» »

Andrej Lovšin je ravnal koruptivno

Andrej Lovšin je ravnal koruptivno

1
2
»

Cervantes ::

A pol je Škrabec tisti Jack.

No, potem je v tem kontekstu precej še kar jasno.

So pa vse to mafijska posla, da ne bo kakega dvoma. KEŠ, KEŠ, KEŠ!

Okapi ::

Škrabec od naših sigurno najbolje obvlada posle v Rusiji (in Belorusiji in Ukrajini)
Riko Janeza Škrabca je podpisal pogodbo o gradnji razkošnega hotela Kempinski v beloruskem Minsku. Izgradnja hotela Kempinski je vredna 57 milijonov evrov, celotnega kompleksa pa več kot sto milijonov evrov.
Če se je recimo lastnik/financer tega hotela zainvestiral in bo projekt nasedel, to ne bo Škrabčeva krivda. Da bo pobral 10% provizije, je pa druga stvar;)

O.

Karaya 52 ::

Zdaj si obrnil plosco in pises o poslovni napaki? Ker v naslovu teme je beseda "koruptivno". >:D

Glede na promet Rika, je razvidno, da je Lovsin delal uslugo Skrabcu in ne obratno. Krava molznica je bila uboga Intereuropa oz. njeni delnicarji. Sicer je pa Rusija idealen teren za te posle. Vsote so velike, praksa je ugodna in nam poznan... pa tako lepo je kazalo, dokler se ni v igri pojavil Riko.

Okapi ::

Vse je odvisno od tega, kaj je bilo narobe s projektom. V naslovu je koruptivno, ampak to je za zdaj samo sum.

Recimo da se odločim narediti tovarno hladilnikov na Grenlandiji. Od krajevnega eskimskega veljaka kupim zemljišče in sklenem pogodbo s Škrabcem, ki mi na njem postavi tovarno. V vsakem primeru naredim uslugo Škrabcu, ker bo s poslom zaslužil. Ampak posel je lahko z njegove strani čisto korekten, če je cena poštena in kakovost dobra. Lahko ravnam koruptivno in z njim zavestno sklenem pogodbo za previsoko ceno, dodaten dobiček pa si razdeliva. Lahko sem samo neumen in sklenem posel za previsoko ceno. Noben pravi poslovnež ne bo odklonil takšnega posla in afaik to tudi ni kaznivo ali koruptivno.>:D
Lahko je nepošten on in pri gradnji tovarne zavestno uporabi cenejše in slabše materiale od dogovorjenih, zaradi katerih mi potem posel s hladilniki propade. Lahko je samo nesposoben in naredi slabo tovarno, zaradi katere posel propade.
Posel lahko propade, tudi če je cena za gradnjo tovarne poštena in kakovost dobra. Recimo zato, ker se izkaže, da Eskimi ne kupujejo hladilnikov, stroški za izvoz so pa previsoki in hladilniki niso konkurenčni. Vzrok je lahko moja nesposobnost, ker nisem znal tega vnaprej predvideti. Lahko je moja koruptivnost, ker sem vnaprej vedel, da posel ne bo uspel, ampak sem se z lokalnim eskimskim veljakom zmenil, da bova na pol delila ceno, po kateri mi je prodal zemljišče za tovarno ...

Skratka, cel kup faktorjev je, zaradi katerih lahko tak posel propade, in krivda je lahko na različnih straneh, zaradi korupcije, nesposobnosti, višje sile ali različnih kombinacij.

O.

Massacra ::

Cena prodanega logističnega centra demantira tvoje poglede na celotno stvar! Pa seveda računi in nakazila v davčne oaze tudi! Če je imel Lovšin odobritev s strani nadzornega sveta za 50 mio vreden projekt, na koncu pa je še sam rodal 100 mio (mimo nadzornikov), je najbrž vse jasno!

Ti 9a nehaj pisat takšne neumnosti, kot je tvoj prejšnji oost, Okapi.

Oziroma takole: kaj tebi ni jasno pri celotni zadevi in že znanih dejstvih?

Okapi ::

No, boš ti razložil, ki očitno vse veš, kdo vse je goljufal (in kdo ni) in zakaj je posel propadel.

O.

Karaya 52 ::

Lep trol post z eskimi. Vedno sta pa pri korupciji potrebna vsaj dva. Saj pravim, mozno da se je okoristil nekdo izmed bageristov.

Ponavadi pa se stvar zavrti v dvojcu narocnik-izvajalec.

Okapi ::

Vedno sta pa pri korupciji potrebna vsaj dva.
Kar seveda niti slučajno ni res, seveda pa si lahko vedno po svoje prirediš definicijo korupcije, da ustreza tvojemu pogledu na svet.

O.

Karaya 52 ::

Ce nebi nikogar potreboval, se sploh nebi ubadal z gradnjo ruskega terminala. Denar mora iti skozi vsaj en port.

