» »

FRI

FRI

1
2
»

mladec ::

@lebdim
ja, to razumem ampak glede na to, da sem en vpis za univerzitetni študij že izkoristil nekoč, imam torej samo še enega. In za načrt, ki ga je predstavil Andrejpan, potrebujem 2 vpisa.
Če si mi to hotel povedati.

Andrejpan ::

Ponavljati na uni sedaj več ne moreš. Pa še opazka, če nisi vpisan na fri in želiš opravljati izpite te v današnjih dneh kar dosti pride.

Zgodovina sprememb…

mladec ::

Aha no. Torej moj načrt je sledeči. Jaz se sedaj vpišem v drugi letnik s tem, da moram še 3 izpite opraviti iz prvega. Jaz bi letos torej najprej hodil v prvi letnik na te tri predavanja in poleg tega mogoče opravljal še kakšen izpit iz drugega, če bom dovolj sposoben.
Naslednje leto ne bom izpolnjeval pogojev za vpis v tretji letnik, zato me torej zanima, če je možnost, da si jaz na nek način priskrbim status in še vedno hodim na predavanja in vaje ter opravljam izpite za drugi letnik?
Je kaj možnosti za izvedbo tega načrta?

Dosan ::

Mogoče si lahko potem še kje zrihtaš status ja, ampak je vsako leto to čedalje težje.
Računaj pa da če ne boš uradno vpisan na FRI (ampak nekje drugje za status) in boš želel delati 8-10 izpitov za 2. letnik, te bo za vsak predmet posebaj koštalo 120EUR (torej računaš 120*št.predmetov ki jih misliš delati) samo zato da ga boš lahko opravljal (hodil na vaje - ki so seveda obvezne).

Potem te bo pa koštalo še slabih 60EUR za vsak izpit na katerega se boš potem prijavil - ne glede na to ali ga narediš ali ne. Če se ti pa zelo zalomi je pa vsako 4. ali nadaljne opravljanje istega predmeta slabih 180EUR.
Toliko da imaš malo perspektive koliko košta opravljanje skoraj celega letnika FRIja če nisi reden študent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

mladec ::

Aha, hvala za te informacije.
Cene so kar visoke ampak ne računam na to, da bom v enem letu samo 3 izpite opravil. Trudil se bom po svojih najboljših močeh in poizkušal opraviti čim več, čeprav razumem težavnost ampak neglede na ceno, bi rad to študiral, ker me stvar močno zanima.
Zanimalo me je samo, če ta princip deluje.
Ve kdo povedati tudi kako je glede izbirnih predmetov? Jaz sem namreč po zakonu vpisan v drugi letnik in ko sem gledal predmetnik so tu samo izbirni predmeti. Kdaj se potem te predmete izbere?

Andrejpan ::

Načeloma preko informacijskega sistema https://studij.fri.uni-lj.si, ampak dvomim, da imaš digitalno identiteto? https://id.uni-lj.si/index.php?action=a... Če tega nimaš, kliči na referat. O izbiri predmetov za 2. letnik ti pa lahko kakšen fri-jevec pove.

EWER115 ::

2. letnik je izbirnost samo:

- Strokovno izbirni predmet: Izbiraš med matematičnim modeliranjem, principi prog. jezikov, rač. tehnologije
- Prostoizbirni predmet (6KT): Izbereš predmet iz FRI(UNI ali VS) ali iz katerekoli druge fakultete, pod nekimi pogoji. Več informacij na uradni spletni strani, pod predmetnik.

Skratka to je vse od izbirnosti v 2 letniku. Več je je v 3. letniku, kjer izbereš 2 modula(6 predmetov) in prostoizbirni predmet zopet. Z dovolj dobrim povprečjem (nad 8.5), nisi omejen na module, temveč lahko posamezne predmete vzameš iz posameznih modulov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EWER115 ()

mladec ::

@Andrejpan Ne, nimam še te digitalne identitete. Nisem niti še vpisan, ker vpis je sedaj, do 17. VSeeno pa hvala.

@ EWER115, hvala. Sepravi sem jaz slabo gledal na njihovi strani ampak še vedno je malce čudno, ker tam piše za semeter 1: Strokovni predmeti v obsegu 30 ETCS, kar pomeni, da je to 5 predmetov, če je vsak vreden 6 ETCS. In na izbiro imaš precej strokovnih predmetov, nevem, kateri je pa obvezen potem.


Sedaj so mi malo bolj pojasnili glede predmetov. Še vedno ostaja enako, da 3 izpite iz prvega letnika in še 7 izpitov iz drugega. Skupaj torej 10. Sepravi mi v drugem letniku tudi priznajo nekaj premdmetov in sicer takšne, ki sem jih že imel na višji (Informacijski sistemi, elektronsko poslovanje, angleščina,...) ampak nisem ravno prepričan katere.

