» »

POMOČ črta na monitorju

POMOČ črta na monitorju

traxxas ::

Živjo!

Kaj bi bilo lahko narobe z monitorjem,če je na sredini monitorja tanka navpična črta roza/viola barve? Prenosnik je HP 530 star cca 5 Let

LP
  • spremenil: traxxas ()

ST-777 ::

Morda je nekaj nekaj narobe z RAM-i, zaslonom ali pa je okvarjena grafična. Testiraj RAM-e s programom MemTest.

Janac ::

Mogoče se ti je razlil ekran.

Samson ::

Tole je prekinitev enega kontakta na samem panelu. Popravilo baje ni mogoce oz. smiselno. Menjava samega panela oz. elektronike same.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Mogoče se ti je razlil ekran.


Če bi se ekran razlil bi se ornk flek na ekranu poznal.

traxxas ::

Ram sem pregledov,pa ni nič najdu.Sumim pa na povezavo med monitorjem in matično.Slika je drugač ok.Ekran pa ni poškodovan

ThomasSGS ::

Grafična kartica je lahko poškodovana

traxxas ::

Na kakšen način,se da kej postorit

ThomasSGS ::

Nevem točno ali je grafična kartica poškodovana ampak če je bo treba novo kupiti.

imaš integrirano grafično kartico ?

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Če si prepričan, da je grafična kriva in nimaš druge alternative lahko poizkusiš še tako, da grafično spečeš v pečici... To zna pomagat pri takih problemih..

ThomasSGS ::

In kaj pomaga to ?

traxxas ::

drugač je to prenosnik,grafična je gotov integrirana.Sem pa mel pred kratkim težave,ko mi je 70% monitorja delal ok,ostalih 30%pa je bila slika kot bi mel odprtih 20...strani hkrati (mapa ob mapi in to vse iste strani)Ne vem kako bi drugač to razložu.
Po tem sem prenosnik odpru rame sem vzel ven in not,pa tisto povezavo med monitorjem in matično sem odklopu in ponovno priklopu.Po sestavitvi in ponovni namestitvi win. je blo vse ok.Po dveh dnevih se je papojavila sredinska navpična tanka črta.To je to.

amigo_no1 ::

Daj screenshot.

traxxas ::

Ka je to

Yacked2 ::

Črta se na screenshotu pomojem ne vidi, ker gre zagotovo za okvaro ekrana. Tudi sam sem imel pri DELL prenosniku take težave, čez čas bosta nastali 2 črti, 3 črte....rešil sem z menjavo ekrana
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Janac ::

ja to so odmrli piksli.

NeMeTko ::

Z eno črto se začne.... potem se pa sčasoma začno množiti. Moj stari prenosnik jih je na koncu imel skoraj 20 pokončnih črt.

Zadevo sem rešil tako, da sem na ebay naročil nov panel in ga sam vgradil. Strošek cca. 90€ (1920x1200 panel).

Z eno črto se da prenosnik še kar uporabljati. Ko se enkrat namnožijo na 4, pa zadeva začenja postajati moteča.
Na uradnem servisu je menjava panela tako draga, da se ti skoraj bolj splača kupiti nov prenosnik (meni so hoteli zaračunati 800€+delo).
Zato se najbolj splača, da poiščeš ugoden nadomestni lcd panel na ebay in ga zamenjaš (na youtube se kar najde nekaj solidnih navodil za posamezne tipe prenosnikov, tako da rabiš le nekaj spretnosti).

#000000 ::

A fotoaparata pa pr vaši bajti nimate ?

ZoroX ::

100 pametnih, nihče ti pa ne predlaga, da priklopiš prenosnik na zunanji monitor in pogledaš kako je tam.
Nič ni narobe z grafično, nič ni narobe z ramom, problem je z ekranom, oziroma povezavo nanj.

#000000 ::

Ti pa 101 pametni, če je grafika in tudi če je ekran je možno da bo na zunanjem monitorju čisto
nomalna slika :)

v drugi temi je imel s tem prenosnikom težave ki so zgledale takole

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

ZoroX ::

Vidim da imaš ogromno izkušenj :'(

#000000 ::

Ja sorry ampak ti si začel pametovat ne jaz, nimam nobenih izkušenj in govorim kar mi prvo pride na pamet.

MINY ::

lahko je zalson v okvari ali pa LCD povezovalni kabel, razdri prenosnik in na zaslonu iztakni kabel in ga ponovno priklopi pa boš videl če je ok, lahko je tudi slab kontakt lcd povezovalnega kabla na osnovni plošči.. lahko pa tudi poveš točno oznako prenosnika pa ti povem kakšna je cena LCD zaslona, iz nemčije se ga dobi že za okoli 120€...

