» »

Top Firma

Top Firma

BlueBerry ::

Pozdravljeni!

Zanima me katero firmo priporočate za izdelavo spletne trgovine. Rad bi imel kvalitetno z unikatnim dizajnom, ki ga bom naredil sam od firme želim le da dizajn prenese v stran in točno tak kot sem si zamislil, ker vem da je veliko firm ki to sploh niso (saj absolutno ne znajo več kot popravljati Joomlo pa še to slabo). In tudi google kdaj zna skriti kvalitetne firme in meče ven tiste, ki mu več $$$ me zanima kaj priporočate ?

Pa tudi kakšna je cena za neko TOP trgovino kot je npr: mimovrste ?

IceIceBaby ::

Mimovrste ni trgovina ampak podjetje. Je odvisno kaj hočeš. CMS s podobnimi funkcijami ali komplet trgovino z 10k+ izdelki, opisi, slikami itd.

Ampak ok. Samo za tehnični del trgovine, kot je Mimovrste boš plačal od 20k do 50k. Odvisno od ponudnika in točnih zahtev.

Pa če delaš tako trgovino priporočam, da tudi dizajn prepustiš takšni firmi, ker imajo verjetno precej več izkušenj in znanja. Dizajn ni samo zaradi lepšega. Layout, barvna shema, oblika elementov in podobne "malenkosti" so bistvene za optimizacijo konverzije.

Goran's Blog ::

Ketero firmo?
Prvo se prašaj ali imaš denar?
Spletne trgovine gredo od 3000eur naprej(osnovne)

Isotropic ::

TOP firme tudi TOP plačaš

terryww ::

@blueberry
kontaktiraj komade od http://shopamine.com/
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Mati ::

Poglej, če ti je kaj takšnega všeč: www.impedanca.si.
Za tole sem od A - Ž plačal okoli 5k.
Ne vem, če lahko reklamo delam tukaj gor, zato mi piši na privat in ti javim firmo, ki je to delala.
Imeli smo sicer neke težavice, vendar se da nekako dogovoriti in pogovarjati, da je na koncu stranka zadovoljna.

Poldi112 ::

Ne vem zakaj ne bi smel delati reklame. Človek išče firmo. Kako mu boš drugače pomagal.
Bi bilo pa jasno nekaj drugega, če bi delal v firmi, tu pa jo priporočal kot "neodvisna stranka".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

Bluberry vseh takih strank ko si ti se resne firme odtepajo ko križ hudiča. Za unikatno trgovino, kot je mimovrste sem prepričan da se cena začne pri 50k. Drugače resne firme so http://www.parsek.com/ http://www.innovatif.com/

dolegar ::

@Mati 5k eur za virtuemart???

brez komentarja.
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

Goran's Blog ::

5k euru za tisto reč?
HMHM

para! ::

Sej je IceIceBaby povedal okvirne cene za resnejše zadeve :)

lp
Death before dishonor!

Putr ::

Hoj!

Mimovrste dela Dlabs( www.dlabs.si ) vendar je to povsem neprimerljivo s povprečno trgovino saj to je big, big zadeva. (verjemtie da tu podane ocene so nizke :) ).

1. Lastni dizajn: Dizajn ni samo neka slikica. Če hoče naredit tako kot se šika, če hočeš doseči pravo stvar -> nakup obiskovalcev, potrebuješ celo ekipo: UX (user experiance) profesionalca, css/html koderja (ki obvlada) in dizajnerja ki pozna vse tri.

2. Slabe/dobre firme. Spletna trgovina ni sam neki "k moreš met". Isto velja za spletno stran. Slaba stran/spletna trgovina ti lahko naredi veliko škode, zato če na trgovini prišparaš 2000€ in daš stvar delat "študentom" na študentskem servisu (tako se reče folku, ki zna približn postavit joomlo. Imaš tudi zelo profesionalne in sposobne freelancerje) ali pa kakšnji Ž firmi si lahko narediš ogromno škode. Jaz bi ti rekel: Plačaj več, dobi dobro, ali ne delaj nič.

