» »

Brez motivacije, brez volje...

Brez motivacije, brez volje...

Temo vidijo: vsi
1
2
»

gorjanc ::

Samo za informacijo. Nočno potenje je lahko simptom celega kupa bolezni, hkrati pa je nemotiviranost lahko posledica pomanjkanja energije zaradi bolezni. Jaz sem imel dokaj podobno situacijo, na koncu se je izkazalo da gre za dokaj resno bolezen. Mogoče ne bi škodilo da greš do zdravnika, preventivno.

Letalec ::

TechBoy je izjavil:

Nimam nikogar s katerim bi lahko šel ven oz. povabijo me že kdaj in kdaj, da se pridružim, ampak mi ni do tega, ker pa se ne počutim najbolje v njihovi družbi grem nerad z njimi. Včasih me kar nek obup objame in me sili na jok. Tudi spim zadnje čase bolj slabo. Imam čudne, grozne sanje, prepotim se kot konj, zjutraj pa se zbudim kot, da bi me nekdo z palico premikastil.
LP


Ja ravno dovolj star si postal za kakšno najstniško depresijo. Torej, do sedaj si bil še "otrok", kar naenkrat pa se osebnost toliko razvije, da vidiš celotno sliko sveta, ki ni tako s cukrom potresena, kot si do sedaj menil :). Menda dokaj pogost pojav pri mladostnikih. Kar se tiče obupa, tesnobe in švicanja je možno da doživljaš ti. "panične napade"(googlaj panic attack, anxiety attack).

Reševanje situacije?

Glede na starost, domnevam da nekje na koncu srednje šole. Pojdi na faks, kar ti daje ODLIČNO priložnost za reševanje problema. Kar naenkrat imaš kopico svežih ljudi, ki nikogar ne poznajo in so na istem kot ti. Na tak način lahko obrneš popolnoma nov list v življenju. Obvezno si poglej film "Yes man". Nato pomisli na stvari, ki si jih imel namen poizkusiti pa nisi imel "jajc".

Kar se tiče psihologinje. Domnevam, da bi ji lahko objasnil da je zadeva osebna. Konec koncev si star 18 let in ne potrebuješ nadzora staršev. Če bi ona kaj "skokodakala" naprej, bi tako kršila etični kodeks svojega poklica (ne velja če se gre za umor ali posilstvo). Tako ji v tem primeru lahko narediš kar štalo.

Pa srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Letalec ()

tony1 ::

Če si polnoleten, nima živ bog od zdravnikov ali psihologov kaj opraviti s tvojimi starši. Niti slučajno ne.

Letalec ::

Poleg tega je šolska svetovalna delavka (psihologinja) PLAČANA za ukvarjanje s prav takimi primeri! Kakor vem moraš kasneje v življenju to plačati sam. Izkoristi možnost ki jo imaš.

gruntfürmich ::

pojdi streljat naše pokvarjene politike; imel boš akcijo, zabavo, pa še narodni heroj boš postal.
kaj praviš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TechBoy ::

Pardon, ker se toliko časa nisem javil, nekako se poskušam učiti, čeprav gre bolj bogo se poskušam. Prejšni teden sem nekako speljal in upam na kolikor tolikor dobre ocene. Drug teden pa kriza, upam, da mi bo uspelo. Opazil pa sem še eno stvar. Nenehno nekaj jem, čeprav nisem lačen. Sicer mi je nekaj veselja sedaj naredil sneg, ampak drugače nisem nevem koliko bolje. Nekako se bom že zlizal, bo minilo. Včasih se mi zdi, da je vse le v glavi, da se nekaj brez veze smilim sam sebi.

VoidRay ::

Imam enak problem kot ti. Ocene so padle,in ogromno jem zaradi dolgcasa. Nic ne delam po cele dneve.
Work can't kill you, but why take a chance?

jype ::

TechBoy> Včasih se mi zdi, da je vse le v glavi, da se nekaj brez veze smilim sam sebi.

Saj to je res, ampak iz tega se vseeno lahko precej težko izvlečeš.

Splača se vsake toliko časa vsest k radiatorju pod okno, gledat sneg in popolnoma spraznit glavo.

TechBoy ::

VoidRay je izjavil:

Imam enak problem kot ti. Ocene so padle,in ogromno jem zaradi dolgcasa. Nic ne delam po cele dneve.

