» »

Driver za grafično gigabyte

Driver za grafično gigabyte

laguna1 ::

Pozdravljeni

V računalniku imam grafično kartico (staro) gigabyte, na tej kartici piše GV-GX55256DP, imam jo vstavljeno v računalnik, dela, vendar pa ni naloženih driverjev. Kjerkoli na internetu (googlu) iščem driver za to kartico, jih nikjer ne morem najti. Ali mogoče kdo, ve kje bi se lahko našli driverji za to kartico? Originalnega CD-ja nimam.

Za odgovore in pomoč se vam lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav

amigo_no1 ::

Si pravilno prepisal oznako ? Piše še kaj drugega gor ?

Daj slikaj kartico.


Ko prižgeš/resetiraš pc, poglej pod kaj jo najde bios.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

1. Pojdi pod Control Panel / Nadzorno ploščo
2. Pojdi pod sistem
3. pojdi pod device manager /upravitelja naprav
4. tam kjer je grafična imaš verjetno klicaj in klikni 2x nanj
5. potem pojdi pod zavihek details / oz. verjetno podrobnosti
6. iz drop down menija izberi hardware id, kjer se ti mora izpisati nekaj podobnega kot PCI\VEN100E&DEV_0E22... naprej ni pomembno
7. potem greš na spletno stran PCIdatabase, kjer vpišeš predvsem tisto kar je napisano dalje od DEV, to je v mojem primeru 0E22
8. ko boš iskal/a po tem, ti bo izpisalo kaj imaš zaeno grafično
9. če je recimo grafična od Nvidie, greš na njihovo stran, mislim da imajo samo 2 packaga za driverje, amd/radeoni pa imajo tako catalyst je pa isto nabor gonilnikov v enem, samo toliko moraš vedet kaj imaš, kater sistem in koliko biten sistem

Lažje kot to ti nemorem svetovat

laguna1 ::

Kurzweil, po tvojih navodilih sem v koraku 6 dobil naslednje:

PCI\VEN_1002&DEV_5B73&SUBSYS_21271458&REV_00\4&1A9C9F1A&0&0108

Ko grem na stran pod 7 sem pod device searc napisal samo 5B73 in mi je dal rezultat:

0x5B73 0 SerieATI RADEON X300/X550/X105s Secondary 0x1002 ATI Technologies Inc. / Advanced Micro Devices, Inc.

Tu piše da bi naj bila kartica ATI READON ..., na moji pa piše gigabyte.

Ali naj sedaj iščem driverje npr. za ATI RADEON X300?

LP

Kurzweil ::

Takole je....

Arhitekturo grafične je zasnovala Nvidia ali Ati Radeon...

Potem pa imaš eno miljarko proizvajalcev, ki na iste grafične procesorje, ram, in ostalo vezje, dodajajo svoje plastično ohišje, hlajenje ali minimalne modifikacije, in se nanjo podpišejo z Asus, Gigabyte, MSI, eVGA, PNY, XFX

Torej tebe ne zanima kdo grafično zapakira, ampak katero čipovje grafična ima, če boš potegnil dol pa seveda od določenega prozvajalca, pa boš dobil kvečjemu zraven še kaj navlake in support sranja.

Uglavnem, pojdi sem določi seveda desktop graphics, če gre za namizni računalnik, določi serijo, ki jo že veš, potem pa še koliko biten sistem imaš, kar pa verjetno veš (če pa ne pa control panel -> system).

Mislim, da nebi smel/a imeti težav... poročaj

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

laguna1 ::

Hvala vsem, sem naložil grafično za ATI RADEON X300/X550 in zadeva deluje (no vsaj ni več rumenega vprašaja, ob zagonu se ne pojavlja vprašanje da je našel nov hardvere, ...

Vsem še enkrat hvala za pomoč.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

štekanje grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
171336 (1056) leopold
»

Resen problem

Oddelek: Strojna oprema
212210 (1682) Tr0n
»

Nesposobna grafikulja??

Oddelek: Strojna oprema
121196 (810) flukturr
»

wake up Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
81002 (901) Hexenšus
»

pomoč pri problemu z igro video driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
131294 (1191) Razy

Več podobnih tem