» »

SP in nadomestilo

SP in nadomestilo

«
1
2

Kleemen ::

Lani sem odprl normiran S.P. in zaradi pomanjkanja dela ga razmišljam letos zapret. Zanima me, če prejmem kakšno denarno nadomestilo ali se lahko samo prijavim na Zavod za zaposlovanje, ter na Centru za socialno delo oddam obrazec za socialno pomoč, dokler ne dobim drugega dela?

HappyPills ::

Si bil pred tem zaposlen?

Kleemen ::

Ne, samozaposlen sem. Zaposlen sem bil nekaj let nazaj, ampak to nima veze s tem verjetno.

HappyPills ::

Pripada ti 3 mesece, če si bil zaposlen (veljat tudi sp) več kot 9 mesecev.
Če si mlajši od 30 lahko 2 mesečno nadomestilo dobiš že za 6 mesecev zaposlitve.

Kleemen ::

A res? Kje pa to piše oz. se lahko pozanimam več? 9 mesecev SP že imam, če bom zaprl pa bo to v naslednjih mesecih. Denarno nadomestilo je odvisno od vsakega posameznika ali vsak dobi določen enak znesek tri mesece po zaprtju? Pogoj je prijava na Zavod?

HappyPills ::

Kleemen ::

Hvala za info.

"Kdor je bil pred nastankom brezposelnosti zavarovan za primer brezposelnosti najmanj devet mesecev v zadnjih 24 mesecih".

Zavarovan za primer brezposelnosti?

Bom povprašal za 100% še na Zavodu in potem vidim. Ampak glede na to, da delam več ali manj samo za prispevke in državo se mi žal ne splača več imeti s.p. glede na to, da imam na koncu meseca manj kot, če bi bil brezposelna oseba. Only in Slovenia.

Groot ::

Ne drži. Nadomestilo za brezposelnost ti v primeru zaprtja s.p. pripada le ob izpolnjevanju določenih izjemnih okoliščin, in sicer ko oseba s.p. zapre zaradi: dalj časa trajajoče bolezni zavarovanca, insolventnosti, stečaja, elementarne nesreče, večje materialne škode na premoženju zavarovanca, izgube poslovnega prostora ali izgube poslovnega partnerja, na katerega je bilo v pretežni meri vezano poslovanje in drugi primerljivi objektivni razlogi.

Te pogoje moraš izpolnjevati poleg pogoja da si bil zavarovan najmanj devet mesecev v zadnjih 24 mesecih in plačanih prispevkov.

Več si lahko prebereš v temle članku.

Kleemen ::

Če si mlajši od 30 let pa je dovolj da imaš samo pol leta odprt s.p.?

"Denarno nadomestilo lahko pridobi: je mlajši od 30 let in je bil pred nastankom brezposelnosti zavarovan najmanj šest mesecev v
zadnjih 24 mesecih."

HappyPills ::

Groot je izjavil:

Ne drži. Nadomestilo za brezposelnost ti v primeru zaprtja s.p. pripada le ob izpolnjevanju določenih izjemnih okoliščin, in sicer ko oseba s.p. zapre zaradi: dalj časa trajajoče bolezni zavarovanca, insolventnosti, stečaja, elementarne nesreče, večje materialne škode na premoženju zavarovanca, izgube poslovnega prostora ali izgube poslovnega partnerja, na katerega je bilo v pretežni meri vezano poslovanje in drugi primerljivi objektivni razlogi.

Te pogoje moraš izpolnjevati poleg pogoja da si bil zavarovan najmanj devet mesecev v zadnjih 24 mesecih in plačanih prispevkov.

Več si lahko prebereš v temle članku.


Ja seveda bo moral dokazat, da posla ni več, kar je izjemen dogodek :).

Kleemen ::

Sem pisal še direkt na Zavod za zaposlovanje in dobil takšen odgovor.

"V primeru samozaposlitve za 6 mesecev, bi vam pripadalo 2 meseca denarnega nadomestila (ker ste mlajši od 30 let). V primeru samozaposlitve za 9 mesecev (oziroma do 5 let zavarovalne osnove) pa 3 mesece denarnega nadomestila. V obeh primerih morate podrobno obrazložiti razlog zaprtja samostojne dejavnosti."

