» »

dolzina kabla za TV-out

dolzina kabla za TV-out

mitjaxp ::

zanima me koliko je lahko najdaljsi kabel za tv out ma sicer TV v drugi sobi pa bi rabu vsaj 20m kabla kabel si bom sam naredu sam me zanima ce so kaksne omejitve glede dolzine.

Blup ::

Jst mam 10m kabla, ki je za avdio in ne video... na vsake kvatre mal slika skoč... drugih napak pa nism opazu... se pa zihr kvaliteta slike slabša z dolžino kabla... sam velik se da rešt tut s tem, da kupiš kvaliteten kabel... sam 20m boš teško dobiu... al pa tudi...

Blup
:\

WiseBear ::

mislim da z dolžino ni problema, če kupiš kvaliteten kabel seveda. jst ga mam 18m pa je kvaliteta na 100Hz tv-ju praktično enaka kot na monitorju.

jamiroq ::

v BigBangu sem videl 20m Vivanco S-Video kabel; bil je malce debelejši kot navaden S-Video, imel pa je tudi pozlačene priključke; cena je bila nekaj pod 10kSIT.

Lucio ::

točno tega od Vivancota uporabljam jaz in je resnično dober.
Ti priporočam nakup.

mitjaxp ::


mislim da res ne bi smelo bit problema drugac si bom pa kabel raj sam naredu ker mislim da ce se mal potrudis lahka naredis fosti boljsega od ze narejanega pa tud cenej pride.

sam treba se graficno kupit:O

tomaxxx ::

Mam tut speljano cca16m, pa sem enostavno nabavil antenski kabel 75ohm (najbols debel)za video signal, za audio pa sem vzel na metre tistega ki je namenjen za avtoakustiko, ki je tudi malo zasciten (folia). Konektorje pa itaq dobis v vsaki trafiki :D
Pa je slika kot se sika8-)

Lupin III ::

Torej fantje (in punce?!?), kar se kablovja tiče, mislim - ne mislim, vem, da je najboljše vzeti kabel z oznako RG-58 (torej koaksialni kabel, podobno kot je predlagal TOMAXXX, vendar je le-ta 75 ohm-ski, RG-58 pa je 50 ohm-ski; posledica je torej manjša izguba signala ;-). Kabel je relativno poceni, pa še "činč" je nanj lažje pričvrstiti. Glede avdio kabla pa se z TOMAXXX-om popolnoma strinjam.
LP Klemen

gumby ::

lupin: impedanca video kabla mora biti 75ohm in ne 50ohm. to nima veze izgubami, ampak z prilagoditvijo impedanc med kablom in oddajnikom/sprejemnikom. pri razlikah pride namreč do odbojev signala, ki se poznajo kot "sence" na ekranu (pri digitalnik prenosih pa se pojavljajo napake...)
75 ohm kabel se rabi za antene (TV in SAT), s-video, kompozitni video, RGB, digitalni audio (S/PDIF).
analogni audio rabi drugačen kabel (50 ohm afaik)

Maximus ::

Ziu!

Jz mam 20m kabla od vivanco-ta in ti lahk rečem da sta zvok in slika OK.

Zanga sm dal 8990,- SIT v Big Bangu LJ.

LP!

gumby ::

saj, dolžina načeloma ni problem (do enih normalnih razdalj, seveda:D). nekaj 10m bi moralo "nesti" brez problema...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba koaksialnega kabla za podaljšek antene wifi

Oddelek: Omrežja in internet
112137 (1786) d0rK
»

S-VIDEO kabel

Oddelek: Kaj kupiti
151627 (1334) Pithlit
»

AC3 na A/V center

Oddelek: Zvok in slika
291903 (1587) gregy
»

Dolžina kablovja med TV in grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
151448 (1105) gumby
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322415 (1956) Blue3D

Več podobnih tem