» »

OCZ SSD umrl

OCZ SSD umrl

tony1 ::

Pa je doletelo tudi mene... Cca. 2,5 leta nazaj sem kupil 32 GB OCZjev SSD in ga uporabil za sistemski disk... Za ostale podatke pa sem imel 7 let starega Seagata.

Pred nekaj dnevi se je začelo naslednje: računalo je začelo delovati počasi. Winsi so rabili par minut za zagon, explorer je rabil sto let, da je odprl direktorij na disku ipd. Zanimivo, po kakšnih 10ih minutah se je stanje malo popravilo, vendar še vedno ne na povsem normalno.

To je trajalo nekaj dni, in ves čas sem bil prepričan, da odpoveduje Seagate ;((, pa se nisem preveč sekiral, ker sem imel tisto malo pomembnejših podatkov na "novem" SSDju.

No, izkazalo se je, da je umrl SSD. Kaj zdaj? Sploh obstaja kakšno orodje, ki bi znalo kaj prebrati iz flash celic? :P

Pyr0Beast ::

Welcome to the club

Ne

UrFsckd
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tony1 ::

Jupi... :'(

Pyr0Beast ::

Lahko bo čez kak dan boljše. Nekateri se baje popravijo če ga pustiš dan ali dva pri miru.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Moj kolega je dal Intelov SSD rešit Kotarju. Ampak stane ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Mah če je sistemski te boli k, namesto da ga neseš kotarju kupiš novega ker podatki so ti ostali :)

tony1 ::

Ugotovitve so naslednje (btw. motil sem se, SSD je A-datin, ne OCZjev):
a) BIOS ga še vedno zazna
b) bootanje sistema z SSDja ne uspe, prikaže se sicer zaslon z logom winsev, in obtiči tam
c) Win 7 na vzporedno priklopljenem disku očitno hoče med bootanjem mountati tudi SSD, in pri tem se zagon sistema skoraj ustavi (traja kakšne četrt ure). SSD disk je potem v oknih viden, vendar prazen. Včasih pa se sistem sploh noče zagnati.
d) Potem sem probal do SSDja dostopati z Linux live distribucijo, a zaradi AHCIja in starega distrota ni šlo...
e) Poskusil sem z novo verzijo Fedore, ki je ob bootanju nato javila milijon errorjev, a se je normalno zagnala. Pri mountanju SSDja je javilo error, nato trajalo sto let, a se je root direktorij diska vseeno odprl, nekaj map je bilo brez vsebine.

Ampak, ratalo mi je skopirati nekaj savegamov in par dokumentov, ki jih bom še rabil. Jeee :D

Potem sem zalaufal še fdisk, ki povsem lepo prikazal particijsko tabelo. Hotel sem pobrisati particijo na SSDju, pa je pribilo error pri writanju sprememb na disk.

Potem sem kišto resetiral in še enkrat poskusil mountati SSD, pa je že pri mountanju sporočilo error in do vsebine ne pridem več.

Skratka: dobil sem tisto malo važnih podatkov, drive je pa še pol leta v garanciji in ga bom nesel nazaj.

Po vseh izgubljenih z računalniki povezanih vojnah, je bila tale bitka lep obliž na rano :))

Pyr0Beast ::

Imaš pa srečo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tx-z ::

A obstaja kšn program k ti prečekira "obrabljenost" ssd diska? Zihr majo ti kontrolerji kšn log kokrat se je kšn blok prepisal in da zveš kdaj ti bo crknla stvar.
tx-z

WarpedGone ::

Pozabi na obrabljenost, te zadeve NE crkjujejo zaradi obrabljenosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

tx-z ::

Zaradi česa pa potem?
tx-z

darkolord ::

Kontroler (krmilnik) crkne.

Pyr0Beast ::

Nič ne crkne
Krmilniku se sfuzla

Tko k večina starega folka rata senilnih še preden krepne
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tony1 ::

Kaj točneje to pomeni? Krmilnik začne pisati podatke po "praznih" celicah? Mu lastni pomnilnik (kjer shranjuje podatke o polnih/praznih/okvarjenih celicah) začne odpovedovati?