Razlog zaprtja je verjetno dovolj "dober" ta da imam premajhen mesečni dohodek (cca. 700eur mesečno)?

HappyPills ::

To pa ti bo edino zavod znal povedat. Verjetno ja, ker si neto (ko se odšteje prispevke in davke) pod pragom revščine oz. minimalne plače.

Kleemen ::

Sej to, ker tudi če zaprem s.p. in dobim socialo bom imel več kot sedaj ko delam in plačujem prispevke. Žalostno, a resnično.

Invictus ::

Žalostno predvsem zate.

Saj odprtje s.p. ni garancija za biznis.

Samo pomeni, da je socialna previsoka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

HappyPills ::

Ne nabijaj Invictus. Pač se ni izšlo, jaz pa ti čestitam Kleemen za pogum, da si sploh probal in ti želim, da se ti uspe hitro pobrat in da najdeš nekaj drugega, ki ti bo poleg spodobnih € dalo tudi veselje do dela.

Invictus ::

Nič ne nabijam, fant pač ni naredil poslovnega načrta, ali pred odprtjem pridobil vsaj eno pogodbo, oz. našel redno službo dokler s.p. ne zalaufa...

Na suho se je težko iti...

Lahko je vesel, da je dovolj zaslužil za plačilo prispevkov, za razliko od mnogih, ki niso...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

Kleemen ::

Ne poznaš ozadja, tako da.. :) Nič kaj takega, samo vseeno ne bi pisal po forumu glede tega. :D

HappyPills ::

Njegovo poslovanje, zgodovino ter sposobnosti si izluščil iz 3eh postov :). Impressed.

St235 ::

Kar pa lahko izluščiš iz teh treh postov je, da je cel svet, na čelu z državo kriv, da revežu ni šlo. Pač tipičen slovenček.

Kleemen ::

Kaj ima to veze s tem? :D Če zapreš s.p. še ne pomeni, da ti ne gre. Saj se ne da poslovat samo preko svojega s.p.-ja (ne mislim delo na črno).

49106 ::

St235 je izjavil:

Kar pa lahko izluščiš iz teh treh postov je, da je cel svet, na čelu z državo kriv, da revežu ni šlo. Pač tipičen slovenček.


Kako si to izluščil, mojster?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

St235 ::

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:

Kar pa lahko izluščiš iz teh treh postov je, da je cel svet, na čelu z državo kriv, da revežu ni šlo. Pač tipičen slovenček.


Kako si to izluščil, mojster?


ccc.... se mi je zdelo, da bo prezahtevno za mojega zalezovalčka.

Poglej si kolikokrat pojamra, da mora revež v tej grdi grdi državi zaprej s.p., ker mu država preveč pobere in se mu bolj splača vleč socialo.

daj mi srček moj povej, a to cel dan sediš in mlatiš po f5, da slučajno kak moj post ne fališ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kleemen ::

Kje piše da je Slovenija grda država, če pa je biser sveta? Država pobere preveč glede na moj dohodek, če bi imel večji dohodek ne bi bilo problema. Imam okrog 700eur mesečnega dohodka preko s.p. od tega dam okrog 400eur državi + zavarovanje itd. Noben ne joče, samo povem realnost. Če bi imel večji dohodek bi se mi izplačalo imet s.p. s takšnim pa sem v minusu, če primerjamo da bi imel več če bi imel socialo, kot pa da delam v lastnem podjetju.

49106 ::

Potrebno je razumeti, da gre za izredno konfliktno osebo, ki se prepira tudi z drevesi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Kleemen ::

Sej ni važno, mi je vseeno za tak folk. Samo ne pisat nekaj kar ni res oz. kar noben ni nikjer napisal. Govorim pa samo o realnosti in kaj se bolj splača in kaj ne glede na trenutno situacijo.

Invictus ::

St235 je izjavil:

Kar pa lahko izluščiš iz teh treh postov je, da je cel svet, na čelu z državo kriv, da revežu ni šlo. Pač tipičen slovenček.

