» »

Glasba na koncertu

Glasba na koncertu

Stewie G ::

Zanima me, če kdo ve katero glasbo igra neka skupina na koncertu? Je bolj v navadi, da zaigrajo zadnji album, največje uspešnice ali kak je s tem?
LP
Name changed.

eric_cartman ::

Največji žur naredijo glasbe, ki jih množica ljudi že pozna. Zato se večkrat igrajo komadi, ki so že poznani. Na koncu pa seveda predstavijo tudi komade iz novejše plate naprimer, tako da ljudi vzpodbudijo, da jih kupijo.

skyline ::

Kurzweil ::

Povej kateri band misliš in poglej na setlist.fm, imaš statistiko kolikokrat je bil kateri komad odigran, in pa tudi lahko gledaš za večino datumov, kaj so na ta dan odigral, kar je najboljše pri tem, pogledaš kaj so igral zadnje tri koncerte in točno vidiš, še kronološko ponavadi.

Za kater band te pa zanima, sem sicer precejšen koncertofil in sem bil morda že na tem bandu, ali pa v bližnji prihodnosti grem...

Sicer pa si drznem napisat, da poslušalci na koncertih 3/4 hočejo stare komade po čem po večini poznajo skupine, sploh kakšne legendarna...

Greš na kakšen koncert v kratkem ?

Stewie G ::

Najprej hvala vsem!

Kurzweil je izjavil:

Povej kateri band misliš in poglej na setlist.fm, imaš statistiko kolikokrat je bil kateri komad odigran, in pa tudi lahko gledaš za večino datumov, kaj so na ta dan odigral, kar je najboljše pri tem, pogledaš kaj so igral zadnje tri koncerte in točno vidiš, še kronološko ponavadi.

Za kater band te pa zanima, sem sicer precejšen koncertofil in sem bil morda že na tem bandu, ali pa v bližnji prihodnosti grem...

Sicer pa si drznem napisat, da poslušalci na koncertih 3/4 hočejo stare komade po čem po večini poznajo skupine, sploh kakšne legendarna...

Greš na kakšen koncert v kratkem ?

Konkretno sem mislil na Iron Maiden, ki naj bi bili drugo leto nekje v bližini. Drugače pa razmišlam, da bi šel še na AC/DC, Rammstein, mogoče tudi KISS in Bon Jovi. Za Rammstein, KISS in AC/DC še ni točnih datumov. V glavnem, rock & metal.
Name changed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stewie G ()

Kurzweil ::

Aha, ti priporočam da greš potem na Nova Rock (so že potrjeni tako Kiss, kot Rammstein) ostali bandi so hecni zaenkrat, ampak ponavadi ima NR enega najboljših linup-ov n svetu sploh

Tudi Iron Maiden sem prav na Nova Rocku gledal, imaš pa naprimer Iron Maiden in Rammstein na Download festivalu.
Uglavnem ti bandi bodo prihajajoče poletje verjetno na vsakem 2. festivalu, tako, da počakaj in izbereš potem.

AC/DC pa si tudi jaz že leta zelo želim in bodo morali kmal past, ker so že rahlo penzionisti in negre več razmišljat v smeri, da bodo igrali še več kot 5 let...

Verjetno si uporabil setlist.fm, boljše kot tem neboš našel...

Stewie G ::

Aha, super, hvala ti :) Bom razmislil o Nova rocku. Download pa je kar konkretno predaleč. Hvala še enkrat!
Name changed.

Stewie G ::

http://www.eventim.si/si/vstopnice/nova...
Vidim, da je veliko različnih tipov vstopnic. Mi jih zna kdo razložiti?
Name changed.

Kurzweil ::

Od vsakega festivala posebej je odvisno kaj ponuja, za NR gladko vem

Festivalpass
Cena : 143,00 EUR

Ta je običajna 3-dnevna karta, pač kampiraš v normalnem kampu, kot 95% ostalih ljudi

Festivalpass VIP
Cena : 228,00 EUR

Ta karta je isto 3-dnevna, imaš pa pred odrom VIP area, kamor imaš dostop, kar pa ponavadi tako invalidom ostopijo

Festivalpass & Caravan
Cena : 218,40 EUR

To imaš kamp za avtodom (+karta seveda), kjer imaš menda tudi elektriko in vodo (ne dam roke v ogenj za vodo in elektriko)

Festivalpass VIP & Caravan
Cena : 298,50 EUR

To je pa pač vse skupaj

...ampak tokler si mlad, mislim da boš za pol manj kampa spal v šotoru tako kot večina ostalih, ker so cene tam že tako precej... avstrijske.
Bi pa na tvojem mestu še malce počakal z nakupom karte, da vidiš vse lineupe od ostalih festivalov, kot sem prej rekel, v tem času so tudi drugod zelo podobni bandi vsako leto!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Naštej najboljših 20 rock, najboljših 20 metal skupin in 20 najboljših nedokazanih/alternativnih skupin po tvojem okusu. Pa ti lahko priporočam festivale, tako po programu, ki je že znan, kot po programu, ki je bil zadnjih 5-10 let...

