» »

prah v sobi

prah v sobi

Alen T 1978 ::

zdravo.

ful mam vedno prah v sobi. skoz moram pucat. vem, da je to od cunj in tkanine.
zdej bi pa vprašal, kateri material, ki se uporablja za cunje in posteljnine in podobno ne daje od sebe prahu?

SplitCookie ::

Sintetika, česar nočeš.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mcgeek ::

Večino prahu doma proizvedeš sam...

Wiki:
Prah v človekovih bivališčih je večinoma sestavljen iz organskih snovi - poleg peloda so v njem še ostanki kože in las ljudi ter domačih živali, tekstilna in papirnata vlakna ter drobci drugih materialov v tem okolju.

Alen T 1978 ::

no. to vem, kar si napisal mcgeek.

pol sintetika? kaj pa je narobe sploh z sintetiko?
sej v bistvu bi moral sam deko zamenjat pa mogoče zavese.
deka povzroča prahu k nora. je že ful stara. to leti od nje k zmešana.

Blinder ::

ja deko se trese na balkonu da pade prah dol z nje :)
Kaka odprta okna lahko tudi prinesejo notri veliko praha, odvisno kaj je zunaj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Alen T 1978 ::

ma ne. sej če pogledam tele mucke (zdej mi lih sonce pod kotom svet na ekran) se vidi, da gre za bombažne odpadke. je deka v igri, v največji meri, ker sem lihkar postiljal postlo in ful zamahnil ene parkrat z demo in koutrom. ekran je čist winter snow.

mcgeek ::

:)
Saj se bo slišalo neumno, ampak.. redno sesaj po tleh in redno briši prah na vseh dvignjenih površinah. S tem boš preprečil dviganje prahu, ko mahaš s posteljnino; Seveda je nujna uporaba sesalca s dobrim (hepa) filtrom, ki ti prahu ne bo vračal v zrak. Odejo obleci v posteljnino. Posteljnino pa menjavaj bolj pogosto. S pogostejšim umivanjem prepreči, da bi preveč odmrle kože letelo od tebe in več v kanal. Omisli si čistilec/vlažilec zraka Air purifier @ Wikipedia.

SplitCookie ::

Prah gre v zrak vsakič ko se vržeš na posteljo.

Sintetika je grozna, ker zašvicaš za šalo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

DimmniBurek ::

Zakaj ne kupiš druge deke ali jo neseš ven in jo pretepeš s tistim old school tepežkalom? Ali posesaš ali mogoče celo opereš v pralnem stroju?
There Is No Stronger Drug Than Reality

RejZoR ::

Sicer ga s tem ne boš povsem eliminiral ampak si kupi čistilec zraka (air purifier). Sam ne tisto sranje, ki samo oddaja negativne ione in so dejansko samo ionizatorji. Pravi s filtri pa bo precej zmanjšal.
Še vedno boš moral brisat in sesat ampak se kar fino pozna.

Sam sem tud imel grozne probleme s prahom, majhna soba, računalnik, ki laufa 24/7. Sem pa imel klimo, ki ima že v osnovi gor mrežast PVC filter. Čez sem dal še en gostejši filter, ki je sicer za kuhinjske nape ampak sigurno bo zadržal še nekaj prahu. In zdej laufam klimo samo z ventilatorjem in se kar pozna. Na mat črnem routerju in črnem ohišju računalnika se sedaj opazi precej manj prahu. Sicer se še vedno nabira ampak precj počasneje. Mal poglej kaj bi lahko zimproviziral, ker dobri namenski čistilniki zraka so po 300+ EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DimmniBurek ::

Ampak s tem bolj rešuješ posledice, ne pa odpravljaš vzroka. Jaz bi na tvojem mestu prvo zamenjal deko in s štrajfixom spucal tepih-če ga imaš, ostalo daš vse prat in boš videl razliko.
There Is No Stronger Drug Than Reality

wini ::