LP

NeMeTko ::

#000000 je izjavil:

Ti pa 101 pametni, če je grafika in tudi če je ekran je možno da bo na zunanjem monitorju čisto
nomalna slika :)

v drugi temi je imel s tem prenosnikom težave ki so zgledale takole


Kaj ni napisal, da je to rešil z reinštalacijo? (Verjetno je imel kakšen problem z gonilnikom)

Tanke pokončne črte so karakterističen pokazatelj, da je začel odpovedovati kontakt na LCD panelu. Eni 'stručkoti' nekaj priporočajo, da zadevo 'rešiš' tako, da zatakneš košček plastike debeline kreditne kartice med display in okvir ter tako nekako preko krivljenja displaya fizično povečaš pritisk na slabi kontakt, kar pa je za moje pojme dokaj nezanesljiva metoda, ki v najslabšem primeru vse skupaj še poslabša.

Trajna rešitev je menjava LCD panela, s katero pa komot lahko počakaš, dokler se črte ne namnožijo do te mere, ko postane uporaba nemogoča oz. črte preveč nadležne. Od prve črte, pa do naslednje lahko traja zelo dolgo, lahko pa se začnejo tudi izredno hitro množiti. Pri meni so se prve štiri črte pojavile nekje v pol leta od pojava prve črte, potem pa so se vsule ena za drugo.

Kot sem že rekel - greš na ebay in pogledaš za svoj tip prenosnika in resolucijo, če se najde kakšen nadomestni LCD panel.

#000000 ::

Se ti je že kdaj sgodilo da si hardware napako odpravil programsko ? Ne v tej temi iz katere je slika jest ne vidm da bi odpravil napako z gonilniki, če so gonilniki napačni ponavadi ni slike al pa pade v native resolucijo, to kar je videti na sliki pa je precej podobno nečemu kar nima veze z zaslonom.

RedRanger ::

+lej novga bo treba ubavit, nimaš kej ;P

KTr1sk ::

verjetno imaš takšne črte


jaz sem imel pa takšno srečo da se je zgodilo ravno obratno, da so izginile črte, sem dobil en star p4 prenosnik s črtam kot na fotki in sčasoma so izginile, imam pa drug primer ko poznam pri eni, da ima vedno več črt...in je že zelo moteče, in ja kriv je LCD ker na zunanjem monitorju ko smo ga priključili je bila pa slika brezhibna
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

traxxas ::

Zivjo!
Spet prisoten.Črta je taka kt te ,sam da je samo ena.Glede na vaše ugotovitve sumim,da je največja verjetnost slaba povezava na panelu LCD.Prenosnik uporabljam z občutkom,se pravi odpiranje in zapiranje panela na sredini,ne pa kot ostali v družini pri strani,da se panel kar lomi.
Bom poskusu z novim povezovalnim kablom al kako se že reče (Inverter!!)
Če ma mogoče kdo,prenosnik je HP 530.

Samson ::

Inverter je za osvetlitev ekrana. Panel je sam ekran. Od samega zacetka sem ti rekel kaj je narobe in resitev. Grafika je kriva kadar so majhne crtive a prekinjene. Cele navpicna crta je pa krivec na povezavi samega panela z elektroniko na kateri pise - DO NOT TOUCH. Ampak je vidno ko ze raskopljes plastiko ekrana...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

traxxas ::

Hvala vsem.Kabel za povezavo bom naroču,sem vidu ma eden na bolhi.Bom poročal kaj sem zrihtov.

Samson ::

Ce mene osebno vprasas, nebos nic pridobil. Kadar je kriv kabel, ob premikanju zaslona isti prekinja oz. utripa.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MINY ::

če je v okvari kabel boš takoj ugotovil če ga boš probal mal premikat....

traxxas ::

Rešil težavo s ponovno namestitvijo win.Čisto slučajno sem pozabu geslo,tako mi ni preostalo drugega kot da ponovno namestim program.Kaj je bilo krivec za napako pa ne vem.Hvala vsem za mnenja in nasvete.

Shadow666 ::

uff o.O
Sem mislil da hardware napaka o.o
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

NeMeTko ::

Saj verjetno tudi je. Pokončne črte na začetku niso nujno vedno prisotne. Lahko za nekaj dni izginejo in se potem vrnejo. Jaz se vsekakor nebi prezgodaj veselil, da so 'odpravljene'.

Unknown_001 ::

Naj proba ekran potrest če je zihr da ni hardware napaka:D

traxxas ::

Sem večkrat zatresu monitor,pa je zaenkrat vse ok. Upam,da bo delovalo

NeMeTko ::

Na, ti bi ga tudi ob tla vrgel, če bi eden to napisal?

matobeli ::

če se bo ponovilo lahko poizkusiš priklop na zunanji monitor, tako se bo točno videlo če je grafična ali monitor. Lahko so bli samo driverji za grafično slabi in se je stvar rešila z novimi WINsi.

lahko bi tudi menjal samo kabel ki povezuje matično in monitor, kontakte očistil z alkoholom (seveda pri UGASNJENEM prenosniku)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233972 (1033) Han
»

Popačena slika na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
9961 (775) hojnikb
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417350 (2687) KTr1sk
»

Menjava LCDja pri prenosniku

Oddelek: Kaj kupiti
101725 (857) cortez
»

Rdeč "šum" na ekranu

Oddelek: Strojna oprema
112174 (2006) 54j0

Več podobnih tem