3. Trgovine: Trgovina ni samo spletna stran. Tu je potrebna še logistika, odpošiljanje, računi, pisanje vsebin(to ne more delat tajnica!), posodabljanje vsebin, marketing itd.

4. "lastni cms": Če ti ponujajo razvoj strani na lastni platformi ali lastnem cmsu ali podobno .. pojdi stran. Hitro. Sedaj se vse razvija na opensource sistemih, ki so veliko boljši od inhouse zadev izpred nekaj let. Isto velja za joomlo. Ker najbrž ne boš imel zelo velikega portala tudi drupal ni najbolj primeren.

5. Za katerokoli firmo se odločiš ti bodo omogočil da stvar naredijo tako kot si ti želiš. Vendar mej v mislih da to bodo (upajmo) profesionalci, ki obvladajo svoj foh. Dovoli jih breathing room da so profesionalni.

(disclamer sem junior developer v www.dlabs.si, v protem času razvijam kot freelancer z ekipo)

Lp
Rok Andrée

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Putr ()

Sc0ut ::

1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Matic1 ::

Koliko pa računajo razne firme za joomlo in virtuemart tja do 300 izdelkov? Je za takšno trgovino kakšna boljša alternativa? Ker takšne trgovine/s.p. itak nimajo denarja za res neko orng e-trgovino po naročilu pa me zanima kako se gibljejo cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

HardFu ::

pred kratkim sem za spletno trgovino (dizajn sem dobil) integrirano v TYPO3 racunal €2,5k
http://codeable.io

jype ::

HardPhuck> pred kratkim sem za spletno trgovino (dizajn sem dobil) integrirano v TYPO3 racunal €2,5k

Tam nekje. Inženir stane 5k na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

fosil ::

Za kakšne manjše zadeve je lahko alternativa tudi najem, oziroma prodaja preko obstoječe spletne trgovine.
Enaa ima recimo en tak sistem.
Tako je!

LuGi ::

jype je izjavil:

HardPhuck> pred kratkim sem za spletno trgovino (dizajn sem dobil) integrirano v TYPO3 racunal €2,5k

Tam nekje. Inženir stane 5k na mesec.


V sloveniji 1,5k

jype ::

LuGi> V sloveniji 1,5k

?

Mati ::

Poldi112 je izjavil:

Ne vem zakaj ne bi smel delati reklame. Človek išče firmo. Kako mu boš drugače pomagal.
Bi bilo pa jasno nekaj drugega, če bi delal v firmi, tu pa jo priporočal kot "neodvisna stranka".


No, ker ne delam v tej firmi pol ni problem.
Stran je delala firma: http://www.tend.si/

5k se meni zdi sprejemljivo, glede na to, da so bili od treh najcenejši ponudnik. Nisem pa želel, da stran delajo razni študenti in one man bandi. Ni pa to samo kar se vidi navzven. V ozadju je en kup zadev narejenih, ki pa jih nima smisla razlagat zdaj tukaj.

IceIceBaby ::

Opensource ali custom? To vprašanje nima smisla. Cilj spletne trgovine je prodaja. CMS, ki vse skupaj poganja je le orodje. Za vsako delo izbereš pravo orodje.

Nekatere stranke in večina developerjev se čisto preveč osredotoča na tehnologije, ki poganjajo trgovino in čisto premalo na samo prodajo.

Analogija temu bi bil fizični trgovec, ki ga zanima s kakšnim postopkom so narejene police v trgovini, kakšen cement so uporabili pri gradnji sten itd. Vse kar ni povezano s povečevanjem prodaje in boljšim odnosom s strankami je izguba časa.

Putr ::

IceIceBaby je izjavil:

Opensource ali custom? To vprašanje nima smisla. Cilj spletne trgovine je prodaja. CMS, ki vse skupaj poganja je le orodje. Za vsako delo izbereš pravo orodje.

Nekatere stranke in večina developerjev se čisto preveč osredotoča na tehnologije, ki poganjajo trgovino in čisto premalo na samo prodajo.