EWER115 ::

Aja pozabil sem omeniti da to velja za UNI program. Če gledaš VS (nisem pogledal kaj tebe zanima), potem možno ne poznam točno VS programa, vem pa da tam je izbirnosti dosti več.Že v 2 letniku ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EWER115 ()

mladec ::

Ja, to velja za UNI program, sem šel pogledati :)
Mogoče potem kdo ve, kako je to za VSŠ ali pač počakam na začetek leta?

JoeMama ::

Pozdravljeni,
Mene pa neki zanima... Sm študent 1 letnika in me zanima če mate par tipsov glede Operacijskih sistemov? ali so vaje obvezne? so 3 domače naloge k jih morš narest na vajah ful zajebane? in kako zgledajo potem ustni zagovori?
hvala za pomoč :)

WhiteAngel ::

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

JoeMama je izjavil:

Pozdravljeni,
Mene pa neki zanima... Sm študent 1 letnika in me zanima če mate par tipsov glede Operacijskih sistemov? ali so vaje obvezne? so 3 domače naloge k jih morš narest na vajah ful zajebane? in kako zgledajo potem ustni zagovori?
hvala za pomoč :)

V prvem letniku ni operacijskih sistemov?

Vaje niso obvezne, so pa kul. Domače naloge so nadaljevanje izzivov na vajah, tako da ni nek bavbav. Ustnih zagovorov nalog ni, naloge se commita v svn kjer se vsak push avtomatsko evalvira. Vse piše na učilnici.

FTad ::

sandmat je izjavil:

JoeMama je izjavil:

Pozdravljeni,
Mene pa neki zanima... Sm študent 1 letnika in me zanima če mate par tipsov glede Operacijskih sistemov? ali so vaje obvezne? so 3 domače naloge k jih morš narest na vajah ful zajebane? in kako zgledajo potem ustni zagovori?
hvala za pomoč :)

V prvem letniku ni operacijskih sistemov?

Vaje niso obvezne, so pa kul. Domače naloge so nadaljevanje izzivov na vajah, tako da ni nek bavbav. Ustnih zagovorov nalog ni, naloge se commita v svn kjer se vsak push avtomatsko evalvira. Vse piše na učilnici.


Smer UNI ali VSS? Kolega ni nic omenil, na kateri smeri je. Morda so se pravila spremenila, ampak je bil na vsakih vajah kviz, ki si ga moral pozitivno opraviti, da si na koncu lahko sel na izpit. Imeli smo tudi dve nalogi, ki si ju moral prav tako zagovoriti. To je bilo sicer 6 let nazaj tako...

maticval ::

JoeMama je izjavil:

Pozdravljeni,
Mene pa neki zanima... Sm študent 1 letnika in me zanima če mate par tipsov glede Operacijskih sistemov? ali so vaje obvezne? so 3 domače naloge k jih morš narest na vajah ful zajebane? in kako zgledajo potem ustni zagovori?
hvala za pomoč :)


OS imate v drugem semestru na VS. Vaje izgledajo tako, da razlaga Linux ukaze ter kasneje bash programiranje v Linuxu. Spoznavate ukaze, sintakso... Prav pa pridejo tudi ker razložijo stvari, ki vam bodo prišle prav pri teh 3 domačih nalogah, ki jih je potrebno "zagovarjati". Osebno sem na vaje hodil v kakšnih 60% vendar bi ti vaje definitivno priporočal. Te 3 naloge so vsako leto drugačne. Težavnost pa je odvisna od tega koliko si dober pri programiranju. Če si/boš nekje povprečen potem boš veliko večino naloge ugotavljal zakaj nekaj ne dela, če tudi si ti siguren, da bi moralo. Problem pri bashu je, da je standardni debugging proces, ki vam ga pokažejo bistveno slabši od debugganja v kakšnem Jetbrains IDE. Zagovor domače naloge pa zgleda tako, da imaš tam v 20-30min za rešiti 2 nalogi (ena je nepovezana z domačo, ena pa je nadgradnja domače) potem pa pridejo okoli asistenti in jim poveste kaj ste naredili (večinoma zagovarjaš kar si napisal tam v 20-30min in ne kar si pisal doma). Ti pa polagam na srce, da nikakor ne prepisuješ domačih nalog pri nobenem od programeskih predmetov saj imajo res dober sistem detekcije. Prijatelji so zaradi prepisovanja padli pri Pythonu, Javi ter OS. Nekateri profesorji se te napol usmilijo v kolikor vidijo, da si se trudil tudi sam in ti potem samo ne priznajo naloge, nekateri pa te bodo direktno ruknili + poslali pred komisijo za goljufije na univerzi.

