» »

Ocena projekta - spletna aplikacija

Ocena projekta - spletna aplikacija

Goldee ::

Zdravo.
Vem, da je težko tako čez palec ocenjevati vrednost projekta, vendar me res okvirno zanima cena za:
postavitev spletne strani, ki vsebuje:
-izdelavo nekega custom CMS-ja, kjer uporabniki lahko komunicirajo med sabo in si pošiljajo zasebna sporočila, ter dodajajo prijatelje. Uporabniki lahko pišejo tudi privat/javni blog.
-postavitev foruma, kjer registrirani uporabniki lahko objavljajo sporočila.
-postavitev "podforuma", kjer uporabniki lahko objavljajo oglase - ločeno od foruma. Primer: nekajnekaj.com/oglasi, ter nekajnekaj.com/forum. V rubriki oglasi je možno samo objavljati sporočila, komentarji niso mogoči.

Torej, na kratko, šlo bi za eno mini socialno omrežje. Stran bi morala biti interaktivna (ajax..?) in ne tako zelo statična. Vse skupaj bi teklo na Apache/php/mysql platformi.
Potreboval bi tudi nek "backend", kjer bi lahko administriral forum, uporabnike, oglase itd.

Zadeva bi morala biti tudi "odprta" v smislu nadgradnje - dodajanje novih funkcionalnosti/modulov on demand.

Kakšen bi bil strošek programerja za nekaj takega?(css je že narejen). Rad bi imel občutek koliko to stane... ali je to 200€ (kar dvomim), ali pa je to 5.000€ (kar tudi malo dvomim) :-)

Če je potreben še kak input za bolj točen izračun cene kar povejte.

Hvala.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

_Dormage_ ::

Če daš na firmo povpraševanje boš pomoje zlahka prebil 5k€

Goldee ::

Se pravi okoli 5k€ za tole? Občutno preveč.

Za ta denar raje najamem študenta, ga plačam 10€ na uro in ga najamem za 500 ur. V tem času bi pa že lahko nastalo kaj resnega, to je 3 polne mesece dela (40 ur na teden)...

Kaj pa pravite ostali guruji? Cena (čas) za zgornje?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

win64 ::

Raje daj 5k€ na začetku, kot pa da boš potem še 15k€ zraven za razne popravke. In 5k€ sploh ni pretirana cena za ta projekt, precej poceni po mojem mnjenju.

Goldee ::

Seveda, nobenega "štrikanja" naknadno nočem.

Ampak čemu tako visoka cena? Naj povem, da s tistim "mini socialnim omrežjem" nimam v mislih strani, podobne Facebooku. Interakcija med uporabniki bi bila res minimalna (2 funkciji - dodajanje/odstranjevanje prijateljev in pošiljanje zasebnih sporočil med prijatelji), saj za vse ostalo imamo tu FB in ni potrebe, da odkrivamo toplo vodo. Pa tudi forum ni potrebe, da je kompleksen - samo objavljanje, urejanje in komentiranje sporočil - res preprosto (z vidika uporabnika, se ve). Samo objavljanje oglasov bi bilo pa tudi sila preprosto - omejitev oglasa na 500 besed, cena, lokacija, ter kontakt. 4 vnosna polja).
Edino kar se tiče backend-a - to je verjetno malo bolj kompleksno, ne?

Nisem programer, zato si težko predstavljam kompleksnost takšnega projekta. Bi pa pustil precej proste roke pri ustvarjanju portala/strani, tako da bi bile tudi nove ideje dobrodošle (sploh pa če bi le-te poenostavile projekt).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Mavrik ::

A CGP imaš?
The truth is rarely pure and never simple.

Gandalfar ::

Tole ti naredim v 6 mesecih (rok dostave) za 8k EUR + 3k EUR za design (+DDV).
Okvirna cena seveda. Koncno dolocimo po videnih zaslonih. Informacijsko arhitekturo zaracunamo extra.

Moja referenca je, da delam s teamom, ki lahko to dostavi in ima za seboj ze par primerno kompleksnih projektov. Reference dostavim po zelji.

