» »

Nakup prvega rabljenga avtomobila

Nakup prvega rabljenga avtomobila

«
1
2 3

Prapok ::

Lepo pozdravljeni vsi tehnicarji,

zgleda, da je bil proracun za leto 2013 le sprejet in, da bo tudi sedanje delovno mesto dobilo podaljsanje delovnega razmerja. ^^
Se pravi, da denar za eno leto sigurno bo. Rad bi pa kupil avto, ki ima malce vec moci(do 140 konjev{plus sofer}). 1.8 maks ccm.
Zanimam se ze od izpita se pravi od 18. leta starosti naprej. Za Hondo CRX l. 88 - 92, so kolikor vem. Rad bi jo prebarval v mat crno, malce polepsal, drugace ne nameravam kupiti nvm kakih mega bodykitov, itd..

Budget za nakup, predelavo je 2500 EUR. Sem pa gledal bolho in avtonet, tudi tuje oglasnike. Vem, da honde crx teh modelov gredo do 300k prevozenih plus. Zaradi ljubljenja te oblike avta bi tudi hin masino zamenjal, avto mel veliko casa. Ga rihtal redno servisiral, moje vprasanje za vas pa ni kateri avto, ampak kje dobiti denar zanj, ce bo pogodba podaljsana potem bom sel v bonafin plus po posojilo za 2,5 do 3k eur. Odplacevati mislim, 12 mesecev, ce nebo sluzbe, ce pa bo pa le 6.

Videl sem da vas vec nudi denarna posojila, vsec mi je uporabnik noker, ter se kdo. Zastavljat ne namenim nicesar, denar na roko, kaksna pogodba, da vrnem, to bi bilo to.


Dobrodosli so vsi nasveti, mnenja.

Lep december.

Dave

iso2000 ::

No, malo mimo vprašanja, pa vendarle - za avto se bi sam zapufal čim manj, ker avto ni ravno neka naložba. No morda kakšen pravi eksot še, ampak meni se CRX to ne zdi. Glede na to, da sprašuješ okrog denarja tako kot sprašuješ, bi jaz na tvojem mestu 2x premislil če je vredno vreči denar, ki ga še nimaš v avto.
Pa kolikor sem sam gledal CRXe je kar težko dobiti lepega v prvotnem stanju - večina je bila ali sklumpana ali pa precej "polepšana".

Srečno pa v vsakem primeru.

mgermo ::

Kako si sploh predstavljaš, da ti bo nekdo na lepe oči keš "posodil" ?

amigo_no1 ::

Zberi kolikor pač potrebuješ in potem kupiš... dajati 2500 eur za en 20 let star avto (kupe, v katerega še gajbo pira težko stlačiš) je bedarija (overpriced shit).
Mafija posoja s kakimi obrestmi ? 10-20% ?

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Ko pride uvedba okoljske pilotske cone za vsa večja slovenska mesta, pa ne več na EURO2 ampak kak EURO3 ali pa EURO4... bo fajn. Samo za v razmislek - in ne se tolažit, da tega nebo, ker bo, zagotovo bo, poglej malo naše sosede in kam grejo zadeve v drugih državah.

Aja, glede posojil pa sem skoraj prepričan, da ti nebo nišče dal denarja če ti nima kaj vzet oziroma če nimaš nič za zastavit - vprašanje kako dolgo bi lahko tak denar posojal okoli, dokler nebi lepega dne propado.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Blinder ::

sam to bi lepo če bi kdo lahko posojal denar brez hipotek in teh for. Obresti bi bile višje kot so prihodki od naložb tako da bi bila win win situacija.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dmok ::

Blinder je izjavil:

sam to bi lepo če bi kdo lahko posojal denar brez hipotek in teh for. Obresti bi bile višje kot so prihodki od naložb tako da bi bila win win situacija.

:D

Ko pa nekdo neha plačevat obroke ali ne vrne denarja pa kaj ? UNICEF voščilnica s prošnjo da vrne denar + kupon za 10% popust v Tuš-u ?

d.