Analogija temu bi bil fizični trgovec, ki ga zanima s kakšnim postopkom so narejene police v trgovini, kakšen cement so uporabili pri gradnji sten itd. Vse kar ni povezano s povečevanjem prodaje in boljšim odnosom s strankami je izguba časa.

Double facepalm.

IceIceBaby ::

Pa res, šit. Si me prepričal s tvojimi bogatimi argumenti :)

Ziga Dolhar ::

Žal, Ice, si iz enega ekstrema zašel v povsem drugega. In še primer (da trgovca ne zanima, kakšen cement je uporabljen, recimo) je izjemno, izjemno neposrečen.
https://dolhar.si/

IceIceBaby ::

Zakaj neposrečen?

Meni se zdi zadeva podobna. CMS na katerem je narejena trgovina je zadnja stvar, ki mora zanimati trgovca. Važno je kakšno funkcionalnost omogoča. Če je to OS ali custom sistem je pomembno pri zelo redkih trgovcih.

Ziga Dolhar ::

Ponesrečen zato, ker je gradbeni material (in "cement" še posebej) v gradbenih poslih eno najbolj perečih področij in njegova izbira v pogodbi ter "dejanska" uporaba (kaj gradbinec potem "res" vgradi) precej pogost povod za pravne spore.

No - poleg nesreč oziroma škode, ki se zaradi uporabe neprimernega cementa pokaže s časom.

Sicer pa praviš:

Za vsako delo izbereš pravo orodje.


... in torej ni "vseeno", kaj uporabiš - če še sam praviš, da moraš izbrati pravo orodje. Katero je pa to pravo, pa ponavadi ne pade z lufta.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Ponesrečen zato, ker je gradbeni material (in "cement" še posebej) v gradbenih poslih eno najbolj perečih področij in njegova izbira v pogodbi ter "dejanska" uporaba (kaj gradbinec potem "res" vgradi) precej pogost povod za pravne spore.


Ampak s tem se ukvarjajo gradbinci, ne trgovci.

Trgovca načeloma ne zanima kako je zgrajen objekt. Če stoji in je primerno oblikovan za prodajo je lahko iz žvečilnih gumijev. Trgovci se ukvarjajo s tem, da v objekt dobijo čim več kupcev.

... in torej ni "vseeno", kaj uporabiš - če še sam praviš, da moraš izbrati pravo orodje. Katero je pa to pravo, pa ponavadi ne pade z lufta.


Daleč od tega, da bi bilo vseeno. Odgovarjal sem na namigovanja, da je opensource trgovina avtomatično slabša oz. cenejša.

Ziga Dolhar ::

Trgovec _naroči_ objekt - je investitor. In mu hudičevo ni vseeno, če bo gradbinec uporabil drug cement, kot je bilo dogovorjeno v pogodbi, ali če se bo zaradi slabe izbire cementa podrl strop v trgovini (ali na letališkem terminalu) na kupce. Ali če bo moral zaradi napak v objektu čez tri leta štacuno za par mesecev zapreti. Ne le, ker je slabo za njihovo denarnico - ampak ker je še slabše za njihov PR (in posledično denarnico).

Odgovarjal sem na namigovanja, da je opensource trgovina avtomatično slabša oz. cenejša.


No, ta tvoj pomislek pa drži :).
https://dolhar.si/

Putr ::

IceIceBaby je izjavil:

Pa res, šit. Si me prepričal s tvojimi bogatimi argumenti :)

A verjameš da sem 30 minut pisal ta odgovor :). Napisal sem 4 verzije, vendar nobena ni bila dovolj dobra saj je tvoje razumevanje spletnih trgovin tako luknjasto, tisto kar je je pa povsem napačno in posledično so tvoji argumenti in mnenja meni povsem nelogična. Tvoja izjava je bila konfliktna. Po eni strani praviš da je izbira orodja nepomembna, po drugi strani pa praviš da je potrebno izbrati pravo orodje. Po eni strani praviš da so tehnikalije spletne trgovine nepomembne.. po drugi strani pa govoriš da je treba se ukvarjat z prodajo (problem je v tem da v spletni trgovini je vse tehnikalija in tesno povezano z izbiro orodja, tudi pisanje vsebin). Ni mi čisto jasno kako si ti predstavljaš spletno trgovino, njeno delovanje, uporabljanje in potrebne tehnologije, zato ti tudi ne morem odgovoriti.

