» »

otroška varuška "tomy digital plus TD350"

otroška varuška "tomy digital plus TD350"

mNeRo ::

Živjo

Pred kratkim sva z mojo punco kupila omenjeno otroško varuško za "nadzor" otroka pri spanju.
Poleg osnovnih funkcij se mi je zdela uporabna tudi zato, ker prikazuje temperaturo sobe v kateri se nahaja otrok.
Opazil sem, da je ta temperatura +3 stopinje višja od izmerjene z navadnim termometrom in sumim da zato, ker mogoče naprava sama ima neko delovno temperaturo. Stanje se nekoliko še poslabša ko na napravi prižgem lučko. ( funkcija night light )
Senzor temperature ima speljan izven ohišja in ta ni izpostavljen nobenemu vročemu telesu.
Zanima me, če je kdo že kdaj naletel na enak problem in kaj storiti?!
A je možno da si taka firma lahko privošči tako napako?
V trgovini sem napravo že zamenjal z enako...žal ima tudi trenutna naprava isti problem.

LINK:

LP

ZoroX ::

Vprašaj starše kako so merili temperaturo sobe, ko si bil ti še otrok...
Mogoče pa ta drugi termometer laže?

smile- ::

najlažja rešitev - če veš za koliko preveč kaže, to odšteješ in to je to...

sem se jaz matral z našo podobno in smo na koncu pristali pri "matematiki"

mNeRo ::

Drug termometer ne laže. To je preverjeno.

Meni se gre bolj za to, da nekaj kupiš, potem pa stvar dela po svoje.

Lahko bi odšteval....lahko bi naprava že sama odštela...

Če narediš napravo ki prikazuje stopinje, nemoreš računat na to, da bodo potem ljudlje odštevali.

Machete ::

pa dobro no... +/-5°C ..
A tebi so tudi merili T v sobi? In si preživel in zrastel? Si ane :)

mNeRo ::

A tebi bi pašalo imet a vtomobilu 30 in se potit, medtem ko bi ti avtomatska klima kazala prijetnih 25? No, saj bi preživel kot praviš. Prijetno pa nebi bilo, še posebej če bi plačal, da bi ti svar delovala kot mora.

mihec87 ::

Pri 30 ali pa 27 je še vedno vroče...Nikjer se ne najde specifikacij kjer bi bila navedena toleranca tega termometra..Po čem veš da drugi ne laže? Dokler niso zadeve redno kalibrirane je vse skupaj bolj tako..saj lahko ta navadni kaže 1,5stopinje manj ta varuška pa 1,5stopinje več...Hočem rečti da dokler ni zadeva preverjena v nekem kontroliranem okolju z kalibriranimi napravami je teško določit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

T0RN4D0 ::

Če kupiš baby monitor za 150€ namesto tistega za 50 zato ker ima eno funkcijo več, in tista ne dela, si seveda upravičeno slabe volje. Če si prepričan da kaže narobe pač zadevo vrni in vzemi od katere druge firme.

Termometri so danes montirani povsod in streljajo par stopinj levo desno (kot so že rekli, en malo gor, drug malo dol, montaža na kakšno napačno površino pa zgleda precej grozna razlika).

Dejstvo je pa da si delamo (first world) probleme iz takšnih brezveznosti da glava peče. Kupiš si tri termometre za eno sobo in pol si razbijaš glavo kater kaže narobe in kaj nardit, vpliva nimajo pa nobenega. ;((
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

einstein :P ::

mah, saj še te glede temperature v sobi kjer je otrok skrbi, ni nič hudega, ker če mu je bila prej brez varuške dobra temperatura, potem je tudi sedaj tako. si probal z uno varuško zmerit temp. še pri vama v sobi?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fosil ::

En pregovor pravi, da človek, ki ima dve uri, nikoli ne ve koliko je ura ;)
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460316 (40265) Riff
»

Grafične kartice in gretje sobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535824 (5203) m0LN4r
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422966 (2062) Svizec69
»

Je to normalno delovanje klime ??

Oddelek: Kaj kupiti
174624 (3963) OrkAA
»

Vročina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16214677 (10509) nekdo_02

Več podobnih tem