Blinder ::

Nevem. pogodba mogoče? denar pa se vrne čez par let, v primeru avtorja teme naprimer čez eno leto, ko bi imel našparan denar, ali pa takoj čez 3 mesce, ko bi dobil dovolj denarja za odplačat dolg. Sej dlje časa ko dolžnik ne vrne denarja, večji dobiček ima upnik. Mislim jaz bi rabu eno tako posojilo :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tony1 ::

Takihle "firm" kot je tale bi se jaz izognil na dolgo in široko:
http://www.bonafin.si/

Ker, let's face it, mojster, vzel boš kredit za star avto (bad decision), kredit boš vzel pri oderuhih po obrestih za katere boš dal samo bog ve koliko (even worse decision), in na koncu boš šele videl, kaj pomeni biti v dreku (jupi).

Pamet v roke, fant.

Prapok ::

Hmm, no saj mate kar prav, raje potem nasparam pa je zadeva closed. Hvala za mnenje, mimogrede pa imam raje to za prvega mojega kot pa kaki gnili Clio. :)) Rad pa bi res delal na tem avto.

Cyas

SaXsIm ::

mah, avto je prevozno sredstvo. Sicer pa, za takšen denar, kot ga namenjaš, lahko dobiš tudi boljše avtomobile od Clia (ki ni slab). Predvsem novejše kot CRX ter hkrati varnejše.
SaXsIm

Janac ::

Enim pa avto ni le prevozno sredstvo, kot npr. avtorju.

Vikking ::

Če imaš problem z denarjem vzami raje Cliota. Za manj denarja boš dobil z ABS-om, klimo oz. z veliko več opreme kot pa crx. Vozilo ti bo malo popilo, registracija in zavarovanje bo smešno poceni. Na crx boš zmetal najamanj 1k€ samo za to, da ti bo lep. Pa nimaš niti denarja in bi imel ljubiteljski voz.

Se mi zdi smešno da nekateri gredo preko svojih zmožnosti za en "usran" avto. Na koncu ko ga boš pa hotel prodati, se boš pa spraševal kako ga ne morem prodati za 5k € saj sem vanj zmetal 3k €. Avto je jama brez dna, kar se tiče ljubiteljskega vzdrževanja.

Kar pa si roko na srce ne moreš privoščiti. Če ti avto ni samo prevozno sredstvo in nimaš denarja, naj ti bo v prvem planu le in kot tak samo prevozno sredstvo.

Aja pa črna mat je na pogled res lepa barva, ampak če boš pravi ljubitelj boš hitro ugotovil da to ni prava smer, čim bolj originalno z čim več originalnih dodatkov. Ne pa rižanje v rižoto da je na koncu mineštra.
Črna mat ima tudi svoje slabe lastnosti.

Blinder ::

eh sej clio ni tok cenejši ko tale honda. razen če ne bo kupu eno za 1+k€. tega fanta ga pride drago pol če hoče prebarvat avto pa rihtat rjo. slaba varnost tele honde pa je plus ker tako je lažja in bolj leti :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vikking ::

Ohranjnea in vzdrževana je 2k € naprej. Sesuta, zarjavela in motor potreben obnove 1k €-1,5k €.
Kar pomeni da bo v vsakem primeru nanj vrgel 1k € da ga porihta v solidno stanje. Ne verjamem da zna sam večino stvari razdreti in zamenjati vključno z motorjem. Se pravi karkoli konkretnega bo delal na vozilu bo plačeval ure mhanika. Potem so tukaj še deli...

Če kupi Cliota 1.2 16v za 1,7k € dobi abs, airbag, klima + da bo to njegov prvi avto bo hitro ughotovil da zavarovanje pač ni poceni. Poleg tega če nima urejenega podstrešja, bo kaj hitro imel parkiranega crx v jarku ali drevesu.

Glede na to da sem nekaj časa uporabljal cliota 1.2 16v vem da je čist fajn za peljat, ni sicer dinamičen avto, ampak za prvi avto je pa res čist ok.

mihec87 ::

Je sploh možno tole hondo najt tako ki ni zgonjena več al man do konca.itq jo skor vsak ki jo ma tišči na puno..

