» »

Profesionalni hekerji na delu?

Profesionalni hekerji na delu?

poweroff ::

Vlom in vdor na Pedagoški inštitut.

Zgodbo mi je sicer že prej povedala kolegica, ki je tam zaposlena, sedaj je zaedva prišla v javnost.
sudo poweroff

Isotropic ::

verjetno inside tip glede racunalnika

poweroff ::

Možno. Lahko tudi kakšen čistilni servis ali vratar. Komentar kolega, ko sem mu povedal zgodbo je pa bil "Tako se to dela". 8-)

Me pa zanima, če so uporabili Tor...
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Do prvega podnaslova se bere kot kriminalka, pol pa vse razvodeni, ker ne pove kaj takega bi bilo 1.) med mejli in 2.) v fasciklu.
Pa seveda, da so tako lahko prišli do gesel za dostop do mejlov (nč zakriptiran in tko) pa do fascikla (kr na dosegu roke tm na polic, nč zaklenjen alpakej) tut enmal pove kake šalabajske majo ("tri centi ograja pa reflektorji bodo d ril dil ... er, kaj mi prišepetuješ ... kako to misliš kaj pa računalniki?").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

Rončevičev odziv:
Še hujši primer predstavlja pisanje nekega gospoda s Pedagoškega inštituta, ki ima celo doktorat in je znanstvenik, v Delu pa so mu namenili nemalo prostora za pisarijo, ki je že skoraj uvod v film o Jamesu Bondu, iz katere se da zaslutiti, da je zlobni dr. No, pardon, dr. Žiga Turk - ali pa njegovi pajdaši - zaradi nekakšnih posebnih podatkov naročil vlom v ta inštitut?! Vsekakor pisanje, ob katerem pravzaprav ne veš, kaj bi počel. Kaj naj s tem naredijo ministrovi piarovci? Mar bodo zanikali naročilo vloma? Kako bi to zvenelo? Nekako v slogu: minister Žiga Turk je najostreje zavrnil namige, da je naročil vlom v Pedagoški inštitut, predvsem pa ga ni sam izpeljal, ker je bil takrat na službeni poti tam in tam?! Mimogrede, v tem tekstu nisem označen za peona, pač pa janičarja.

Komu za vraga take pisarije koristijo? Morda avtorjem? Najbrž ne, razprodajanje časti in dobrega imena za prgišče novcev ali malce perverznega zadovoljstva nikakor ne more blagodejno vplivati na samopodobo. Razen če si avtor želi biti agitpropovec. Ali koristi bralcem? Najbrž ne, vsaj jaz si kot bralec želim predvsem objektivnih informacij, v komentarjih pa iščem miselni izziv, ne pa le navijaškega besedila. Ali koristi politikom? Tudi to ne bo držalo, če že kaj, potem politikom koristijo subtilnejša sporočila, ki niso navijaški bilteni, namenjeni prepričevanju prepričanih.

Looooooka ::

Mogoce je bil pa tat kar avtor te novice in je tist fascikel ukradel zgolj zato, da bo potem lahko iskal edine "logicne" osumljence.
Ce se ze gremo strankarsko obarvano ugibanje in bluzenje brez kakrsnih koli dokazov.
Mogoce so bili na delu prav vsi, ki tam delajo in jamrajo glede izgube financnih sredstev.

poweroff ::

To bo, ja.

Da se razumemo - politična nabijanja in izvajanja Igorja Ž. Žagarja me ne zanimajo. Zanimivo mi je dejstvo, kako je bil napad izveden.
sudo poweroff

papak ::

Profesionalci na delu. Naročena zadeva. Tistega, ki je stvar izpeljal tako verjetno vsebina nič ne briga, kdo je naročnik pa ne moremo vedeti.

Prej kot kaka slabo domišljena teorija zarote ali ceneno paranoično bajanje (tako si rečem tudi sam, ko mi vsakič, ko se pogovarjam z Branimirjem Štrukljem, prične nenadoma pokljati v slušalki, Branetov glas pa začne zveneti, kot da bi govoril iz pravkar izpraznjene konzerve za fižol ...)


Eh?

jype ::

Prisluškujejo mu, valda.

NeMeTko ::

Kakšen NAPAD ?!? Čisto navaden vlom in kraja prenosnika in fascikla.

Lahko da je bil prenosnik v sleep mode-u, pa ga je tat odprl, da bi pofirbcal, prenosnik se je zbudil iz spanja, Outlook pa je potem v ozadju opravil svoj pop3 download maila z Arnesovega strežnika.
Za to tat ni rabil vedeti nobenega gesla, niti 'vstopiti' v prenosnik. Seveda v tem primeru ni videl vsebine mailov.