Točno to je bil namen mojih postov.

Država ni pri tem nič kriva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Čakaj no, dejansko ni nihče kriv, da imaš samo 700 dohodka na SP. V takem primeru se SPja ne odpira. V gostilni redno slišimo naj firme, ki niso sposobne izplačati jurja zaprejo. Tukaj so pa vse drugi krivi?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Kleemen je izjavil:

Kje piše da je Slovenija grda država, če pa je biser sveta? Država pobere preveč glede na moj dohodek, če bi imel večji dohodek ne bi bilo problema. Imam okrog 700eur mesečnega dohodka preko s.p. od tega dam okrog 400eur državi + zavarovanje itd. Noben ne joče, samo povem realnost. Če bi imel večji dohodek bi se mi izplačalo imet s.p. s takšnim pa sem v minusu, če primerjamo da bi imel več če bi imel socialo, kot pa da delam v lastnem podjetju.

Ne dečko, ti premalo zaslužiš. Mogoče se ti zdi 700 EUR mesečno nek denar, ampak pravzaprav ni. Je bilo sem ter tja napisano, da rabiš nekje 2000 EUR mesečno za normalne prihodke.

Država pobere toliko, kot piše v zakonodaji, ki bi jo lahko prebral.

Pač ti ni šlo, gremo dalje. Nisi edini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kleemen ::

Tako je. Zato me pa zanima za naprej kaj sledi, ko se odločim zapret s.p. ker ne bi rad bil brez minimalnega dohodka, dokler ne dobim drugega dohodka. To je edino kar me je zanimalo, vse ostalo se je razvilo v naslednjih debatah.

St235 ::

In ko si dobil odgovor si začel z jamranjem, sedaj se pa revček čudiš, ker ne jokamo s tabo.

Pač pod pod noge in na zavod, pa tam pridno jokat, da ti bodo verjeli, da je vse drugo kot ti krivo za propad posla in boš iz državne blagajne, ki jo tako preziraš, povlekel dinarčke za par mesecev.

jukoz ::

St235 je izjavil:

In ko si dobil odgovor si začel z jamranjem, sedaj se pa revček čudiš, ker ne jokamo s tabo.

Pač pod pod noge in na zavod, pa tam pridno jokat, da ti bodo verjeli, da je vse drugo kot ti krivo za propad posla in boš iz državne blagajne, ki jo tako preziraš, povlekel dinarčke za par mesecev.


Kaj pa če bi se ti birokratček iz ZZZS, ki si že cel lajf prisesan na državo blagajno nehal zapenjati vanj in ga pustil da dobi tisto kar mu pripada. Plačeval je prispevke in ima pravico do njih.

Kot je en gor že zapisal, bravo da si probal in bravo da si znal ocenit, da ne gre. Marsikdo gre predaleč in na koncu pristane v pro-bono zdravstveni ambulanti.

St235 ::

Ti, a to se sediš v sosednji pisarni al si se na kristalno kroglo usedel, da si domišljaš, da delam na ZZZS?

jukoz ::

Samo še na ZZZS sem srečal tako ozkogledne pravnike kot si ti =)

FURS in njihovi so svetlobna leta naprej =)

Stvar je v tem, da o OPjevi situaciji ve samo on in ni nobene potrebe po pljuvanju, saj je že zaključil svojo zgodbo.

Kleemen ::

St235 je izjavil:

In ko si dobil odgovor si začel z jamranjem, sedaj se pa revček čudiš, ker ne jokamo s tabo.

Pač pod pod noge in na zavod, pa tam pridno jokat, da ti bodo verjeli, da je vse drugo kot ti krivo za propad posla in boš iz državne blagajne, ki jo tako preziraš, povlekel dinarčke za par mesecev.


Par mesecev? Če bi hotel koristiti državno blagajno, kot pišeš jo bi lahko pol življenja glede na nov zakon. Po novem imaš pravico do socialne pomoči nešteto mesecev, dokler si aktiven iskalec zaposlitve na zavodu in nimaš prihodkov, če smo že pri tem. ;)

HappyPills ::

Uh kako hitro se oriše naša družba. Tolk enih sodnikov in tako malo razumevanja. Ne more vam bit lahko, da edino uteho najdete v kamenjaju.