Blinder ::

ma una rjasta ki pušča plav dim za sabo je 400€. za 2k€ moraš dobit tako brez rje in ki je bila na novo prebarvana komplet.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Prapok ::

Hja, res je nevem toliko, da bi zamenjal masino! :)) Saj imam neke veze, da nebom uber placeval, je pa dejstvo, da imam nekaj pod lasmi, se pravi ne namenim letat na meje avtomobila. Osnovno, res osnovno pa vem avto postimat. Vem, da je Clio boljsi avto, a ga mrzim, enostavno mi je grd ko uff. Brez zamere, vsak ma svoj okus. Glede izbire avta pa bom videl. Hvala za preverjanje firme, bom res zbral denar in potem videl kaj in kako. Oce mi tudi priporoca cliota... a tega nebom mel! Ima se kdo kaksni predlog za avto recimo od 1000 pa do 2.5k EUR, kaj potem pravite na toyoto kako ?

Stay cool!

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Blinder ::

mogoče so mu bolj všeč japonski avti. pa športni. mazda toyota honda suzuki subaru daihatsu
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Prapok ::

Blinder, res je rad mam japonske, najbolj prav njih. :)) Skoda fabia tudi zgleda dobra, za to ceno, res ne zgleda svoh. Se kaksen predlog ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prapok ()

Mesar ::

cliota si kupi. 92 letnik, če še dobiš kakega. pol pa ga ljubiteljsko vzdržuj!
Your turn to burn!

tony1 ::

Predvsem si kupi avto za polovico lastnega privarčevanega denarja, vseeno kakšnega. Druga polovica bo pri rabljenem avtu itak ekspresno izpuhtela.

Mesar ::

Ah to pa ne, sej bo pa sam popravlal. Rezervne dele pa s tujine naročal ker jih pri nas tak nebo dobo :D

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=669...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=663...

leti ko raketa, če rabiš meglenke ker živiš bogu pod jajci pa...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=666...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

black ice ::

Priporočaš zadnjega, ker samo občasno malo zatrokira? ;((

Prapok ::

Hjjje, Clio, nemogoce. :O Al mozno tudi, dobil bi dejansko nekako najvec... bom pogledal vse znamke od 1000 d0 3 pa se pol odlocim. Hah.

Se enkrat hvala za ves info.

Peace!

Mesar ::

Alternativa pa ti je kaka SDI jajca samo je za tak dnar nebos dobo.
Your turn to burn!

iso2000 ::

No vidim, da se tema razvija naprej.
Za relativno malo denarja imam sam odlične izkušnje z BMW 316i Compact. Moj je letnik 99, ima pa ze kar dosti opreme - klima, abs, ogrevanje sedežev, samozatemnitveno ogledalo. Sam sem ga kupil kot drugi avto, pa se je izkazal za meni ljubšega kot prvi avto, da o stroških ne govorim in ko ni bilo več potrebe po dveh sem na koncu obdržal BMWjčka. Je pa ta 1.6 motor malce len, pa ni najbolj šparoven - pozimi žre do 8.5, poleti pa od 6,9 do 7.5 l/100 km. Ampak ker ne delam veliko kilometrov se mi zaradi poceni vzdrževanja vseeno "splača" (itak se noben avto ne splača, ampak pustimo sedaj to debato).
Je pa avto trpežen in nezahteven za vzdrževanje. Pa tudi deli niso kaj posebej dragi. V glavnem jaz sem kar zadovoljen... So pa to še vedno 13 let+ stara jajca.

Mesar ::

iso2000, čista sreča. Če bi prejšni lastnik malo priredil kilometre in spustil kak servis pa bi ti že crkovalo vse po spisku.
Your turn to burn!

Blinder ::

black ice je izjavil:

Priporočaš zadnjega, ker samo občasno malo zatrokira? ;((


menjali so že več kosov pa še niso rešli problema s cukanjem
menjano olje,svečke,vžigalni kabli,sonda,špula

Mesar je izjavil:

iso2000, čista sreča. Če bi prejšni lastnik malo priredil kilometre in spustil kak servis pa bi ti že crkovalo vse po spisku.


kaj pa lahko crkne če ga ni servisiral?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Mesar ::

Blinder je izjavil:

kaj pa lahko crkne če ga ni servisiral?


