» »

Rač. PSU kot lab. napajalnik

Rač. PSU kot lab. napajalnik

einstein :P ::

Naredil sem že "laboratorijski" PSU iz rač. PSU-ja in me malo moti, da ko priklopim zadevo, ki požre več toka se ob priklopu PSU ugasne, ker je tok na začetku prevelik. Kako bi se temu izklopu izognil?

Hvala. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Brane22 ::

Z nekaj truda. :))

Stvar je dokaj kompleksna. kaj pričakuješ, da ti bo kdo reku kaj točno moraš prelotat in kje al kaj ?

einstein :P ::

PS: Pomaga sicer če najprej priklopim load in potem šele vklopim psu ampak je to malo nerodno nonstop delat.

@Brane22

ne. haha :))

sprašujem za kakšno preprostejšo rešitev.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Preprostejša rešitev je,d a skočiš v kak HTE in ubodeš poceni napajalnik. Ziher majo kaj poceni kitajske robe, ki je še vedno dovolj dobra.

Za silo lahko predelaš PC napajalnik, ampak to definitvno ni preprostejša rešitev.

einstein :P ::

hte?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Brane22 ::

HTE na Roški, LJ

Ali pa kje kak IC Electronic, Conrad ( tega sicer načeloma odsvetujem, ima podpovprečno robo in je drag ko prasica), Delko, Farnell, mogoče kje kak Just, mislim da tudi Nanoelektronika itd itd.

einstein :P ::

a se res ne da brez dodatnih nakupov? ker res nimam denarja na pretek :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Brane22 ::

Ne na enostaven način AFAIK.

einstein :P ::

Kakšen je pa čim bolj preprost način?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kombinezon ::

Koliko toka ti pa žre zadeva? Jst mam 200W predelan PC napajalc za LAB pa ima npr na +5V 16A toka, na +12 6A. To so že kar veliki tokovi. Če rabiš več daj močnejši napajalnik. Verjetno ti vezje hoče večje špice ven potegnit pa ti napajalnik omeji, ker je narejen tako da nebi skurilo kakšne plate. Probaj s kakšnim starejšim napajalnikom, ki imajo manj omejitev.

einstein :P ::

Ja imam starejši napajalc, 10A @12V

ko priklopim avtomobilsko žarnico gor ga ugasne. če jo pa najprej priklopim in potem prižgem pa dela (očitno se s tem nekako izognem overcurrent zaščiti) v delovanju pa žre 2-3A žarnica.
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reset pcja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202152 (1893) Hayabusa
»

AMD izdal program za izdelavo RAM-diska

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4111439 (8239) k4vz0024
»

Nič vatov za stand-by (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
635861 (5861) bbf
»

Pokadilo plato ABIT BH6 - zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
131635 (1159) Gre^gor

Več podobnih tem