» »

Ali mi je odpovedala grafična?

Ali mi je odpovedala grafična?

«
1
2

Samsung06 ::

Hej

Na enem od PCjev so se mi pojavile tele čudne modre pike(glej priloženi sliki). Par sekund kasneje mi pa PC zamrzne.

Probal sem priklopit tudi na drugi monitor, pa je isto.

Je šla grafična kartica?

Model kartice: Gainward 8800 GTS 512Mb (kupljeno 01/04/2008)

Če menite, da je grafična kartica razlog, potem bi vas prosil še:
1) Katero kartico mi priporočate kot nadomestilo (močna mora biti saj kot je bila stara; najbolj poceni varianta ob izpolnjenem 1 pogoju)
2) Kje bi se jo dalo jutri kupiti (sobota)

Slika 1:
http://shrani.si/?Q/Z1/2Km48RpL/2012060...

Slika 2:
http://shrani.si/?1H/Ti/39xpKN9T/201206...

Hvala za odg.

69charger ::

Po vsej verjetnosti je šla kartica. Primerne kartice pa so npr. Radeon 7770 ali pa GTX550Ti.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

priporocam ti da kupis mojo 5770 1Gb. Ce si iz okolice Kamnika jo lahko dobis ze jutri!

Samsung06 ::

Očitno je res bila kriva grafična, saj mi z novo deluje vse ok.

Bi pa imel eno vprašanje, kaj storiti s staro pokvarjeno kartico? Se jo vrže v smeti ali so na njej kaki uporabni deli, ki bi jih kdo celo kupil? :)

Riff ::

jaz jo kupim za 10E :) ker jo bom sigurno popravil s peko vsaj za eno leto :D sem s peko popravil že 2 8800GTS pa eno GTX pa še en radeon HD 4850 pa HD 3850 na AGP vodilu



lahko se zmenva prek ZS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Janac ::

Samsung06 je izjavil:

Očitno je res bila kriva grafična, saj mi z novo deluje vse ok.

Bi pa imel eno vprašanje, kaj storiti s staro pokvarjeno kartico? Se jo vrže v smeti ali so na njej kaki uporabni deli, ki bi jih kdo celo kupil? :)


torej ne rabis vec?

opeter ::

Samsung06 je izjavil:

Bi pa imel eno vprašanje, kaj storiti s staro pokvarjeno kartico? Se jo vrže v smeti ali so na njej kaki uporabni deli, ki bi jih kdo celo kupil? :)


Odneseš na eno od ZEOS-ovih zbiralnic ali pa na lokalno deponijo, kjer imajo kontejner za odpadno elektroniko.

ZEOS:
http://www.zeos.si/

Njihove zbiralnice:
http://zeos.si/zbiralnice/index.html
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Popravi jo, prodaj pa kupi novo.

Drugače pa hvala za video, se že dolgo nisem tako nasmejal.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

freesty ::

nasmejal? To je drugace preverjena taktika:)

Tud sam sm ze zapeku graficno, ki je bla hin in sedaj ze 8 mesecev dela brez problema:)

Riff ::

filip007 je izjavil:

Popravi jo, prodaj pa kupi novo.

Drugače pa hvala za video, se že dolgo nisem tako nasmejal.:))



ja če te peka spravi v smeh potem pa kar :)

se mi pa ne zdi fer da bi jo zapekel potem pa prodal kot brezhibno :D

sennheiser ::

Fer jah no ne vem... uprašanje je kaj delajo na servisih s tistimi, katere naj bi šle papa... :D ni 2x za rečt da ne naredijo tole pa ti jo dajo nazaj kot popravljeno oziroma "novo".

filip007 ::

Bom raje rekel zakaj je tako, ker je nVidia prelena da bi naredila kaj z zmanjšano mikronsko teh. pri Radeonih večina ni teh problemov, no res serija HD4000, ji bila malo kremplasta, to je pa tudi vse. Geforci pa 8800, 9800, popravili so šele z GTS 250.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Xserces ::

janac za kok das tvojo?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Xserces je izjavil:

janac za kok das tvojo?


http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

filip007 ::

Kakšna slikca tiste grafične ne bi škodovala, saj ne prodajaš samo škatljo.:)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

listje123 ::

Riff je izjavil:

jaz jo kupim za 10E :) ker jo bom sigurno popravil s peko vsaj za eno leto :D sem s peko popravil že 2 8800GTS pa eno GTX pa še en radeon HD 4850 pa HD 3850 na AGP vodilu



lahko se zmenva prek ZS


Na internetu sem videl že veliko pekov ki pečejo svoje grafične pokvarjene kartice, ampak kaj točno se potem v grafični spremeni da začne delat?