IceIceBaby je izjavil:

Daleč od tega, da bi bilo vseeno. Odgovarjal sem na namigovanja, da je opensource trgovina avtomatično slabša oz. cenejša.


Je boljša ter na dolgi rok precej, precej cenejša. Ter ne, ni namigovanje. Je strokovno mnenje. Mnenje, ki ga večina deli, kar se vidi z tem da nihče resen ne uporablja več custom trgovin in CMSov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Putr ()

IceIceBaby ::

Napisal sem 4 verzije, vendar nobena ni bila dovolj dobra saj je tvoje razumevanje spletnih trgovin tako luknjasto, tisto kar je je pa povsem napačno in posledično so tvoji argumenti in mnenja meni povsem nelogična.


Kolk bi šele prodajal, če bi dejansko razumel spletne trgovine :)

Po eni strani praviš da je izbira orodja nepomembna, po drugi strani pa praviš da je potrebno izbrati pravo orodje.


Tega pa nisem napisal.

Po eni strani praviš da so tehnikalije spletne trgovine nepomembne.. po drugi strani pa govoriš da je treba se ukvarjat z prodajo (problem je v tem da v spletni trgovini je vse tehnikalija in tesno povezano z izbiro orodja, tudi pisanje vsebin).


Tudi tega nisem napisal. Napisal sem, da izbirati med OS in custom nima smisla. Izbereš na podlagi funkcionalnosti, ki ti omogočajo dobro prodajo.

Je boljša ter na dolgi rok precej, precej cenejša. Ter ne, ni namigovanje. Je strokovno mnenje. Mnenje, ki ga večina deli, kar se vidi z tem da nihče resen ne uporablja več custom trgovin in CMSov.


Tvoje strokovno mnenje je malo preveč splošno. Default Magento je PITA v skoraj vseh pogledih. Ustrezno modificiran lahko poganja huge trgovine zelo hitro in zanesljivo (MV je na magentu, ne?).

Po drugi strani jaz uporabljam custom sistem, ker imam zelo specifične potrebe in mi nobena OS zadeva ne omogoča tega kar delam.

jype ::

IceIceBaby> MV je na magentu, ne?

Ne.

Putr ::

Aha vidim da se ne razumeva pod kaj mislimo "custom". Nič čudnega da mi ni bilo nič jasno. Se posipam z pepelom.

Ko govorim o "custom" cms in trgovinah mislin na sisteme razvite v vsaki razvojni firmi posebaj, ki več ali manj kopirajo joomlo, wordpress in drupal. Izhajajo iz časov, ko le-ti še niso bili popularni in se je vsako stran gradilo from the ground up in je potem vsaka hiša naredila svoj cms. Kar je žalostno je to da sedajo ko imamo opensource CMSje, ki jih razvija velika skupnost namesto vsaka hiša posebaj.. nekateri še vedno tržijo te v lastni hiši razvite CMSje in trgovine... in to vse za povsem povprečne trgovine in strani.

Primer: http://gcms.g-server.com/ (gCMS)
http://www.zabec.net/pomoc-in-podpora/F... (fakin žabec ima "lastni cms"!!!)

Večina ljudi ne rabi nič custom razvoja. Rabijo eno variacijo zelo standardne funkcionalnosti(prava kombinacija sistema in pluginov ter konfiguracije) z tapravim dizajnom in postavitvijo za njihove potrebe. Je še vedno potrebno veliko dela, vendar praktično nič custom razvoja. Zato pa tudi dobiš trgovino za 2.5k€ (ker je zelo malo).