St235 ::

ja, je boljše skupinsko jamrat in udrihat čez državo, kot sprejet odgovornost za svoja dejanja.

Kleemen ::

Kje kdo jamra in udriha čez državo? :D Če imajo brezposleni tako dobre ugodnosti je to hvaljenje države ne udrihanje. V kateri državi pa še dobiš 3/4 minimalne plače v primeru, da si brezposelna oseba, to je plus ne minus.

koyotee ::

Zakaj pa ne furas popoldanski sp?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kleemen ::

Bi, če bi imel zaposlitev.

koyotee ::

Kleemen je izjavil:

Bi, če bi imel zaposlitev.


Bi jo imel, če bi jo poiskal ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kleemen ::

Težko, ker več kot 3 dni na teden ne morem delat, zaradi drugih obveznosti. Razen, če bi dobil kakšno zaposlitev s polovičnim delovnim časom, kar pa skoraj ni možno.

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Težko, ker več kot 3 dni na teden ne morem delat, zaradi drugih obveznosti. Razen, če bi dobil kakšno zaposlitev s polovičnim delovnim časom, kar pa skoraj ni možno.



Loooool

Ker? Jaz zudi vec kot 3 ure ne morem delat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kleemen ::

Eni imamo še drugo delo in obveznosti, tako da žal ne moremo imeti zaposlitve od ponedeljka do petka.

GrX ::

Kleemen je izjavil:

Eni imamo še drugo delo in obveznosti, tako da žal ne moremo imeti zaposlitve od ponedeljka do petka.



Haha, ta je pa dobra. Odpreš SP in ne moreš delati od ponedeljka do petka?!? Kaj si mislil, da ko boš SP bodo stranke kar uletavale same od sebe?

Kleemen ::

SP sem odprl zaradi naročnika. Imam delo pri njemu, ampak je njegov dohodek 700eur mesečno žal premalo.

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

SP sem odprl zaradi naročnika. Imam delo pri njemu, ampak je njegov dohodek 700eur mesečno žal premalo.



Te pa se pri njemu zaposli za polovicko?????? Al te noce
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kleemen ::

Zaposlitev se jim ne splača, ker potem imajo preveč stroškov. Preko S.P. pa lahko delam, ker potem oni nimajo nobenih stroškov z mano, razen urna postavka.

Mato989 ::

Torej po domace povedano si si nasel glup siht kjer te izkoriscajo... Cestitam in to si rabil odpret sp da si dojel???

In kaksno drugo "delo" se imas in obveznosti da nemres delat 40 ur na teden? A delas gratis?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kleemen ::

Ne ko sem odprl s.p. sem mislil, da bo več dela in vsaj 1000eur+ mesečno, kar bi bilo ok, tako se pa žal ne splača.

Mato989 ::

No in to si mislil da bo vec dela pri enem in edinem narocniku? Zakaj te i takrat zaposlil?? Se mu tuudi ni splacalo pa te je raj nategnil z sp...

Skratka nategnjen si bil na suho... To je resnica.

Sp se ne odpira ce nimas dobrega nacrta ali vsaj 2 zanesljivih strank za soliden denar

Dejansko je tako da ce nimas skoraj ziher 2k na mesec za sp se skor ne splaca odpirat razen izjemni primeri

Ti pa ze v startu si zamutil tole ker je samo 1 narocnik

Skoda ampak ja.. Ce se jim ne splaca te za polovicko vzet je bolje da gres delat v fabriko obveznosti ko jih bluzis pa opravljaj popoldan in cez vikend
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porodniška

Oddelek: Loža
173618 (1859) 8ipsy
»

Prva Zaposlitev - Hočejo Da Odprem S.P. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8314532 (10261) MadMen
»

Zavod za zaposlovanje

Oddelek: Loža
112305 (1779) MadMicka
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815068 (12358) St235
»

Ali se mi splača ustanovit s.p.? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112909 (10864) IceIceBaby

Več podobnih tem