Nič. Eni servisiramo avto ker mamo preveč denarja.
Your turn to burn!

black ice ::

Blinder je izjavil:

black ice je izjavil:

Priporočaš zadnjega, ker samo občasno malo zatrokira? ;((


menjali so že več kosov pa še niso rešli problema s cukanjem
menjano olje,svečke,vžigalni kabli,sonda,špula

My point exactly.

iso2000 ::

Mesar je izjavil:

iso2000, čista sreča. Če bi prejšni lastnik malo priredil kilometre in spustil kak servis pa bi ti že crkovalo vse po spisku.


Ja, no žal je pri nakupu rabljenih sreča vedno pomemben faktor. Drugače je lastnik, očitno kleni slovenec, prevrtel kilometre za dobrih 50,000. Vsaj tako sem naknadno ugotovil. Servisirat je treba pa vsak avto in jaz ga. Le da je pri tem do sedaj malo odpovedi, pa kar se porihta je poceni.

Mesar ::

Mogoče kaj takega...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=668...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=661...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=670...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=662...

black ice je izjavil:

Blinder je izjavil:

black ice je izjavil:

Priporočaš zadnjega, ker samo občasno malo zatrokira? ;((


menjali so že več kosov pa še niso rešli problema s cukanjem
menjano olje,svečke,vžigalni kabli,sonda,špula

My point exactly.


DOmači mehaniki, točno vejo kaj je crknilo le da ni... potem pa vse povprek menjavajo pa z lopato mečejo dnar v avto.... za brezveze. OD takega se splača kupit ker ti je že pol avta menjal...

iso2000 je izjavil:

Mesar je izjavil:

iso2000, čista sreča. Če bi prejšni lastnik malo priredil kilometre in spustil kak servis pa bi ti že crkovalo vse po spisku.


Ja, no žal je pri nakupu rabljenih sreča vedno pomemben faktor. Drugače je lastnik, očitno kleni slovenec, prevrtel kilometre za dobrih 50,000. Vsaj tako sem naknadno ugotovil. Servisirat je treba pa vsak avto in jaz ga. Le da je pri tem do sedaj malo odpovedi, pa kar se porihta je poceni.


Načeloma je vedno tako, če pa servise spuščaš ker ne veš realnih kilometrov ali pa pustiš da se problemi kopičijo pa na dolgi rok to ni dobro - eni se pač morejo to zgrda naučit.

Ok, ajde razen serijskih napak, to je pol druga zadeva - pa še to je običajno recall.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Vikking ::

black ice je izjavil:

Blinder je izjavil:

black ice je izjavil:

Priporočaš zadnjega, ker samo občasno malo zatrokira? ;((


menjali so že več kosov pa še niso rešli problema s cukanjem
menjano olje,svečke,vžigalni kabli,sonda,špula

My point exactly.


map senzor tudi in vakumske cevke?

Clio je primer. Če se ti ne dopade imaš druge modele, znamke in tipe vozil, ki tudi niso nek zelo drag strošek vzdrževanja.

Tilen ::

https://www.facebook.com/photo.php?v=10...

Clio je dovolj, da zruvaš recimo kak stacionarni radar. Več ne rabiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Prapok ::

*Squeak*

Happy New Year,

evo pogodba je tu in s tem tudi jaz, kot ste predlagali v kredit ne grem, sedaj šparam za Hondico CRX, sem razmišljal tudi o avto za 5k EUR. A uza te kraje kjer sem rabim nekaj manj močnega, manjšega. Žal ta nebo imel airbaga.

Gledam pa ponovno Hondo CRX! In ne mi prosim pisat; to se ne splača, avto pije ko uff, karkoli.


Za avto dam max, 1500 EUR. Ga pobarvam na mat črno, kupim felne mat black, registriram, popravim kakšno komponento.


Pozna kdo prodajalce Honde CRX iz "02" območja, katera še ima dobro mašino, getribe,... vitale.



