» »

AMD zaradi nizke prodaje zmanjšuje proizvodnjo

1
2
3

Unknown_001 ::

Me zanima, če je razlika med intel in AMD procesorjev v delovanju pri vsakdanjem delu in občasnem igranju igric sploh opazna. Ker se mi zdi, da so govorice o tem, da je intel popolnost napram AMD-ju nastale zaradi takih, ki gredo vsak procent gledat.

D3m ::

Unknown_001 je izjavil:

Me zanima, če je razlika med intel in AMD procesorjev v delovanju pri vsakdanjem delu in občasnem igranju igric sploh opazna. Ker se mi zdi, da so govorice o tem, da je intel popolnost napram AMD-ju nastale zaradi takih, ki gredo vsak procent gledat.


Da.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zheegec ::

Unknown_001 je izjavil:

Me zanima, če je razlika med intel in AMD procesorjev v delovanju pri vsakdanjem delu in občasnem igranju igric sploh opazna. Ker se mi zdi, da so govorice o tem, da je intel popolnost napram AMD-ju nastale zaradi takih, ki gredo vsak procent gledat.

Za 95% ljudi ni razlike v hitrosti. Oziroma bo za isto ceno AMD dosti cenejši, ker za razliko v ceni dobiš SSD ali pa boljšo grafično...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Za 95% ljudi ni razlike v hitrosti. Oziroma bo za isto ceno AMD dosti cenejši, ker za razliko v ceni dobiš SSD ali pa boljšo grafično...

No no, pretiravat ni treba... Tole se je tako slišalo kot da je najdražji in najboljši AMD 100€, najslabši in najcenejši Intel se prične pa šele pri 200€...

Blinder ::

tam-tam so s cenami in price/performance. Imaš nove sodobne intele že za od 35€ dalje, za katere je tudi matična plošča cenejša kot za amd-ja.

celeron 40€, H61 45€, hd6**** od 40€ dalje, skupaj >= 125€
amd a6 65€, FM2 60€, integrirana grafa primerljiva z zgornjo hd6***, skupaj 125€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

no, saj imas tudi amd a4...
pa ni mi jasno, o kaksni hd6***** govoris, celeroni imajo prejsnjo gen. graficnih - hd graphics (ni isto kot hd2k)

Blinder ::

res je, je še a4, ki je 20€ cenejši.
res je, teli fm2 imajo hd7*** grafo :D ki je primerljiva z ločeno hd6***, ki stane okoli 50€. Celeron brez ločene grafe pride precej cenejši, zaradi cenejših low-end plošč. Škoda, na netu ni nekih testov najdet za celeron vs fm2
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

Blinder je izjavil:

na netu ni nekih testov najdet za celeron vs fm2

ker nima smisla primerjat šrota in spodoben apu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blinder ::

KAŽI LINK DO BENCHMARKOV
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

filip007 ::

Celeron ima eno jedro na dve niti z neuporabno grafično za OpenCL, na drugi strani pa ima A4, dva jedra in dober GPU. Eden dober za vstopni poslovni model, drugi pa vstopni hišni model, igrice, Blu-ray filmi itd...upam da zna AMD tržiti to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

trnvpeti ::

filmi,br,.... oba cpu-ja sta ok
igre, oba ne sfolgata oz rabis posebno grafiko

FireSnake ::

Izi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Nokia? anybody? konec je, škoda, počasi umira, ampak na CPU-jih je samo Intel konkurent, pri mobitelih nič posebnega, če gnila Nokia končno izdihne

Če je več konkurentov eden lahko umre, ko pa sta samo 2 pa imamo protimonopolni zakon, ki onemogoča, da eden umre. Če umre edini konkurent se preostala firma razbije na manjše kose.
AMD še zdaleč ni tako daleč, da bi šel v stečaj, če pa bi že kdajkoli prišel tako daleč, pa bi mu verjetno veliki Intel verjetno raje šenkal nekaj milijard, kot da ga razbijejo. Za AMD se torej ni treba bati vsaj dokler se ne pojavi tretji konkurent, katerega pa kot kaže še dolgo ne bo.


