» »

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice

1
2
»

trololo2 ::

Novici je res težko za verjeti, dokaz je lahko tema o nakupu win8. Moraš biti pa res hardcore pirat da ne nabaviš čisto solidnega OS-a za 15/30€.

damjanll ::

Ganon ::

krneki0001 je izjavil:

Ganon je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam tudi ne razumem zakaj shutdown? sam imam mašino prižgano non stop. Če že gre, gre sama v hibernate, ko ne delam nič, brez da moram kaj tipkat. Ugašam je pa sploh ne.


Ker je skrajno neumno, da računalnik 24 ur na dan po nepotrebnem porablja električno energijo? Med tem, ko spiš? Ko te ni doma? Ko počneš kaj drugega? Zkaj bi bil prižgan? A TV imaš tudi prižgan cel dan, pa luči po stanovanju/hiši, itd.? Lahko, če ti drugi plačujejo račune. Pa niso samo računi težava. Če bi vsi imeli tako miselnost, bi bili v temi. Če ti je težko počakati tistih deset sekund, da se računalnik zažene, potem pa res ne vem, kaj naj ti rečem.


Še en, ki ne pozna hibernate funkcije. Mogoče veš, kaj ta funkcija dela? Ker če ne veš, potem ne nakladaj o porabi računalnika.

Pa da te osvestim - hibernate v win pomeni to, da prepiše vse iz rama na disk in se mašina ugasne. Ob naslednjem zagonu pa samo prebere iz diska v ram in se postavi nazaj. Kar pa pomeni, da je mašina fizično ugasnjena in da je poraba 0.

Sicer pa sem vse "hude" računalnike doma prodal/podaril/outsorsal in kupil zase in za ženo računalnika z atom procesorjem, ssd diskom in minimalno porabo. Tako da tudi če bi stalno laufal tak računalnik, bi bila poraba minimalna.


Brez skrbi, vem kaj pomeni. Je bila pozna ura in sem površno prebral. Sem mislil, da sam včasih vklopiš hibernacijo, da pa je po navadi računalnik prižgan cele dneve. To bi bilo res trapasto.

krneki0001 ::

Hibernacija je naštimana na 30 minut ne dela z mašino. Na mesec je pa za 8 evrov manj elektrike za plačat, odkar ni več doma serverja in dveh workstationov, ki so laufali 24/7 in sva prešaltala na atom procesorje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

blackbfm ::

Metro je le en dodaten nivo in nikaor ni nujno, da je center


posiljevanje z metrojem je očitno, praktično neizogbino..če ne drugega ponesreči klikneš v kot zaslona

smash ::

blackbfm je izjavil:

Metro je le en dodaten nivo in nikaor ni nujno, da je center


posiljevanje z metrojem je očitno, praktično neizogbino..če ne drugega ponesreči klikneš v kot zaslona


predstavlji si, da je metro tako kot start menu v win7, pa si zmagal

blackbfm ::

starta nisem pomotoma klikal, v metro pa slej ko prej nekako pristaneš tudi če ne želiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kogledom ::

Kako pa je Win 8 z več ekrani? Sem ga sprobal v virtualki na hitro; zanima me resno delo. Ga kdo uporablja na več ekranih cel dan brez problemov oz. se da navadit? Predvsem tej nenamernimi priklici metroja me skrbijo. Seveda z več ekrani ne mislim en metro/en desktop; vse brez metroja.

darkolord ::

Delo z več ekrani je v W8 precej izboljšano.

Metroja nisem ponesreči priklical še niti enkrat.

enpac ::

Deluje odlicno z vec zasloni. Nimas se kaj navajat saj je desktop identicn razen, da se imas dodan metro, ce te moti in res ne mores ziveti brez starta se tega dodas. Imas pa sedaj taskbar na vseh ekranih brez kaksnih dodatnih aplikaci.

kogledom ::

Odlično, hvala za odgovore, bom dal Win 8 priložnost.

