» »

Softwer za Upravljanje in mreža

Softwer za Upravljanje in mreža

Blisk ::

Na eni firmi imajo softwer za upravljanje, za katerega sicer prodajalec in njihovi programerji trdijo, da nikjer drugje nimajo težav, vendar pa so informacije zelo drugačne od tistih, ki prav tako imajo isti softwer.

Zanima me sledeče namreč, softwer uporablja SQL bazo in za uporabo le tega zahtevajo precej hude mašine in server, pa kljub temu zadeva deluje počasi, čeprav so vse mrežne povezave 1Gb linija. Stvar je pa v tem, da kadar imajo razne obračune in dela več ljudi naenkrat se zadeva zabaše do konca, verjetno mrežna povezava in to tako, da traja tudi po 10 min, da izvede eno operacijo.
Dokler se server ne reštarta, po tem stvar deluje spet normalno, do naslednjega meseca ko je spet obračun. Na serveru so win 2008, mašine so win 7 64.

Kako lahko ugotovim ali je problem v softweru ali v serveru?

pershi ::

Npr. tako, da preneseš zadevo na zmogljivejši server in pogledaš, če dela ok?
...povej najprej konfiguracijo serverja (virtaliziran/fizični, tip in število procesorjev, količina rama, št. diskov, tip diskov, raid level, raid kontroler), imaš na serverju instaliran antivirus, št. uporabnikov...

lp, p

pegasus ::

Ter shemo baze, število vnosov, queryje, ki se poganjajo in koliko jih je ... sicer lahko rečemo samo "sorry, my crystall ball is currently broken".

Invictus ::

Ponavadi je tako za vse probleme kriva mreža. Tako da recimo z MRTG malo spremljaj port kamor je priklopljen strežnik. Pa se bo hitro videlo ali je mreža problem. Ponavadi ni. Vem iz lastnih izkušenj :D.

Drugače pa na Windowsih vklopi performance module in poglej kako kaj vse skupaj deluje.

Preden boš prav pametno iskal boljši strežnik in delal še eno inštalacijo ...

Itak je pa vedno stranka kriva, nikoli prodajalci in programerji. Sem parkrat dokazal nasprotno v prejšnjih službah ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blisk ::

Verjetno da bo problem RAM, ravnokar gledam, da je samo 4Gb rama.
Server je fizični
Processor je Intel Quad Q6600 2,4 GHz
windowsi so 64 bitni 2008
diski so sas 300Gb raid 1 kjer je sistem in 2x sata 2Tb raid 2, kjer so ostale datoteke
antrivirus eset nod 32
disk kontroller je 3ware
uporabnikov je 5

CPU pride včasih na 80% večina je na polovici ali manj.

ja trdijo, da je problem mreža pa računalniki so preslabi, pa server je preslab, itd.

pegasus je izjavil:

Ter shemo baze, število vnosov, queryje, ki se poganjajo in koliko jih je ... sicer lahko rečemo samo "sorry, my crystall ball is currently broken".

kje to pogledam, glede SQLa sem čist mrzel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Blisk ::

tukajle je nekaj slik od serverja, delovanje
http://multimedia.povej.com/download/fi...

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ToniT ::

Pri SQL serverju je mreža zelo redko problem. Jaz bi rekel, da so problem diski. Če že ne moreš dati transaction loga na svoj disk, prestavi vsaj tempdb na sistemski disk, da ne bo na istem disku, kot ostale baze. A na tej mašini laufa še kaj drugega poleg SQL serverja?

pegasus ::

Če je baza večja kot je rama v mašini, potem vsekakor poskrbi ali da bo v mašini dovolj rama ali da bojo diski maksimalno hitri za random io. Torej dodaj kak bbu na 3ware, vklopi write caching, dodaj več diskov v raid10 itd.