Goldee ::

Kaj je to CGP? (očitno nimam :-) )

@Gandalfar,
praviš, da je to precej kompleksen projekt? 6 mesecev dela? Mi lahko to opredeliš (okvirno) po urah? 1000 ur?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Gandalfar ::

Ni pomembno. Placas na izveden projekt + 6 mesecev garanacije in bugfixov (po dostavi).

Zadevo instaliram na tvoj VPS in dobis polno izvorno kodo in pravice za uporabo in sirjenje. Kar se nas tice, te ne vezamo nase z lastnikim CMS-jem.

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Hja, tako je, da trenutno sem v fazi pridobivanja ponudb in me res zanima koliko ur bi bilo potrebno vložiti v takšen projekt. No, na koncu me seveda zanima cena, ja. Rad bi si malo ROI preračunal...
Zdaj imam vsaj občutek kakšen strošek bi to predstavljalo. Torej, pod 5k nimam kaj iskat.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

blackbfm ::

ko toliko omenjaš te ure sem se spomnil na tole:

1:45
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Cacamas ::

Vse bi imel custom, ne veš pa koliko to stane. Če dobiš to za 5k€, potem good luck pri vzdrževanju.

x3ca ::

Forum tudi custom - zakaj že?
Če je CSS že narejen, to razumem, kot da dizajn je že.
Torej je samo še programiranje in s kakšnim frameworkom, sploh kot je django, je to precej trivialno :) V zahtevah si sicer dal php in mysql - zakaj ?
Poleg tega je pomembna informacija koliko userjev se pričakuje, da se primerno optimizira oz. že od začetka vzame to v zakup.
Sicer pa je problem bolj v točnem prilagajanju zahtevam, tu se ponavadi komplicira in nabija ure. Drugače to ni težek projekt.

Lion29 ::

@golde: ocitno nimas kaj dosti pojma, ce pravis, sej to so pa sam 2 funkcionalnosti...

lasten, namenski CMS je min okoli 2k (admin kategorij, admin prispevkov, admin slik, fajlov, integracija v front end, dober SEO)

uporabniki ~1k, administracija (novi, brisanje, popravljanje, bananje, etc) + front end profil (popravljanje, avatarji, pozabljeno geslo, registracija, login, etc)

sporocila ~1,5k(dobivanje, odgovarjanje, pregled, etc... kaksni front end bomboncki)

namenski forum ~2k

In ce zelis se kaksne funkcionalnosti kot so vzdrzevanje, backupi, statistike, reportistika, etc... se dodatno 1k

pol so tle se razni mejlingi - administracija templatov, vodenje posiljanja, belezenje komu je kaj ze poslalo, etc 1,5k

tako namensko mini socialno omrezje te tak od oka je minimalno 9k

pa designa sploh stel nisem...

ti pa kar zaposli studenta in ga placuje 10e na uro, bos hitro prisu na vsaj 1500ur (neizkusenost, ogrone luknje, predvsem varnostne in skalabilnosti oz. porabe resourcov)... da ne govorimo o urejenosti in modularnosti kode...

CGP - celostna graficna podoba
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

x3ca ::

Ja seveda, če greš vse programirat iz NULE, potem imaš res toliko dela. Zato pa na netu obstaja že ful enih fajn rešitev, in to modularnih :) Če to uporabiš, nimaš kaj računat 1k eur za sistem uporabnikov :) Res je, da je tip napisal, da hoče vse custom. Ampak to je bedarija. Oz. itak se da customizirat že obstoječe rešitve.