Mi ga nimamo, Ameri pa imajo protimonopolni zakon.
In, ker je Intel v USA se res ne gre bati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

vseeno se jim tako ne mudi oziroma inžinirji imajo radi - ravno toliko, da je še dobro - princip

murmur ::

Za osvezitev spomina:
The team that designed the K6-2 was the CMD team, which was formed by the acquisition of a company called Nexgen. That team also designed Athlon 64 and Opteron (Athlon was designed by the TMD team). By 2007, all the key CMD folks were gone. The team that was left sucks, and has accomplished little since then other than shrinks to smaller technology and bolting more of the same cores on.

In case you missed: it wasn't AMD who designed the legendary Athlon 64 and Opteron processors. What is worse, those people no longer work for AMD and have left the company nearly 4 years ago.

Yeah. Like replacing the 40-man team that designed A64 with a 250 man team for minor design changes. And like throwing away all the EDA tools because the vapor tools from the texas design team would be better if they ever were finished.

The new CEO [Dirk Meyer] is a guy that once told the design team (when he was a manager in Texas) "if you don't like it, quit" - and 60 out of 100 people in Sunnyvale quit within a month. They used to hand place and hand instantiate each cell in the design for maximum efficiency and speed - now they rely on tools which perform 20% worse than humans (in order to save money).

Guys - I have nothing to be disgruntled about. I left on my own accord. I had great times at AMD making a64 and creating amd64. AMD paid me enough to pay for a house in silicon valley and a porsche. I quit on my own and was not pressured to do so. They were sad to see me go, and i was sad to leave

I am not disgruntled. I am sad. Sad that AMD squandered their lead because new management decided that the way to compete was design CPUs the way that chips in toasters are designed. And worse, to do it with giant teams of unskilled designers instead of a small team of highly experienced engineers who know how to design transistor by transistor.

krispe ::

Unknown_001 je izjavil:

Me zanima, če je razlika med intel in AMD procesorjev v delovanju pri vsakdanjem delu in občasnem igranju igric sploh opazna. Ker se mi zdi, da so govorice o tem, da je intel popolnost napram AMD-ju nastale zaradi takih, ki gredo vsak procent gledat.


Je kar opazna razlika v CPU intensive igrah
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

FlyingBee ::

zelo zanimivo vprašanje se mi zdi ali bi Intel oziroma AMD izdala CPU, ki bi bil 3x hitrejši od prejšnje generacije, seveda ne vem ali je to sploh možno, ampak kaj če bi bilo ... recimo, da bi Ivy bridge tehnologija prišla takoj po Nehalmu, a bi jo takrat že lansirali na trg, ko še AMD ni imel niti Bulldozerja na papirju?

gruntfürmich ::

sj pri programih z izkoriščenimi vsemi možnostmi in jedri (video konverting) intel praktično ne drži koraka z amd.jem v praktično vsakem cenovnem razredu.
ampak kaj ko je tega izredno malo za povprečnega uporabnika...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

krispe je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Me zanima, če je razlika med intel in AMD procesorjev v delovanju pri vsakdanjem delu in občasnem igranju igric sploh opazna. Ker se mi zdi, da so govorice o tem, da je intel popolnost napram AMD-ju nastale zaradi takih, ki gredo vsak procent gledat.


Je kar opazna razlika v CPU intensive igrah


Dokaži.

Večini benchmarkov sploh ne verjamem, ker pri sebi opažam, da bi moj računalnik po tako točnih benchamrkih že zdavnaj začel štrajkat pri najnovejših špilih na ločljivosti 1920x1080.
Npr Max payne3 imam vse do konca, razen anti aliasing, ker ni potreben zaradi gostote pik na palec na monitorju.

Ista zgodba je pri sosedu, ki ima podobno konfiguracijo, le da se razlikuje v tem, da ma AMD phenomX6 notr, jst pai5 2500k. Ko sva s fraps-om merila, so bile razlike zanemarljive ( 3-1 fps gor dol)

Procesorja nista bila navita!

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Skyrim
http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

Je pa tako da AMD fanboyi ne razumejo kaj je GPU limited igra. Tako da debata je na gostinskem nivoju.

AMD ni dohitel niti i5 750, kaj šele kaj novejšega, trenutno so v 3 letni zamudi v primerjavi z Intelom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Unknown_001 ::

Eno so statistike, drugo so gole izkušnje, ki se jih dobi pri uporabi.

Statistika je ko bikini, skriva bistvo, kar je dovoljeno videt pa pokaže.