Če ustvariš nadtlak v sobi si že preprečil večino nabiranja prahu.
Na enak način delujejo vsi datacentri - če je dobro porihtano. V 3 letih npr praktično ni bilo praha v strežniku ki teče 24/7
Nekateri si doma uredijo prezračevanje tako da je malenkostni nadlak. Tako ti ne prinaša v sobo novega od zunaj npr.

s1m0n ::

Wini, in kako lahko takšno stvar izpelješ v lastni sobi/prostoru ?

wini ::

Ponavadi se to predvidi že pri gradnji ...
npr stenska filtrska enota z vgrajenim hepa filtrom

drugače za doma nevem ... lahko poskusiš z do it yourself improvizacijo ...
luknjo napeljat v sobo, na zunanji strani pa ventilator ki ti dovaja zrak v sobo, na cevi pa filter
sam pol nastane problem s segrevanjem tega zraka, oz ohlajanjem poleti ...

filtrske enote so ponavadi vezane na centralno prezračevanje in klima naprave ...
po mojem najbolje da kakega strokovjaka za klime vprašaš, sam nisem dovolj kompetenten na tem področju

(mogoče bi že klima v tem prostoru rešila večino težav)
p.s. će dosti zračiš sobo ali imaš priprta okna, pa da je cesta blizu se precej več praha nabere

Alen T 1978 ::

mcgeek je izjavil:

:)
Saj se bo slišalo neumno, ampak.. redno sesaj po tleh in redno briši prah na vseh dvignjenih površinah. S tem boš preprečil dviganje prahu, ko mahaš s posteljnino; Seveda je nujna uporaba sesalca s dobrim (hepa) filtrom, ki ti prahu ne bo vračal v zrak. Odejo obleci v posteljnino. Posteljnino pa menjavaj bolj pogosto. S pogostejšim umivanjem prepreči, da bi preveč odmrle kože letelo od tebe in več v kanal. Omisli si čistilec/vlažilec zraka Air purifier @ Wikipedia.


dobrto. sesalec imamo neki vodni. dobro služi namenu. meni se prahu ne ljubi karnaprej brisat. raje bi imel tkanino, ki ne povzroča prahu. prej je nekdo omenil sintetiko pa nisem dobil odgovora zakaj je ta narobna. ma za odmrlo kožo me ne skrbi. to ni panike. za čistilec/vlažilec zraka bi pa še pogledal na net za cene pa kake podatke pa tko. za premislit. hehe. thanks na odgovoru...

Alen T 1978 ::

SplitCookie je izjavil:

Prah gre v zrak vsakič ko se vržeš na posteljo.

Sintetika je grozna, ker zašvicaš za šalo


aha. zarad švicanja. ja pol bi pa mogl odkrit aktivno sintgetično posteljnino, jogi, deko, kovter, povšter, gate, drek, pištolo in atomske bombe. lol. mogl bi odkrit pampers sintetično posteljnino. lol.

RejZoR ::

Sintetika ni kul iz dost jasnih razlogov. Ne diha in posledično začne hitro smrdet, če je v stiku s kožo/švicom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alen T 1978 ::

DimmniBurek je izjavil:

Zakaj ne kupiš druge deke ali jo neseš ven in jo pretepeš s tistim old school tepežkalom? Ali posesaš ali mogoče celo opereš v pralnem stroju?



oprana je nedavno. je še ful čista.
da bi jo pa stepel pa nisem pomislil. bi jo blo dobro mal pospenkat. na hard. pol ure.

RejZoR je izjavil:

Sicer ga s tem ne boš povsem eliminiral ampak si kupi čistilec zraka (air purifier). Sam ne tisto sranje, ki samo oddaja negativne ione in so dejansko samo ionizatorji. Pravi s filtri pa bo precej zmanjšal.
Še vedno boš moral brisat in sesat ampak se kar fino pozna.