Od dalec zgleda zadeva kot popolno investicijsko amaterstvo ali klasicna korupcijska zgodba, ko upravljalec v skodo lastnika preplaca izvajalca, ki potem razliko ... dostavi.

Sj ves kak gredo te zadeve v Rusiji! Nisi imel tam nekih biznisov? Ali je bila to Belorusija... ne vem vec.

Okapi ::

Od dalec zgleda zadeva kot popolno investicijsko amaterstvo ali klasicna korupcijska zgodba,
Ja, ta ali je ključen tu.

ko upravljalec v skodo lastnika preplaca izvajalca, ki potem razliko ... dostavi.
Ne nujno izvajalca. Lahko tudi lastnika zemljišča. Lahko ruskega partnerja. Lahko ruskega župana ali politika ali mafijaša ali ...

O.

Karaya 52 ::

Word. Mozno tudi Putin! Gledam samo najbolj verjetne scenarije. Sosolca pa take fore.

Okapi ::

Ja, tako kot gleda na stvari raja.;(( Še dobro, da na sodišču to ni dovolj.

O.

Karaya 52 ::

Sj to je ze dovolj, za Skrabcevo skrb. ;)

Massacra ::

Časar je šel v zapor, zdaj pa čakamo še ostale! :)) Lovšin, kje je tvoje mesto?

Okapi je izjavil:

No, boš ti razložil, ki očitno vse veš, kdo vse je goljufal (in kdo ni) in zakaj je posel propadel.

O.


Ne boš verjel, ampak res vem. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Massacra ::

Massacra je izjavil:

Tam bombe nastavlja mafija, v Sloveniji pa jih bo moral nastavljati narod,
da se obrani/zaščiti pred mafijskimi sodišči in politiko!

To ni res, kaj se dogaja v tej državi. Preklet boj Janša. Preklet. Upam, da boš zadnjih 20 let svojega življenja preživel ali v zaporu ali pa v večnem strahu pred eksplozivnim sredstvom!


Was I wrong?

Okapi ::

Ne boš verjel, ampak res vem.
Ampak povedal pa ne boš, ne? Top sekret?;((

O.

Vanich ::

Lovšinu bodo vzeli za 900.000 premoženja.

Fino. On (in Škrabec) sta Intereuropi ukradla najmanj 100 milijonov €, oni pa njemu vzamejo še enega ne. (pa še to vprašanje) Po moji računici se splača.

Vanich ::

A je sploh kakšen direktor, ki ga je nastavil Jajo, ki ni v zaporu, na begu, obtožen...itd? Očitno je SDS stranka kriminalnih namer.

PaX_MaN ::

Od kje cifra 100 milijonov?

Vanich ::

PaX_MaN je izjavil:

Od kje cifra 100 milijonov?


Še več je. Kakšnih 150.

medenko ::

wow še 1% ne bo vračal....in potem rečejo, da se ne splača?

PaX_MaN ::

Vanich je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Od kje cifra 100 milijonov?


Še več je. Kakšnih 150.

Nisem vprašal če je cifra prava, temveč od kod izhaja ta številka?

Vanich ::

Lovšin se dela budalo na sodišču.

Res ne vem, kako se bo lahko izvlekel iz tega, ko je vse tako očitno.
Aja - vem! : Sojenje je v Sloveniji in pred slovenskim sodiščem.
Case closed. Let's go home.

Cervantes ::

Itak. Kršenje človekovih pravic.
Zgleda, da med človekove pravice sodi tudi goljufija in kraja.

Vanich ::

Vanich ::

...premoženje jajotovega lopova Lovšina. (tisto, ker ni skrito, seveda)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Mr.B ::

Pepca do 74miljard v davcnih oazah je se delec...Ali Bo raje smrekarjevo retoriko upoeabil : Tvoji so pa vec Ko moji...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vanich ::

Še malo jajotove zveste lopovske opice Lovšina in pa mednarodnega lopova Škrabca: Lovšin in Škrabec v Liechtensteinu preprečila razkritje bančnega računa.

Vanich ::

Vanich ::

Okapi ::

zakaj ni tudi Škrabec na zatožni klopi?
V bistvu je odgovor preprost - Lovšin je svojo firmo oškodoval, Škrabec je pa svoji firmi delal dobiček.>:D

Vanich ::

Vanich ::

...odvetnik pa verjetno dela pro-bono, heheheh, Lovšin ima namreč samo 500.-€ prihodkov na mesec.

Vanich ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev/študentsko delo z znanjem ruščine.

Oddelek: Šola
142587 (2022) Rossiya
»

Kordež (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18036883 (26731) arnecan1
»

imena deklet v slovenskih pesmih

Oddelek: Sedem umetnosti
445323 (4297) rdecakapica
»

I feel sLOVEnia - A story of success and happines (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546266 (4742) darkolord
»

Tiste slovenske ki zažgejo...

Oddelek: Sedem umetnosti
71915 (1511) BSD-jas

Več podobnih tem