Blisk ::

ToniT je izjavil:

Pri SQL serverju je mreža zelo redko problem. Jaz bi rekel, da so problem diski. Če že ne moreš dati transaction loga na svoj disk, prestavi vsaj tempdb na sistemski disk, da ne bo na istem disku, kot ostale baze. A na tej mašini laufa še kaj drugega poleg SQL serverja?

na tem serverju ni takorekč nič drugega, samo še tis,
baze so na C disku in vse kar se tiče tega programa.
Torej bi potem tempdb prestavil na D

Blisk ::

pegasus je izjavil:

Če je baza večja kot je rama v mašini, potem vsekakor poskrbi ali da bo v mašini dovolj rama ali da bojo diski maksimalno hitri za random io. Torej dodaj kak bbu na 3ware, vklopi write caching, dodaj več diskov v raid10 itd.

write caching je vkloplen backup baterija je na kontrolerju, itd.

Spajky ::

antivirus bremza ?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Blisk ::

Spajky je izjavil:

antivirus bremza ?

je ugasnjen in je isto

b3D_950 ::

A lahko narediš test z Crystal Disk Markom, ko ni loada na serverju in prilepiš rezultate tukaj?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Blisk ::

b3D_950 je izjavil:

A lahko narediš test z Crystal Disk Markom, ko ni loada na serverju in prilepiš rezultate tukaj?


Bom pognal test popoldne, ko nikogar ni na firmi.

Razmišljal sem, da bi mogoče dal not en SSD disk na katerega bi dal paging file. Bi to pohitrilo zadevo? Ima kdo kake izkušnje?

Blisk ::

pegasus ::

Švoh. Še enkrat preveri, če ti bbu res deluje.

Blisk ::

Res ni bil vštekan caching diska v windowsih mi ni jasno, kdo je to izklopil.
Po tem, ko sem vključil to nazaj je rezultat malo boljši
http://multimedia.povej.com/download/fi...

b3D_950 ::

Cache na diskih in cache na kontrolerju ni ista stvar. Tud ni pametno, da imaš dva cacha vklopljena (na raid kartici in potem še na diskih).

Če hočeš preverit ali ti BBU (battery backup unit) deluje pravilno, se moraš dokopat do nastavitev raid kartice in tam preverit (verjetno preko kakšnega web vmesnika ali cli).
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Blisk ::

b3D_950 je izjavil:

Cache na diskih in cache na kontrolerju ni ista stvar. Tud ni pametno, da imaš dva cacha vklopljena (na raid kartici in potem še na diskih).

Če hočeš preverit ali ti BBU (battery backup unit) deluje pravilno, se moraš dokopat do nastavitev raid kartice in tam preverit (verjetno preko kakšnega web vmesnika ali cli).

ja to vem, vmesnik za do kontrolerja ne dela, tako da moram it v kontroler pri zagonu mašine.
So pa performase boljše sedaj ko sem vključil tudi caching v windowsih, zdaj eni pravjo da je to ok, drugi da ne.
Sam nimam nekih izkušenj glede tega.
Na kontrolerju bi moral bit caching 100% vključen, ker je bila baterija dodatno vgrajena na kontroler. bom pa tudi to preveril

Blisk ::

Battery Backup Information (Controller ID 0)
Battery Backup Unit PRESENT
Firmware N/A
Serial # LSI101000G2412097912
BBU Ready Ready
BBU Status OK
Battery Voltage OK
Battery Temperature OK (87°F | 31°C)
Estimated Backup Capacity 100 hours
Last Capacity Test 16-Nov-2011 [Test Battery Capacity]
Battery Installation Date 22-Jun-2010

b3D_950 ::

RAID 1 ni ravno best choice. Vprašanje je tudi kakšn strip size je nastavljen in razmerje r/w cacha na kontrolerju.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Blisk ::

b3D_950 je izjavil:

RAID 1 ni ravno best choice. Vprašanje je tudi kakšn strip size je nastavljen in razmerje r/w cacha na kontrolerju.

Bil je raid 5 sicer pa se je nonstop sesipal, seveda je prodajalec serverja trdil, da je to problem nastavitev v windowsih, čeprav je bil raid nastavljen na kontrolerju.

Za kakršnokoli drugo nastavljanje na kontrolerju sem gledal pa ni nič več za nastavljati edino dal sem mu pri r/w cache na performance.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vs HDD v strežniku

Oddelek: Kaj kupiti
162670 (2008) Ishmael
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
749305 (5786) levaky
»

OS za SAN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
12215392 (11615) jlpktnst
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516365 (13460) ta-mau
»

Areca hardware RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
131484 (1369) Zzzzzzz

Več podobnih tem