No, res pa ima lahko samo hroščat algoritem, ki počne zgoraj našteto... >:D

korenje3 ::

aha važni so bili savegamei ...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tony1 ::

Ja, kwa pa, če so me stali mesec, dva življenja? Vse ostalo je na "magnetnem" disku... 8-)

darkolord ::

Kaj točneje to pomeni?
Pri Vertex2 na primer krmilnik zazna neko napako in se "zaklene" - dostop do njega je mogoč samo še s proizvajalčevimi orodji.

sasoe ::

mah jaz sem rekorder v kurjenju SSDjev, sem imel vetex 2 120GB
v letu in pol zdaj čakam na tretjega iz garancije
to pomeni že 4-ti v mojem računalniku :(((

nekaj sem bral da ga zjebe, če računalnik prehaja veliko v spanje?
mogoče je res, ker pri meni računalnik res veliko spi?
in do okvare je vedno prišlo, ko sem ga budil.

no ker vertexa 2 ni več, bom zdaj dobil kao vertex 3
(saj sem si ga tudi zaslužil, že čakam krepko ćez 45 dni
+tega da mi je sistem padel na vsakih par mesecev, zdaj bom 4-tič nalagal)

pa me zanima, ali se splača doplačat 20 eur za vertex 4???

amigo_no1 ::

Še vedno se nisi nič naučil, prste stran od ocz-ja.

SimplTech ::

@sasoe: imam čisto isto izkušnjo z Vertex 2 (50GB varianta). Riknil je po 366 dneh od dneva nakupa. Simptomi so bili isto kot tvoji - pri zbujanju iz spanja je metalo ven bluescreen. Na koncu po enem letu sploh ni bil več dostopen (niti v BIOSu ga ni zaznal PC).

Rezultat zgodbe - dobil novega v okviru RMA postopka pri OCZ-ju. Novega več ne dajem v spanje za vsak slučaj.

sasoe ::

amigo_no1 je izjavil:

Še vedno se nisi nič naučil, prste stran od ocz-ja.


samsung 830 ali intel 330?

sasoe ::

SimplTech je izjavil:

@sasoe: imam čisto isto izkušnjo z Vertex 2 (50GB varianta). Riknil je po 366 dneh od dneva nakupa. Simptomi so bili isto kot tvoji - pri zbujanju iz spanja je metalo ven bluescreen. Na koncu po enem letu sploh ni bil več dostopen (niti v BIOSu ga ni zaznal PC).

Rezultat zgodbe - dobil novega v okviru RMA postopka pri OCZ-ju. Novega več ne dajem v spanje za vsak slučaj.


moje je izdahnil prvi po pol leta, drugi tudi, tretji pa po enem mesecu.
in res vedno iz spanja, in gleda na to, da sem na tujih forumih bral o tem problemu, je nekaj ne tem.

no zdaj dobim vertex 3 namesto 2, mu bom verjetno še vseeno dal šanso.
mogoče trojka te napake nima?

spanje? mogoče tudi jaz ne več, glede na to, da je sistem itak hitro zagnan.
ampak če produkt ni prilagojen tako osnovnemu sistemskemu dejanju, potem se naj grejo solit?

korenje3 ::

sasoe je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Še vedno se nisi nič naučil, prste stran od ocz-ja.


samsung 830 ali intel 330?


kingston hyperx.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darkolord ::

Samsung.

sasoe ::

hvala vsem
se s trgovino dogovarjam za menjavo, samsung je zdaj prva izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

WWDC ::

Imam SSD OCZ Vertex 3 120gb in imam en problem. Sem naredil optimizacijo ssd-ja in s tem vklopil eno funkcijo da se mi računalnik ko SSD ni obremenjen ugasne. Ko pa ga prižgem nazaj se mi takoj pojavi namizje. Sedaj me pa zanima katera je ta funkcija?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec OCZ-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9717963 (12858) Skyman
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812711 (8879) Blinkys
»

OCZ manipuliral z uporabniškimi mnenji na Geizhalsu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4411454 (8621) CaqKa
»

Nakup pogona OCZ Vertex 2 ne bo več težaven

Oddelek: Novice / Diski
134281 (3565) PrimozR
»

OCZ z novimi pogoni Vertex 2 prodaja mačka v žaklju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8015769 (13215) Pyr0Beast

Več podobnih tem