Drugače pa na NR sem bil že 5x in je dobro to da je tako blizu, precej je tudi slovencev in balkancev in tudi program je vsako leto tako sestavljen da je za lepo paleto žanrov poskrbljeno.

Stewie G ::

Kurzweil je izjavil:

Od vsakega festivala posebej je odvisno kaj ponuja, za NR gladko vem

Festivalpass
Cena : 143,00 EUR

Ta je običajna 3-dnevna karta, pač kampiraš v normalnem kampu, kot 95% ostalih ljudi

Festivalpass VIP
Cena : 228,00 EUR

Ta karta je isto 3-dnevna, imaš pa pred odrom VIP area, kamor imaš dostop, kar pa ponavadi tako invalidom ostopijo

Festivalpass & Caravan
Cena : 218,40 EUR

To imaš kamp za avtodom (+karta seveda), kjer imaš menda tudi elektriko in vodo (ne dam roke v ogenj za vodo in elektriko)

Festivalpass VIP & Caravan
Cena : 298,50 EUR

To je pa pač vse skupaj

...ampak tokler si mlad, mislim da boš za pol manj kampa spal v šotoru tako kot večina ostalih, ker so cene tam že tako precej... avstrijske.
Bi pa na tvojem mestu še malce počakal z nakupom karte, da vidiš vse lineupe od ostalih festivalov, kot sem prej rekel, v tem času so tudi drugod zelo podobni bandi vsako leto!


Hvala za tole, saj še ne razmišljam o nakupu karte, tako za informacijo vprašam :)
Evo moje najljubše bande:
ROCK:
Led Zeppelin
AC/DC
Aerosmith
Bon Jovi
Bruce Springsteen
Deep purple
Dire Straits
Eagles
Eric Clapton
Europe
Gn'R
Kiss
Oasis
Queen
RHCP
REM
Scorpions
The Who
Van Halen
Whitesnake

METAL:
Iron Maiden
Metallica
Black Sabbath
Children of Bodom
Amon Amarth
Rammstein
Hammerfall
Motorhead
Ozzy Osbourne
Judas Priest
Megadeth
Slayer
Helloween
Motley Crue
Korn
W.A.S.P.
Emperor
Machine Head
Alice in Chains
Pantera
Name changed.

Kurzweil ::

Aha vidim da se držiš bolj main streama.
Predlagam ti v prvi vrsti Nova Rock zaradi bližine, za en festival na leto sicer nebi smela biti oddaljenost problem. Naprimer Download je v angliji, če si kek mesec prej rezerviraš Ryan Air ali Easy jet, te pride ceneje, kot prevoz do Avstrije.

Festival, ki vse pelje scat je Hellfest v Franciji (zahodni), kar je res malce daleč, ampak samo če si pogledaš naprimer lanski program

V istem času približno kot je NR, je tudi Rock am ring (do sedaj znan line-up imaš spodaj v tem linku) v J Nemčiji...

V Srbiji je bil lani precej simpatičen Beograd Calling festival

Potem imaš zelo zanimiv festival, ki je Sonisphere festival, ki je po vsej Evropi bande imajo te edicije v osnovi iste, malce se spreminjajo iz države v državo, drugače pa manj bandov in bolj kvalitetni

Glede na tvoj izbor ti bi ugajal tudi Gods of metal v Italiji

Osebno imam raje bolj alternativne festivale, z bolj zajebanim metalm kot je naprimer Brutal Assault ali With Full force, Wacken pa je tako zgodba zase, ki iz leta v leta podira rekord kako hitro so razprodane vse vstopnice.

Drugače pa naslednje leto ima Metalcamp oz. po novem Metaldays 10. obletnico in se bo verjetno kar napel, kar se programa tiče, če prištejemo še odlično lokacijo in da je treba supportat edini res mednarodno priznani festival pri nas, bi moral biti prva izbira!

Sicer pa koncerte obiskujem samo skupine, ki so dejansko res kaj vredne ali pa ko hočem videt celoten set komadov, ali pa če je band bolj kljubski kot za oder zunaj. In pa seveda so tu še koncerti, ki jih lahko vidiš samo samostojno v dvoranah in stadionih kot so naprimer AC/DC...