In tu je moj argument. Imaš inhouse CMS, ki ima manj funkcionalnost in je manj prilagodljivi ter jih zna vzdrževati le ena firma. Po drugi strani imaš velike opensource projekte, ki imajo ogromno funkcionlnoati, ponavadi stotine pluginov, so daleč bolj prilagodljivi in jih zna vzdrževati vsaj 100 ljudi državi in tisoči po svetu. Tu je izbira očitna. Katerega od teh velikih projektov boš vzel je pa druga stvar (bi tu še dodal da niso čisto vsi sistemi opensource. Še posebaj za trgovine imaš specializirane produkte, ki so plačljivi, in jih ponavadi razvija samo ena firma (plugine pa community) katere uporabljajo mnoge razvojne firme. To je še vedno bolje kot nekaj kar je zraslo na zelniku ene male firmice.

Seveda če imaš pa zelo custom potrebe (kar trgovine jih ponavadi nimajo) greš pa potem uporabljat neki framework, kjer je custom razvoja ogromno več (in cena veliko višja) vendar je framework še vedno ponavadi opensource (oz široko uporabljan) in tako zagotovi bazo in okolje, ki ga lahko hitro prevzame drug developer.

IceIceBaby ::

Putr, mislim, da sva na isti valovni, samo nisva se razumela. Jaz zagovarjam OS, kjer je to mogoče.

Pred časom sem bil v tem biznisu, pa sem hvalabogu vse prodal :) Smo delali trgovine najprej na OScommercu potem na Magentu. Večina teh manjših webdesign firmic je strankam prodajala nek njihov CMS in en kup izrazov, ki za stranko nimajo nobenega pomena. Mi smo jim prodali opensource trgovino, ki je bila dodelana s prodajnega vidika.

Rezultat: strankam je bilo vseeno kaj teče "pod pokrovom", dokler so imeli na voljo dobro orodje za prodajo.

Btw...na čem pa teče MV? Nekaj časa nazaj sem 100% bral na straneh od domence nekaj o Magentu.

Putr ::

Aha. No jaz sem pa stranki, ki išče nekoga da mu naredi spletno trgovino poskusil izobrazit česa naj se izogiba. Res je da večino ne zanima kaj je pod pokrovom, vendar jih to še kako zadeva.

Glede MV: Hmm codebase od MV nisem videl od blizu vendar mi je blo rečen da je zadeva custom. Ali to pomeni da je samo močno modificirana platforma ali pa inhouse razvoj from the ground up pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Putr ()

Ziga Dolhar ::

MV je kar lepo "domača" koda, ja. Kako je danes ne vem, je bil pa svoje čase glavni (edini?) programer Jugoslav.
https://dolhar.si/

LuGi ::

Zagnojili temo spet.

c3p0 ::

> Kar je žalostno je to da sedajo ko imamo opensource CMSje, ki jih razvija velika skupnost namesto vsaka hiša posebaj.. nekateri še vedno tržijo te v lastni hiši razvite CMSje in trgovine... in to vse za povsem povprečne trgovine in strani.

Že vejo zakaj. Pogosto jih s temi pod-povprečnimi produkti povsem vežejo nase, o kakšni selitvi gostovanja oz. vzdrževanja ni govora.

JesusChrist ::

Mati je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ne vem zakaj ne bi smel delati reklame. Človek išče firmo. Kako mu boš drugače pomagal.
Bi bilo pa jasno nekaj drugega, če bi delal v firmi, tu pa jo priporočal kot "neodvisna stranka".


No, ker ne delam v tej firmi pol ni problem.
Stran je delala firma: http://www.tend.si/

5k se meni zdi sprejemljivo, glede na to, da so bili od treh najcenejši ponudnik. Nisem pa želel, da stran delajo razni študenti in one man bandi. Ni pa to samo kar se vidi navzven. V ozadju je en kup zadev narejenih, ki pa jih nima smisla razlagat zdaj tukaj.


Da bi ti vedel koliko firm je prepojenih s študenti, ki delajo povsem konkurenčne ali še boljše rešitve (ti pa se tu nad študenti zmrduješ). Kaj si mislil, da ti 40 letni programerji v pradinih oblekah programirajo tvojo rešitev? :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Mati ::

JesusChrist je izjavil:

Mati je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ne vem zakaj ne bi smel delati reklame. Človek išče firmo. Kako mu boš drugače pomagal.
Bi bilo pa jasno nekaj drugega, če bi delal v firmi, tu pa jo priporočal kot "neodvisna stranka".