ABX ::

Da, če govorimo o številkah potem ni debate, če gremo na občutke pa AMD fanboyi imate ogromno argumentov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Unknown_001 ::

Lej, bom posebej za tebe fraps pa Skyrim pognal.
CPU 2500k
GPU MSI GTX560ti hawk

rezultat pričakuj za 5 minut.
Proc. bo na stock 3.2GHZ

evo nameril je 76fps povprečno

Tile benchmarki na netu so en podn od podna.

Zgodovina sprememb…

desperados ::

Jaz bi rade volje kupil 15.6" prenosnik z 1080p mate zaslonom in a10-4600m(ram in disk se kasneje lahko po želji dokupi in/ali menja za ssd), ampak ga v sloveniji sploh ni moč kupiti. Še hujša je pa cena saj lahko kaj hitro najdeš primerljiv prenosnik z počasnejšim i5 ali hitrejšim i3 ter dodatno grafično iz nižjega razreda za skoraj enako ceno. Torej je praktično je edina prednost a10 nižja poraba. Procesorsko je A10 dovolj zmogljiv zame, grafična pa je več kot preveč zmogljiva za moje potrebe(a tega ne morem trditi za grafično v i3 ali i5).
Kako naj se potem brez slabe vesti odpravim v trgovino in kupim prenosnik z amd? Ne morem lahko le čakam dokler moj stari prenosnik dokončno ne izdihne. Ni pa krivec amd krivi so proizvajalci strojne opreme, dell naprimer nima niti enega prenosnika z trinity procesorjem, tisti ki pa proizvedejo kar bi mogoče rad kupil gor nalimajo totalno nerealistično ceno. Katere idiote so dobili da določajo cene in to pri vseh proizvajalcih enako?

Zelo verjetno je, da bo moj naslednji prenosnik temeljil na arm arhitekturi če se cene ne spremenijo v kratkem, dam jim še kako leto, da vidim kaj bo iz 28 nm - do takrat bo pa tudi arm že dovolj zmogljiv za prenosnik.
Vedno sem bil neke sorte amd fan, njihovi produkti so mi bili vedno relativno všeč(vsaj na papirju), a zgubljajo zagon, ki so ga imeli pred leti - v času ko so pri intelu palili pentium jedra.

gruntfürmich ::

ABX je izjavil:

Skyrim
http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

Je pa tako da AMD fanboyi ne razumejo kaj je GPU limited igra. Tako da debata je na gostinskem nivoju.

AMD ni dohitel niti i5 750, kaj šele kaj novejšega, trenutno so v 3 letni zamudi v primerjavi z Intelom.


kaj sploh želiš povedati?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

todman74 ::

ABX je izjavil:

Skyrim
http://www.tomshardware.com/reviews/gam...


Samo pogledaš tale test, pa že od daleč vidiš, da ni relevanten. Drugače pa tale stran in Anand sta še daleč od objektivnosti....jih je že mnogo po vsem svetu to opazilo.

Mimogrede, a nisi ti trdil, da če imaš AMD sistem sploh ne moreš igrat Skyrim...

FireSnake ::

murmur je izjavil:

Za osvezitev spomina:
The team that designed the K6-2 was the CMD team, which was formed by the acquisition of a company called Nexgen. That team also designed Athlon 64 and Opteron (Athlon was designed by the TMD team). By 2007, all the key CMD folks were gone. The team that was left sucks, and has accomplished little since then other than shrinks to smaller technology and bolting more of the same cores on.

In case you missed: it wasn't AMD who designed the legendary Athlon 64 and Opteron processors. What is worse, those people no longer work for AMD and have left the company nearly 4 years ago.

Yeah. Like replacing the 40-man team that designed A64 with a 250 man team for minor design changes. And like throwing away all the EDA tools because the vapor tools from the texas design team would be better if they ever were finished.

The new CEO [Dirk Meyer] is a guy that once told the design team (when he was a manager in Texas) "if you don't like it, quit" - and 60 out of 100 people in Sunnyvale quit within a month. They used to hand place and hand instantiate each cell in the design for maximum efficiency and speed - now they rely on tools which perform 20% worse than humans (in order to save money).

Guys - I have nothing to be disgruntled about. I left on my own accord. I had great times at AMD making a64 and creating amd64. AMD paid me enough to pay for a house in silicon valley and a porsche. I quit on my own and was not pressured to do so. They were sad to see me go, and i was sad to leave

I am not disgruntled. I am sad. Sad that AMD squandered their lead because new management decided that the way to compete was design CPUs the way that chips in toasters are designed. And worse, to do it with giant teams of unskilled designers instead of a small team of highly experienced engineers who know how to design transistor by transistor.