Đ
Res si želim ta avto, sem razmišljal celo o tej.


:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prapok ()

Yohan del Sud ::

Daj ne seri. Rabljen punto ili slično in je to to za ta dnar (in upaš na najbolje). Če bi folk isto razmišljal o ženskah bi bil tale tvoja zadnja izbrana limuzina odcvetela kurba z glavobolom, jetiko in velik šminke. Ne vem če bo kaj iz tega. No, ja. Izkušnje pač najbrž.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

ma kakšn punto, clio, twingo, trabant...

Za isti denar dobiš enakih letnikov: Honda Civic, Mazda 323, Suzuki Baleno in podobni. To so avti ki jih je na našem tržišču kar nekaj, da se dobit lepe primerke. Kvaliteta in zanesljivost je pa kar nekaj višja od francoskih štručk ali kinderjajčkov :)

Kar se pa tiče Honde CRX v mat črni barvi in mat črnih platiščih... Mate štajerci nekaj kar ostali nimamo ane?:|

Mesar ::

CR-Xi so do '91 kar pomeni, da jih po štajerski metropoli ne vidiš več, razen če jim kazen za izpušne pišejo.

Oh saj sem že pisal tukaj o tem.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

SplitCookie ::

1. Kup si dober avto ki ga bo treba minimalno vzdrževat
2. Računaj da boš toliko kakor si dal za avto, dal še za dele in vzdrževanje
3. Starih krip se ne splača popravljat ker bodo še vedno kripe
4. Menjava motorja stanje proti 1k€
5. Če hočeš športno vozilo, kupi športno vozilo in ne predeluj jajc, ker moraš zamenjati tam čisto vse, namesto da bi imel športno vozilo že od začetka.


Če moraš vzeti posojilo za nakup pomeni, da nimaš keša, kar pomeni da vozila ne moreš imeti.
Ves keš, ki ga vložiš v staro vozilo je stran vržen denar.
Če je sfukana mašina, karkoli drugega ne bo nič bolje
10 let stara, dobro ohranjena vozila se prodajajo za 1000€ max.

Pojdi stran od cliotov, ker so precenjeni in za jurja dobiš samo navadno prerjavelo gajbo.
Če se ti zdi dober avto, počakaj en teden preden ga kupiš, ne verjeti trgovcu, če se mu mudi. Šel ne bo nikamor. Boli te kurac za trgovca, ti si vzami cel čas kakor ti želiš. Ti mu daješ keš, ne on tebi.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

matobeli ::

Mesar je izjavil:

CR-Xi so do '91 kar pomeni, da jih po štajerski metropoli ne vidiš več, razen če jim kazen za izpušne pišejo.

Oh saj sem že pisal tukaj o tem.


joj, joj, nisi naredil domače naloge. (spet)

1. gen 2. honde crx so bile do 92'
2. gen 3. honde crx pa do 97' ki pa je imela tudi EURO2 motor

seveda se lahko zapneš v to da je bila gen.3 CRX uradno Honda Civic del Sol, ampak verjamem da se ti ne da ker si o tem že pisal, lahko bi celo bil tako dober in poiskal link do teme v kateri si se pošteno razpisal o Hondi CRX da ti ne bom trolal po nepotrebnem.

če želiš vire za moje podatke obišči wikipedijo.

Pa še dodatek h temi:
za športni avto bi lahko tudi kakšno toyoto celico uvrstil v izbor.
10 let starih avtomobilov (letnik 2002!!) za 1000€ pa je na avto.net za vzorec. Pa še to so vse prej kot odlično ohranjeni.

GrimReaper ::

Sam vem da morš za avto met vedno pripravljenih 500€. Pa vsako leto še vsaj za en mali servis in podaljšanje zavarovanja, kar je 500-600€.
Vlagat v avto pa razen res nujnih stvari (novi brisalci, USB radio, alu feltne za polet) nimaš kaj, ker je res stran vržen denar. Najbolj pomemben je itak motor, tam pa nimaš kaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Mesar ::

matobeli je izjavil:

Mesar je izjavil:

CR-Xi so do '91 kar pomeni, da jih po štajerski metropoli ne vidiš več, razen če jim kazen za izpušne pišejo.

