» »

Napajalnik tuli ob previsoki temepraturi AMD-ja

Napajalnik tuli ob previsoki temepraturi AMD-ja

PhotoBlaz ::

Imam eno vprasanje!

Imam T-Breda 1700+ 0,13mikronskega....itd.
Dela na frekvenci 1680 Mhz, pri kateri ima delovno temp. 54C ,ce pa ga spustim na njegovo osnovno, potem pa ima 51 C

Imam ohisje, ki je dobro prezraceno, ker imam dodatni ventilator.
problem pa imam v tem, ker moj 300W napajalnik nekako zana visoko temperaturo procesorja in zacne svoj ventilator hitreje vrteti, s tem pa zacne "orenk" tulit! Tako da je racunalnik FUUUUL preglasen!
Zanima me, ali je napaka z mojim napajalnikom, ali cem drugim. Oz zanima me, ce moram zamenjati napajalnik in kaksen je najboljsi, da ga ne zmede taka temperatura procesorja.

V kolikor ni vic v napajalniku, bi prosil za drugacno resitev-pomoč.

Lep pozdrav vsem odrešiteljem!
Model

gumby ::

hitrost ventilatorja v napajalniku se ti spreminja v odvisnosti od temperature (in posredno od obremenitve). lahko prevežeš napajanje ventilatorja na fiksno napetost (na 7V, recimo) - potem ne bo več spreminjal vrtljajev. ampak pri tem pazi, da se napajalnik ne bo pregreval

Dead_Eye ::

meni se zdi temp. čez 50C za Tbred-a previsoka. moj 1700+ na 12x167=2004 je pri full load max 43C, idle 37C.

kakšen hladilnik imaš?

PhotoBlaz ::

hladilnik se mi zdi OK. V bistvu sm ze dva sprobal, pa je ista temperatura.
Zdej imam celotnega iz bakra.

Ne vem zakaj imam probleme s temi procesorji da se tolk pregrevajo, ker prejsnji TB 1400, se je pa grel celo na 60C -neobremenjen.

Ne vem no kako da se enim pregrevajo, drugim pa cist normalno laufajo-ce bi kdo vedu od cesa je to odvisno.

Sem racunal, da si bi kupil Zallmana in nov napajalnik....bi mogoce s tem resil problem?

Klemenn ::

torej..rešil bi zadevo že s tem da kupiš eno stvar..ali nov hladilnik ali pa nov napajalnik...kar te pač moti

temperatura proca niti ni tako kritična..ni ravno idealna..tako pač je..prvo povej če si vse haldilnike sam naštimaval..ker če si potem je to lahko vzrok visoki temperaturi..

če misliš kupiti nov napajalnik...po moje je to v bistvu zgrešeno..saj se ta prilagaja temperaturi..kar pomeni..da vsaaj VČAIH ne tuli z polnimi obrati...če boš kupil takega brez senzorja..bo VEDNO tulil s polnimi obrati...

bolj idealno bi bilo..da greš v en shop..vzameš vulcano 7+ pa rečeš njim nej ti ga namontirajo..pa bo :\

neo ::

Ce mene pitas, ti je crknil lager na ventilatorju od napajalnika in ta kurva potem tuli pod vecjimi obrati.Menjaj ventilator.

PhotoBlaz ::

sem uredil zdej!

Kupil sem dva potenciometra(tista od Zalmana) in sem enega vgradil v napajalnik, drugega pa na CPU vent. temperatura je za 4 C visja kot prej,..ampak raje mam tisino kot nezdrzno tuljenje!

Thnx vsem!
Cau


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012361 (8505) BladE_
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483580 (2604) jcb
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342092 (1445) joza20
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492338 (1361) Markoff

Več podobnih tem