Pa ti že kaj ratuje, da bi se izvlekel iz tega? Meni se zdi, da bi rabil neko spremembo v življenju. Nekaj za kar se splača garati. Recimo punco. Verjetno bi lahko dobil kako, ampak kaj ko sem tak izbirčnež. :8) Bom moral tole malo spremeniti.

jype je izjavil:

TechBoy> Včasih se mi zdi, da je vse le v glavi, da se nekaj brez veze smilim sam sebi.

Saj to je res, ampak iz tega se vseeno lahko precej težko izvlečeš.


Splača se vsake toliko časa vsest k radiatorju pod okno, gledat sneg in popolnoma spraznit glavo.


Se strinjam z krepko povedjo. Gledanje snega a nevem če bo ravno kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TechBoy ()

VoidRay ::

Well tudi v tem sva si podobna haha. veliko punc ki so grde(meni,ostalim niti ne) so zainteresirane zame,tiste ki so lepe se je pa treba prevec trudit pa sem sramezljiv.
Kak sport ali pa punca. Tudi ce nemaras nogometa pojdi v kaksen klub ko bo derbi pa navijaj za tiste za katere bo vecina. Ni top,je pa preganjanje dolgcasa.
Work can't kill you, but why take a chance?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: TechBoy ()

TechBoy ::

VoidRay je izjavil:

Well tudi v tem sva si podobna haha. veliko punc ki so grde(meni,ostalim niti ne) so zainteresirane zame,tiste ki so lepe se je pa treba prevec trudit pa sem sramezljiv.
Kak sport ali pa punca. Tudi ce nemaras nogometa pojdi v kaksen klub ko bo derbi pa navijaj za tiste za katere bo vecina. Ni top,je pa preganjanje dolgcasa.

Pomotoma sem predlagal izbris. Tole kar sem povdaril, popolnoma enako. :D

jype ::

TechBoy> Gledanje snega a nevem če bo ravno kaj pomagalo.

To je prispodoba za kakršnokoli početje, pri katerem je kognitivna koncentracija odveč. Lahko tudi kvačkaš nogavice.

Bi napisal meditacija, pa večina to smatra za neko newagersko sranje, ker se besedo vedno pogosteje uporablja za prodajanje te ali one knjige o tem kako biti uspešen. Meditacija je zelo intimna stvar in je od osebe do osebe zelo različna.

Skratka, spravi se v stanje, ko se ti zdi, da ne misliš na nič in si popolnoma umirjen.

oemdzi ::

Skratka, spravi se v stanje, ko se ti zdi, da ne misliš na nič in si popolnoma umirjen.


Torej jaz ko igram PC igre (predvsem kaksne dirkaske), kjer se vcasih dam na avtopilota v resnici meditiram ?

Potem tudi nasi poslanci med sejam ogromno premeditirajo :P

jype ::

oemdzi> Torej jaz ko igram PC igre (predvsem kaksne dirkaske), kjer se vcasih dam na avtopilota v resnici meditiram ?

Zna bit. Če imaš nizek srčni utrip in počasi dihaš in od računalnika vstaneš spočit in jasnih misli in se brez težav z motivacijo lahko lotiš česarkoli - ja. Za potrdit bi rabil fMRI ali MEG napravo.

oemdzi> Potem tudi nasi poslanci med sejam ogromno premeditirajo :P

Ravno zato besede nihče več ne jemlje resno - poslanci najverjetneje samo lenarijo.

kuall ::

igranje igric brez razmišljanja je ravno nasprotje meditacije. pri igricah bežiš pred samim seboj, se zaposliš z nečim, da odreveniš svoja čustva. čeprav se tebi ne zdi tvoji možgani še vedno delajo na polno ob igranju igric. pri meditaciji pa ostaneš sam s svojimi mislimi kar zna biti nekaterim prav zoprno - imajo strah soočenja samih s sabo. potem pa ko to nekaj časa počneš vidiš da ni tak bavbav. npr večino ljudi bi bilo groza sedeti in čisto nič ne delati cel dan. raje bi delali še tako zoprno stvar.