Oh saj sem že pisal tukaj o tem.


joj, joj, nisi naredil domače naloge. (spet)

1. gen 2. honde crx so bile do 92'
2. gen 3. honde crx pa do 97' ki pa je imela tudi EURO2 motor

seveda se lahko zapneš v to da je bila gen.3 CRX uradno Honda Civic del Sol, ampak verjamem da se ti ne da ker si o tem že pisal, lahko bi celo bil tako dober in poiskal link do teme v kateri si se pošteno razpisal o Hondi CRX da ti ne bom trolal po nepotrebnem.

če želiš vire za moje podatke obišči wikipedijo.

Pa še dodatek h temi:
za športni avto bi lahko tudi kakšno toyoto celico uvrstil v izbor.
10 let starih avtomobilov (letnik 2002!!) za 1000€ pa je na avto.net za vzorec. Pa še to so vse prej kot odlično ohranjeni.


Glede na tole http://www.maribor.si/dokument.aspx?id=... bomo še EURO2 čez kako leto ali dve skinli.
Your turn to burn!

Prapok ::

Hmm, res je, saj sem veliko slišal in dejansko bi želel nekaj bolj v kar se splača vložit, ne samo vozit. :)
Izbiram med Citroen C4 DO 5K eur, ALI PA ALTERNATIVO: Mercedes-Benz npr...

LP

kriko07 ::

Tudi jaz bom čez par mesecev kupil svoj prvi avto,in me zanima med avtomobili
Golf IV,Alfa Romeo,Audi A3. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=742... takšno npr.

TehDucky ::

Daješ 4500€ za avtomobil z 240kkm. No ja, vsakemu svoje, ampak če kupuješ svoj prvi avto potem vzameš nekaj kar ima čimmanj stroškov, kar pa pri avtu z 240kkm nikoli ne veš kaj lahko odpove.
Sam sem ravno slabe 3 tedne nazaj kupil prvi avto. Dobil za 4k€ 2007 Ibizo s 30kkm. Avto je glanc nov. Servisi so bli delani na 5-8kkm, zdele ga bom še jaz preventivno naredil jaz v kratkem.
Je pa odvisno za kaj boš avto sploh potreboval. Sam ga rabim za fure dolge 10-15km (punca/šiht) zato mi odgovarja bencinska 1.2 mašina s 70konji.

#000000 ::

Človek kupuje prvi avto, to so mokre sanje vsakega prodajalca, prvo ta alfa ni nikol vredna 4500, realna cena je nekje pol manj recimo in nima veze kake so feltne, dimenzija gum, kake zvočnike ma ipd. ker prodaja avto ne dodatne opreme.

Drugo je pa to alfa in če hočeš spoznat lepote servisov pri nas go ahed, tale ima že tolk kilomertov da je gotovo pri koncu flywheel kar pa težko ugotoviš, stane pa menjava nekje 1300 evrov, ko imaš to že razdrto se menja še komplet sklopka tud če je še dobra, tako da nimaš kej balinat izpod 2000 evrov, prodajalec ima sicer račune od delov, ampak to ti jih lahko vsak preprodajalec dobi tik tak, ni problem, celo potrjena servisna knjiga ne pomeni kaj dosti pri nas.

Uglavnem bejži kok te noge nesejo, kupi nekaj kratkega za po mestu in na morje, ker tole te bo pokopalo.

Če pa maš rad da je dugačak, pa za celo manj keša dobiš že spodobnega mercedesa bencinca in celo dizla, ne vem c180 recimo ?

kriko07 ::

Kaj pa Golfa IV za okoli 3k€? bi se splačalo? npr. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=733...

M-XXXX ::

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Primer prvega na katerega sem kliknu: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=745...
Novejši, manj km, več opreme, boljši avto, vse...
CENEJŠI!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913607 (11269) spirit
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317109 (6401) IvoJan
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364365 (3150) chucki
»

Supermini do 3k€?

Oddelek: Loža
142923 (2450) RejZoR
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227095 (24704) amigo_no1

Več podobnih tem