Članek pa pompozno skrpucalo o nevemčem, da te mine branje že po prvi tretini. Če se že gremo politikantsko špekuliranje, potem bi lahko tudi posumil, da so sami naročili vlom, da bi ga potem podtaknili hudobnim političnim nasprotnikom.

Bolj zanimivo bi bilo, če bi Arnes skupaj s policijo izsledil nespretnega tatu na osnovi IP naslova, s katerega se je pop3 prenos zgodil. Tako bi se lahko režali bedastemu tatu, ki si je sam izkopal jamo.

vasquez ::

Po nekaj prebranih vrsticah sem odskrolal navzdol, ker se mi je zdelo, da bo podpisan mikstone :)

jukoz ::

Aha, pa Melita Župevc (al kaj je že) je tudi sama sebi klicala, ane. In operaterji so zagotovili da se tudi slučajno ne da fejkat številk.

Isto kot takrat ko je naš velesposobni Gorenak poslal mail Igorju Mekini, pol so se mu pa slučajno vsi mejli pobrisali.
http://www.mladina.si/106950/ali-v-sds-...

Sej sej, SDS ne uporablja STASI metod, oni so pa ja demokrati. Tudi podpise za referendum je veter odpihnil. In to kar dvakrat. Slučajno.

poweroff ::

Prisluškujejo, ker poklja v slušalki? :))

Enkrat so imeli v Nemčiji debato o prisluhih BND-ja, ker se je kao veliko pojavljalo razno pokljanje in škrtanje v slušalkah... in je direktor te službe komentiral: "Kadar mi prisluškujemo nične škrta". :))

Sicer pa če ste poslušali moje in Jakatovo predavanje o varnosti GSM, ste lahko slišali kako deluje sodobno prisluškovanje. Nobenega pokanja in odmevov ni.
sudo poweroff

para! ::

Em, a bi moral prebrat cel članek na delo.si, da bi prišel do pro haxorjev? Krivljenje rešetk in razbijanje oken ni lih v domeni hekerjev, al sem kaj zgrešil?
Death before dishonor!

Gladi ::

jukoz je izjavil:


Isto kot takrat ko je naš velesposobni Gorenak poslal mail Igorju Mekini, pol so se mu pa slučajno vsi mejli pobrisali.
http://www.mladina.si/106950/ali-v-sds-...


\begin{sarkazem}
Uf me čudi da so podal zelo objektiven članek v še bolj politično objektvnem mediju.
\end{sarkazem}

b3D_950 ::

para! je izjavil:

Em, a bi moral prebrat cel članek na delo.si, da bi prišel do pro haxorjev? Krivljenje rešetk in razbijanje oken ni lih v domeni hekerjev, al sem kaj zgrešil?


Če ima prenosnik nameščene Windowse, potem mora heker poznat osnove krivljenja rešetk in razbijanja stekla.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

jukoz ::

Hm, hja. Sej, Slovenija je znana da dokazi izginjajo (razni pisalni stroji itd), diskete s podatki za javne razpise čudežno spreminjajo barve in nasploh je kar dosti paranormalnih pojavov ko so vključene večje vsote denarja / visoke kazni / nasploh šverc z orožjem.
Sam čakam da Ghostbusters pridejo in počistijo te čudne duhove pri nas.

LuiIII ::

Ghostbustersi že počasi pokajo. Čakam jih tudi sam.

matijadmin ::

Vrnite nam techno!

poweroff ::

Pa kako zaboga tip leta 2017 ne uporablja šifriranja???!

Kdaj so že nehali v Ljubljani peke v Ljubljanico javno namakati? A ne bi s kakšno novelo KZ spet uvedli take kazni..?
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

Pa kako zaboga tip leta 2017 ne uporablja šifriranja???!

Kdaj so že nehali v Ljubljani peke v Ljubljanico javno namakati? A ne bi s kakšno novelo KZ spet uvedli take kazni..?

Bi moralo tako dejanje biti najprej kvalificirano kot kaznivo. Pa se bojim, da še za prekršek ne bo zadoščalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternator - nova slovenska revija o znanosti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
377219 (4668) D3m
»

V javnosti znani incidenti s Siolovo pošto

Oddelek: Informacijska varnost
194601 (1691) MrStein
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
254653 (3773) Volta
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524739 (21994) mihec87
»

Kako so lovili Swartza po MIT-ovem kampusu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
318965 (6350) Pyr0Beast

Več podobnih tem