Če ne podaš vira je tole bolj tako-tako.

Ne rečem, da ni možno, da je tole resnično, ampak tole lahko spiše vsak.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Senitel ::

Vir tegale je Cliff Maier, eden od bivših AMD-jevih designerjev.
Ampak saj o tem je bilo že veliko govora. Custom vs. standard design, nakup ATI-ja...

ABX ::

desperados je izjavil:

Jaz bi rade volje kupil 15.6" prenosnik z 1080p mate zaslonom in a10-4600m(ram in disk se kasneje lahko po želji dokupi in/ali menja za ssd), ampak ga v sloveniji sploh ni moč kupiti. Še hujša je pa cena saj lahko kaj hitro najdeš primerljiv prenosnik z počasnejšim i5 ali hitrejšim i3 ter dodatno grafično iz nižjega razreda za skoraj enako ceno. Torej je praktično je edina prednost a10 nižja poraba. Procesorsko je A10 dovolj zmogljiv zame, grafična pa je več kot preveč zmogljiva za moje potrebe(a tega ne morem trditi za grafično v i3 ali i5).
Kako naj se potem brez slabe vesti odpravim v trgovino in kupim prenosnik z amd? Ne morem lahko le čakam dokler moj stari prenosnik dokončno ne izdihne. Ni pa krivec amd krivi so proizvajalci strojne opreme, dell naprimer nima niti enega prenosnika z trinity procesorjem, tisti ki pa proizvedejo kar bi mogoče rad kupil gor nalimajo totalno nerealistično ceno. Katere idiote so dobili da določajo cene in to pri vseh proizvajalcih enako?

Zelo verjetno je, da bo moj naslednji prenosnik temeljil na arm arhitekturi če se cene ne spremenijo v kratkem, dam jim še kako leto, da vidim kaj bo iz 28 nm - do takrat bo pa tudi arm že dovolj zmogljiv za prenosnik.
Vedno sem bil neke sorte amd fan, njihovi produkti so mi bili vedno relativno všeč(vsaj na papirju), a zgubljajo zagon, ki so ga imeli pred leti - v času ko so pri intelu palili pentium jedra.


Think out of the box.

Kupiš prenosnik z Intel CPU-jem (pač po ceni ki želiš za to zapravit, ker itak v vseh cenovnih razredih je Intel cenejši za isto hitrost), potem pa nabaviš dedicated grafično. Tako imaš za isto ceno hitrejši prenosnik ki porabi manj elektrike (bistveno za prenosnik) ko pa ne rabiš 3D grafike izklopiš dedicated grafično in je poraba še nižja.

AMD je fail po celi črti.

todman74 je izjavil:

ABX je izjavil:

Skyrim
http://www.tomshardware.com/reviews/gam...


Samo pogledaš tale test, pa že od daleč vidiš, da ni relevanten. Drugače pa tale stran in Anand sta še daleč od objektivnosti....jih je že mnogo po vsem svetu to opazilo.

Mimogrede, a nisi ti trdil, da če imaš AMD sistem sploh ne moreš igrat Skyrim...


Tako je, če jaz imam manj kot 60FPS-jev igre ne igram. Ali grem na net nabavit hitrejšo komponento ali počakam da imam dovolj denarja da jo kupim.
Razumem pa da za nekatere 30FPS je vrh glave in ne opazijo razlike.

Moj sistem je na vsakem koraku tweakan za čim nižji lag.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

FireSnake ::

ABX je izjavil:


Tako je, če jaz imam manj kot 60FPS-jev igre ne igram. Ali grem na net nabavit hitrejšo komponento ali počakam da imam dovolj denarja da jo kupim.
Razumem pa da za nekatere 30FPS je vrh glave in ne opazijo razlike.


Ti opaziš razliko med 45 FPSji in 60FPSji?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

amigo_no1 ::

Bolj kot koliko max fps tvoj sistem dosega je pomembna konstantnost (average fps).

D3m ::

Oziroma minimun. In ABX, kje je točno AMD fail?

Think out of the box.

Kupiš prenosnik z Intel CPU-jem (pač po ceni ki želiš za to zapravit, ker itak v vseh cenovnih razredih je Intel cenejši za isto hitrost), potem pa nabaviš dedicated grafično. Tako imaš za isto ceno hitrejši prenosnik ki porabi manj elektrike (bistveno za prenosnik) ko pa ne rabiš 3D grafike izklopiš dedicated grafično in je poraba še nižja.