Tamius Han ::

Jst mam pa mešane občutke do Windows 8. Najbolj gadno mi je to, ko hočem na kakšno spletno stvar naložiti več datotek naenkrat, pa lahko izbiram samo eno pa po eno. In to se mi dogaja v vseh brskalnikih, medtem ko na Linux in Windows 7 s tem ni problema.

smash ::

Tamius Han je izjavil:

Jst mam pa mešane občutke do Windows 8. Najbolj gadno mi je to, ko hočem na kakšno spletno stvar naložiti več datotek naenkrat, pa lahko izbiram samo eno pa po eno. In to se mi dogaja v vseh brskalnikih, medtem ko na Linux in Windows 7 s tem ni problema.


to ma veze z sistemom?

Jst ::

Jaz sem kupil W8Pro za Entertainment PC, takoj ko so bioli na voljo. Na začetku sem bil radoveden, kako je MS spremenil UX. Na začetku sem "Metro" tudi z veseljem uporabljal. Ampak s časom, mi je vseeno bolj všeč okolje Sedmice, ki jo imam na delovnem prenosniku. Nedavno nazaj sem kupil in inštaliral StarDock-ov Start8 za 5$. Tako da imam mešane občutke tudi jaz. Sistem je definitivno boljši, temu ni za oporekati, samo novi "full screen start menu aka. metro" mi pa nikakor ne potegne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PJani ::

Js sm na Win7 in še vedno uporabljam classic temo z quick launch. ;)
C/C++

matejdro ::

blackbfm je izjavil:

Metro je le en dodaten nivo in nikaor ni nujno, da je center


posiljevanje z metrojem je očitno, praktično neizogbino..če ne drugega ponesreči klikneš v kot zaslona


This.

Sam izgled metra mi je zelo všeč, me pa moti hudo pomanjkanje funkcionalnosti. Zakaj bi na desktop računalniku imel aplikacije, ki imajo na celem ekranu 2 gumba velika 5cm?

Seveda lahko ostanem v desktopu, kot to tudi počnem (drugače mi je Win8 všeč). Ampak me skrbi, da bo Microsoft vedno bolj vsiljeval metro in njihove aplikacije in verjetno je njihov dolgoročen namen, da se znebijo desktopa in ostane samo zaklenjen metro, nad katerim imajo nadzor.

Tamius Han ::

smash je izjavil:

Tamius Han je izjavil:

Jst mam pa mešane občutke do Windows 8. Najbolj gadno mi je to, ko hočem na kakšno spletno stvar naložiti več datotek naenkrat, pa lahko izbiram samo eno pa po eno. In to se mi dogaja v vseh brskalnikih, medtem ko na Linux in Windows 7 s tem ni problema.


to ma veze z sistemom?

Misliš tale zgoraj omenjena moč neizbiranja več datotek naenkrat? Zgleda že tako, da je problem na Win8.

matejdro ::

A lahko daš primer takšne strani?

rand ::

Upam da ne ponovite napake katero sem naredil jaz. Kupil sem namreč Asus VivoTab RT. Ob updatih se mi je že večkrat zrušil (windows error report, sledi reboot), v tisti brezvezni mail aplikaciji ne dela imap (druge mail aplikacije ni), charms so, ne boste verjeli tudi na touch napravi neuporabni (ovirajo pri listanju slik in podobnega levo desno), Windows registracija live idja z naprave ni pravilno ustvarila računa, live id je treba vpisat vsaj 2x preden naložiš app, slovenski market je prazen, v browserju (možen samo IE in zgleda da se to ne bo spremenilo) dela flash pogojno, oziroma samo na straneh katere odobri microsoft. Cel metro interface je totalno neinituitiven, vse skupaj izgleda nedodelano in nepremišljeno. Torej čim dlje stran od naprav z WindowsRT....
while(1)fork();

darkolord ::

Prodaš za 100 eur? :)

damjanll ::

rand, vrni v trgovino pa denar nazaj ;)

Jst ::

Pred kratkim sem bral en članek na The Verge/ARS/TechCrunch/... - pač nekje - o Surface. Članek ni bil Review ampak Opinion. Ženska se sprašuje o uporabnosti zadeve. Pravi, da največ časa preživi (Surface) v kuhinji, kjer se pogleda kakšen mail, social networks; za malo bolj resno rabo pa se ji nikakor ne zdi uporaben. Primerjala ga je z uporabo v hiši (mož+ 2 mlade hčerke) z iPadom in ugotovila, da se na njem počnejo enake stvari, kot na Surface. Pravi da to ni niti tablica niti laptop, ampak nek hibrid, ki ni boljši kot namenska tablica, niti kot laptop. Zanimivo branje. Ampak je lepo poudarila, da je to njen "opinion članek" in ne neka referenca.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

22gapi22 ::

Looooooka je izjavil:

search se pa zlo hitro navadis na winkey+q.