V glavnem, če boš vztrajen, boš verjetno res našel kakega študenta, ki ti bo pripravljen narest projekt za 1000 eur (če kdo ponudi manj, ni resen). Bodi zelo pazljiv. Sicer bi eni z veseljem (če bi bil v sami ideji zadaj nek dober potencial) tak projekt naredili za nizko ceno v zameno za referenco, vendar taki imajo ponavadi žal preveč drugih projektov že v vrsti. ;)

Lion29 ::

najbolje, da se naredi z joomlo, kupi en odlicen template se ga super predela in tiste manjkajoce module dokupi... in pride ven za 1,5k ce mu dela student
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Looooooka ::

Najemi studenta za 10EUR ja.
Po 500 urah nam pridi povedat, koliko si jih zamenjal.
Ce si upas pokazi se izvorno kodo.
Ce mas jajca vecja kot rodovniski bik nam pokazi se koncni izdelek.
Te teme me vedno nasmejejo.
Folk misli, da ce on za jurja na mesec preklada papirje v pisarni ali pa vozi tovornjak in nosi posto gor pa dol po stengah, da lahko kar tako na oko oceni, kako je nekaj predrago.
Vmes pa ideje za projekt pobere iz strani/cms-jev in forumov, ki dejansko obstajajo ze 15 let. Kar pomeni, da imajo za sabo ze 15 let razvoja.
Get real :)

Zgodovina sprememb…

x3ca ::

Lion29 je izjavil:

najbolje, da se naredi z joomlo, kupi en odlicen template se ga super predela in tiste manjkajoce module dokupi... in pride ven za 1,5k ce mu dela student

Ne, joomla je skoraj še slabša rešitev kot ta, da odpreš notepad in pišeš vse iz nule.
Pač za nekaj tako generičnega kot so uporabniki, blogi in zaseben chat, nima smisla izumljat tople vode. Seveda resna firma ne bo računala pod 5k eur, resnega študenta pa težko najdeš :) Good luck.

blackbfm ::

Če je stvar generična, še ne pomeni da z njo ni dela oz. da tist lahk nardiš za 10e. Nižjo ceno lahko ponudi kvečjem nekdo ki ima že izdelano stvar, pa samo popravi par spremenljivk v kodi.

Goldee ::

Zdravo.

Hvala za odgovore!

Ne, o programiranju res nimam kaj dosti pojma, zato pa sem vprašal vas.
Vem, da so študentje "neresni". :)

Ok, custom rešitev je res draga in mogoče malce nesmiselna za začetek, ko še ni nekega resnega prihodka.

Koliko pa bi (spet, okvirno) prišel projekt, če bi lahko zadevo sestavil iz open source rešitev?

Obiskovalcev pa okvirno do 1000 na dan. Ni nujno, da bi bili vsi registrirani uporabniki.


Aja pa sploh ni pogoj, da je php/mysql. Tisto sem samo tako navedel. Saj pravim, da sem noob, kar se tiče programiranja in zato sprašujem VAS, da mi podate okvirno oceno. Jaz samo razmišljam znotraj mojega box-a.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Gandalfar ::

> Koliko pa bi (spet, okvirno) prišel projekt, če bi lahko zadevo sestavil iz open source rešitev?

Moja ocena temelji na open-source resitvah. Cena je samo za prilagoditve in adapatacije na konkretne zelje.

Spura ::

Goldee je izjavil:

Se pravi okoli 5k€ za tole? Občutno preveč.
Optimist :))

MrBrdo ::

Goldee je izjavil:

Obiskovalcev pa okvirno do 1000 na dan. Ni nujno, da bi bili vsi registrirani uporabniki.

Sanje...
MrBrdo

Goldee ::

Spura je izjavil:

Goldee je izjavil:

Se pravi okoli 5kEUR za tole? Občutno preveč.
Optimist :))


Občutno preveč za budget ;)


/edit2
Očitno bo treba uporabiti kakšen open source ala Vanilla, Elgg... in to malo preurediti.
Hvala vsem za odgovore. Predragi ste. Oziroma, to je predrago zame ;-)

/edit3
Pa še tole sem našel: https://www.socialengine.com/buy-social...
450 USD, komplet instalacija - če se vključi IM, forum, blog. Zanimivo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
597382 (5235) GrX
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396195 (5246) HardFu
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313907 (11593) tiga325
»

Top Firma

Oddelek: Izdelava spletišč
435819 (4461) IceIceBaby
»

Je izdelava web strani na podlagi joomle sprejemljiva?

Oddelek: Izdelava spletišč
293159 (2292) _Beast

Več podobnih tem