksa in testiranje :)

Programi dajejo informacije ki jih je treba razbrat in analizirat.

amigo_no1 je izjavil:

Verjetno nima ravno i7 3770k in 16 Gb rama...


nerabiš, edino odvisno od driver support za hardware

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

Lidija je izjavil:

ker sovražim Visto in W7, na enega od teh bom preklopila v skrajni meri :))


če znaš skonfigurirat win7 je dost bolši od viste, kar se tiče izgleda in pozicije.

Kar se tiče network share tudi, ne uporablam teh novih homegrup bullcrap bedarij, vse je lepo na classic user account access z passwordi in permissionsi, deluje 100% zanesljivo.

jas sem modificiral vse stare XP funkcionalnosti menijev in oken, tako da je res čist podoben XPjem

Sem ga tudi spravil z 1.1GB default RAM usage, na 700MB fresh boot ... mam pa itak 16GB RAMA brez pagefile tako da je vse lepo in gladko.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - prenosnik ne ugaša na novejših jedrih

Oddelek: Operacijski sistemi
252357 (1497) nergac
»

Potrebujem pomoc! nov build zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
868037 (5486) m0LN4r
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514254 (3420) MasterKiD
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443877 (25917) BorutK-73

Več podobnih tem