AMD je fail po celi črti.


Zdaj pa še enkrat preberi, kaj si napisal. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Ne vem če si neumen ali Troll.

Če daš 140EUR za AMD APU (nimam pojma koliko so) imaš počasnejši sistem ki porabi več elektrike kot če bi dal 70E za Intel CPU in 70E za namensko grafično.

Bo šlo zdaj?

FireSnake je izjavil:

ABX je izjavil:


Tako je, če jaz imam manj kot 60FPS-jev igre ne igram. Ali grem na net nabavit hitrejšo komponento ali počakam da imam dovolj denarja da jo kupim.
Razumem pa da za nekatere 30FPS je vrh glave in ne opazijo razlike.


Ti opaziš razliko med 45 FPSji in 60FPSji?


Da.
http://frames-per-second.appspot.com/
Moj naslednji monitor/TV bo moral imeti vsaj 120Hz input.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

P.S: V kino ne gledam več 3D filmov ker 24FPS je odurno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gruntfürmich ::

ne bo šlo, ker so cifre napačne. podajaš neke cene, pa sploh ne veš kakšne so!
realnost pa je taka, da sem par dni nazaj kupil a8-5600 za 96EUR. zdaj pa mi prosim sestavi enako močan procesor in grafično za tak denar.

poleg tega imam močan občutek, da ne veš kaj lagg je in kako se ga zniža... ter v isti sapi omenjaš fps in lagg
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Ne sklepaj napačno

30FPS doda 30ms laga, 60FPS 15ms, 120FPS 7ms.

Glede cen pa čisto možno, nazadnje sem gledal 6 mesecev nazaj in se je lahko kaj spremenilo. Se mi pa zdaj ne da računat ker itak bilo kaj dobim ven boste ignorirali.

P.S: po 5 min googla.
A8 je 100E Intel Pentium pa 50E (http://www.dinokomp.si)
Za 50E kupiše še grafično in AMD nima za burek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Blinder ::

Tista v A8 je menda zmogljiva glih kot ena nova za okoli 50€. Celeroni pa pentiumi imajo nižje frekvence kot amd-jevi a-ji, tako da tej amd-ji imajo potencial za konkurirat tudi na procesorskem delu. Cenejši celeron je 2.6 ghz, cenejši A4 ima glih ene 50% večjo frekvenco.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ABX ::

Ni res.

V igrah je za 30% počasnejši in porabi 50% več elektrike. V primerjavi z Intel + GPU
http://www.tomshardware.com/reviews/pen...

Zakaj bi človek zbral AMD CPU za igre mi ni jasno, edini izgovor je da pač se na zadeve ne spozna.

In začni limat kak link do tvojih trditev, ker samo gobcaš v prazno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

amigo_no1 ::

amd a8 3850 vs intel g620
(za a8 3870K ni testa)
http://www.anandtech.com/bench/Product/...
Same shit za igre, koliko časa ti dela pc v full loadu, kjer amd pokusi 61% več elektrike in koliko v idlu, kjer je poraba pri amd večja z 15% ?
V multi-thread ga pa itak povozi v vseh testih (amd intela).



dodano:
test iger
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
http://www.hardwaresecrets.com/article/...


i3-2105 (in i3-2100) je hitrejši od g620

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

ABX ::

Za poenostavit debato govorim samo o igrah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FireSnake ::

ABX je izjavil:


Zakaj bi človek zbral AMD CPU za igre mi ni jasno, edini izgovor je da pač se na zadeve ne spozna.


Ljudje ne igrajo samo iger....

Sprenevedanje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

ABX je izjavil:

Ne sklepaj napačno

30FPS doda 30ms laga, 60FPS 15ms, 120FPS 7ms.

Glede cen pa čisto možno, nazadnje sem gledal 6 mesecev nazaj in se je lahko kaj spremenilo. Se mi pa zdaj ne da računat ker itak bilo kaj dobim ven boste ignorirali.