Janac ::

sem jo ze zapakiral :)

listje123 je izjavil:

Riff je izjavil:

jaz jo kupim za 10E :) ker jo bom sigurno popravil s peko vsaj za eno leto :D sem s peko popravil že 2 8800GTS pa eno GTX pa še en radeon HD 4850 pa HD 3850 na AGP vodilu



lahko se zmenva prek ZS


Na internetu sem videl že veliko pekov ki pečejo svoje grafične pokvarjene kartice, ampak kaj točno se potem v grafični spremeni da začne delat?


v graficni se vsi loti na novo zalotajo, zato ce se naprimer cip malo odlota ga s tem malo prilotas skupaj in nekaj casa drzi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Riff ::

sennheiser je izjavil:

Fer jah no ne vem... uprašanje je kaj delajo na servisih s tistimi, katere naj bi šle papa... :D ni 2x za rečt da ne naredijo tole pa ti jo dajo nazaj kot popravljeno oziroma "novo".


ja se strinajm možn je vse, sej zame ni problema si jo pač zapečem, za tiste pa ki pa tele fore s peko ne pozanjo je pa problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

stock ::

Da se kaj zalota je enako šans da se kaj tudi odlota, je bol 50/50 postopek, če pa rata je pa sigurno zmaga. Enako za drugo stran, če kdo dobi 10€ za neizpravno zadeveo -zmaga. Na servisih se pa kaj takega pomoje ne grejo, če že majo pol tako kartico sami zase. Drugače pa mene pri tem bol moti dejstvo, da bi potem v pečici pekel pecivo xD

Robi :P ::

js mam eno 8500GT doma ker je slika 16-bitna torej zmankalo je barv in so negativne bom probal zapečti pa povem...

stock ::

Samo prej poglej malo kaj moraš narest, hladilnik dol, pa kake plastike zaščitit, da se ne bo potica sesedla :)

Sssaga ::

Robi :P ::

stock je izjavil:

Samo prej poglej malo kaj moraš narest, hladilnik dol, pa kake plastike zaščitit, da se ne bo potica sesedla :)

ne bom pekel prvič vseeno hvala ti...

Xserces ::

plastike zdržijo 300 stopin tako da ni problema
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Sssaga ::

Ravno 9800 GT je crknila frendu prejšnji teden, ki sem jo 2x dal v pečico (sm jo dal v komp in zalaufal brez hladilnika... ni vžgalo prvič->rišparal na pasti in pucanju teer razstavljanju kulerja) Delovala je še 18 mesecev, sedaj so pa spet podobni simptomi tko da se lahko mogoče še enkrat popravi. Kupljena je bila Decembra '08.

Tko da se res splača kaj takega, vendar priporočam drugo pečico, kot tisto v kateri pečete hrano ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

DarkSite ::

Imam isti problem z Gainward 8800 GTS 512Mb

Če kdo želi mu lahko kartico dam za 10eurov. (LJ)

stock ::

Lol delujoča je vredna 20 xD

Tac20 ::

A mislite da bi deloval ta baking mogoče tudi na kartici katero ob vstavitvi v slot v matični, se računalnik sploh ne zboota, oz. ekran samo utripa?

DarkSite ::

stock je izjavil:

Lol delujoča je vredna 20 xD

Torej jo vzami in imaš 10 € dobička.

freesty ::

Ja, ce je delujoca vredna 20€, ti pa nedelujoco prodajas za 10€. Vidis problem?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DarkSite ::

freesty je izjavil:

Ja, ce je delujoca vredna 20€, ti pa nedelujoco prodajas za 10€. Vidis problem?


Sej pravi, da jo bo speku ane, torej bo spet delujoča.

A mogoče ne zaupa v svoje kuharske sposobnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

stock ::

Hehehe, pecivo ti nardim ;) teh zadev pa še nisem pekel. Pa mi tudi ne diši, pečica za pripravo hrane no-way. 10 Dobička pa je le če se posreči ane, lahko je pa 10 izgube. After math za 10 bol slaba.

freesty ::

DarkSite je izjavil:

freesty je izjavil:

Ja, ce je delujoca vredna 20€, ti pa nedelujoco prodajas za 10€. Vidis problem?


