» »

Intel SSD in RMA

Intel SSD in RMA

nightbird ::

Torej po dobre dve leti in pol je tudi moj SSD spustil dušo. gre se pa za ta disk: http://www.intel.com/p/en_US/support/hi... glede na prebrano bi moral imeti tri leta garancije pri proizvajalcu ne? ali se motim?

Ker pri prodajalcu ni več garancije, mi ostane samo še RMA. Mi lahko prosim kdo pove kako tole poteka, tega še namreč nisem delal oz. nobenega izdelka pošiljal nazaj.

Ko sem iskal po intelovi strani sem naletel na tole: http://www.intel.com/p/en_US/support/co... torej jih morem poklicati, da dobim neko številko ali kako to gre?

Hvala za morebitne informacije.

LP

Assass1n ::

Za intel ne vem vem pa za WD. Na spretni strani registriraš produkt, potem preveriš garancijo, potem pa sprožiš rma postopek. Dobiš rma številko katero moraš napisati na škatlo, ter naslov. V mojem primeru je šlo za nemčijo, poštnina je bila 10€. Potem pa čakaš, po slabem mesecu sem dobil disk na dom.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

amigo_no1 ::

nightbird ::

hvala za odgovore. ok, torej jih morem poklicati na intel support. ok, bom to storil ko pridem do dokumentacije od diska.

LP

amigo_no1 ::

Samo moram reči da me je intel zelo razočaral, ker 2012 nimajo online requesta za rma in jih moraš klicati (+kličeš v tujino), za razliko od wd, seagate, samsung.

OP
Si kupil ssd posebej ali kako ?

Boxed SSD Products (SSD purchased from a retailer)


OEM SSD Products (SSD purchased as part of a computer system)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nightbird ::

amigo_no1 je izjavil:

Samo moram reči da me je intel zelo razočaral, ker 2012 nimajo online requesta za rma in jih moraš klicati (+kličeš v tujino), za razliko od wd, seagate, samsung.

OP
Si kupil ssd posebej ali kako ?

Boxed SSD Products (SSD purchased from a retailer)


OEM SSD Products (SSD purchased as part of a computer system)



ja saj jaz sem tudi malo razočaran, da morem klicati v tujino. ssd sem sicer kupil rabljen, amapak primarno je bil kupljen kot boxed verzija. morem še natačno preveriti dokumente, ki jih trenutno nimam pri sebi. drugače pa kam je najboljše klicati? Italija ali Nemčija?

kako je sploh z mednarodnimi klici? bom nazadnje še največ plačal za tale klic :P

drugače pa se da kaj s tem rešiti preko Asbisa ali Elkotexa? to bi naj bla zastopnika za slo..

Zgodovina sprememb…

gendale ::

Assass1n je izjavil:

Za intel ne vem vem pa za WD. Na spretni strani registriraš produkt, potem preveriš garancijo, potem pa sprožiš rma postopek. Dobiš rma številko katero moraš napisati na škatlo, ter naslov. V mojem primeru je šlo za nemčijo, poštnina je bila 10€. Potem pa čakaš, po slabem mesecu sem dobil disk na dom.

oziroma še bolje, če imaš mastercard/viso, ti ga oni pošljejo takoj, pol maš pa ti 30 dni časa, da jim pošlješ crknjenega, če ti s kartice poberejo ceno menjave
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

amigo_no1 ::

gendale
Preveri naslov teme.

Assass1n ::

gendale je izjavil:

Assass1n je izjavil:

Za intel ne vem vem pa za WD. Na spretni strani registriraš produkt, potem preveriš garancijo, potem pa sprožiš rma postopek. Dobiš rma številko katero moraš napisati na škatlo, ter naslov. V mojem primeru je šlo za nemčijo, poštnina je bila 10€. Potem pa čakaš, po slabem mesecu sem dobil disk na dom.

oziroma še bolje, če imaš mastercard/viso, ti ga oni pošljejo takoj, pol maš pa ti 30 dni časa, da jim pošlješ crknjenega, če ti s kartice poberejo ceno menjave

Vem, sem videl možnost, se mi ni mudilo pa še nisem hotel tvegat, da mi zavrnejo menjavo pa bv plačam disk.
OT sorry
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nightbird ::

ok, torej danes komaj sem klical v italijo in sem dobil vse potrebne podatke za pošiljanje. DHL je že danes prevzel paket in je na poti na nizozemsko. na dhlu so mi rekli, da bo že jutri paket na naslovu in potem se začnejo kolobocije naprej. baje bi naj v par tednih blo to rešeno. malo bv je da bo tako dolgo trajalo, če je jutri dobijo pokvarjen disk ampak vseeno.

LP

fosil ::

A prek maila se pa ne da uredit zadeve? Moraš nujno klicat?
Tako je!

amigo_no1 ::

Ne, žal je intel glede tega še vedno v kameni dobi, kakor sem zadnjič tudi jaz presenečeno ugotavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nightbird ::

fosil je izjavil:

A prek maila se pa ne da uredit zadeve? Moraš nujno klicat?


jap v vsakem primeru je treba klicati. kakorkoli klikaš po strani za support vedno na koncu prideš do phone support. rahlo bv ampak kaj hočeš. upam da v prihodnje kaj bolje porihtajo tole.

nightbird ::

ok, zadeve se odvijajo bistveno hitreje kot predvideno. kajti disk je že na poti v SLO. v ponedeljek pride na Brnik in potem naprej (vsaj tako pravijo na DHLu). zaenkrat ftw intel :D več povem ko dobim disk v roke.

LP

nightbird ::

danes je prispel SSD iz novejše serije (320) in čaka da ga vgradim :) torej vse super, kar se tiče intela :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD RMA warranty vračilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
274062 (3605) solatko
»

mPCIe SSD

Oddelek: Kaj kupiti
242885 (2505) driver_x
»

Western Digital disk RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
302948 (2188) Skyman
»

Menjava trdega diska in servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
122765 (2568) hojnikb
»

OCZ SSD umrl

Oddelek: Strojna oprema
253382 (2084) WWDC

Več podobnih tem