Jaz tudi uporabljam Windows 8 že kakšen mesec in sem po začetnem razočaranju postal popolnoma navdušen nad novim interfaceom in izboljšavami.

Za iskanje ti ni treba pritisniti teh dveh tipk. Dovolj je le da odpreš "metro start" iz levega spodnjega kota ali pa le s tipko windows in začneš tipkati. Takoj ko boš začel pisati se bo avtomatsko vklopil Search.
Je izredno izboljšan čas zakona in tudi delovanje sistema (v bistvu so le oklestili interface in animacije na tak način da je vse boj minimalistično a kljub temu (vsaj za moje oko) bolj privlačno.

Seveda je pa Microsoft še vedno microsoft in je pustil najstarejše buge in pomankljivosti nespremenjene (npr Paths - na sliki :/ )

Je pa res da smo že od nekdaj navajeni na START meni in je marsikdo na začetku "neroden" v uporabi a se vsekakor splača navadit na nov način. START meni nikakor ne izkoristi dovolj prostora in je v primerjavi z metro mnogo bolj neroden (pomislite koliko > zavihkov morate odpreti za doseg enega programa, za katerega nimate bližnjic). Odkar pri windows 8 Search deluje tako bliskovito podmenijev praktično ne uporabljam več.

Aja pa še ena izboljšava, ki mi zelo olajša delo - nehali so se truditi z nemogočimi prevodi orodij v slovenski jezik (npr. Calculator je po naše račnalo O.o) in lahko končno iščem orodja tudi v iskalniku, ker se prej nikoli nisem moral spomniti kako naj bi se npr. Sticky notes reklo po Slovensko.
LP

 Okno za dodajanje poti (PATHS)

Okno za dodajanje poti (PATHS)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 22gapi22 ()

smash ::

22gapi22 je izjavil:

Looooooka je izjavil:

search se pa zlo hitro navadis na winkey+q.

Jaz tudi uporabljam Windows 8 že kakšen mesec in sem po začetnem razočaranju postal popolnoma navdušen nad novim interfaceom in izboljšavami.

Za iskanje ti ni treba pritisniti teh dveh tipk. Dovolj je le da odpreš "metro start" iz levega spodnjega kota ali pa le s tipko windows in začneš tipkati. Takoj ko boš začel pisati se bo avtomatsko vklopil Search.
Je izredno izboljšan čas zakona in tudi delovanje sistema (v bistvu so le oklestili interface in animacije na tak način da je vse boj minimalistično a kljub temu (vsaj za moje oko) bolj privlačno.

Seveda je pa Microsoft še vedno microsoft in je pustil najstarejše buge in pomankljivosti nespremenjene (npr Paths - na sliki :/ )

Je pa res da smo že od nekdaj navajeni na START meni in je marsikdo na začetku "neroden" v uporabi a se vsekakor splača navadit na nov način. START meni nikakor ne izkoristi dovolj prostora in je v primerjavi z metro mnogo bolj neroden (pomislite koliko > zavihkov morate odpreti za doseg enega programa, za katerega nimate bližnjic). Odkar pri windows 8 Search deluje tako bliskovito podmenijev praktično ne uporabljam več.

Aja pa še ena izboljšava, ki mi zelo olajša delo - nehali so se truditi z nemogočimi prevodi orodij v slovenski jezik (npr. Calculator je po naše račnalo O.o) in lahko končno iščem orodja tudi v iskalniku, ker se prej nikoli nisem moral spomniti kako naj bi se npr. Sticky notes reklo po Slovensko.
LP

 Okno za dodajanje poti (PATHS)

Okno za dodajanje poti (PATHS)



ja tale path na sliki je že skoraj neverjeten..v letu 2012 :|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 v mesecu dni osvojil dvajsetino računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5933125 (29757) mtosev
»

Prodaja Windows 8 slabša od Sedmice

Oddelek: Novice / Rezultati
198642 (7111) Lonsarg
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931037 (25088) krneki0001
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062476 (46409) HupChup
»

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7318019 (14543) smash

Več podobnih tem