No, ker ne delam v tej firmi pol ni problem.
Stran je delala firma: http://www.tend.si/

5k se meni zdi sprejemljivo, glede na to, da so bili od treh najcenejši ponudnik. Nisem pa želel, da stran delajo razni študenti in one man bandi. Ni pa to samo kar se vidi navzven. V ozadju je en kup zadev narejenih, ki pa jih nima smisla razlagat zdaj tukaj.


Da bi ti vedel koliko firm je prepojenih s študenti, ki delajo povsem konkurenčne ali še boljše rešitve (ti pa se tu nad študenti zmrduješ). Kaj si mislil, da ti 40 letni programerji v pradinih oblekah programirajo tvojo rešitev? :))


Napak si me razumel. Hebe se meni v kaki obleki mi kdo programira. Problem je, ko daš zadevo študentu programirat, nimaš nobene garancije, da bo na koncu karkoli delovalo, oziroma da jo bo sploh v dogovorjenem roku končal.
Če daš zadevo izdelovat podjetju so pa na voljo razni instrumenti, ki zagotavljajo izvedbo. Prav lahko, da delajo zadevo študenti, vendar neko podjetja stoji za njimi in jamči izvedbo, garancijo in še kaj!

Upam, da zdaj razumeš, kar sem mislil povedati z one man band ali študentom.

JesusChrist ::

To razumem, ampak študent lahko dela v podjetju ali pa na svojem (torej na "fuš"). Je pa logična zadeva, da se take strani dajo delat firmam ravno iz razlogov, ki si jih že omenil. Je pa tudi odvisno kdo stran naroča in od strani same (njen namen, itd). Za nekega toneta iz kopra je povsem dovolj, da mu za njegovo majhno podjetje izdela stran nek študent za bistveno nižje stroške :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

IceIceBaby ::

One man bandi so ponavadi slabi na vsaj enem področju. Lahko šepa dizajn, izvedba, priprava vsebin... Dobiti freelancerja, ki bo znal sam narediti vse tako kot je treba je skoraj nemogoče.

Mati ::

JesusChrist je izjavil:

To razumem, ampak študent lahko dela v podjetju ali pa na svojem (torej na "fuš"). Je pa logična zadeva, da se take strani dajo delat firmam ravno iz razlogov, ki si jih že omenil. Je pa tudi odvisno kdo stran naroča in od strani same (njen namen, itd). Za nekega toneta iz kopra je povsem dovolj, da mu za njegovo majhno podjetje izdela stran nek študent za bistveno nižje stroške :D


Zdaj pa preberi še enkrat prvi post v tej temi in boš dobil odgovor na moj reply zakaj ne one man bandi in razni študenti "freelancerji".
To je bil vzrok zakaj sem jaz raje plačal 5k, kot pa da plačam 3k in dobim nedelujočo stran, ter obilo sivih las.
Ne pravim, da je moja stran perfektna. Deluje pa točno tako, kot sem si zamislil in kot sem želel.
Joomla je v ozadju samo za izpeljavo posla. En kup stvari se prej zgodi, preden pridemo do joomle. Zato 5k!

c3p0 ::

Freelancer je lahko kar spodobna firmica, ki ima resne podizvajalce za področja, kjer morda kaj šepa. Študent ni freelancer, ampak maček v žaklju.

Problem študentkov je pa v tem, da ga ni ko ga rabiš. Bo porihtal "čez 2 tedna", ko bodo mimo izpiti. Vzdrževalne pogodbe ti odziv in know-how jamčijo.

IceIceBaby ::

Je lahko, ampak taki ne delajo za 10 eur na uro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava mobilne spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
424557 (3240) 111111111111
»

Izdelava spletne trgovine - pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
457771 (6419) Netrunner
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396210 (5261) HardFu
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313952 (11638) tiga325
»

CMS stran - cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
497894 (6559) technolog

Več podobnih tem