Če še imaš kakšno vprašanje kar pogumno ;)

bdoxx ::

jaz si samo želim da bi na nekem festu nastopali tako rhcp kot foo fighters + za konece še neke na hard ala kataklysm, marduk, behemoth =)

xerror ::

Super festivala sta tudi Wacken (že razprodan) in Sweden rock festival. Ni ravno blizu, ampak imajo ponvada kar hud line up.

xCore ::

Videl sem že kar nekaj koncertov:
AC/DC
Foo Fighters
RHCP
ZZ Top
Bruce Springsteen
Roger Waters
Whitesnake
...

Najboljša sta se mi zdela AC/DC in Roger Waters.

Je pa seveda vsak koncert po svoje dober in je težko jih primerjat med sabo...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Stewie G ::

Hvala lepa vsem za odgovore!
Najbolj me sicer mika Download festival. Upam, da bom našel kompanijo, da ga obiščem. Drugače pa tudi Nova rock, Metalcamp pa sigurno :D Aja pa koko je s tem, če si mladoleten? Ravno par dni mi bo še manjkalo, ko se bo Download odvijal.
LP
Name changed.

GrimReaper ::

Aja pa koko je s tem, če si mladoleten?

Nima to veze, če bi šel v pravilnik gledat gotov kej piše da moraš met polnoletnega spremljevalca, ampak osebnih noben ne gleda.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Stewie G ::

Hvala, za festivale ni kandidatov (še :D ), sicer pa je Iron Maiden v Milanu, Rammstein v Stožicah. Že to je veliko :)
Name changed.

Kurzweil ::

Na Rammstein v Stožicah se jaz nebi preveč zanašal.

Jaz sem bil že 5x povrtsi na Nova Rocku in lahko si predstaljaš kakšne so možnosti, da bom tudi letos, čeprav me pregram še ni prepričak, ampak bodo še potrdili 50 bandov.

Stewie G ::

Ja jaz bi z veseljem šel na Nova Rock ali Download, pa nimam nobenega takega kolega, ki bi bil tako striktni rocker ali metalfan kot jaz :( oz. enega sem imel pa je začel narodnozabavno poslušat (nimam nič proti, da ne bo kdo mislil) :| že če bom za Maidne ali Rammstein kakega našel bo super :)

Sicer pa se mi do sedaj program na Nova rocku zdi super glede na to, da v živo še nisem videl kake večje rock, metal skupine...
Name changed.

Kurzweil ::

Mimogrede, mi vsako leto najamemo kombi za 9 oseb za na Nova Rock, kar pride smešno poceni, tako da ponavadi nas je 9 skupaj om vedmp iščemo kandidate da zapolnimo kombi in da so stroški čim nižji. Že lani sem tu na slo techu nekaj pisal o NR...

Če bi res rad videl ogromno zadevo je NR prava izbira, nekje 150.000 ljudi vsako leto, vse je na takšnem nivoju, da ni očitka za prav nobeno stvar, sicer pa malce preberi, kaj sem tudi tam pisal (link).

Mimogrede, Rammstein in Iron Maiden posebej te bo prilo dražje kot karta za Nova Rock, kjer pa je 60 bandov...

Gladi ::

Rammsteini so uradno napovedani v Stožicah( potrjeno na njihovi spletni strani) in bi odpadlo samo v primeru premalo prodanih kart, kar pa dvomim.

Kurzweil ::

Par dni nazaj še ni bilo potrejeno, sedaj sem celo našel na RTVju da se že tiskajo plakati in jumbo plakati za ta koncert.
Stave je taka, da je treba podpret zadevo, ker že tako je samo balkanski drek v Stožicah, da nebo še to, kar je nekdo zbral pogum šlo h vragu. Sicer pa Rammstein so band, ki bi moral igrat zunaj zaradi vse mogoče pirotehnike, ki je bo zdaj minimalno (na odprtem ko sem jih videl je "gorelo" pol odra, ognjemet, rakete, flamerji,..). Tudi sam sem mnenja da bo folk navalil in da bo koncert razprodan, kot sem že prej rekel če drugega ne zaradi tega, ker preprosto pri nas večjih bandov primankuje.

Je pa eno dejstvo, Stožice imajo KATASTROFALO akustiko, ampak to bodo že nekak poštimala ekipa od Rammstein s svojimi 15 tovornjaki.

black ice ::

Rammsteine pojdi gledat v tujino (Avstrija, Nemčija), sem prepričan, da bo tam boljše vzdušje.

Stewie G ::

Kurzweil je izjavil:

Mimogrede, mi vsako leto najamemo kombi za 9 oseb za na Nova Rock, kar pride smešno poceni, tako da ponavadi nas je 9 skupaj om vedmp iščemo kandidate da zapolnimo kombi in da so stroški čim nižji. Že lani sem tu na slo techu nekaj pisal o NR...

Če bi res rad videl ogromno zadevo je NR prava izbira, nekje 150.000 ljudi vsako leto, vse je na takšnem nivoju, da ni očitka za prav nobeno stvar, sicer pa malce preberi, kaj sem tudi tam pisal (link).

