» »

Brezžični vmesnik

Brezžični vmesnik

podviz ::

Imam prenosnik Medion P8614 (Hofer), probleme imam, ker mi ne kaže nobenega
brezžičnega omrežja. Kak drug prenosnik na isti lokaciji pa zazna
omrežja. Ne vem, kaj bi lahko bilo vzrok temu. Kartico imam vklopljeno
(Fn+F1), v upravitelju naprav tudi ne javlja nobene napake, gonilnik
pravi, da deluje pravilno (na kartici piše: Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC). Sem poizkusil tudi odstraniti in znova
namestiti gonilnik, pa ni bilo nobene izboljšave.

Kaj lahko še naredim?

tony1 ::

Včasih pomaga hardversko clearanje CMOSa s pinom na matični plošči oz. z odstranitvijo baterije za minuto.

Včasih pomaga upgrade CMOSa na zadnjo verzijo.

WLAN se da na laptopih vedno izklopiti tudi z gumbom na njem - si prepričan, da ni ugasnjena?

Vsekakor pa priporočam, da si posnameš npr. Live CD enega Linuxa (npr. Ubuntu), zaženeš sistem z njega in še tam preveriš, če bo tam delal WLAN ali ne.

popster ::

to zna bit težko rešljivo na windowsih in mogoče bi res delalo na linuxu, priporočam ti fuduntu, ker ma največ driverjev. Še prej pa poglej če je kak gumb ali pokliči na hofer pomoč, saj je verjetno v garanciji,.

podviz ::

Sedaj sem odklopil baterijo (akumulator), ter potem na novo zagnal računalnik, in mi je našel eno omrežje (s programom Xiruss Wi-fi inspector), vendar pa mi je na drugem računalniku našel več omrežij in tudi to bistveno boljše vidi (boljši signal).

Ko pa sem se potem povezal v internet z USB modemom (Tusmobil mobile partner program), pa se je izgubilo tudi tisto edino wifi omrežje.

Ali je možno, da USB modem 'pobije' vsa wifi omrežja? Ali je lahko sprejemnik na enem računalniku toliko slabši kot na drugem?

Tiste baterije za BIOS v prenosniku nisem iskal, tudi z linuxom nisem domač...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podviz ()

podviz ::

No, v drugem poizkusu tudi to, da ni priklopljen USB modem, ni pomagalo. Ne pokaže nobenega wifi omrežja...

Yacked2 ::

Zakaj pa kupujete v Hoferju ? sploh stvari ki se jih ne dobi za 50 €. Če dobiš najboljše komponente za majhen denar, potem moraš vedeti, da so šparali tam, kjer si niti mislil nebi.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

ttommy ::

Kako dolgo že imaš ta prenosnik? Katere Windowse imaš gor? Od začetka ti je najbrž v redu delalo?
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winodws 10 Home - wifi - ni interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221852 (1376) Jurrbe
»

LAN in WLAN (WiFi) skupaj in intrenet

Oddelek: Omrežja in internet
101641 (1365) a-ptuj1
»

Mobitel instant internet preko Routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
152745 (2070) fujtajksel
»

Legalnost povezovanja v odprta WiFi omrežja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12629709 (27140) BlueRunner
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
303021 (370) Tear_DR0P

Več podobnih tem