Sej pravi, da jo bo speku ane, torej bo spet delujoča.

A mogoče ne zaupa v svoje kuharske sposobnosti?


Lahko jo senkas. :> Itq ti je samo utez za papir:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

stock ::

Tac20 je izjavil:

A mislite da bi deloval ta baking mogoče tudi na kartici katero ob vstavitvi v slot v matični, se računalnik sploh ne zboota, oz. ekran samo utripa?



Če se gre prav za 8800 model, je mogooče vredno poskusit, drugače pa se kakšne kartice niti artefaktov ne ozdravijo kaj šele takšno magično popravilo.

DarkSite ::

ok dam ti jo za 9€

Tac20 ::

Gre za gts 250, samo tudi kšnih anpinjenih kondezantorjev nima, nič vidnega, nevem kaj bi bilo narobe.

stock ::

Ni prva kartica ki je šla papa. Mislim da so to šezmeraj neke izvedenke 8800-9800-250, samo ne verjamem da bi trik užgal. Če ne da nič ne bo nič, samo v koš.

filip007 ::

Nevem zakaj si ne kupite Radeon, no res serija 4 zna delati črno sliko, serija 3 pa je dobra. Geforce je naredil neke 9600GT green, z manj nm tech. samo te je praktično nemogoče dobiti.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Riff ::

hmm mogoče pa jaz vzamem za jabe :) pa probam s peko

barocco ::

Glede peke,sam bil zelo skeptičen!
Vseeno probal(ni blo druge),Odtsranil ventilator, dal na 100 Stopinj,ko je dosegla pečica to temeraturo ,jo dal notri za 15 min jo sestavil in lej ga zlomka DELA.
Od takrat dela kot mora.:)

Janac ::

delalo bi tudi če bi GPU na novo prilotal na PCB! Če pa še vedno nedela pa nov GPU...

Riff ::

samo 100°C ? jaz dam na 200° za 10 minut, sem pa nabavu rableno pečico samo zarad peke graf :D

Sami ::

Mojo bivšo 8800GTX sem 3X uspešno popravil s peko na 200° za 12minut, potem pa je čisto odpovedala :-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

barocco ::

Riff je izjavil:

samo 100°C ? jaz dam na 200° za 10 minut, sem pa nabavu rableno pečico samo zarad peke graf :D

Sm cviku.Če pa ne bi delaovala,po peki, bi povečal temperaturo.Grafa ,mi je crkovala samo po igranju BBC2 MP,ko igram ostale nazahtevene igre ala Fifa 2012, Toy Soldiers, Hitman -Blood Money ipd grafa ne crkuje(8800GT 512mb).

Riff ::

zanimiva fora barocco :)

einstein :P ::

Kako je pa kaj s tem bakingom glede ostalih komponent, ker imajo recimo nekateri tranzistorji itd... samo do max. 150°C temperaturo skladiščenja, kako pa je potem, če jo daš pečt na recimo 180 ali celo 200°C?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

VoxGrog ::

Za kratko izpostavitev takih temperatur ni panike, dokler niso prižgani.

Moraš pa pazit, da ti med segrevanjem ne popadajo vse stvari dol iz PCB :)

#000000 ::

10 minut je precej več kot kratka doba, tko da kondenzatorje dol ali pa zaščitit, ker ni nujno da ga bo napihnilo gor, lahko ga dol kjer tega ne vidiš, enako mislm da jih lahko izsuši (baje)

btw. Gorenje baje načrtuje novo linijo pečic

einstein :P ::

@#000000

"btw. Gorenje baje načrtuje novo linijo pečic"

prav posebej za grafične kartice? :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

vse se da pečt, jaz sem dal pečt ps3 matično ploščo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677473 (5777) shadeX
»

Problem z grafično kartico

Oddelek: Strojna oprema
101190 (996) DSQUARED2
»

9800gt artefakti

Oddelek: Strojna oprema
476029 (5136) dottor
»

Radeon 6870 problem

Oddelek: Strojna oprema
161389 (1137) Riff
»

geforce 8800gts problem

Oddelek: Zvok in slika
192144 (1844) Riff

Več podobnih tem