NeMeTko ::

Ko sem bil jaz star tam okoli 18, sem praktično vsak konec tedna ušel na praznjenje glave v hribe. Ure in ure hoje, ti dajo čas, da presortiraš misli in pošlihtaš stvari v glavi.
Poleg tega si še na svežem zraku in nekaj narediš za kondicijo in splošno počutje.

Seveda hribi niso za vsakogar. Komot pa lahko vsakdo gre na enourni sprehod - toliko da 'odklopiš'. Bolj zagreti pa tečejo ali kolesarijo in se pri tem sprostijo in si naberejo 'življenjsko energijo'.

VoidRay ::

Sam it v hribe je bv. Raje dobis punco pa gres z njo na pijaco ali sprehod.
Work can't kill you, but why take a chance?

jype ::

VoidRay> Sam it v hribe je bv.

Ne, ni.

VoidRay> Raje dobis punco pa gres z njo na pijaco ali sprehod.

To ni nobena meditacija.

Ni slabo, ampak ni meditacija.

VoidRay ::

Koga briga za to psiho sra***?
On rabi nekaj za krajsanje casa
Work can't kill you, but why take a chance?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ripmork ()

kuall ::

krajšanje časa z bedarijami mu bo samo še poglobilo depresijo. rabi malo globlje stvari, da se mu duša prepuca.

VoidRay ::

A punca je bedarija?
Dude,moramo ohranjati clovestvo
Work can't kill you, but why take a chance?

ripmork ::

VoidRay je izjavil:

Koga briga za to psiho sra***?
On rabi nekaj za krajsanje casa


Koga briga krajsanje časa,
če je pa pri psihi sranje?

vostok_1 ::

Small talk mene tudi tako ubija. Sej se potrudim pa gre, ampak fuck, ko že n-tič o eni in isti bedariji nakladaš ti presede.
Določeni ljudje pa ne...večkrat dnevno small talkajo z takim navdušenjem, kot da bi bilo prvič.

Sej ne da zaničujem druge, ampak resno se vprašam...kako je to možno? Je to kaka nevrološka napaka? Kako je možno prekladat tolk pointles podatkov brez, da se zamisliš nad početjem?
Mogoče je napaka pri meni? I really don't know.

Mikssa ::

Pokilici ce me na na 051323555 innvse ti obbjassnim in mislim da ti bo po tem lazje ziveti v tem zarukanem svetu. Cao, Miha Jakša

poklici me na gsm 051323555 in vse ti objasnim pa se novega prijatelja bos dobil ker sem tudi sam sel vez te stvari. Tako da zate imam polmo odgovorov in resno poklici me. Cao, Miha Jakša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mikssa ()

jype ::

Sounds dangerous. Jaz ne bi klical telefonskih številk neznancev. Call me paranoid.

FlyingBee ::

enkrat sem eno v KMŠ vprašal za številko in mi je dala 051323051 ... tistih 051 na koncu je bilo seveda njena nezainteresiranost niti da bi si izmislila napačno št. zato je kar dala od začetne :-) NAUK? če ti nekdo da številko sam od sebe, ne klicat, če pa hočeš od nekoga pa ne bit presenečen, če bo izmišljena ... s tem tudi sam zaključujem misel, da rabiš punco in boš videl kako te bo zaposlila (namerno ali ne namerno) ... konec dolgčasa zagotovljen, pa še veseli december je in prazniki se bližajo tako ni zdravo biti sam

Okapi ::

Jaz ne bi klical telefonskih številk neznancev.
Saj pa menda znaš guglati, ne? Cifra je legit, a mu bo Mikssa povedal kaj koristnega, ali pa poskusil prodati Ducatija, je pa druga stvar.;)

O.

jype ::

Okapi> Saj pa menda znaš guglati, ne?

Znam, a še vedno bo neznanec. Poleg tega si lahko izmislim zgodbo, v kateri bom postal glavni osumljenec umora, če pokličem!

Okapi ::

In? Jaz si lahko izmislim zgodbico, v kateri boš postal glavni osumljenec umora, ko se boš naslednjič vsedel na bicikel. Eno je previdnost, nekaj drugega pa paranoja.

O.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedeljska depresivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517416 (4320) solatko
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710212 (8056) Avenger
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030066 (22699) [D]emon
»

Asocialnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16930880 (24594) BigWhale

Več podobnih tem