Sam sem tud imel grozne probleme s prahom, majhna soba, računalnik, ki laufa 24/7. Sem pa imel klimo, ki ima že v osnovi gor mrežast PVC filter. Čez sem dal še en gostejši filter, ki je sicer za kuhinjske nape ampak sigurno bo zadržal še nekaj prahu. In zdej laufam klimo samo z ventilatorjem in se kar pozna. Na mat črnem routerju in črnem ohišju računalnika se sedaj opazi precej manj prahu. Sicer se še vedno nabira ampak precj počasneje. Mal poglej kaj bi lahko zimproviziral, ker dobri namenski čistilniki zraka so po 300+ EUR...



dobro. 300-400€ dat za, če praviš orenk, pol ni problema. kakšnih 1000+ bi mi blo pa že solzno.
sej sem odgovoril prejšnjenmu participatorju da bom premislil glede nakupa kaj takega.

LP

DimmniBurek je izjavil:

Ampak s tem bolj rešuješ posledice, ne pa odpravljaš vzroka. Jaz bi na tvojem mestu prvo zamenjal deko in s štrajfixom spucal tepih-če ga imaš, ostalo daš vse prat in boš videl razliko.


to je čist res. v bistvu bi bilo bolje odpravit vzrok. masl smo zašli s temo.
saj sem že v začetku vprašal kako tkanino kupit. recimo. oziroma, katera ne povzroča nastajanja prahu.

ma cunje redno perem. pa se mi zdi da pranje samo suši bombaž. sej dam mehčalec sam vseeno to ni to.
skor vedno pa pozabim strest cunje. mat jih že, ker ima to v navadi. men pa to ne ušalta. nisem navajen tko delat.

čeprav bombaž je človeku prijazen. jahm, treba bi blo odkrit kaj sintgetičnega, antibakterijskega, aktivnega, pa da je človeku ful prijazno. če je že, pol never mind.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

wini je izjavil:

Če ustvariš nadtlak v sobi si že preprečil večino nabiranja prahu.
Na enak način delujejo vsi datacentri - če je dobro porihtano. V 3 letih npr praktično ni bilo praha v strežniku ki teče 24/7
Nekateri si doma uredijo prezračevanje tako da je malenkostni nadlak. Tako ti ne prinaša v sobo novega od zunaj npr.


no ja no. to odpade.

wini je izjavil:

Ponavadi se to predvidi že pri gradnji ...
npr stenska filtrska enota z vgrajenim hepa filtrom

drugače za doma nevem ... lahko poskusiš z do it yourself improvizacijo ...
luknjo napeljat v sobo, na zunanji strani pa ventilator ki ti dovaja zrak v sobo, na cevi pa filter
sam pol nastane problem s segrevanjem tega zraka, oz ohlajanjem poleti ...

filtrske enote so ponavadi vezane na centralno prezračevanje in klima naprave ...
po mojem najbolje da kakega strokovjaka za klime vprašaš, sam nisem dovolj kompetenten na tem področju

(mogoče bi že klima v tem prostoru rešila večino težav)
p.s. će dosti zračiš sobo ali imaš priprta okna, pa da je cesta blizu se precej več praha nabere



ja ne vem kolk so tele prezračevalne naprave za čiščenja zraka glasne. če so dosti pol to absolutno odpade. sej zato sem prešaltal na laptopa, ker so mi šli stacionarci tolk na kurac s tistimi ventilatorji, da je blo že neverjetno. sem sam popizdil pa za 200€ prodal kar zmogljiv desktop, sam da sem lahk prec šel pa kupil laptopa. hehe.

RejZoR je izjavil:

Sintetika ni kul iz dost jasnih razlogov. Ne diha in posledično začne hitro smrdet, če je v stiku s kožo/švicom.


ma t ose da vse rešit. sej zato imamo inženirje in odkrivatorje.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

protiprašna mrežica za okno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423112 (2308)          
»

Sobni Ionizator / Filter zraka

Oddelek: Loža
115176 (4747) Mare2
»

Kaj dejansko pomaga proti prahu ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113041 (10963) m0LN4r
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567456 (32322) LordPero
»

Doma narejena filtracija zraka

Oddelek: Loža
264077 (2533) Heisenberg

Več podobnih tem