Sam sem trenutno v drugem letniku tako, da najbrž boš imel podobno izkušnjo.

assassin9 ::

Zdravo,
sem dijak 4. letnika splošne gimnazije. Moje ocene so večinoma 4 in 5, tudi pri matematiki. Odločam se za študij programa Računalništvo in informatika UNI ali pa Multimedija (FRI). Mislim, da me multimedija nekoliko bolj zanima, vendar se bojim, da ne bom imel tako dobrih zaposlitvenih možnosti. Nekaj sem sicer tudi že programiral in sem se pripravljen samoiniciativno učiti, kar pa me skrbi pri Računalništvu in informatiki, pa je predmet Fizika, ki mi v gimnaziji ne gre.
Kaj predlagate?

Cruz ::

assassin9 je izjavil:

kar pa me skrbi pri Računalništvu in informatiki, pa je predmet Fizika, ki mi v gimnaziji ne gre.
Kaj predlagate?
Glede na to, da je fizika samo v 1. letniku(in samo v enem semestru), je verjetno srednješolska snov + še kaj malega dodatnega. Gotovo se bo dalo opraviti z dvema kolokvijama. Nimaš kaj skrbeti glede tega. Za 6 prav gotovo skupaj spraviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

sandmat ::

assassin9 je izjavil:

Zdravo,
sem dijak 4. letnika splošne gimnazije. Moje ocene so večinoma 4 in 5, tudi pri matematiki. Odločam se za študij programa Računalništvo in informatika UNI ali pa Multimedija (FRI). Mislim, da me multimedija nekoliko bolj zanima, vendar se bojim, da ne bom imel tako dobrih zaposlitvenih možnosti. Nekaj sem sicer tudi že programiral in sem se pripravljen samoiniciativno učiti, kar pa me skrbi pri Računalništvu in informatiki, pa je predmet Fizika, ki mi v gimnaziji ne gre.
Kaj predlagate?

Računalništvo in informatika ti da precej več možnosti za zaposlitev. Na multimediji se (na žalost) ne boš naučil programirat, stvari so bolj aplikativne (vsšjevske) kot univerzitetne. Na RI programu imaš multimedijske predmete, tudi precej ljudi se raziskovalno s tem ukvarja. Če te stvari zanimajo, se lahko hitro vključiš v delo v laboratorijih. Fizika je sicer težka, ampak ni nemogoča. Sem sam šel čez slednjo še pri prof. Osredkarju. Pač usedeš se in naučiš. Bo trajalo, ni pa nemogoče. To je mimogrede samo en od 30 predmetov na prvi stopnji, ki jih moraš narest do diplome.

PH03N1X ::

stvari so bolj aplikativne (vsšjevske) kot univerzitetne
na FRI je vse UNI, edino na FE imamo predmete pod drugimi imeni z mag. ljudmi
multimedijske predmete
Saj na MM so to celo obvezni predmeti.
Računalništvo in informatika ti da precej več možnosti za zaposlitev.
Poleg RI jobov, se na MM lahko odločiš kasneje še za kake telekomunikacije, AV opremo.
Na multimediji se (na žalost) ne boš naučil programirat
Od kje tebi to na sploh?! Si hodil na MM? Sem študent MM.

PH03N1X ::

@OP sem že v par tem o mm napisal, imaš pa tu https://www.google.com/search?client=fi... več

c3p0 ::

Fizika za FRI/FERI 1. semester je v bistvu lahka, je pa potrebno delat. Tudi sam sem se na začetku lovil, ker v SŠ so večinoma zanič profesorji, ki sami marsikaj ne znajo, celo narobe naučijo (my case). Ampak po nekaj trdega dela, steče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

PH03N1X ::

c3p0 je izjavil:

...ker v SŠ so večinoma zanič profesorji, ki sami marsikaj ne znajo, celo narobe naučijo (my case). Ampak po nekaj trdega dela, steče.

Poleg tega pa se podpira lenoba tistih, ki 2ko na koncu šolskega leta dobijo tak, da sprosijo od nekoga seminarsko, pa samo svoje ime gor nalimajo. Tak je potem easy doseči 5 (tudi pri nestrokovnih predmetih SŠ) in se samega sebe preceniti (sem naredil to napako, kar se je fejst poznalo prvo leto faksa).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420228 (16638) SimplyMiha
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134320 (29402) bluefish
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146489 (34009) awy
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930175 (20341) drzni86
»

Smeri na FERI

Oddelek: Šola
268982 (7495) LordTado

Več podobnih tem