Mimogrede, Rammstein in Iron Maiden posebej te bo prilo dražje kot karta za Nova Rock, kjer pa je 60 bandov...

Ja, da bi prišlo dražje vem, vendar za na Nova rock ne vem, če bom našel kolege, ki bi bili pripravljeni iti...
Name changed.

Kenpachi ::

Kurzweil je izjavil:

Par dni nazaj še ni bilo potrejeno, sedaj sem celo našel na RTVju da se že tiskajo plakati in jumbo plakati za ta koncert.
Stave je taka, da je treba podpret zadevo, ker že tako je samo balkanski drek v Stožicah, da nebo še to, kar je nekdo zbral pogum šlo h vragu. Sicer pa Rammstein so band, ki bi moral igrat zunaj zaradi vse mogoče pirotehnike, ki je bo zdaj minimalno (na odprtem ko sem jih videl je "gorelo" pol odra, ognjemet, rakete, flamerji,..). Tudi sam sem mnenja da bo folk navalil in da bo koncert razprodan, kot sem že prej rekel če drugega ne zaradi tega, ker preprosto pri nas večjih bandov primankuje.

Je pa eno dejstvo, Stožice imajo KATASTROFALO akustiko, ampak to bodo že nekak poštimala ekipa od Rammstein s svojimi 15 tovornjaki.


V Zagrebu lani so bli tudi v dvorani, pa je bil über koncert, so tudi žgali s flamethrowerji :)
Zaraki Kenpachi.

Stewie G ::

Awwwwwwww yeaaah! Pa sem našel dva kolega, ki bi šla zraven na Nova rock, tretji pa še ne ve če bi :D Upam, da se ne bo tole izfižilo.
Zdajle, Kurweil, pa imam zate nekaj vprašanj:
-Kako je s hrano gori? Sem zaprisežen griller zato me zanima, če lahko gori zapalim žar? Ali je treba kam hodit jest?
-Pijača. Kaj se gori pije? Mi je iz nemščine uspelo razvrati, da Ottarocker, ampak kakšna je cena? In ali je pivo dobro?
-V času festivala drugo leto še ne bom 18, zato me zanima, če so lahko s tem kaki problemi? Rabim kako dovoljenje staršev? Vem, da rabim zato, da bom v tuji državi, kaj pa za festival?
-Bivanje. A se gori spi v šotoru ali kako drugače?
-Ali imaš dostop do elektrike (saj ni pomembna, samo informativno)?
-Prevoz gor. Ali vozi kak vlak do Dunajo in nato do Nickelsdorfa? Ali obstaja kak boljši način prevoza?
-Dekline :)) Je gori kaj lušnih, starih okoli 18? 8-)

LP
Name changed.

black ice ::

Vzameš nekaj žarov za enkratno uporabo. Cca 3€ po kosu, dobiš oglje in vse že zraven.
Pijačo vzemi s sabo, ker imajo Avstrijci navite cene (isto kot na vsaki drugi prireditvi). Glede Ottarockerja ti iz lastnih izkušenj ne morem povedati, ti pa garantiram, da je vsako, naj je še tako slabo pivo boljšega okusa po prvem litru. ;)
Načeloma je potrebno imeti dovoljenje, vendar tega ne preverjajo (kljub temu priporočam, da vzameš s sabo).
Načeloma se spi v šotorih. Tam je tudi bankomat in tuši. Vzemi nekaj gotovine za rezervo, ker so čakalne vrste za bankomat nenormalne.
Za dekleta se ne sekiraj, pri takšni masi ljudi boš že našel kakšno.

Stewie G ::

Hvala lepa za tole!
Me pa še nekaj zanima, za kamping plac je treba še kaj doplačat? Se zakempaš kjer ti paše ali so določeni prostori?
LP
Name changed.

black ice ::

Kamping plac je na takšnih prireditvah že vštet v ceno.

Stewie G ::

Kako pa je zdaj z žarom, nekje sem prebral, da vnos stvari, ki bi lahko zanetile požar ni dovoljen? :|
Name changed.

black ice ::

Ne komplicirajo. Če želiš zagotovo vedeti pa jim napiši mail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hard rock / metal / heavy metal bendi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10240292 (33775) Nissan_GTR
»

Rock Am Ring Festival - prenočišče

Oddelek: Loža
83176 (2842) Marilyn
»

Rock in metal festivali po Sloveniji in tujini

Oddelek: Sedem umetnosti
193778 (3182) DOOM_er
»

Nova rock 2012

Oddelek: Loža
303367 (2294) c3p0
»

Siddharta - VI

Oddelek: Sedem umetnosti
206864 (6464) Nikec3

Več podobnih tem