P.S: po 5 min googla.
A8 je 100E Intel Pentium pa 50E (http://www.dinokomp.si)
Za 50E kupiše še grafično in AMD nima za burek.


glede laga nimaš pojma kot sem že ugotovil.

glede procesorjev pa se 50EUR pentium ne more primerjat z a8, bo treba kakšnih 70-80EUR dati, prav tako grafična ni enaka tista za 50EUR, ampak prav tako tista za 70EUR.
in smo že na 150EUR intela vs 96EUR amd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ABX ::

gruntfürmich je izjavil:

ABX je izjavil:



30FPS doda 30ms laga, 60FPS 15ms, 120FPS 7ms.


glede laga nimaš pojma kot sem že ugotovil.


http://www.giantbomb.com/60-fps-on-cons...
http://realtimecollisiondetection.net/b...
http://www.gamasutra.com/view/feature/1...

Si lahko tiho zdaj?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D3m ::

A zdaj sem se spomnil ti si uni, ki stalno linka isto stvar, kar se tiče
FPS.

@http://frames-per-second.appspot.com/ :))

Pa se mi je zdelo znano, kje sem opazil tisti bullshit od linka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Imaš ti boljši link za prikazat razliko med FPS-ji?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

In ta tvoj link prikaže razliko med 30FPS in 60FPs kak že?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:

ABX je izjavil:

Ne sklepaj napačno

30FPS doda 30ms laga, 60FPS 15ms, 120FPS 7ms.

Glede cen pa čisto možno, nazadnje sem gledal 6 mesecev nazaj in se je lahko kaj spremenilo. Se mi pa zdaj ne da računat ker itak bilo kaj dobim ven boste ignorirali.

P.S: po 5 min googla.
A8 je 100E Intel Pentium pa 50E (http://www.dinokomp.si)
Za 50E kupiše še grafično in AMD nima za burek.


glede laga nimaš pojma kot sem že ugotovil.

glede procesorjev pa se 50EUR pentium ne more primerjat z a8, bo treba kakšnih 70-80EUR dati, prav tako grafična ni enaka tista za 50EUR, ampak prav tako tista za 70EUR.
in smo že na 150EUR intela vs 96EUR amd...


Pri eksterni grafični je treba še vezje na plastiki zrihtat, pa hladilnik, ki lahko predstavlja precejšen kos cene (pri low end seveda), česar pa pri integrirani ni potrebno, saj sta CPU in GPU pod istim pokrovom (upam da veste, kaj hočem povedati). Ljudje v trgovini ne vidijo vrednost čipa ampak še vrednost škatle, hladilnika, vezij na plastiki in tu pride do zmotne primerjave cen.

ABX ::

Tako CPU kot GPU imajo v ceno všteto hladilnik. Je pa možno da so se cene prilagodile od kar sem nazadnje bral članek o temu.

Vendar power to compute performance se ni. Torej Intel + dedicated grafiča je hitrejša kombinacija od AMD APU ali AMD + GPU če upoštevamo isto porabljeno elektriko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gruntfürmich ::

ABX je izjavil:

http://www.giantbomb.com/60-fps-on-cons...
http://realtimecollisiondetection.net/b...
http://www.gamasutra.com/view/feature/1...


http://wiki.unrealadmin.org/Netspeed_Tu...
to je osnova na kateri boš gradil razumevanje do online gaminga.

potem pa nam boš lahko razložil, kako grafična kartica bremza proces izrisavanja slike na monitorju pri različnih fps. vmes boš še lahko elaboliral kako hitro se izrisujejo slike na posameznem monitorju in koliko ima sam monitor laga napram crt.ju in koliko je pomembno fps glede na človeško zaznavo 24fps.
potem pa boš lahko šel na twikanje miške, tipkovnice ter plate za čimmanjšim laggom.
in potem, ko boš osvojil vse to, boš lahko rekel da ti je nekaj jasno o online gamingu.
toliko za sedaj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

Ne ti meni tralala. Prvo si rekel zakaj mešam FPS in lag, in sem ti razložil zakaj. In zdaj užaljen, ker sem imel prav, mečeš čim več v debato da delaš dim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD presenetil z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8627657 (20965) m0LN4r
»

AMD zaradi izgube odpušča

Oddelek: Novice / Rezultati
145026 (3980) opeter
»

AMD napovedal odpuščanje

Oddelek: Novice / Rezultati
3211754 (9424) Isotropic
»

AMD s knjigovodsko operacijo podvojil dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
387228 (5646) nekikr
»

TSMC in Globalfoundries predstavila razvojne načrte

Oddelek: Novice / Ostale najave
53600 (3079) Machiavelli

Več podobnih tem